Mostoha? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. okt. 8. 01:25
Még annyit. Mióta vagytok házasok?
2011. okt. 8. 01:24
Hölgyeim kicsit több megértést egymással. Ez vonatkozik a fórumozókra és az érintett felekre is. Kérdésem a vitaindítóhoz: Mennyi ideje tart ez az állapot? Tudtál e a lány létezéséről? Milyen a viszony közted és a férjed között? Egyenlőre ennyit.
2011. okt. 7. 23:35

sziasztok!


hol a kislány anyukája? az oké, hogy meg akarja ismerni az apját (és annak családját is jó esetben:-) de ha eddig sose találkoztak elég furcsa, hogy feszt nálatok van és esetleg oda is költözne...hogy került hirtelen elő a semmiből?

22. Bichi (válaszként erre: 18. - Halikszol)
2011. okt. 7. 23:21
Ezt nem értem, az elején helyszűke volt, most meg jó anyagi helyzet, és építkezés? Hát akkor rögtön dobjatok hozzá egy szobát :)))
21. Arianne113 (válaszként erre: 20. - Halikszol)
2011. okt. 7. 22:33

Jó én megértelek, elhiszem hogy félsz mert én is félnék a helyedben, de ahogy itt már olvastam ez most egy darabig még így lesz, szerintem most örülnek egymásnak, aztán ez majd lecsendesül, csak még idő kell.


Viszont én alább annyi rosszalló megjegyzést láttam, hogy most elmegyek aludni, még mielőtt olyat írnék ide amit megbánok.


Neked kitartást kívánok, és sok türelmet és főként szeretetet mert ezt a helyzetet csak így lehet megoldani. Próbáld meg megismerni, és a jót megszeretni benne idővel.

Jóéjt.

20. halikszol (válaszként erre: 17. - Arianne113)
2011. okt. 7. 22:28
A kedveléssel semmi gondom,, csak ne akarjon most 5-6 évre beköltözni hozzánk egy hét ismeretség után . Találkozzanak hetente vagy ahogy jólesik, de nem biztos, hogy a hét minden napján ott kell, hogy legyen... És csak róla szóljon minden. 2-szer találkoztak az apjával... Bek kellett részletesen számolnom az uramnak, hogy abban az egy órában mit csinált akislány mivel játszottak stb.... míg Nálunk volt.. De hogy a két közös gyerektől megkérdezte volna, hogy mi volt a suliban vagy valami hasonló eszébe sem jutott...
2011. okt. 7. 22:25
( Halkan jegyzem meg, hogy ezek a felvetések hogy én nem akarom hogy nálunk aludjon, meg hogy biztos az apján akarja leverni a rossz gyerekkorát sem igazán tüntet fel jó színben, mert még nem is ismered, és nekem személy szerint tutira nagyon rosszul esne, ha ilyeneket mondana rólam a mostohaanyám ( ami szerencsére nincs ) .
18. halikszol (válaszként erre: 16. - Szakalyadri)
2011. okt. 7. 22:23
Pontosan, ezért gyanús Nekem is a szitu. A férjem külföldön dolgozik építkezünk.. elég jó az anyagi helyzetünk... Szerintem ezt elég hamar felmérte a kisasszonyka és most lenyúlja amivel csak tudja az apját.Állítólag az anyja nem tudja, hogy találkoztak, mert akkor kidobná a lányát.. A férjem meg persze adja neki a zsét. Én magamból kiindulva,ha rátalálnék apámra elég sok időnek kellene eltelnie, hogy egyáltalán egy kicsit is közelebb kerüljek hozzá Pláne így hogy sohasem láttam... Nem pedig egy hét után már költöznék és teljesen úgy vislkedik Nálunk mint aki ide született. Ez Nekem nagyon magas...
2011. okt. 7. 22:21

Na most akkor én úgy gondolkozom ahogy ő mert fiatal vagyok én is.

Ha apámat rég nem láttam volna, és egy idegen nő lenne a felesége, nekem is fura lenne apámnak is és a feleségnek is.

Ez tény.

Viszont, ha így folytatod úgy meg fogod magad utáltatni, hogy a végén lehet hogy te jösz ki majd rosszul a dologból...


Próbáld meg egy kicsit megkedvelni, mert MUSZÁJ lesz... itt nincs mese.

16. szakalyadri (válaszként erre: 14. - Halikszol)
2011. okt. 7. 22:18

17évig nem látta az apját és nálatok táborozna pár nap után?

Nagyon nem értem:(

Érdekes szitu,mert ilyenkor a szülő szokott könyörögni,meg hason csúszni a gyerek bocsánatáért nem pedig a csemete akaszkodik egy "idegen"nyakára:((

Pénzt akar?

15. halikszol (válaszként erre: 8. - Anka71)
2011. okt. 7. 22:13
Akkor Neked nem kell bizonygatnod semmit sem, Hogy oldottad meg ?
14. halikszol (válaszként erre: 8. - Anka71)
2011. okt. 7. 22:11
Az a baj, hogy már a első perctől fogva nálunk tanyáznA. Én ezt nem akarom megengedni, még azt sem, hogy nálunk aludjon mert utánna ottragadna végleg. Én próbálom megkedvelni, de egyre unszimpatikusabb... Már lassan nekem kell engedélyt kérnem a lakásomban ha valamit csinálmi szeretnék... És még így élni kb 5-6 évet Brrrr...
13. szakalyadri (válaszként erre: 11. - Halikszol)
2011. okt. 7. 22:08

Ennek a lánynak a felbukkanása nagyon nagy esemény az ő életében,nem várhatod hogy pár nap után visszazökkenjen minden a régi kerékvágásba.Amúgy soha nem is fog,ne is reméld-ez már egy új élet lesz mindegyikteknek.

Pár hét,most örül,ismerkedik vele,újdonság neki;aztán elcsitul minden.

12. halikszol (válaszként erre: 9. - 5e0c262058)
2011. okt. 7. 22:06

Persze gondoltam rá benne volt a pakliban. Csak az a nem normális, hogy egyből az első találkozásnál már akislány költöni akarna pedig még most sem ismeri az apját igazán csak látja...

Most az van otthon, hogy csak Ő,Ő,Ő,Ő,Ő,Ő és utánna talán mi is jöhetünk. Ez valahol azért nem normális dolog

11. halikszol (válaszként erre: 7. - Szakalyadri)
2011. okt. 7. 22:03
Hát remélem, hogy magához tér, mert akkor elveszít minket is....
10. halikszol (válaszként erre: 6. - Mosolyka1111)
2011. okt. 7. 22:01
Az anyja neveli ,van még két féltestvére is. Az tény, hogy nincs jó kapcsolat közöttük, de nem hiszem, hogy egy hét után a 2. találkozásnál már azt kell latolgani, hogy hozzánk költözne. Előbb meg kell ismerni valakit nem ? Az én nagylányom is velünk élt még régebben de volt, hogy a férjem napokig hozzá sem szólt, csak köszöntek egymásnak... Ez Nekem nagyon rosszul esett akkor...Én mire föl vállaljam az Ő lányát, ha én anno nem kaptam meg tőle ugyanezt? Nekem ő egy idegen és egyre jobban érzem, hogy az apját csak kizsigerelni akarja, megbosszulni az elmaradt gyermekkorát
9. 5e0c262058 (válaszként erre: 1. - Halikszol)
2011. okt. 7. 22:01

Akkor tudtad az elején, hogy van egy lánya.

Úgy fogadtad el, ahogy volt.


Felnőtt ember vagy, gondolhattad, hogy a lehetőség fennáll, hogy "előkerül" a gyerek.


A véleményem az, hogy be kell fogadnod, ez a kötelességed, lehetőséget kell adnod neki, hogy a családod része legyen. Vagy elveszíted a férjed.


Az viszont az érem másik oldala, ha nem alakul ki egyensúly abban, ahogy a férjed a gyerekekhez viszonyul, akkor éreztetni kell vele, hogy elveszíthet Téged.

8. Anka71 (válaszként erre: 1. - Halikszol)
2011. okt. 7. 21:54

Nézd, ha helyszűke miatt nem kell attól tartanod, hogy hozzátok költözik (gondolom, ott aludni sem tud néha sem, ha nincs hely), akkor próbálj megnyugodni. Az apja találkozgat vele, Neked szerintem nem kell benne részt venned.

(Még mákod van, a barátnőm úgy járt, hogy hozzájuk is költözött a férje lánya, 21 évesen.)


Amúgy én ehhez nem fogok hozzászólni többet, de annyit elmondanék most még, hogy aki nem volt még ilyen helyzetben, annak nemigen van alapja arra, hogy ítélkezzen a topic indítója felett.

Volt már ilyen fórum, valszeg ez is odáig fog fajulni.Én már voltam ilyen szituban, nem irigylem a fiatalasszonyt, és akárhogy is érez, megértem őt.

7. szakalyadri (válaszként erre: 1. - Halikszol)
2011. okt. 7. 21:54

Adj egy kis időt a férjednek és képzeld magad a helyébe.Pár hónap és helyre rázódik minden,viszont tudomásul kell venned hogy neki 3gyereke van és ő is családtag.

Békélj meg és fogadd el!

2011. okt. 7. 21:44
Eddig hol volt? Anyja nevelte? A Ti városotokban?
2011. okt. 7. 21:44

Nem vagy kicsit önző?


Kérem vissza a régi életemet...


Ne haragudj rám, hogy ezt írom, de mielőtt ilyeneket írsz és gondolsz ismerd meg azt a szerencsétlent, hogy megtudd milyen is valójában, mert nem hinném hogy olyan egyszerű lehetett neki felnőni apa nélkül...

2011. okt. 7. 21:43
Szerintem egy 17 éves még nem biztos,hogy felnőtt....de ezt semmiképpen ne a lánnyaé játszd le hanem az apjával.
2011. okt. 7. 21:42
Hát a 17 éves már nagylány, de azért még egy apára szüksége lehet. Főleg ha sosem volt neki. Arról meg nem igazán tehet, hogy pár éjszakás kalandból született.
2011. okt. 7. 21:39
Én meghallgatnám a másik felet is.
2011. okt. 7. 21:37

Sziasztok ! Segítsetek egy kicsit Nekem. a szitu röviden , Van egy férjem két közös gyermekünket neveltük idáig. És mennyből az angyal megjelent a férjem 17 éves házasságon kívüli lánya akit soha a büdös életben nem látott csak anno a nevére vette és kész./ pár éjszakás kalandnak az eredménye / A kislány nagyon céltudatos,most szerintem azt gondolja, hogy ami kimaradt az életéből azt duplán veri le az apján. Ez még nem is lenne baj, csak a férjem lassan már ott tart / nem tudom, hogy a lelkiismerete gyötri-e/

hogy minden mondata cselekedete a nagylányról szól, és mi szépen háttérbe szorulunk.Jóformán semmi sem érdekli ..csak Ő Én nem akarok így élni kérem vissza a régi életemet. Ő már felnőtt de nekem még itt vannak a kisgyerekek.Már ott tartunk, hogy magához akarja venni, de a helyszűke miatt ez már lehetetlen..De szerintem simán lelépne tőlünk ha arra kerülne a sor. Mit tegyek ?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook