Mostoha? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
85. zoknis kacsa (válaszként erre: 79. - Hello Titti)
2011. okt. 8. 13:46
Nem , egy hónapig tartott, de az kész 3. világháború volt..
84. zoknis kacsa (válaszként erre: 80. - Hello Titti)
2011. okt. 8. 13:45

megmondtam a szemébe, hogy készüljön fel , ha itt marad pokol lesz az élete....


mi nem voltunk és nem is vagyunk rosszba, de néha jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni..


senkinek nem leszek a cselédje.

83. zoknis kacsa (válaszként erre: 81. - Halikszol)
2011. okt. 8. 13:40
Tarts ki!!!
82. zoknis kacsa (válaszként erre: 34. - Halikszol)
2011. okt. 8. 13:40
jaj szegényke, a párom fiának az nem tetszett, hogy az édesanyjával kertes házba költöztek, és mivel az asszonyka terhes volt, néha megkérte, hogy hordjon be fát....eltelt egy két hónap, és már jöttek a telefonok , ha nem költözhet öngyilkos lesz...ez a szövege, ezzel mászik ki minden kellemetlen szituból.Akkor is ez volt .mikor füvet találtak nála a rendőrök, nem volt meg az atyai pofon,mert akkor is azt kiabálta öngyilkos leszek!! Persze utána a facebookon elmondott mindenkit mindenféle ökörnek.....elfelejtette, hogy én is az ismerősei közt vagyo...illetve csak voltam...
81. halikszol (válaszként erre: 74. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 8. 13:32
Én megmondtam Neki,hogy ide nem..Na azóta minden baja van velünk...
80. Hello Titti (válaszként erre: 78. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 8. 13:32

nálunk is rendszeresen összeugrasztotta a két szülőt...

persze ez azért volt jó..mert így már 4 ember volt ideges...király munkát végzett:((

79. Hello Titti (válaszként erre: 76. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 8. 13:30
már nem vagy pótmami?
78. zoknis kacsa (válaszként erre: 48. - Alidamolnar)
2011. okt. 8. 13:30

ez nagyon igaz, sok kamasz kihasználja, hogy a szülők ölik egymást....

beszélni kéne az anyával is!!

77. zoknis kacsa (válaszként erre: 72. - Halikszol)
2011. okt. 8. 13:28
soha ne hagyd, hogy odaköltözzön!!!
76. zoknis kacsa (válaszként erre: 72. - Halikszol)
2011. okt. 8. 13:28

Mikor ez volt 30 éves voltam, és egyik napról másikra pótmami legyek...na ugyan nem!!!

Abból tudtuk , hogy otthon volt, hogy levetette a gönceit, meg bedobta az iskolatáskáját...aztán este 11 kor kevergett haza.....

75. Hello Titti (válaszként erre: 72. - Halikszol)
2011. okt. 8. 13:26
olyan nők történeti vannak benne aki ezt átélték és mélyen és öszintén beszélnek erről a dologról
74. zoknis kacsa (válaszként erre: 70. - Hello Titti)
2011. okt. 8. 13:24

Mindenesetre a véleményed az odaköltözésről mond meg a férjednek...

csak a holtestemen keresztül hagynám még egyszer!!!

73. Hello Titti (válaszként erre: 72. - Halikszol)
2011. okt. 8. 13:23

teljesen egyértelmű,hogy ő ott nem fér el és csak útba lenne...eddig is megvolt a kis élete...most lehet élvezi a hatalmát az apja felett


van egy könyv...ha tudod vedd meg...

"Modern mostohák"


érdemes elolvasni ezekről a bonyolult családi dolgokról van szó benne...

én amikor elolvastam ..ledöbbentem,hogy a kamaszlányokkal van a legtöbb baj...mivel versenybe szállnak a nővel akivel az apjuk él...

ezt nem én mondtam...ezt olvastam..

tanulságos könyv...

72. halikszol (válaszként erre: 70. - Hello Titti)
2011. okt. 8. 13:16

Nekem sem lesz túl sok választásom, a lakás az enyém... Az egyik szobában van a két gyermek külön neműek hozzáteszem, a másikba pedig mi.

Oda már csak egy légy férne el.. És akkor vendég lehetnék a saját kecomban...

Mert hát ugye mit szól hozzá Ő ?

71. Hello Titti (válaszként erre: 42. - 13d03718f8)
2011. okt. 8. 13:13

pontosan...széthull az életük :(


de szerintem ez csak pénzt akar...eddig miért nem kereste az apját?

70. Hello Titti (válaszként erre: 69. - Halikszol)
2011. okt. 8. 13:11

én kiszálltam..az idegeim nem bírták már azt ,hogy a saját otthonomban semmit nem tudtam csinálni...

semmi intimitás nem lehetett..mindnre oda kellett figyelni...ááá ez valami rohadt rossz dolog:S


de azért neked más mert van két közös gyerek...és talán így még nehezebb is,hogy még ti szorultok háttérbe a kiscsaj miatt...:S

69. halikszol (válaszként erre: 68. - Hello Titti)
2011. okt. 8. 13:03
és hogy oldottad meg?
68. Hello Titti (válaszként erre: 14. - Halikszol)
2011. okt. 8. 13:00
huuu de ismerős...ez egy rémálom :(( átéltem:((
67. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Halikszol)
2011. okt. 8. 12:57

Semmit nem tudsz tenni , mint ahogy irod minden valoszinuseg szerint lelkiismeretfurdallasa van a ferjednek , es ez erthetö is ! A gyerek az nem tehet arrol hogy egy "kaland" szulemenye , ugyebar ?

Es igen 17-eves gyerek meg nem felnött !

Hogy , mit tegyel ?

Hat semmi esetre se ellensegeskedjel....

2011. okt. 8. 12:45
Nem tudom pontosan mekkorák a gyerekeid kedves fórum nyitó, de biztosan vannak szabályok amiket be kell tartaniuk. Beszéld meg a férjeddel, hogy a nagylány sem kivétel ez alól. Ha veletek szeretne élni, ám legyen, de akkor bizonyos szabályokat be kell tartani. Korából adódóan már a házimunkából is kiveheti a részét. Valamit valamiért, mert az, hogy csak úgy oda költözik és csak jogai legyenek, míg a másoknak kötelességeik...hát az nem működik.
65. 9536810fa1 (válaszként erre: 64. - Halikszol)
2011. okt. 8. 12:44
túlstresszeled.... szerintem! De hát boríts bilit, ha úgy látod jónak!
2011. okt. 8. 12:41
Lassan a tűrőképességem határára érkezem és akkor borul a bili.
63. 9536810fa1 (válaszként erre: 62. - Halikszol)
2011. okt. 8. 12:41

kétszer? Te meg háromszor?

Akkor mitől is stresszelsz? Hagyd had fusson ki a dolog... találkozzatok, beszélgessetek, legyenek meg a családi szabályok... aztán ennyi. Majd bepasizik a kislány, és utána már nem fogjátok látni.

Nem esznek annyira forrón...hm... semmit se... nyugi! :) Pasik meg alapból hülék... 2 tali után költöztetné a leányt.... gondolkodás 0. :D

62. halikszol (válaszként erre: 59. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 12:39

A nagylány ebből még semmit sem tud,háromszor találkoztam vele még csak .

Előtte tartja magát,ők is csak kétszer találkoztak..

61. zoknis kacsa (válaszként erre: 60. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 8. 12:38
Valójában semmi bajom nem lett volna a gyerekkel, csak más volt az elképzelés.....ő azt hitte, hogy az apjánál majd mindent megcsinálhat, amit az anyja tiltott neki....viszont elfeledte, hogy mi jó viszonyba vagyunk az édesanyjával....szóval nem jött össze
60. zoknis kacsa (válaszként erre: 5. - Arianne113)
2011. okt. 8. 12:35

Abszolút nem önző, megértem, hogy védi az életét, én se tennék másként...valószínűleg a kiscsajnak nem tetszett a régi élete és eljött apukához, hogy lehúzza...hol van a kislány anyja???


Voltam én is ilyen helyzetben egy hónapig, tudom milyen pofátlanok a 17 évesek, csak nekem fiú jutott...hála égnek elment, mert arra nem számított ,hogy az apja szigorú lesz vele, és ez már persze nem tetszett neki.


Tehát kedves topiknyitó, beszéld meg a férjeddel és a lánnyal. hogy feltételei vannak annak, hogy ott lakjon.Értem ezt a házimunkára, az időben hazajövetelre, és a tanulmányi előmenetelre is..

59. 9536810fa1 (válaszként erre: 58. - Halikszol)
2011. okt. 8. 12:33

... és jól értem, még Téged szid-hord?

Ezt látja a nagylány? Beszélgess vele dolgokról, arról, hogy mi zajlik most nálatok, bennetek... nem felháborodva, vádlón, mérgesen... csak mint családtaggal, akivel bizalmas lehetsz.

Nálam a pia már alapból ok a válásra... a semmiből felbukkanó gyermek nem lenne az, de a pia az igen. :/

58. halikszol (válaszként erre: 57. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 12:25

Igen és akkor minden vagyok csak nagyságos asszony nem..És mióta ez kiderült csak egyre rosszabb és rosszabb... Régen is poharazgatott de ennyit nem mint az utóbbi időben..

Estére KO.

57. 9536810fa1 (válaszként erre: 56. - Halikszol)
2011. okt. 8. 12:21

... nagy teher, neki is... a leánynak is, és persze Neked is! ... és Te vagy a Nő, a családi tűzhely őrzője... meg ilyesmi, Neked kell okosnak lenni!

A Leány nagy valószínűséggel nem fog odaköltözni, tehát ezen ne stresszelj, viszont.... én így érzem, ami nem jelent semmit...most mindegyiküknek szüksége van a figyelmedre a törődésedre. Ha szóba kerül a költözés, a férjednek csak annyit mondj csendesen, hogy ezt a kislány édesanyjával azért egyeztetni kellene, talán neki is lenne egy-két szava/gondolata..., ha csak a leánnyal vagy, neki mondd nyugodtan, hogy Te belehalnál, ha valamelyik gyereked el akarna költözni Tőled... és elképzelni se tudod, hogy egy gyermeknek hogyan jut ilyen eszébe, hogy az anyukáját ilyen helyzetbe hozza. Höööö... de az anyu így-úgy... nem szeret...blablabla... tizenéves duma... ki ült az ágya szélén, amikor beteg volt? Ki rohant orvoshoz? Ki vitatkozott a tanárral, hogy igenis, hogy jó leány... és blabla... beszélgessetek sokat. Ne legyen az ellenséged, hülye helyzetbe kerültetek, amiről talán senki nem tehet... ő se, Te se... és Te vagy az okos felnőtt, neked kell(ene) kezelni a helyzetet.


... a pohár feneke nagyobb gond... szerintem.

2011. okt. 8. 12:14

Körülbelül igen. Énszerintem egy 17éves lányt már nem lehet nevelni kiforrott egyéniség.Legfeljebb alakítgatni egy kicsit..

És mióta felbukkant az életünkben azóta apuka elég sokszor néz a pohár fenekére is.És akkor kiszámíthatatlan... Sajnos ez van...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook