Mostoha? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
55. 9536810fa1 (válaszként erre: 54. - Halikszol)
2011. okt. 8. 12:03

... hja, miután anyuka azt se tudja, hogy találkoztak.... Ne viccelj már, ez férfiúi hülyeség .. már bocs, fogalmuk nincs hogy működik az élet... Azt hiszi, hogy holnap összepakolja a leány cuccát, aztán átszállítja... és kész a költözés?


Nyugodtan kedves mosollyal mond erre, hogy ehhez talán anyukának is lenne egy-két szava... és tántalán mikor szándékozik jelezni felé, hogy a Leány megkereste őt... mert ugye a gyereknevelés nem arról szól, hogyan tanítsuk hazugságban élni gyermekeinket. :)

2011. okt. 8. 11:31
Ez eddig rendben is volna csak a férjem erőlteti mindenáron,hogy magához vegye a lányt.
2011. okt. 8. 11:14
... amúgy én nem csinálnék ekkora faksznit belőle... oda nem költözhet, amúgy jöhetne-mehetne... ... nekem csak hasznom volt abból, hogy volt nagy testvérük a gyermekeimnek. Imádta őket, vitte a játszótérre, játszóházba, szánkózni... tanította őket olvasni, táncolni, ... nagy szerelem volt köztük, soha nem voltam féltékeny rá, és eszembe se jutott, hogy esetleg rosszat tanulnának tőle. :)
52. 9536810fa1 (válaszként erre: 51. - Halikszol)
2011. okt. 8. 11:10

... a gyerekek apukával és a nagyleánnyal szokjanak össze... ne Veled. :) Amúgy meg ha ott is van a gyerekeknél, a szabályokat Te alakítod... legyél erős és határozott, ha ő úgy viselkedik, mintha családtag lenne, akkor Te is kezeld úgy, mint ha gyerek lenne!

Anyukával pedig okvetlenül felvenni a kapcsolatot! Bármennyire is nagy lánynak tűnik ám, 18 év alatt nem úgy van, hogy összevissza költözünk... gyámhivatal... anyukának ki kell engedni a családból papíron, nektek pedig be kell fogadni papíron, ezt megkapjátok határozatban... ugyanis a felelősség is ruházódik akkor...

Egyszerűen, ha Te vagy otthon, jelöld ki a szabályokat, határozottan....

51. halikszol (válaszként erre: 45. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 11:03
Igen csak az az indok,hogyha Ő nincs itthon,akkor szokjanak össze a gyerekek is.,jöjjön csak nyugodtan bármikor.. Na most Ők kedvelik,abban nincs is hiba,de már kezdené az irányítást átvenni a gyerekek fölött is.És azt nagyon nem szeretném......
50. halikszol (válaszként erre: 49. - Alidamolnar)
2011. okt. 8. 10:59
És az a legosszabb,hogy Ő viszont abszolút nem úgy viszonyul az én nagylányomhoz aki már nem lakik otthon.És soha nem is állt úgy hozzá,még mikor otthon lakottsem. Visszanyal a fagyi.....
49. alidamolnar (válaszként erre: 44. - Halikszol)
2011. okt. 8. 09:37

Nem akarlak még jobban elkeseríteni, de ha még csak 4-5 évet:((

Ma nem vakarod le 26 éve kora alatt:((

2011. okt. 8. 09:32

Barátnőm férjét hívta a lánya bőgve, az ő verziója: az anyja agyba-főbe veri, nem ad enni.

A pasi már rohant volna érte, de a barátnőm azt mondta, hallgassuk meg a másik felet is.

Pasi felhívta a volt asszonyát, elment hozzá este a lakására. Az agyba-főbe verés annyi volt, hogy a 15 éves lányt elengedte este 11-ig barátnőkkel, és a lány hajnali 3-kor jött haza, a mobilja le volt némítva. Anyuka, amikor hajnalban belépett a lány, leb@szott egyet neki, ennyi volt. (én is megtettem volna).

A "nem ad enni" kategória pedig az volt, hogy nem ad pénzt Meki kajára napi szinten. De a hűtő tele volt anyuka által főzött házias ételek maradékaival (amihez a lány hozzá sem nyúlt, mert neki Meki kellett volna).

Szóval, nem árt tisztázni a dolgokat az anyával itt sem.

47. alidamolnar (válaszként erre: 27. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 09:25
Ez volt eddig szerintem a legértelmesebb válasz. Semmi álságosság, semmi álszent szöveg, nagyon jó, minden szavaddal egyet értek!
46. 9536810fa1 (válaszként erre: 45. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 09:01
Annak idején, amikor én kaptam a Nagyleányom készen, 11 évesen... és szerettem nagyon, az ő anyukája (a volt férjem első felesége) pedig szerette az én gyerekeim. Közel lakott az ovihoz, ha éppen túlóráztam, akkor odaszóltam neki telón, és rohant a gyerekeimért az oviba, játszott velük, amíg mentem értük... ugyanígy az édesanyja (a mostohaleányom nagymamája) is... szóval nálunk furák voltak és ma is azok a kapcsolódások, ás vallom, hogy ez visz előre az életben, de tudom, hogy erre manapság az embereknek nincs se idejük, se bizalmuk... se semmi.
45. 9536810fa1 (válaszként erre: 44. - Halikszol)
2011. okt. 8. 08:56

Ne igazodj... de ahhoz ragaszkodj, hogy a leány édesanyjával a dolgokat a férjed megbeszélje, egyébként támogatjátok a leány - feltételezem - hazugságait is. Ő hogyan mint látja a dolgokat. Az teljesen természetes ebben a korban, hogy a gyerek hátatfordít(ana) annak, ahol addig nevelkedett, mert ő jobb, több, okosabb... stb. De ne asszisztáljatok hozzá, és főleg ne légy nyuszi. Ez a Te családod (is), tehát mondd meg, hogy kedveled, szívesen látod, de mivel a férjed nincs itthon általában, és gondolóóóóóód, hogy az édesapjával szeretne találkozni, így korlátozza a látogatásait arra az időre, hiszen neked dolgoznod, családot vinned kell. Ha pedig a férjed itthon van, nyugodtan iktass be néhány olyan programot, ahol együtt lehettek mindannyian!

De anyukával beszéljetek! ... ha tiszta víz kerül a pohárba, akkor rendeződni fognak talán a viszonyok is... gondolom... remélem Neked. :)

44. halikszol (válaszként erre: 41. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 08:52

A nevén van az ővé tuti, mert nagy a hasonlóság is köztük. Egy közösségi oldalon talált rá a férjem.... És az a legszebb, hogy Ő 2 hetet kint dolgozik, 4-5 napot van itthon utánna. Aztán újra ez a körforgás... És akkor az én nyakamban maradna a nagylány is. Külön felhívta a figyelmemet, hogy ha Ő itt van, akkor szervezzek programokat vigyük el magunkkal mindenhova.De én szeretnék a gyerekeinkkel közös programot ahogy idáig is. Nagyon nehéz és nem látom a kiutat belőle...

Ebből a férjem soha nem fog kigyógyulni, legalábbis most úgy látom.. Nem szeretném úgy leélni az elkövetkezendő 4-5 évet még, hogy egy " idegen " állandóan a nyakunkon lógjon. Aki nem járt ebben acipőben az el sem tudja képzelni ezeket az érzéseket . Ami elmúlt, elmúlt nem tudja visszahozni úgysem... Nekem meg ha eljön a nagylányom akkor immel-ámmal beszél hozzá . Akkor én miért igazodjak ?

43. 9536810fa1 (válaszként erre: 42. - 13d03718f8)
2011. okt. 8. 08:12
Így van, ez a szülők balhéja...és ha most fair módon, egymással a dolgokat megbeszélve, a problémákat átrágva állnának a témához, nem lenne a kisleánynak olyan lehetősége, hogy ide-oda költözöm... mert ott jobb a szoba színe. :)
42. 13d03718f8 (válaszként erre: 38. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 08:05

Nem tudom mondhatom-e, de : szerencsére, nem voltam, és remélhetőleg nem leszek soha ilyen helyzetbe...

Nem reagálnék túl jól rá, ha látnám széthullani a családomat...

Sajnálom a kis-nagylányt, de az apja nem nem fair a saját családjával szemben:(

A lelkiismeret furdalása miatt most akar bepótolni mindent, amit 16 évig (gondolom, önhibáján kivül) bár, ki tudja??! elmulasztott...

Ez rendben, de közbe ne feledkezzen meg a saját családjáról sem!!!4

Ott is vannak gyerekei, akiknek most van rá szükségük, és ahogy olvasom, elég rendesen hanyagolja őket mostanában:(

Ne őket "büntesse" a saját hibája miatt.

41. 9536810fa1 (válaszként erre: 39. - Halikszol)
2011. okt. 8. 08:03
... egyáltalán honnan tudjátok, hogy tényleg a férjed leánya? ... csak mert a Leány azt mondta? ... hát akkor holnap még én is küldök hármat! :)))
40. 9536810fa1 (válaszként erre: 39. - Halikszol)
2011. okt. 8. 08:02
Apukának illene felvenni a kapcsolatot a leány édesanyjával, persze előtte jelezni a leánynak... legalább a felnőtt embereknek illene becsületesen, egyenesen állni a témához. Hm?
39. halikszol (válaszként erre: 37. - 13d03718f8)
2011. okt. 8. 08:00
az anyja még mindig nem tudja,hogy előkerült az apa.Állítólag a nagylány annyira fél tőle,hogy nem meri elmondani otthon.És azt veszem észre,hogy a gyerekeimet is már behálózza szép lassan.Már teljesen úgy csinál velük,mintha az anyja volna legalább.Amire één azt mondom,hogy nem, ő megengedné ha hagynám...
38. 9536810fa1 (válaszként erre: 37. - 13d03718f8)
2011. okt. 8. 07:56

... így van, ott a kulcsszó... az anya hibás... az apa is... a gyerek csak szédeleg és keresi a helyét. :)... persze mindenhol vannak szélsőségek, mind szülőben, mind ifjú emberben, ebben teljesen igazad van.


Nekem van "mostoha"-leányom, voltak zördülések, de egyenesek voltunk egymással mindig, és felnőttként mondta nekem "mindig, minden pillanatban éreztem, hogy szeretsz"... és ma is... napi kapcsolatban vagyunk, az apjától 13 éve elváltam, de a gyereket nem szórhatja az ember összevissza, tehát az enyém is maradt... :)

37. 13d03718f8 (válaszként erre: 36. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 07:53

Én csak beleképzeltem magam a fórum inditó helyébe, és így gondolkoztam hangosan...

Van némi igazad: de én már találkoztam a rosszabbik fajtából ilyen kamaszokkal:(

Igenis tudják, mit akarnak.

Valahol sajnálom őket, hogy nem volt meg a szerető otthoni légkör, a teljes család, de...

Attól még nem kell fenekestől felforgatniuk szándékosan egy jól működő család életét. Még akkor se, ha az apja annak a bizonyos családnak a része.

Kérdem én, miért nem találkoztak előbb? Kinek állt érdekében, hogy egyszer csak elmondja a lányának, hogy ki az apja??!

Miért csak most vette fel vele a kapcsolatot??!!

Az anyja is hibás, hogy csak most avatta be a lányát...

36. 9536810fa1 (válaszként erre: 35. - 13d03718f8)
2011. okt. 8. 07:42
Céltudatosak? Keresik a helyüket, a szerepüket a világban, ettől néha kicsit önzőnek tűnnek valóban, de csupán kialakuló személyiségek... és segítenünk kell nekik, útmutatással... szeretettel, (ami nem azt jelenti, hogy hagyjuk hogy apukától-anyukához-anyukától-apukához, ahogy éppen úri kedvük tartja. A helyüket, boldogulásukat először ott kell megtalálni, ahol élnek, utána lesznek alkalmasak arra, hogy egyéb helyeken is megtalálják... szeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerintem. ;)
2011. okt. 8. 07:38

Nekem se lenne ínyemre egy ilyen hirtelen előbukkant gyermek...

Ennek ellenére nem érezném magam önzőnek, ha a félteném a saját családomat, egy "betolakodótól"-aki a jelek szerint, csak élősködni akar frissen "előkerült" apján, és szétdúlni a családját...

Nem féltem a mai tinédzsereket: nagyon is céltudatosak tudnak lenni, sőt!!!!!!!!!!!!!

34. halikszol (válaszként erre: 23. - Diandra)
2011. okt. 8. 07:38
Egy közeli településen laknak az anyjával és testvérével.Állítólag ő volt mindig a család fekete báránya,mindenki őt bántotta.Ezért költözne otthonról.De ez csak az őverziója
33. halikszol (válaszként erre: 24. - 38c05a6ad0)
2011. okt. 8. 07:34
Kb 1 hete bukkant fel a leányzó hús-vérformában előtte kb 1 hétig csak leveleztek. Addig egymukkot sem tudtunk róla .Mi 10éves házasok vagyunk, nem most kezdtük.A férjemmel elvagyunk bár mióta felbukkant a csajszi eléggé elmerült az italozásba.
32. halikszol (válaszként erre: 27. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 07:30
Én is így gondolom,hogy látogatóba bármikor,de az,hogy péntektől-vasárnapig állandóan minden nap nálunk lóg az sokSokk!!!
31. halikszol (válaszként erre: 22. - Bichi)
2011. okt. 8. 07:27

jelenleg egy két szobáslakásban lakunk 4-en,építkezünk de agazdasági válság miatt most az is stagnál...Igy értem a helyszűkét, hogy per pillanat

a jelenlegi helyzetben nincs helye.

2011. okt. 8. 05:44

Húh, nem könnyű helyzet.

Nagyon könnyen mondanak itt egyesek véleményt, és itélik el a fórum inditót:(

Pedig nem túl jó a helyzete...

Első körben azt javasolnám: mindenki aki "leszólta" csupán képzelje magát az Ő helyzetébe, csak fél napra!!!!!!

Nem gondolom, hogy közülünk bárki is cserélne most vele, de őszintén!!!

2011. okt. 8. 05:22
... amúgy, ha véletlenül hagynátok.... olyan lavinát indítanátok el, hogy ihajjjjjj.... nem szabad! ... és ezzel ne babázz szerintem, kerekperec közöld, és nagyon kedvesen. :)
28. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - 9536810fa1)
2011. okt. 8. 05:18
... hát elég xarul fogalmaztam, tudjátok be, hogy korán reggel van... meg nem tudom minek. :))
27. 9536810fa1 (válaszként erre: 12. - Halikszol)
2011. okt. 8. 05:17

Az elvált szülőknél is van ilyen gond, ha tini a gyermek.... ha anyucival összebalhézik apához akar költözni, ha apával áll a bál, akkor anyához. Ezt a felnőtteknek kell lemeccselni, nincs költözés... meg kell tanulni a kialakult helyzeteket otthon kezelni az ifjú hölgynek is. Biztosítsd benn, hogy szívesen fogadjátok bármikor egy ebédre, elhívjátok, ha kirándulni mentek.... de a család a család, és neked se esne túl jól, ha a gyermeked egyszer csak lelépne, mert nem tetszik, hogyan nézel rá, és a mamához költözni.

Az, hogy a férjednek most csak a Leány számít, valahol érthető... lelkiismeret furdalást érez talán a kialakult helyzetért... el fog múlni, ha Te is úgy állsz a leányhoz, akkor nem érzi majd a férjed, hogy tőled is meg kell védeni.

Beszélgess a Leánnyal Te is sokat (lehet, hogy meg is kedveled), de azt tudatosítsd benn, hogy költözésről szó nincs, és nem azért, mert nem férne el, mert idegen, hanem a családon belüli konfrontációkat kezelni kell, és mivel Te is anya vagy, tudod, mit jelentene, ha elköltözne bármelyik gyermeked, tekintettel a másik anyára, soha nem fogod hagyni, hogy hozzátok költözzön... persze, mint Vendéget bármikor szívesen fogadod. :)

2011. okt. 8. 01:59
allj a sarkadra,mertha most az elejen nem teszed akkor mar kesobb nem tudod,mond meg a ferjednek,hogy az ok,hogy tartja a hirtelen elokerult nagylanyaval a kapcsolatot,s az is,hogy titeket latogasson,de ne engedd kozetek.voltam egy kapcsolatban/egyutteltunk/ ahol voilt egy 16 eves mostohalanyom es..................o dirigalt,s mondtam koszonom ebbol nem kerek,s leleptem,pedig a 16 eves lany az apjaval elt valasa utan/5 eve/ es kinyalta.........igy sem jo.megertelek a mai napig boldogok voltatok,s a jovoben pedig lehet pokolla valik az eleted,meg egy normalis hazassagban is nagyon nehez a teenagerekkel nem beszelve amikor "az egbol csoppen".oszinten sajnallak es veled erzek.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook