Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯
15008. Bcicus (válaszként erre: 15007. - Bcc5d73bc6)
2011. jún. 15. 10:27
NAgy részt lassan felszívódókat kell enni. Reggelire és vacsira, csak azt lehet a többi érkezéshze lehet gyorsat is, de meg van szabva mikor mennyit.
15007. bcc5d73bc6
2011. jún. 15. 09:36

Értem, köszönöm!


És hogy kell babrálni a lassan és a gyorsan felszívódó ch-val?

15006. Bcicus (válaszként erre: 15005. - Bcc5d73bc6)
2011. jún. 15. 09:30
A durumlisztben nem kevesebb a ch, csak lasabban szívódik fel.
15005. bcc5d73bc6
2011. jún. 15. 09:01

Ma reggel megcsináltam megint a terhelést. Picit rosszabb értékekkel.

O. min: 5.6 mmol/l

60. min: 7.5 mmol/l

120. min + 5 korty epres ivósjoghurt után, véletlenül: 6 mmol/l


Az éhomi a veszélyes a többi az türhető.


Napi kalória bevitel az 1100 alatt van.

Mondjuk nekem az a bajom, hogy közölték az orvosk, hogy diétázz. Köszi, de hogy. Itt olvasgatok, de pl. nem tudom, hogy a durum liszt azért jobb-e mert kevesebb benne a szénhidrát. A vizemet e szerint iszom. A zero kolát nem szeretem, mű íze van. Te milyen diétát tartasz Titamilla? Te is babát szeretnél?

2011. jún. 14. 17:22
Ezek tényleg nem gáz értékeke, sőt teljesen jó, szép íve van és arányos. A colát ihatod, a zero-t, persze aszpartamos,de azt mi is ihatjuk, tésztát is ehetsz, de ha tudsz egyél durumliszteset, az íze ugyanaz, krumplit is pl petrezselymes krumplit ehetsz nyugodtan.
15003. bcc5d73bc6
2011. jún. 14. 14:54

A második terheléses eredményeim:

0 min: 4.6 mmol/l

60 min: 7.2 mmol/l

120 min: 5.4 mmol/l


Szerintem jó, de holnap csinálok egyet megint, mert pénteken megyek dokibácsihoz konzultálni, és ez már másfél hónapos. Szóval reggel fogom a penem és szurkálom magam.

Igazából amit csinálok, hogy nincs vacsi, csak vizes gyümölcs aminek alacsony a szénhidráttartalma. Délig eszek rendesen, napi torna, illetve nézem a cukros üdítők kcal tartalmát és mindig a legkevesebbeset iszom, most pl ízes jana víz. Különben kóla függő vagyok, és erről akarok leszokni.

Szeretem a tésztát, bár nem ettem két hónapja, de nem mondok le róla nyiltan, ha elém kerül megeszem. Szeretem a kenyeret főleg frissen, nem vetem meg a liszets cuccokat, bár ma csak almás zabkekszet ettem, imádom a krumplit, de csak ritkán jutok hozzá, de nem tiltok magamnak semmit. Próbálok nem erre figyelni. Fogynom kell a bikiniszezon véget, de nem akarom elhinni, hogy amiatt az 5-10 kg plusszom miatt, ami szerintem inkább esztétikai kivetnivalót hagy maga után, okozza ezt a francot. Na mindegy majd csak lesz valahogy.

2011. jún. 13. 21:09

Írd már meg kérlek az értékeidet.

Egyébként én drukkolok neked, de akkor a tornán kívül mit csinálsz amitől rendbe akarsz jönni?

15001. bcc5d73bc6 (válaszként erre: 15000. - Titamilla86)
2011. jún. 13. 20:16
Sajàt magamtól! És rendbe is fogok jönni. Na meg a torna... És sikerülni is fog. Minden érték hatàron belül volt.
2011. jún. 13. 19:47

Milyenek voltak a cukor értékeid? És mekkora adag met-tel kezdtél, mert valóban vannak ilyen mellékhatásai,de azért ehhez elég nagy adag kell.

És ha se gyógyszert nem szedsz se nem diétázol akkor mitől várod a javulást?

14999. bcc5d73bc6 (válaszként erre: 14998. - Titamilla86)
2011. jún. 13. 18:03
Szia! A diétàt sehogy. Föleg hogy a terhelésem jó, de egy orvos sem hajlandó elküldeni inzulinrezisztenciàra még mindig. Én meg addig nem hiszek senkinek. A mettöl pedig olyan szarul lettem, hogy nem igaz, örültem, hogy élek. Vénàsan akartak màr hányás és hasmenéscsillapìtót adni, azóta nem szedek semmit. Néha bekapok egy elevitet. Iszok cickafarkfüteàt meg palàstfüteàt néha napjàn és ìgy ennyi, a kinti dokimhoz szeptemberben fogok visszamenni 7 kilo minusszal es ennyi. Csak most ez a barnàzàs zavar meg. Olyan mintha nem tudna megjönni valamiért, érzem, hogz küzdenek a petefészkeim, néha ùgy fàjnak, ahogy régen olyankor, de aztàn elmùlik. Mindegy,,,, ha peteérést jelölne az csak jó nekem. Ja különben àprilisban az öztrogénem volt kevés.
2011. jún. 13. 17:12
A progeszteron szint eltérései okoznak barnázást. Milyen leleteid vannak? Diétát hogy tartod?
14997. bcc5d73bc6
2011. jún. 13. 12:45

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. December óta nincs ciklusom, most pedig màr két hete minden pénteken és szombaton olyan mint az eddigi menstruàcióim utolsó napja, azaz véres barnàs és kevés. Vagy mintha pecsételös lenne. Volt màr valakinek ilyen? De tényleg csak péntek-szombaton.


Elöre is köszönöm a vàlaszt!

14996. Molygó
2011. jún. 2. 15:35

Bcicus

Gratulálok a babához, nagyon édes. Ma voltam Tűű dokinál és nagyon rendes volt, elmagyarázott mindent, lerajzolt stb. Kaptam Met-et és Norcolut-ot hogy megjöjjön. Most optimista vagyok, remélem sikerül rendbenhozni mindent met-el és a diétával közösen. A lényeg hogy szerettem volna megköszönni a javaslatod :)

14995. Molygó
2011. máj. 26. 16:00

Sziasztok,

Anno valaki említett valamiféle sót ami jótékony hatással lehet a PCO-ra, de nem találom a hozzászólást. Esetleg emlékszik vlaaki milyen fajta készítmény volt ez és mi volt a neve?


Köszönöm

14994. Ágio8405 (válaszként erre: 14992. - Titamilla86)
2011. máj. 25. 20:29
Sjanos sok ilyen példa van, de ezen felesleges idegeskedni, de teljesen átérzem a dolgot. Én azzal szoktam magam vigazstalni hogy mindennek meg van az oka. Annak az embernek meg más olyan rossz lesz az életében (vagy volt) ami nekem nem. Mindenkinek meg van a keresztje. Ismerek olyan embereket aki rögtön teherbe esnek akkor is amikor nem akarnak, de mégsem cserélnék velük semmi pénzért egy percre sem, mert annyi sz..r volt már az életében. Nekem meg semmi. Ez az elsö nagy megprobáltatás és az elsö olyan doldog amiért meg kell küzdenem. Viszont cserébe az én gyerekem lehet normálisabb lesz vagy nem lesz drogos 16 évesen, avgy bármi. Meggyözödésem hogy kárpotol majd a Jó Isten cserébe. Nekünk sajna ezen kell átesnünk, ezért kell megközdenünk.
14993. Fille (válaszként erre: 14992. - Titamilla86)
2011. máj. 24. 15:53
én nem nőttem meg, m mindenk azt monda h koraszülött voltam, majd utolérema többieket. minden orvos ugyanezt mondta, és 11 éves korom óta egy centit nem nőttem, és akkor meg pici hormonnal még jó 10 centit nőhettem volna. nekem ezzel van bajom, h csak ki kelett volna vizsgálni, és leheet hkönnybb lenne az életem...igen, 142 centivel mr hátrányos heyzetben vagy a világban.
14992. titamilla86 (válaszként erre: 14991. - Fille)
2011. máj. 24. 15:18

Egyetértek veled. Van egy barátnőm, egész életében elhízott volt, cigizett,ivott, vacakul is evett, fogamzásgátlót szedett 14 éves kora óta, és mégis az első próbálkozásos hónapban összejött a baba, teljesen gond nélküli terhesség, semmi gáz nem volt.

Ellentétben én aki gyerekkorom óta diétázom (zabálom a gyümölcsöt,mert akkoriban az volt az etalon,az mindenre jó, csak zsírt ne egyek), mindent megtettem és meg is teszek és nekem mégse sikerül, mert mégis elrontottam,holott figyeltem rá. Na ilyenkor mikor ebbe bele gondolok, akkor valakit meg tudnék fojtani.

14991. Fille (válaszként erre: 14989. - Titamilla86)
2011. máj. 24. 11:43
igazad van, amit irtam azt nem is ugy értettem, h sz...ni kell a diétára góygyszerre, csak nehéz elfogadni h egy életen át diéta, gyógyszer. és néha muszáj kisebb hibákat ejteni a diétábn, ha nem akarok belezakkani. vkinek megy, vkinek nem.
14990. Briguska
2011. máj. 24. 10:58
:( Tita ebben teljesen igazad van!
2011. máj. 22. 09:48

Lányok!

Csak két gond van ezzel, nem 50 évesen leszel cukorbeteg,hanem 35 évesen, ja és öröklődő, szóval ajánlatos a gyerekeinkbe is belenevelni némi egészséges életmódot.

A másik, igen el lehet lazulni néha, én heti rendszerességgel tuti elcsábulok egyszer.

De nekem nem az a bajom a cukorbetegséggel,hogy gyógyszer meg diéta, nekem a szövődmények a bajom.

Más tészta vagyok talán,mert velem közölték,hogy ha terhes leszek, tuti a terhességi cukor, amit nagy sansszal viszek tovább is, magyarul cukorbeteg is maradok. Azt nem említve,hogy HA terhes leszek.

Nem akarok 30 évesen azon izgulni,hogy mikor vakulok meg, mikor alakul ki valahol vérrög, mikor üszkösödik a lábam, mikor esek össze egy hipórohamban. Ja és nem akarom mindennap 5x szúrni magam.

Én ha úgymond "nem tartom a diétát" is figyelek arra,hogy fehér lisztet és fehér cukrot ne egyek. Általában nem eszem naponta 5x, sőt általában valami hibát csinálok,de ettől még remélem,hogy lassan,de biztos,majd csak beáll ez. Persze más kérdés,hogy mi lesz majd akkor a gyerekeim lesznek. Mind anyagilag,mind idő és figyelem szempontjából egy kicsit tarthatatlan a diéta. De jelenleg még úgy gondolom,hogy a minimum amit megtehetek magamért,hogy beszedem reggel meg este azt a tetves gyógyszert és nem eszek fehér cuccokat.

14988. Fille (válaszként erre: 14987. - Youlcsi)
2011. máj. 21. 23:53

teljesen okén gondolkodsz sztem. a diétát ne vedd véresen komolyan, gyógyszert meg sztem akkor érdemes szedni h ha fenn áll a gyanu h anélkül rohamosan romlana az állapot. a gyógyszer se tesz jót.

egyébként pont én is ezen a life long dolgon gondolkodok állandóan, ettől van bőghetnékem, egyébként nem vészes ez a betegség... mármint lelkileg.

14987. youlcsi
2011. máj. 21. 21:54

csajok!

kövezzetek meg... de napom óta gondolkodom valamin... OK, hogy fontos az egészséges életvitel, fontos az egészségünk... de ha valakinek a tünetein nem változtat a met... bocs ha kicsit csapongok... szóval ha valaki csak azért szedi és azért diétázik, mert hogy majd 20-30 év múlva nem legyen cukorbeteg (tegyük fel, hogy nem a baba a cél, hiszen sokan vannak így vele)...

szóval van annak értelme, hogy huszonévesen elkezd az ember diétázni és gyógyszert szedni life long csak azért, hogy elkerülje azt, hogy majd 50évesen KELLjen diétázni és ugyanezt a gyógyszert szedni??? (mert tegyük fel, hogy értelmes ember 50évesen sem hagyja odáig fajulni, hogy insulinoznia kelljen magát)


OK, tudom, hogy én csak magamnak akarom megmagyarázni, hogy miért nem baj, hogy nem szedek (szedhetek) semmit a pcos-re... de most komolyan?

14986. Briguska
2011. máj. 18. 08:04

Youlcsi, én értettelek. CsillagTM, téged is.


A kérdésem a lentiekben azért "hangzott el", mert a cympromix alkalmazására elméletileg a ciszták (vagy egy részük) felszívódnak. Számomra ez azért fontos,mert az unokanővérem épp a hetekben eset át "a műtéten", ahol is eltávolították őket... nah ebbe ne is menjünk bele, mert megoszlanak a vélemények, van aki támogatja a műtétet, van aki nem... bizakodó vagyok, hogy ha odakerülök, elkerülhetem. Úgy hogy csajok, mosolyogjatok és akarjatok :) Mindenkinek gyönyörűséges, szép napot kívánok :)

14985. youlcsi (válaszként erre: 14984. - CsillagTM)
2011. máj. 17. 21:47

de itt nem az volt a téma, hanem konkrétan a ciszták eltüntetése!

olvasd el legalább, hogy mire válaszoltam!


és igenis van, ami vicces!

14984. CsillagTM (válaszként erre: 14983. - Youlcsi)
2011. máj. 17. 21:33

örülök, h neked ilyen vicces, ami sokunknak aggodalmat/fájdalmat/szomorúságot okoz.


ne kelljen már túlmagyaráznom: a cisztásODÁS a para, mivel az azt jelenti, h nincs peteérésed.

14983. youlcsi (válaszként erre: 14980. - CsillagTM)
2011. máj. 17. 21:11

nem mondod??? :D

ami már ott van, az nincs útban. OK, hogy meg kell akadályozni újak képződését, de ami megvan, az nem feltétlen zavaró tényező.

14982. Briguska
2011. máj. 17. 08:06
Sokat számítanak a ciszták, szerintem is! Viszont Youlcsi, jó tudni, hogy nem feltétlen akadály a ciszták ott léte! :)
14981. Briguska (válaszként erre: 14978. - Nadine81)
2011. máj. 17. 08:05
Szia! Ez tényleg kellemetlen, de igazán megértheti a partnered, ha elmondod neki őszintén, habár gondolom nem ezzel szeretted volna kezdeni a kapcsolatotokat... szerintem is adjál neki még egy-két hónapnyi esélyt. :) Kitartás.
14980. CsillagTM (válaszként erre: 14979. - Youlcsi)
2011. máj. 16. 23:10

ha nem érik meg a petéd, és betokozódik, na az a ciszta.

úgy meg kissé macerás összehozni egy gyereket...hát csak ennyi.

14979. youlcsi
2011. máj. 16. 21:15

hali csajok!

ne hari... de nem értem, miért számít a ciszták megléte/nem megléte.

komolyan...

ezek a pcos-es ciszták nem a hagyományos értelemben vett ciszták. ott vannak, mint következmény, oszt jóvan :D nem zavarnak semmiben...

én a baba előtt totál cisztás voltam... baba után 4 hónappal már full cisztás voltam...

komolya: nem oszt, nem szoroz...

❮❮ ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook