Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Most akkor merjek kézműves szappannal fürdeni\arcot mosni vagy inkább ne? fórum

Most akkor merjek kézműves szappannal fürdeni\arcot mosni vagy inkább ne? (tudásbázis kérdés)

7. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 6. - 5c6ba4ad4c)
2018. máj. 17. 22:02
Nem kèzműves szappan
2018. máj. 17. 22:01
Nyugodtan használhatod, ha nem szárítja nagyon a bőröd. A dm-ben kapható dally szappanból van illatmentes, ès csak bövènyi összetevői vannak. Arcot szoktam vele mosni.
5. 31bc25d879 (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. máj. 17. 20:53
Évek óta szappant használok, de én utána testápolózom és az arcomat is krémezem. Mindezt a tusfürdők után is meg kellett tennem. Hát akkor már inkább a szappanok.
2018. máj. 17. 20:45
Mindenképpen! Nekem sokkal szebb a bőröm. Eddig csak fürdéshez használtam, mert nagyon száraz volt a bőröm, most keresem a megfelelőt az arcomra. Ha száraz a bőröd olyat keress, amiben shea vaj is van. Pálma olaj ne legyen benne, védd a környezeted. Én Manna szappanokkal kezdtem, most itthon kerestem egy termelőt, aki szappanokat készít és tőle veszem. Tusfürdőt teljesen elhagytam. Írj, ha van kérdésed :)
2018. máj. 17. 18:43
Köszi :) Te is szappant használsz? Mennyi ideje? Arcon is használod? Nem szárít? Mit tapasztalsz? :) :)
2018. máj. 17. 18:24
Merj nyugodtan. A tusfürdőknél mindenképpen jobbnak tartom.
2018. máj. 17. 18:20
El szeretném hagyni a vegyszeres tusfürdőket, mert nagyon érzékeny a bőröm, és a legtermészetesebb megoldás a kézműves szappan lenne, de ugye a szappan lúgos kémhatású, a bőrünk meg enyhén savas ezért azt szokták mondani, hogy még véletlenül se fürödjünk szappannal, arcmosásra meg egyáltalán ne merjük használni. A kézműves szappangyártók meg pont azt mondják, hogy ha szappant használunk, akkor elhagyhajtjuk a testápolókat, mert a szappan igaz, hogy leoldja a bőrünkről a zsírt, de csak a felső réteget és az újratermelődik, a tusfürdők meg mélyről is leoldja a zsírt, így a tusfürdőnél is jobban szárítja a bőrt. Eszerint még a szappant használnám, de intim területre méga gyártók sem ajánlják. Most akkor mit használjak? Kinek higgyek? Ti mit használtok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook