Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most 6 hónapos a lányom, a nem alvás úgy 1, 5 hónapja kezdődött. Egyszerűen nem hajlandó elaludni, csak, ha ott vagyok, mit tegyek? fórum

Most 6 hónapos a lányom, a nem alvás úgy 1, 5 hónapja kezdődött. Egyszerűen nem hajlandó elaludni, csak, ha ott vagyok, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2009. márc. 13. 12:05
Képzeld a baba cd mostis bejött! Remélem ez lesz mostmár a menetrend! Alszik, mint a tej, olyan édes!!!! :D
2009. márc. 13. 12:03
Van ez így! :) A védőnőnk így is azt mondja, hogy l van maradva, mert már kúszni kellene! Kicsit zizi a nő, de ez van, ez jutott! Falunk elégedjünk meg ezzel is! :)
2009. márc. 13. 12:02
Most kimegyünk sétálni Danival, majd jövök még. :-)
2009. márc. 13. 11:58
Dani lustább, mint Tomi. :-)
43. hofferke (válaszként erre: 41. - Toprengo)
2009. márc. 13. 11:46
Ez nálunk is így volt! :D Megmutatta, hogy ezt is tudja, aztán volt, hogy egy hétig se fordult. Azóta viszont, hogy vissza is tud fordulni, meg akár kettőt is egymás után feszt forog! Csak győzzem figyelni! :D
42. hofferke (válaszként erre: 40. - Toprengo)
2009. márc. 13. 11:45
Persze! Azt mondták, hogy nagyon enyhe antibiotikumot kapok, ami meg átmegy, az segít Tominak is, ha véletlen mégis elkapott volna valamit.
41. Toprengo (válaszként erre: 39. - Hofferke)
2009. márc. 13. 11:42
Köszi! Most legutóbb viszont nem fordult át, lehet, hogy megint hanyagolni fogja? Majd kiderül :-)
40. Toprengo (válaszként erre: 38. - Hofferke)
2009. márc. 13. 11:41
Szoptatod azért?
39. hofferke (válaszként erre: 37. - Toprengo)
2009. márc. 13. 11:26

Gratulálok nagyon, nagyon!!!! :D

Akkor most már ő is veszélyben lesz a nagyágyon, mint Tomi! A múltkor leesett volna, ha nem térdelek mellette, egyik pillanatról a másikra áthenperegte magát az 180-as ágyunkon! Nagyon megijedtem, azóta ha ott van egyből örbebarikádozom. Paplan, párna, fotel, minden. Majd belejöttök ti is! :D Kis ügyes!

38. hofferke (válaszként erre: 35. - Toprengo)
2009. márc. 13. 11:20
Köszike az érdeklődést, határozottan jobban vagyok! :D Tomin semmi rendkívüli nem látszik, hátha nem lett beteg! :) Az a legrosszabb, hogy nem annyit puszilgathatom amennyit szeretném! :(
2009. márc. 13. 10:18
Képzeld, Dani reggel átfordult a hasáról a hátára, és azóta többször is megcsinálta! Emiatt nem is akart elaludni. :-))
2009. márc. 13. 10:15
Remélem, Tomi nem kapja el tőled!
35. Toprengo (válaszként erre: 34. - Hofferke)
2009. márc. 13. 10:15

Szia Hofferke!

Jujj, te szegény... Hogy van a mandulád? Tudom, milyen rossz így ellátnod Tomit, én is voltam beteg, amikor Dani 2 hónapos volt. :-( Szörnyen érezte magam, persze semmi pihenés, és még attól is féltem, hogy a babám elkapja majd. Szerencsére nem így történt, pedig végig szoptattam, de szájkendőt is végig használtam. :-)

34. hofferke (válaszként erre: 33. - Toprengo)
2009. márc. 13. 09:58

Szia Toprengo!

Bocsi, de tegnap dokihoz mentem, tüszős mandula :( (nekem), így kettőkor már nem voltam itthon.

Tomi tegnap olyan 13.40-ig aludt. Aztán öltözés és uzsgyi a városba. Majd ma meglátjuk, hogy mi lesz! Remény az van!! :D

2009. márc. 12. 14:14

Sziasztok!

Hofferke, alszik még a babád? Én most altatok. :-( Zene nélkül, csendben...

2009. márc. 12. 12:57
Bejött, a pocis élmények felelevenettek benne, rugkapált, "énekelt", és a doboknál sírt is. Viszont az altatódalos cd-re elaludt csak azt kellett megvárni, hogy az utolsó számig érjen (először hallgattuk meg)! :D Remélem nem csak véletlen! :D
2009. márc. 12. 10:44
Na vége!!! Itt az ordítás! De megtaláltam azt a Mozart cd-t amit pocakon keresztül játszottam neki. Most beteszem azt, bemegyek hozzá és figyelem a reakcióját. Nagyon kíváncsi vagyok!! :D
2009. márc. 12. 10:41
most próbálkozunka babazenével. Egyelőre tetszik neki, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége!
29. Toprengo (válaszként erre: 28. - Hofferke)
2009. márc. 11. 13:35

Mégis elaludt, és ez a lényeg. :-)

Az én fiam is alszik már, de majdnem másfél órát ordított előtte. :-( Felvettem, letettem, ezt 2-3-szor, énekeltem neki több dalt is, cumit be, cumit ki... Huhh, nehéz meccs volt.

28. hofferke (válaszként erre: 27. - Toprengo)
2009. márc. 11. 13:31
Én győztem!! alszik már majdnem félórája! Babakocsi+alvóka+cumi+dúdolás. Siker lett, csak sokáig ordított hozzá! :(
27. Toprengo (válaszként erre: 26. - Hofferke)
2009. márc. 11. 12:27
Hát igen, nehéz ez az altatás... Én most altatom ma másodjára a fiamat, az első sem volt könnyű, ez sem az. :-( Már nem tudom, hányszor mentem be hozzá, fel is vettem egyszer, de lehet, hogy még fel fogom venni. Most egy csörgőt szorongat az egyik kezében, a másikban egy cumit, és a szájában is van egy cumi. Ajajj, most hallom, hogy a szájából kiköpte... :-(
26. hofferke (válaszként erre: 24. - Toprengo)
2009. márc. 11. 10:57
Mi is most vettunk egy macis alvókát, meg van neki egy kutyusa is. Eddig nem sikerült csak ezzel elaludni. :( Mondjuk már bejött egyszer az éneklés, egyszer a huntázás, kétszer a szemöldök ciróka. Egyszer majd csak elalszunk nappal is rendesen! :D
25. hofferke (válaszként erre: 23. - Toprengo)
2009. márc. 11. 10:54

Nagy dudorok vannak a kis ínyén és iszonyatosan nyűgös; nem lehet letenni, sokszor még így is ordít. :( Dentinoxxal szoktam kenni neki néha.

Gratula akkor a fiúknak, megtalálták a legtökéletesebb napot (persze másnak más a legtökéletesebb tudom)!

24. Toprengo (válaszként erre: 21. - Zsandrea)
2009. márc. 11. 09:51
Ez jó ötlet! Biztos a biztonságérzetét segíti elő a kislányodnak a bohóc. Majd én is keresek valamit a fiamnak, bár szeretném, ha teljesen magától aludna el. Persze így nehéz neki...
23. Toprengo (válaszként erre: 17. - Hofferke)
2009. márc. 11. 09:49
Hofferke, most nézem, hogy a fiaink egy napon születtek! :-))) Nálatok már jön a fogacska? Nálunk még nem, de várható... Hú, nem lehet könnyű dolgod. Adsz valamit Tominak a fogzásra?
22. Toprengo (válaszként erre: 16. - Mummoska11)
2009. márc. 11. 09:47
Mummoska, soha ne ébreszd fel a kislányod, ha alszik! Ezzel megzavarod őt, gondolj arra, neked milyen rossz felkelni, ha álomból ébresztenek fel téged! Tudom, mi a problémád, én is ezzel küzdök nap mint nap. Sokat olvastam a témában, de persze nem lettem okosabb, amikor a babámat próbálom altatni. Próbálj meg ugyanolyan alvási szokásokat kialakítani. A cumi és a maci már jó lépés ehhez. :-) Fontos még az, hogy minél hamarabb alszik el este egy kisgyerek, annál jobban kipiheni magát, és annál tovább alszik. Valamint az, hogy napközben minél többet alszik, éjjel annál jobban tud pihenni. Ezeken én is meglepődtem, és persze ettől nem alszik jobban a babám. Azért próbálkozz tovább, meg kell tanulnia neki is elaludni. :-) Én is reménykedem... :-)
2009. márc. 11. 09:42

Az én kislányomnak van egy bohóca. Morzsolókendő. Már nem alszik el nélküle. Nem igényli a ringatást, csak a bohócot. Tegnap este benéztem hozzá mielőtt lefeküdtem. A bohóc a kezébe volt, az arcát rárakta és úgy aludt.

Szerintem érdemes lenne hasonlóval próbálkoznod. Több fórumon olvastam, hogy ez segít. Nálunk ha nyűgös odaadom, és vége a hisztinek.

20. Toprengo (válaszként erre: 15. - Diveron)
2009. márc. 11. 09:41
Én nem altatom a babámat a karomban, mert azt olvastam, hogy meg kell tanulnia egyedül elaludni. Ez persze nagyon könnyen hangzik, és annál nehezebb megvalósítani. Az a lényeg, hogy próbáljatok meg ugyanolyan alvási szokásokat kialakítani. Nekünk pl. van egy zenélő, forgó játék, ami az ágy fölött lóg, azt szoktuk felhúzni, arra sokszor elalszik. De nem mindig... Én sem vagyok okosabb ebben a témában, mint ti. :-) Minden nap próbálom elaltatni a fiamat, de ha van is olyan, hogy viszonylag könnyen elalszik, ez ritka. Az a gyakori, hogy hosszú nyüszik/sírások előzik meg az alvást, többször fel kell őt vennem, megnyugtatnom. Énekelni is szoktam neki, ha nem vagyok túl ideges. :-) Sőt, délután nem is szokott aludni már a kis drágám. Így persze estére már nagyon fáradt. :-(
2009. márc. 11. 09:36
Sziasztok!
2009. márc. 10. 21:03

Tudom, csúnya dolog ilyet írni, de annyira örülök, h nem vagyok egyedül ezzel a nemalvós problémámmal. Mert a barátnőm, akinek pár nappal idősebb a fia, mindig olyan egyszerűnek látja ezt a dolgot. Hogy türelmesnek kell lenni, szépen beszélni hozzá, megnyugtatni.. stb, stb. Na jó, de az ő gyereke 5 hetes kora óta este nyolckor elalszik, és reggel nyolckor ébred. Napközben is szundít 3-4 órát.

Már kezdetem magamat rossza anyának érzeni. De azért a múltkor ő is lebukott. Kissrác oltás után kitartóan sírt, anyuka hamar elvesztette a türelmét. Na, gondoltam, aki a jóhoz van szokva, annak fura ez az állapot.

Azzal vigasztalom magamat (és Titeket is, kedves hasonszőrű anyukák), h mi legalább majd tudjuk értékelni ha majd egy kicsivel is javulni fog a helyzet.

Én most olyasmivel próbálkozok, h friss levegővel lefáraszatni a gyereket. Nálunk még az is nehezíti a helyzetet, h a gyerek nem marad meg babakocsiban. Belerakom és egyszerűen bepánikol, h te jó ég .. mi ez a marha nagy tér, és különben is ez mozog, és hol van anya?

Ezért kendőzünk. Most gondolkozom, h kimondottan sportbabakocsit veszek, amiből jól kilát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook