Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most 6 hónapos a lányom, a nem alvás úgy 1, 5 hónapja kezdődött. Egyszerűen nem hajlandó elaludni, csak, ha ott vagyok, mit tegyek? fórum

Most 6 hónapos a lányom, a nem alvás úgy 1, 5 hónapja kezdődött. Egyszerűen nem hajlandó elaludni, csak, ha ott vagyok, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


17. hofferke (válaszként erre: 16. - Mummoska11)
2009. márc. 6. 11:03

Teljesen igaz; nagy francok! :D Nálunk a nappali nem alvásra most ráfejel még a fogzási probléma is, így kb. 19.30- éjfélig alszik, majd 2 óráig vag6x kel, szopi és akkor 6-ig hajcsi. :( Kezdek elszomorodni, hogy sose lesz már egy egész éjjel, de kitartás ennek is vége lesz egyszer! :D

Ja, már sikerült 2x álomba simogatnom (szemöldök ciróka), ezzel teljesen fellendült az önbizalmam! :D

2009. márc. 5. 11:41

Sziasztok!

Látom nem csak mi küszködünk alvási problémákkal!

Nálunk például minden nap este nagyon nehezen alszik el! Olyan éjfél és egy óra között alszik el, másnap reggel 9-10ig alszik is egy huzamban! Napközben nem alszik szinte semmi, max. egy félórát vagy nagyon ritka esetben 1 órát! Rossz, mert mivel ilyen későn fekszün, későn is kelünk és soha nem marad idő nappal semmire! Amiből már kezd elegem lenni! Meg hát unalmas a miden napos könyörgés, hogy aludjon! Én is próbáltam letenni, mert mondták tedd le hagyjad üvölteni majd abba hagyja! Hát nem,már annyira üvöltött, hogy levegőt nem akart venni! Dehogy hagytam tovább! Fájdalamai nem hiszem, hogy lennének mert akkor nem vigyorogna! Csak akkor hisztizik, amikor tudja, hogy alvás jön, addig semmi baja! Szóval nem tudom mit lehetne tenni! Cumizik és van egy macikája, azzal alszik, annélkül nem is aludna:) Várok ötleteket, hogy mit tennétek! Volt, hogy azt csináltam, hogy felkeltettem előbb 7:30-8:00 körül, gondolván, hogy majd este hamarabb elalszik! Hát nem! Még délelőtt folyamán visszaaludt, egyszerűen tehetetlen volt fenntartani, mert lecsukta a szemét, hiába dumáltam, bármit csináltam csak aludt! Hihetetlen, hogy ilyen pindúrok és már mekkora francok tudnak lenni:)

15. diveron (válaszként erre: 14. - Toprengo)
2009. márc. 4. 10:35

Hát igen. Nekem is irtó nehéz összehangolni a dolgainkat. Annyira jó, amikor egy kicsit mégis alszik, mégha a hátamon is.

És az a baj, h mivel ez a nem-alvás rendszeres, nem eseti, így néha már nagyon ki vok tőle készülve, ami azt eredményezi, h ő mégjobban nyűgös lesz, amitől én még idegesebb ... és így tovább.

14. Toprengo (válaszként erre: 1. - Diveron)
2009. márc. 3. 15:39
Igazad van, én is hasonló cipőben járok. Az én fiam 5 hónapos, és vannak napok, amikor nagyon nyűgös, nem tud aludni, bármit csinálok. Persze egyre nyűgösebb, aztán egyre inkább sír, én meg majd megőrülök.
13. hofferke (válaszként erre: 12. - HLivia)
2009. márc. 3. 12:30
köszi szépen, majd megnézzük! :D
12. HLivia (válaszként erre: 9. - Hofferke)
2009. márc. 3. 11:54

A rossmannban lehet baba cd-t venni és most csak 600 ft-ba kerül!

nagyon jó.

Az én fiam is szereti ( 6 éves )

A húgom fia 6 hónapos lesz és ő is erre alszik el!

11. bezike
2009. márc. 3. 11:54
Na jó, még nappal elcipeled a kendőben, gondolom én, de éjjel? Meg hát azt is kinövi egyszer... vagy úgy gondolkodsz, mint én, hogy talán mire nagyobb lesz, elalszik magától? Végül is mi is egyszer csak elaludtunk magunktól. Én ebben reménykedem, amikor esténként cipelem a fenekét...
2009. márc. 3. 11:50

Hello mindenki!

Köszi a gyors reagálást!

A kicsi már a kezdetektől fogva velünk alszik. Korábban mellé feküdtem, elaludt, én felkeltem.

Lefekvés előtt mindig megetetem éhes nem lehet (legalábbis remélem)

Babakocsiban nem marad meg, pedig azzal kezdtünk, csak miután egy hónapig nem bírtam belerőltetni, így áttértem a kendőre. Egyébként a háti hordozásra kellene váltanunk, de valahogy nem szerette, legalábbis azt a fajtát, ami a használati utasításban van. De tök szerencsém volt, találtam egy másik megkötési módot a youtube-on: [link] Most éppen ezt próbáljuk, itt alszik a hátamon. Így azért neki is talán kényelmesebb. Az elölhordozásnál az éreztem, h néha kényelmetlen neki, h úgy oda van szorítva a mellkasomhoz.

A zenét nagyon szereti, pár napos kora óta rendszeresen hallgatunk zenét, de aludni rá ... hát nem megy , sajn.

Orvos szerint minden rendben van, sőt a kis betyár ... dokinéninél vigyorpartit csap. Úgyhogy el sem hiszi nekem, h ez a gyerek egyáltalán tud sírni. ;)

Egyébként nem csodálkozok rajta, h ilyen- az apja is meg én is meglehetősen magas fordulatszámon élünk. Igaz én nyugodt baba voltam- ettem, aludtam. És hát a terhességem sem volt éppen egy hajde nyugalomban töltött időszak.

A végső konklúzió számomra: kendő, kendő, kendő. És youtube: baby carrier!

9. hofferke (válaszként erre: 7. - Fortuna79)
2009. márc. 3. 11:48

Tudnál a bab cd-ről részleteket írni?

Erről még nem sokat hallottam!

2009. márc. 3. 11:41
Fura, mert az én fiam 5,5 hónapos és neki is van, hogy este nehezen alszik el. Viszont ha elalszik, akkor már nem nagyon kel fel. Mondjuk én már az elejétől kezdve a ringatós, sétálós módszerrel altattam, ami tudom, hogy nem az igazi, főleg, hogy a baba egyre nehezebb, de a karomban olyan szinten ellazul, hogy simán le tudom tenni utána.
2009. márc. 3. 11:31

Most hogy visszaemlékeztem, mikor Peti kisebb volt és nem tudott az ágyba még felállni, bekapcsoltam neki a baba cd - t és kimentem a szobából.


A zenére megnyugodott és elaludt :)


Próbáld ki hátha beválik. :)

2009. márc. 3. 11:29

Ha a foga, hasa fájna akkor nem aludna el akkor sem ha anya mellette van nem ?


Egyszerűen csak szereti az anyját maga mellett tudni :)

2009. márc. 3. 11:26
Szia, nem beszéltél erről a gyerekorvossal? A fogzás okozta nyugtalanságot kizártad? És előtte hogy aludt el? Milyen módszerrel altattad?
2009. márc. 3. 11:26

Szia!

Teljesen át tudom érezni a helyzetedet! Nekem 5 hónapos a kisfiam, de nappal nem akar aludni, max. 25-30 percet sikerül ráeröltetnem, aztán csak a kocsiban alszik séta közben. Nálunk éjszaka azért van alvás, bár 1-2 alkalommal fent van ő is, de egy gyors szopi és alszik is! :)


A sírni hagyom, majd elalszik nálunk se jött be, Tomi 2 órán keresztül sírdogált és már csak azért se aludt! Tehát engem is érdekelne, hogy hogyan lehet kíméletesen elaltatni őket!

2009. márc. 3. 11:26

És ha elalszol, nem tudsz kijönni mellőle ?

Petikém már 2.5 éves de még mindíg csak ugy alszik el, hogy ott vagyok mellette, igaz a nagyágyban alszunk együtt. Viszont utána ki tudok jönni.


Nekem is azt mondták, hogy hagyjam sírni ha kell egy éjszakán át, egy - két nap után nem fog, de sajnos nem fogadtam meg, így még midíg velem alszik.


MOndjuk én örülök neki, csak más azt mondja ez nem jó így.


Igazi kis zsarnok ez a kis csaj :)


Valamit ki kell találni, mert így bele fogsz őrülni.

2009. márc. 3. 11:24

szia!


lehet h éhes, szomjas,vagy a foga jön/dentinox gél jó, vagy kérjél gyógyszertárban homeopátiás golyót, a fogra nyűgösségre a camomilla vulgaris a jó,mi is használtuk, vagy fáj a hasa nálunk a gripe water vált be.. vagy elkezdődött nála a félős korszak..doki mit mond? ringattad, énekeltél neki? apa próbálta? ami nálunk bevált pl ezeken felül: lehet venni felmelegíthető, levendulás plüssállatot, beddy bear a neve, én a gyógyszertárban vettem, nagyon szereti, és ha meglátja már szalad is vele aludni/15hós,úgy 5hónapja vettem neki ugyanezért/ én csak 1 hétig bírtam a földönalvást..

az is lehet h jobban ki kell fárasztani, vagy levegőztetni sokat.. nálunk pl a 7vége a csúcs, ha apa itthon van egész nap, ő egész nap nem alszik.. ha tényleg "csak" fél, kicsit sétálj vele, vidd át picit magatokhoz, h lássa megvagytok.. nálunk tegnap volt ez, fél órát nyugtattuk nem tudjuk mi lehetett..

sajna csak ennyit tudok ajánlani.. meg a "legjobb" tanács amitől én is kiakadtam de sajna van benne valami: ha a mama nyugodt, a baba is az .. na persze könnyű mondani amikor az ember nem alszik..

én kibuliztam, nálunk apa fürdet,altat, de ha gáz van én megyek be először..


remélem segítettem!!

2009. márc. 3. 11:05

Most 6 hónapos a lányom ... a nem alvás úgy 1,5 hónapja kezdődött. Egyszerűen nem hajlandó elaludni, csak, ha ott vagyok mellette. A szeme akkor is résnyire nyitva van, és ha fel próbálok kelni mellőle hasra vágja magát és elkezd sírni. Egyszer kipróbáltam, h hagytam sírni: este nyolctól hajnal kettőig üvöltött, akkor is én elégeltem meg, ő még lazán folytatta volna.

Egyébként meg egésznap nyűgös, látszik, h nagyon álmos.

Használok kendőt is. De abban nem alussza ki magát rendesen: fészkelődik, nyűglődik. Pedig HELYESEN van megkötve.

Már nagyon elegem van ebből a helyzetből, h sehová sem tudok mozdulni a gyerek nélkül, nincs olyan, h aludna. Úgy érzem megfulladok tőle. Pedig hetente egyszer vigyázna rá 1,5 órát. Akkor kicsit el tudok szabadulni.

Meg hát na ... nekem nincs szükségem napi 16 óra alvásra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook