Mosható pelenkák (beszélgetés)
Én pont így kezdtem, mint Te. A védőnő adott egy ingyen újságot, és abban volt bambio. De 5000-6000 ft. Akkor még úgy voltam vele, hogy még így is olcsóbb és ökobb is, mint az eldobható pelus, szóval persze. De aztán találtam olcsóbbakat is.
Én talán a jövő héten rendelek is egy 30 darabot mindjárt. Tutira megyek. :)
én úgy gondoltam, hogy amit kinéztem, ahhoz van saját betét. Azt fogom venni. Egy darabhoz minimum 2 db betétet fogok kérni, azt olvastam, hogy később pisilési szokástól függően akár 2-3 is kellhet bele.
Amikről én olvastam az a bambuszos vagy mikroszálas.
Amit kinéztem, abban mikroszálas van.
Nem vettem még, de most készülök rá.
Sokat néztem őket, és őszintén szólva az olcsóak mellett állok egyelőre.
Az 5-6 ezer ft-ot nagyon sokallom érte. Vannak 2-3 e ft-osak is, amik dettó úgy néznek ki, mint a kínai 1500 ft-osak. És amúgy is azt olvastam, hogy mindegyiket kínában gyártják már.
Aztán itt a fórumokon és beszéltem néhány emberrel, akik a kínai "gagyit" használják, és bevált nekik, maximálisan meg vannak vele elégedve.
Ezért gondoltam én is erre.
Valaki, akinek nagyobb a babája! Mivel kidobtam a papírkát ami volt a pelusokkal, most nem emlékszem, hogy hány kilónál kéne átraknom a patentot az utolsó méretre (vagyis kinyitni az összes patentot)?
Most 7 kilós a babám és a második patentnál járunk, így M-es méret vagyunk. De mikor kell "átalakítanom" L-re?
Bea! Már ment is a teafaolaj csepp, és azonnal hatott! Van itthon, másra szoktam használni de fogtam és csak úgy belecsepegtettem egy kicsit a tartóba, hát már rögtön érezni lehetett, hogy nem egy oroszlánbarlang mikor kinyitom:DDD
Este mosás, kész az adag, az öblítőrekeszbe bele fogok cseppenteni, oszt meglátjuk:)
én is használom sokmindenre, de ebbe az új mosógépembe nem szeretek tenni, mert még perkarbonátot sem szabad benne használni. A régibe meg egyenesen ecetes átmosásokat csináltam meg minden, vízkőleszedést is. Ehhez kategórikusan rajta volt, hogy semmi ilyesmit ne.
Mivel a 4 évesem még néha bepisil, na pl. azokat a bugyikáit, nacikáit is 60ban kell, mert előfordult már, hogy összemostam mással és büdi lett (a régi gépben kicsit merészebb voltam a mosószerekkel, ebben az újban nem merek), 60fokban kijött.
papírszerű, de simán bírja a mosógépet.
és sokkal nagyobb, strapabíróbb, mint a sima nedves popsitörlő.
de hát próbálj ki egyet! mosd ki a csapnál... vagy csak áztasd be.
Én is azzal moson mint a milyenket de kevesebbet rakok bele meg rakok hozzá egy kis szódát.
Nekem elég a popsi törlő :-D
kakafogónak én a dm sajátmárkás SZÁRAZ törlőkendőjét is használom. (meg kimosott popsitörlőket, meg 30éve megmaradt fay (?) pelusbetétet) sztem a többi drogériának is van (müllerben tuti láttam), de hozzánk ez van közel.
30 db-os 300 pénz körül volt. és még több mint fele érintetlen még... van amit már vagy 15x mostam.
szia!
én őszintén ugyanazzal mosom, mint a többi ruhát. sőt! együtt mosom az összeset.
gyerek esti fürdővizében kiöblítem a pelust, aztán kiteszem az erkélyre, és ha megszáradt, megy a szennyesbe. ha tudom, hogy másnap mosok, meg sem szárítom, vizesen beledobom a mosógépbe.
a polár külsőket jó alaposan natúr mosószappannal átdörgölöm... de azt csak mert szappan kell neki :D
Ja persze ezt ne úgy gondold hogy napokig úgy áll oda csak akkor dobom ha tudom nemsokára mosom amúgy meg a pelenkatartó zsákba rakom és van hogy abba is cseppentek olajat.Én ha rövid programra rakom akkor 60fokon mosom ha hosszúra akkor 40en.Én nem érzek rajtuk semmit sem én már egybe mosom a ruhákkal!De szerintem ez mosógép függő is!Akkor éreztem hogy valami nem stimmel ha kevés ecetet vagy túl híg ecetet raktam bele.
Én szeretem az ecetet eleve fertőtlenit,szagtalanit.És mosás mellett másra is használható:-D
Basszus micsoda otlet! A kimosott popsitorlo!!!:)))
Tenyleg, mar sokat gondolkoztam rajta hogy ezek pamutbol vannak es mekkora pocsekolas hogy ezreket dobunk ki egyreszt, masreszt tonnanyi szemeteket csinalunk veluk! Igaz, hogy leteznek papir alapuak amiket le lehet huzni a vecen, (bar en ezeket is lehuzom) de azok meg nem tisztitanak annyira (vagyis mindig attol felek hogy a kezemben marad...:DDD). Hat tenyleg, hasznalhatoak kaksigyujtokendokent is:)
En a koszosak tetejere azert nem teszem a pelusokat (bar a gyogyszertarban is mondtak hogy ossze lehet mosni mindennel), mert a tobbi cuccot nem 60fokban mosom (attol fugg, mi), es igy a szag bennuk marad ha a nedves pelussal osszerakom.
Egyebkent is, sztem 40 fokon nem jon ki.En popolinit hasznalok es erzem ha csak 40-en mostam a pelust. Ha meg osszeer massal akkor meg azon.
Ha csak kis adag pelus gyult ossze de van mondjuk feher agynemu/torulkozo pont mosni, mivel azok is 60fok, kijon egy adag pont:)
Ezert ezekkel ossze tudnam rakni a szennyesben de amugy mindegy mert beuzemeltem ezt a fedeles izet es bevalt.
Hát nem tudom én arielt használok használtam mást is de...a nap meg nem mindig elég én mindig kint teregetek!Mégis akad olyan kaki ami...ugye már mindent eszik és hát van hogy jobban fog!
Én szeretem a miofresht annyira nem drága jó az illata és sokáig jó.
Most vagyunk Kistesó projekten és majd ha lesz akkor én megint fogok venni meg pár új pelust főleg ha lány lesz!
Én nem vettem használt pelenkát még!Igaz én elszámoltatom ep-re!
Mire gondolsz, belsőre, külsőre vagy zsebesre?
Nekem van 2 db coolababy zsebesem, 1 papoose, és 1 naughty baby eladó, mindegyik patentokkal állítható és tépőzáras, kb. 13 kg-ig jó. Belsőből én használok bambuszost és sk belsőket is (mamamin varrják) Abból is van egy mamabless bambuszosom eladó, egyméretes, éjszakára nagyon jó. Külsőm van bummis sb M-es rózsaszín körös, Monasnap patentos 5-10 kg-ig, van egy szupi éjszakai polár szettem, (egy polár külső, ami patentokkal állítható és tartozik hozzá egy patentos betét és egy prefi). És még egy Monapel AIO 4-10 kg-ig. Ha esetleg érdekel valakit, a mamamin vannak fent képek róluk.
A miofresh helyett ajánlom a sima na-perkarbonátot, ugyanaz, csak sokkal olcsóbb.
A legjobb mosószer a dreft baby, jó illata is van és hozzá egy pici mosószóda. Mosószódát amúgy a bambuszoshoz nem ajánlanak, a többihez mehet.
A foltokra meg a napfény a legjobb módszer, én már nem is sikálok, csak kiteszem a napra mosás után és minden kijön!
Engem állítható méretű pelusok érdekelnének. Ha esetleg lenne valakinek...:)
Ti milyen belsőket használtok? Bambuszos...stb.
Ez így van és a mosópor is ilyen ezért kell csökkentett enzimeset venni.
Én nem áztatom őket soha!Így is mind tiszta jó van hogy halvány folt marad de az k következő mosással kijön!
Én amúgy bevallom most van hogy nem is teszem se vödörbe se zsákba hanem rá a koszos cuccokra.Ez változó!
A vödörbe kell pár csepp de lehet később is venni!
Nekem nem kemények!ja előbb utóbb egyes pelusok olyanok lesznek ezért szokták ajánlani hogy dörzsölgesse az ember...de amúgy nálunk ami kicsit keményebb az a Kushies na meg a sima textil pelus.
A fiamat nem bántja meg vettem szárazon tartó betétet és ha nagyon gáz a pelus akkor azt bele rakom pihe-puha:-D
Ja és használok kaki fogót is eleinte popli-sat de jelenleg a kimosott popsi törlőt használom.
Ha kakis kidobóm ha nem újra mosóm.Ha marad rajta kaki vagy nem tettem bele papírt akkor csapnál lemosom és megy a többi közé!
Valaki írta van neki eladó és milyenek vannak?
Én megválnék egy teljesen új autós bummis L-es külsőtől. Meg egy keveset használt M -es től is ez dzsungeles!
Ja ha kell rakok fel képet pelusról akár megnézhetitek a pop-inba is.