Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mooncup intimtölcsér tapasztalatok fórum

Mooncup intimtölcsér tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. júl. 14. 12:42
Eleinte nekem is hosszú percekig tartott, mire kiszenvedtem. A kivétel még most sem esik jól, nekem nagyon kellemetlen amikor a perem jön ki. A legutóbbi mensinél nem mertem használni, nem voltam abban az állapotban, hogy kinlódjak vele, meg hogy szivárogjon és ugyanúgy kelljen betétet is hordani. Csak akkor tettem fel, amikor már szinte nem is volt, de mikor vettem ki, akkor az alja is nyálkás volt, nem tudom, hogy nem-e megint eresztett. Már megnéztem csap fölött is, de nem lyukas. Én vagyok a béna, vagy nagyon tág vagyok. Ez azért megrémít...
125. Ancsi86 (válaszként erre: 124. - Dia1)
2011. júl. 13. 21:06
Szerintem kidobom ezt a ladycup-ot, és veszek egy mooncup-ot.. Én próbáltam mindent, kb. 5 mensi idején teszteltem. Benyúltam a pereméig, úgy is próbáltam, de annyira felcsúszott, hogy nem bírtam megfogni, hiába elértem, mert mivel nincsenek rajta rovátkák, és esélyem se volt összecsípni... Anélkül meg gondolom hiába gugolok.. Az eszközt továbbra is nagyon hasznosnak tartom, úgyhogy nem adom fel :)
124. Dia1 (válaszként erre: 124. - Ancsi86)
2011. júl. 12. 16:04
Megszünteted a vákumot kivételnél? Igaz én a lady cupot nem ismerem azt mondják az csúszósabb az mc-nál (annak talán nincsenek rovátkák az alján) de ha felcsúszik is nekem mindig bejön amit írnak, hogy legugolok ellazítom az izmokat és mintha vécézne az ember nyom és akkor szépen lecsúszik olyan magasságba hogy kényelmesen elérem. Innen már csak összecsippentem az alját, de olvastam olyat is aki felnyúl a pereméig egy ujjal és benyomja. Én mindig hallom ahogy enged a vákum és nincs gond a kivételnél. Egy picit feszít amikor a vége jön ki és kipattan de közel sem olyan vészes mint a tamponnal.
123. kisbaris (válaszként erre: 122. - Hella7)
2011. jún. 28. 07:27
Én is csak innen tudom, hogy amikor kiveszem, akkor szusszan a vákuum. Előtte meg onnan, hogy szivárog. Pedig felhelyezésnél érzem, mikor kinyílik. Amikor nem érzem, akkor rögtön kiveszem és újra próbálom. Lassan megint "próba idő" lesz, nem tudom én sem, hogy mit tegyek, már nem sok szára van, mert ha nagyon elöl hagyom (azt is mondták, hogy akkor is szivárog ha nagyon fenn van), akkor meg szúr és fáj, nem tudok ülni meg menni. Nem merem teljesen levágni a szárát.
122. hella7
2011. jún. 27. 22:33
Nekem az a kérdésem, hogy ti honnan tudjátok, hogy van-e vákum? Hogy lehet ellenőrizni? Mert nekem is a szivárgással van bajom, ami a vákum hiánya miatt van. Tudom, hogy milyen, amikor jól sikerül felhelyezni, az eddigi kb. 15 felhelyezés alatt 2x fordult elő. Ennek az volt a jele, hogy cseppet se szivárgott, és irtó nehezen lehetett kivenni (és ilyenkor éreztem, hogy elenged a vákum). Tudtok ebben segíteni?
121. kisbaris (válaszként erre: 120. - Dia1)
2011. jún. 7. 11:44
Köszi, én is próbálkozom tovább. Én nem hagyhatom, hogy majdnem kilógjon, mert akkor csíp és éget ha leülök és megyek. Már vágtam is a szárából, így most jó, de lehet, hogy tényleg az a baj, hogy le kellene vágnom a szárát teljesen és akkor kintebb maradhatna? Az első két hónapomban nem volt ilyen gondom, akkor csak akkor volt baj, ha nem nyílt ki és még nem vettem észre, mert örültem, hogy végre benn van és nem szúr. Most már legalább a felhelyezés és a kivétel megy. Amúgy onnan érzem, hogy kiold a vákuum, hogy ha mozgok, akkor a bugyog a levegő mellette és nem is szusszan amikor kiveszem.
120. Dia1 (válaszként erre: 119. - Kisbaris)
2011. jún. 7. 10:36

Szia!

Hogy érted hogy kiold a vákum? Érzed is? Vagy csak szivárog és abból gondolod? Egyébként nekem a második hónapom volt vele és továbbra is volt szivárgás. Sőt a második napon két óránként ürítettem mert olyan sok volt, most vasat szedek mert lehet a szoptatás miatt kevesebb a vas és lehet ettől több a mensim is... Meglátjuk a következő hónapban... Egyébként a mooncup fórum oldalán írtam én is a forgalmazónak hogy mit csinálhatok rosszul és a válasz az volt a szivárgásra hogy rosszul van felhelyezve. Ezt nem értem mert nekem leginkább az erős napokon van probléma a gyengéken nem annyira és mindig ugyanúgy rakom fel...Próbálkozom még tovább, hátra rájövök, most próbálom állva felhelyezni nem guggolva, más hajtogatás, nekem a hétrét hajtás jött be egyből kipattan a tölcsér ha felrakom. És mivel szinte kilóg egy picit a szára azt sem mondhatom hogy magasra helyezem, szóval én is tanácstalan vagyok továbbra is... Ettől függetlenül örülnék ha működne mert nagyon jó lenne használni... Ja egyébként nem lehet hogy a másik méretet kellene kipróbálnod? Írjál a mooncup oldalon Ildinek biztosan segít.

2011. jún. 1. 11:46
Sajnos én még mindig nem vagyok jó használó. Ez a harmadik hónapom a tölcsérrel, de még rosszabb, mint eddig. A tanácsaitok alapján másik hajtogatási módot is kipróbáltam, ez így jobb is lett, kinyílik a tölcsér és nem is annyira kellemetlen mint az előző manővernél (ott hirtelen nyílt ki és nem volt jó érzés). Szóval szépen feltettem, kinyílt, a helyére került és 2 óra múlva "leoldott" a vákuum! Annyira el vagyok keseredve, ezt megtette velem 2. napon háromszor. Ma alig van már vérzés, mégis délelőtt kioldott. B méretű mooncupom van. Szerintetek mit csinálok rosszul?
118. Jarmila (válaszként erre: 115. - Szilvi08)
2011. máj. 20. 08:28

Csatlakozom:)))

Hétfő óta vagyok Mooncup tulajdonos...mintha mindig ezt használtam volna...egyszerűen imádom:))))

117. tide31 (válaszként erre: 116. - Tide31)
2011. máj. 19. 22:37
s=a
116. tide31
2011. máj. 19. 22:36
Sziasztok! Ma használom először s Fleurcup tölcsért. Ez hihetetlen, hogy milyen könnyen sikerült felhelyezni, kivenni. Észre sem venni. Örülök, hogy rászántam magam a használatra.
2011. máj. 19. 12:55

Sziasztok!

Én nemrég vettem egy Mooncupot, most próbálom ki épp. Hát eddig minden képzeletet felülmúlt, nem volt gond a felhelyezés, a levétel sem (még csak a szár rövidítés miatt vettem le) és nem lehet érezni sem, sőt még az az idióta kihúzószál sincs, mint a tamponnál. :P

Remélem, jó lesz hosszú távon is, majd jövök tapasztalatot írni. :)

114. kisbaris (válaszként erre: 113. - Jarmila)
2011. máj. 19. 11:11
Köszi!! Kipróbálom, bár talán csak az esti alkalommal van folyóvíz a közelben.. remélem jó lesz, most vágtam a szárából is kicsit bátrabban, úgyhogy kíváncsi vagyok milyen lesz az ehavi móka. majd talán jövő héten..
113. Jarmila (válaszként erre: 110. - Kisbaris)
2011. máj. 19. 10:32

Kisbaris! Első "tapintásra" én is így éreztem...van egy tök egyszerű megoldás rá...mielőtt felteszed meleg vízzel(!!!) mosd át, mert a melegtől a szilikon hajlékonyab:))))

Próbáld ki:)

112. kisbaris (válaszként erre: 111. - Dia1)
2011. máj. 10. 09:28
Nekem volt, de még betudtam a kezdő mivoltomnak. Egyébként legutóbb nekem is úgy szivárgott, hogy 1,5 óra alatt 3/4-ig lett... első nap ilyen :(
111. Dia1
2011. máj. 9. 15:38

Sziasztok!


Volt valakinek szivárgási problémája a tölcsérrel? Esetleg megoldása van rá? Először próbáltam ebben a hónapban a tölcsért. Első két nap szuper volt aztán a 3-4. napon amikor nagyon megnőtt a menstruációm mennyisége elkezdett szivárogni néha folyni. Aztán az 5-6. napon amikor megint kevesebb lett a mennyiség megint minden rendben volt. Kérdeztem a forgalmazót mit csinálok rosszul, de a válasz az volt amit már más oldalakon is olvastam hogy szivárog ha nem nyílt ki a tölcsér vagy ha túl magasra helyezi fel az ember. Na nálam éppen nem lógott ki a szár nem helyeztem magasra, és mindig ellenőriztem hogy kinyílt-e. Ennek ellenére a két erős napon állandóan szivárgott a tölcsér. Mit csinálok rosszul? Már arra is gondoltam hogy lehet olyan sok a menstruációm azon a két napon hogy nem bírja a tölcsér, de itt egy óráról beszélünk. Egy óra után félig volt a tölcsér (ez szerintem elég sok) de még így is volt szivárgás. Szerintetek?

110. kisbaris (válaszként erre: 109. - 9ed43a4df1)
2011. máj. 9. 09:26
Köszi, megnéztem! Ezekkel nekem csak az a bajom, hogy mint mondtam, a Mooncupom elég masszív, nem olyan könnyen lehet gyűrkészelni mint a videón meg a képeken. Meg nem is ennyire széles a szája sem. A kezemben amúgy én is tudom így hajtogatni,de még akkor is kirugja magát, viszont felhelyezésnél, onnantól, hogy csak a végét tudom fogni, rögtön fordulna ki. Egyszerűen nem tudom úgy megfogni, hogy csak akkor nyíljon ha már a helyén van. Vagyis volt már persze jó helyen, de nehezen jött össze. Gyakorlás, gyakorlás... lehet, hogy nekem is próbálnom kell más márkát is..
2011. máj. 8. 20:28

Én kétfélét próbáltam a Melunát és a Ladycupot. A Meluna nem vált be, szivárgott akármit csináltam vele, helyette rendeltem a Ladycupot, ami nagyon jóó. Egy cseppet sem szivárgott, pedig 10 órát bennhagytam tesztelés céljából:)

Csak napi 2x kell vele foglalkozni és nem szárít ki mint a tampon, amit a gyengébb napokon néha nagyon fájt kivenni :(. Szóval tampon egyértelműen leváltva a tölcsérre:)


Kisbaris, itt egy video, nekem a 7-es vált be.

[link]

108. kisbaris (válaszként erre: 106. - Csipkerózsika)
2011. máj. 1. 13:54
Most megnyugtattál!!! Én eddig két mensinél használtam a tölcsérem, de sehogy sem tudtam kényelmessé tenni, főleg, mert nekem annyira fáj belül miden az első két nap. Utána kezdtem olvasni más tölcsérek honlapján, hogy mit írnak a szárról, mert a Mooncup-nál óvatos rövidítést írnak csak. Szóval olvastam egy másik honlapon, hogy akár teljesen is le lehet vágni. Vágtam is még egy karikát le, de így már nem használtam, mert közben vége lett. Jövő hónapban tovább próbálgatom. Teljesen nem merem levágni, mert úgy tényleg nehezen tudnám kivenni. Szerintem. De eddig a kivétel megy a legkönnyebben. Felhelyezéshez tudnál tanácsot adni? Nekem sehogy nem esik kezemre... :(
107. Csipkerózsika (válaszként erre: 70. - Emiliatoth)
2011. ápr. 30. 19:27
Nem lenne könnyű megmérni, hogy hány tamponnyi mennyiség fér bele egy tölcsérbe, ugyanis a tampon a hüvely szorításában sokkal kevesebbet bír magába szívni - a nyomás hatására ugyanis elkezd átereszteni, ezt mind ismerjük -, mint ha csak szabadon belelógatod egy pohár folyadékba.
2011. ápr. 30. 19:20

Én nemrég vettem egy másik márkájú tölcsért.

Nos, a használatát valóban meg kell tanulni, gyakorolni kell, de ez így volt anno a tamponnal is csak már elfelejtettem...

A tapasztalataim eddig nagyon jók. Sokan idegenkednek tőle, pedig sokkal tisztább a használata, mint a tamponé. És hihetetlen, de valóban semmi szag, mikor kiöntöm sem, s egy csepp se megy mellé.

Nekem meglehetősen rövid a hüvelyem, ezért teljesen le kellett vágnom a szárat - ezért felrakáskor nehéz még egy picit megtalálnom a pontos helyét - de így már nagyon kényelmes, valóban meg lehet feledkezni róla. (Ha épp nem görcsöl az ember lánya.)

Fantasztikus találmány.

105. Rencee
2011. ápr. 15. 10:44

Sziasztok,


Interneten 6000 ftért elérhető, postaköltséggel együtt. Csak nem magyarországi forgalmazót kell keresni.


[link]


Én is most fogom innen megrendelni, bár ehhez kell egy kis internetes vásárlási tapasztalat és bankkártya:))

104. terka75
2011. ápr. 10. 22:07

Vrgsziszi!

Igen, mi vagyunk.

2011. ápr. 10. 19:18

Kedves Terka!

Megkérdezhetem Tőled, hogy Te a Yuuki intimtölcsér hazai forgalmazója vagy?

102. terka75
2011. ápr. 8. 12:21

Nirvi!

Ne haragud, nem akartalak megbántani.

Igazad van, mi még kezdők vagyunk néhány terméket árulunk, megértem, hogy a sok terméketeket nem tudtad még végigpróbálni.

Kicsit felháborodtam a jogtalan vádaskodáson, és nem gondoltam át mit írok neked.

Elnézést kérek tőled.

101. Nirvi (válaszként erre: 99. - Terka75)
2011. ápr. 8. 11:53

Kedves Terka!


Mi is egy üzlet vagyunk és van több ezer termékünk. Egyértelműen nem tudtuk kipróbálni mint a több ezret.

Nem fogom ide leírni, hgoy pontosan miket árulunk, hisz nem akarok reklámozni, talán nagy vonalakban annyit elárulhatok, hogy a műszaki cikkektől kezdve a környezetbarát tisztítószereken keresztül a napelemes, víztakarékos termékeken át a napkollektorig elég sok mindent árulunk.

Ha te egy webshopban böngészel, ahol van több ezer termék, akkor azt feltételezed, hogy ott mindegyik kipróbált és személyes tapasztalat után feltöltött termék?

Például halálos nyugodt lelkiismerettel árulunk citromsavat, pedig még nem próbáltam azt sem.

Sőt nyugodt a lelkiismeretem amikor eladunk egy több milliós napkollektort, pedig nekünk még nincs a házon.

Szerinted a világban mindenki kipróbálja azt amit árul?

mert szerintem nem.

Egyértelműen próbálok tapasztalatokat szerezni a termékeinkről, de mindegyiket nem tudom kipróbálni.

De például már van saját tapasztalatom mosószódával, mosódióval, természetes illóolajjal kapcsolatban, sőt már indukciós led lámpám is van és víztakarékos betét csaphoz. És azért még néhányat fel tudnék sorolni.

Szerintem feleslegesen háborodsz fel ezen....


Örülök, hogy ti mindent kipróbáltok amit eladtok, szép lassan mi is végigmegyünk a több ezer terméken....valószínűleg bele fog telni pár évbe:):)

100. terka75
2011. ápr. 8. 11:52
Még egy gondolat: Európában európai gyármányú tölcsérek vannak forgalomban, egyszerű gazdasági okok miatt. Kínából, Dél-Koreából nagyon drága lenne a szállítás, és a tölcsérek olcsó árkategóriájú termékek, amikből nagyon kicsi a kereslet, így nem is érné meg ott gyártatni.
2011. ápr. 8. 11:39

Kedves BettiJoo, Kisbaris!


Egy dologbam igazad van, átvertek. Ha jobban szétnézel vásárlás előtt, akkor láttad volna, hogy a Mooncupot máshol is árulják Magyarországon, jóval olcsóbban. Egy perces keresgélés után 8490 ft-ért találtam.

És ha a Mooncupnak is utánaolvasol külföldi fórumokon, arról is találsz negatív véleményt jócskán.


A minőségről: számomra egyetlen gyártó sem tudta hitelt érdemlően bizonyítani az alapanyaga minőségét,egyedül a Yuuki. Azt meg pláne nem, hogy a gyártási folyamatban nem szennyeződlik az anyaga a kész termék, erre is csak a Yuuki bizonylatai nyújtanak garanciát. Bemásolok ide egy részt a honlapunkról, amit az eredeti Yuuki oldalról fordítottunk.:


"A Yuuki intimtölcséreket Csehországban gyártja a SILROC cég, mely a szilikonból készült gyógyászati és egészségügyi termékek területén a világ élvonalához tartozik. A felhasznált alapanyag: Silopren LSR 4050, előállítója a németországi Momentive. A Silopren LSR 4050, melyből a Yuuki intimtölcsér készül, az egészségügyi felhasználásra engedélyezett szilikonok közül a legmagasabb minőséget képviseli.

Az intimtölcsért és alapanyagát a Momentive illetve a SILROC „tiszta szobában” állítja elő. A „tiszta szoba” megnevezés olyan technológiát jelöl (zsilip rendszerű bejárat, antisztatikus padló, por-, vírus-, és baktériumszűrés a légkondicionáló rendszernél, steril öltözet), ahol a termék tökéletes sterilitás mellett készül. Ez biztosítja azt, hogy az elkészült intimtölcsér anyagában steril, benne semmiféle szennyeződés nem fordulhat elő, így gyógyászati, egészségügyi célra teljes mértékben alkalmas. A gyártási folyamat és ellenőrzése ISO 9001 minőség tanúsítási rendszer szerint történik és megfelel az összes vonatkozó szabványnak és jogszabályi előírásnak."


És itt vannak a bizonylatai:

[link]


Ilyet egyetlen gyártó oldalán sem találtunk, és amikor kértünk, nem is tudtak mutatni, csak a Yuuki.


Ügyfélszolgálat: Van nekik telefonos is, ha beszélsz Csehhül vagy angolul olyan szinten, hogy telefonbeszélgetést válallj, és nem sajnálod a pénzt a telefonszámlára, de az e-mailokra is eddig mindig válaszoltak 12 órán belül, sőt a kora este írt mailjainkra este 21-22 órakor is válaszolnak.


BettiJoo!

-Honnan tudod, hogy Mooncup ügyfélszolgálata azonnal válaszol? Kapcsolatba léptél velük?

-Honnan tudod, hogy két Mooncup egyforma, és két Yuuki nem? Van bármelyik márkából két darabod?

-Hogy jön ide a guargumi?

-Nincs 59 márkájú intimtölcsér, Az összes ami a Föld nevű bolygón valaha létezett, szerepel a következő két táblázatban:

[link]

[link]


Nirvi!

Mi csak olyan termékeket árulunk, amiket használunk, vagy a gyerekeknek, vagy magunknak, és nekünk bevált, kedvező tapasztalatunk van vele. Hogy tudsz nyugodt lelkiismerettel olyan terméket árulni, amit nam próbáltál?

Ha valaki tanácsot kér tőled, hogyan adsz, ha nem használod a terméket. Mi nem nyerészkedni akarunk, azért is vagyunk általában olcsóbbak, mint a konkurencia, hanem ajánlani szertnénk az embereknek olyan termékeket, amik segítenek pl. az ekcémás babák bőrén, mert mi is megszenvedtük, és megtaláltug a megldást. Azt gondoljuk, a mi gyerekeink megszabadultak a sebektől, viszketéstől, miért ne szabaduljon meg másik baba is?


Elnézést, hogy kicsit indulatosan fogalmaztam, de az alaptalan rágalmakra nem tudok teljesen higgadtan reagálni.

98. gne2
2011. ápr. 8. 10:31
Én nagyon gondolkozok a vásárláson, de persze előbb szeretek informálódni. ;)
97. gne2 (válaszként erre: 93. - BettiJoo)
2011. ápr. 8. 10:27

Nem haragudj, de ez nekem nagyon reklámszövegnek tűnik...

Honnan jöttél rá, hogy a Yuuki-t Dél-Koreában gyártják? Végignéztem egy csomó oldalt, a gyártó bizonyítványait, de sehol sem találtam erre vonatkozó információt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook