Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára? fórum

Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
85. sajert (válaszként erre: 84. - Cibatta)
2010. jún. 23. 23:01

Az utolsó két mondatod találó.


Erről ez jutott eszembe:

Mikor valaki a multikat, az áruházláncokat szidja, belegondolt abba, hogyha teszem azt az Auchan kivonulna Mo.-ról, hány ember lenne munkanélküli? Hány család életét tenné tönkre?

Nem a MAGYAR kis-, mikróvállalkozók adóznak jelentősen, azt ugye kijelenthetjük??


Meg van ez a mizéria a vasárnapi nyitvatartással kapcsolatban. Megkockáztatom, ez is minimum ezres nagyságrendű elbocsátásokkal járna a kereskedelemben, ha betiltanák a vasárnapi nyitvatartást. Már a szakszervezet is tiltakozik, pedig eddig mindig emellett kardoskodott.

2010. jún. 23. 22:34

Valóan nem a tüzijátékkal és egyéb parádékkal van a baj, hanem az árukkal.


Azt kellene inkább átvilágítani mi is kerül pontosan ilyen sokba rajta.


Meg aztán arról se szabad elfeledkezni, hogy a pirotecnikusok is emberek, családosak.

Az ő jövedelem kiesésüket majd ősszel koldulja össze valaki?

2010. jún. 23. 22:33

Jajj ne veszekedjetek. A lényeg az, hogy a célotok közös, maximum más oldalról közelítitek meg.


Nagyon jó hír, hogy megjelent a médiában, így már van esély.. És tudjátok, ha a magyarok végre tényleg lépnének egymásért, tényleg lemondanak a szórakozásról, más ételéért, akkor az egy elképesztően fontos lépés lesz. Azt fogja jelenteni, hogy mégiscsak van olyan, hogy magyarság. És ez nagyon jó. Ne veszekedjünk, mert annyira felesleges. Nem kell, hogy egyet értsünk, mert ettől szép a dolog. Ettől változatos, emiatt látunk dolgokat más perspektívából is.


Örüljünk.:) Úgy tűnik, hogy lesz esély néhány ember életét a viharok után helyreállítani...

Reméljük:)

82. Berillke (válaszként erre: 81. - Rika)
2010. jún. 23. 22:32
én sem vagyok pesti, csak itt élek
81. rika
2010. jún. 23. 22:30

Ez csak 1 cég ajánlata


Tíz-tizenöt perces színpompás tűzijáték kb. 400-500 lövés 250.000.-Ft-tól

Ha ezt meg 4szerezed és mondjuk kerüljön még a mentő stb még 1 millióba akkor is 2 millióba áll meg egy 40-60 perces műsor. Ez nem elég?


Én abszolút nem vagyok abban biztos, hogy a gyerekektől kell elvenni ezt a bruttó 2 millió forintot.

Úgy gondolom így is maradna az árvízkárosultaknak.


Ezt a neten találtam:

"A budapesti tűzijáték tavaly kb. nettó 250 millióba került."

A 99 millióval még keveset is mondtam.


Elnézést az általánosításért. De sajnos ez a tapasztalatom.

80. Berillke (válaszként erre: 74. - Rika)
2010. jún. 23. 22:05

hol élsz te manapság? tudod te mennyiből hozzák össze minden évben?

egyébként pedig egyáltalán nem mindegy a pestieknek sem, hogy mi van vidéken (mint ahogy nekem sem), úgyhogy légy szíves ne általánosíts!

áh, tényleg a falnak beszélek...

79. rika (válaszként erre: 78. - Sajert)
2010. jún. 23. 21:44
nagyon aranyos a picid, ez az öregasszonyos kép nagyon jópofa:)
78. sajert (válaszként erre: 77. - Rika)
2010. jún. 23. 21:36
:-D
77. rika (válaszként erre: 75. - Sajert)
2010. jún. 23. 21:35

Nálunk 2000-ben volt egy baromi nagy baki. a 20-as számot fejen lőtték fel:)

Volt nagy meghökkenés:)

76. sajert
2010. jún. 23. 21:33
Egyébként a legjobb az lenne, hogy vessenek ki egy adót, ami mondjuk árvízkárosultak megsegítése címet viselné. Mondjuk személyenként 1.000Ft. Pillanatok alatt meglenne a pénz :-)).
75. sajert
2010. jún. 23. 21:31

Én pesti vagyok. A tévébe szoktam nézni, akkora tömeg van (gyerekkoromba kivittek egyszer Anyuék, de a tömegiszony előjött, na azóta nem bírom a sok embert kis helyen) ott. Azt meg egyenesen érthetetlennek tartom, amikor valaki babakocsival/pár éves törppel megy ki. Mikor volt az a vihar is akkor, a nővéremék kint voltak. Mondták, hogy többeknek lett szólva telefonon (rokonok hívogatták egymást), hogy vihar megy, menjenek haza. SENKI se ment el, mindenki ücsörgött tovább a fenekén.


Nekem effektíve tökmindegy, hogy lesz-e vagy nem.


Ha szerintem egy pár évvel ezelőttit lejátszanának a tévébe, az is jó lenne :-)).

74. rika (válaszként erre: 73. - Berillke)
2010. jún. 23. 21:26

Így bizony, miután a pestieket sem érdekli, hogy máshol mi és hogy van, miért is kellene, hogy egy nem pestit érdekeljen, hogy ott mi van?

Különben lehet jobb is ha nem lenne, mert az utóbbi időben csak rosszat lehet róla hallani. Lásd: vihar, menekülőút nélkül; kigyulladó hajó; stb...

De örülök, hogy ezt vontad le abból az egészből amit leírtam.

Nem fogok veled veszekedni, mert annyira nem érdekel a dolog.

Én csak azt írtam le, hogy sokkal olcsóbban is ki lehet hozni egy nyomorult tűzijátékot ha nem tömjük meg útközben minden második ember zsebét. De ha te sajnálsz az emberektől egy kb 200ezer forintos tűzijátékot, mert így "csak" cirka 99 millió 80ezer forint az árvízkárosultaknak akkor tényleg nem értjük egymást.

73. Berillke (válaszként erre: 71. - Rika)
2010. jún. 23. 21:18

attól, hogy nem vagy pesti még nem jelenti azt, hogy mindegy, hogy lesz-e, vagy nem. valószínűnek tartom, hogy a vidékiek is azt mják, hogy inkább ne legyen!

nem az a lényeg, hogy mit mond az ember, hogy adakozott-e vagy nem, a tény számít és hogy ne olyan véleményük legyen az embereknek, mint neked.

nem vagyok pesti, tehát lesz...az egészet, így van?

72. rika
2010. jún. 23. 21:15
Arra meg külön kíváncsi lennék, hogy ki az az idióta aki sms-eket küldözget tv műsorokba.
71. rika (válaszként erre: 70. - Berillke)
2010. jún. 23. 21:14
Berillke: ez nem erről szól. Csak nem vagyok híve a képmutatásnak. Adakoztam nekik több fórumon is. És bár tuti biztos vagyok benne, hogy 100 emberből 101 azt mondja, hogy adakozott...és 100-ból 90 hazudik. Miután nem vagyok pesti a legkevésbé sem érdekel, hogy lesz-e tűzijáték vagy sem. De úgy gondolom ennél nagyobb összegeket is meg lehetne nekik spórolni.
70. Berillke (válaszként erre: 69. - Rika)
2010. jún. 23. 21:07
Megvan az 5% első résztvevője :-))))
69. rika
2010. jún. 23. 21:03
Milyen hülyeség ez már megint? Abszolút nem kell lemondani róla, csak normális céget megbízni és spórolni egy csomó pénzt. Itt nálunk Pécsett éveken keresztül volt egy verseny, ahol olyan cégek versenyeztek akik tűzijátékokat rendeznek. Volt egy max. összeg (százezres, nem milliós!) amit rá lehetett költeni. Lement a verseny és utána döntöttek az illetékesek. És merem állítani, hogy sokkal szebb és hosszabb tűzijátékokat láttam, mint amit állambácsi rendeztet sok millióért. Jut is, marad is...
68. Berillke (válaszként erre: 46. - Crystall)
2010. jún. 23. 20:59

Azon szoktam elgondolkozni, hogy pl. ezek a milliárdosok simán meg tudnák oldani, hogy Magyarországon egyáltalán ne legyen éhező/alultáplált gyerek.

És még mindig van és lesz is.....

Persze, ha névvel akarja vállalni a jótékonykodást, akkor legyen, de még név nélkül se vállalják fel, pedig bőven megoldhatnák ezt a problémát is.

2010. jún. 23. 20:56
én szívesen lemondok róla.
66. Berillke (válaszként erre: 64. - Dorottya84)
2010. jún. 23. 20:55

Azért kíváncsi lennék ki az az 5%....

Egyáltalán merné vállalná névvel?

2010. jún. 23. 20:53
Kövezzetek meg, de szerintem minden évben le kéne mondani róla. Totál felesleges pénzkidobás, ráadásul nem kevés pénz... 10 percért.
2010. jún. 23. 20:48
Most volt az aktívba hogy a parlamentbe napi rendi pont lesz hogy legyen e tűzijáték.....szóval lehet jó úton haladunk:))) Már faceb.on is 100ezer ember támogatja:)))
63. Dorottya84 (válaszként erre: 50. - 448f1a930a)
2010. jún. 23. 20:47
Na igen tudom,csak azért írtam hogy egy amúgy is milliárdos meg pláne nem fog pár rongyos milliót adni,A rokonom is csak ezért jótékonykodott mert leírhatta az adójából,most már nem tud ha akarna sem adományozni.....
62. 448f1a930a (válaszként erre: 60. - 5bfba16667)
2010. jún. 23. 20:44
Egyszerű a magyarázat:sógor, koma ,jóbarát.Téma lezárva,mert nem szeretnék madár lenni:)))
61. Katinkaboszi (válaszként erre: 59. - Katinkaboszi)
2010. jún. 23. 20:30
izéé, lemondana :)az ünnepség ezen formájáról :)
60. 5bfba16667 (válaszként erre: 58. - 448f1a930a)
2010. jún. 23. 20:28

No igen. Van benne valami. És ha nekünk nem számít, jóformán semennyit sem, akkor vajon lehetne-e, hogy legyen beleszólásunk nekünk is?


Olyan érdekes, hogy szerintem a legtöbb ember számára mennyire evidens lenne az alapkérdésre a válasz. De! Úgysem lesz így..


És nem érdekes, hogy a vezetőinknek ez nem jutott eszébe? Vagy ha mégis, akkor miért nem hallottunk még róla?

2010. jún. 23. 20:27

Most mutatták az Aktívban, hogy ki indította el ezt a kezdeményezést és hogy már sokan, nagyon sokan csatlakoztak hozzá és a kormány valamelyik napi ülésén is témájává teszi ezt a kérdést :)


az utca embere is úgy gondolja, jobb lenne most elhagyni és helyette az árvízkárosultak javára fordítani


az aktív játékában eddig 95 százalék néző elmondana :)))

58. 448f1a930a (válaszként erre: 56. - 5bfba16667)
2010. jún. 23. 20:15
Úgy őszintén! Talán csak azt érzékeljük az ünneplésből,hogy nem kell menni dolgozni!Már nagyon régen nincsenek meg az állami ünnepek "fílingjei",talán nem is voltak!?
2010. jún. 23. 18:54
Igen.Ki kéne hagyni és olyanok adni a pénzt,akik tényleg rá vannak szorulva,nem elszórni egy csomó pénzt azér a 20 percért.
2010. jún. 23. 17:46

Amúgy meg szerintem az a gond, hogy lehet hogy "mi" azon dolgoznánk, hogy sikerüljön megmenteni ezt a pénzt, de valószínűleg az érdek meg azt diktálja, hogy mégse. És éppen ezért sajnos egyáltalán nem biztos, hogy ezt egyáltalán meghallgatnák..


Ez már egy nagyobb lépés, de ha nyilvánosságra kerül egy mostani kormánytag előtt ez a kezdeményezés, és nem tenne semmit, és ezt a semmit esetleg élő adásban lehetne végignézni, az eléggggggé nagyon komoly problémákat vetne fel. A családcentrikusság, hit és stb. Csak ugye megint jön a kérdés, hogy ezt hogy lehetne kivitelezni..


Olyan kilátástalannak tűnik. És ez annyira rossz, hogy az ember igazából még s saját ünnepéről sem dönthet..

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook