Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Molylepkék - sok repked a lakásban! Mit tudtok rá ajánlani? Ötletek? fórum

Molylepkék - sok repked a lakásban! Mit tudtok rá ajánlani? Ötletek? (tudásbázis kérdés)


12. theri (válaszként erre: 11. - Pné Veronika)
2010. máj. 16. 15:09

Köszi!

Attól félek, hogy a varráson belül vannak, de ki fogom próbálni.

11. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Theri)
2010. máj. 15. 19:51
Amit az 5. hozzászólásomban írtam "cuccot", azt rakd be a kanapéba. Feromonja odacsalja a lepkéket és nem fognak tudni többet lerakni. Egy idő múlva kipusztul mind.
10. theri
2010. máj. 15. 13:18

Úgy néz ki, betelepítettem Anyukám lakásába a molyokat! Ugyanis vettem neki egy kanapét használtan, és azóta molylepkék repkednek a szobában. Tüzetesebben megvizsgáltam a kanapét, és apró lyukakat látok rajta. Végignéztem a szekrényeket is, és ott is találtam a lepedők között lárvát. Olvastam itt már levendulás párnáról, és ragasztóról. Ezek eltávolítják a molyok eredetét is, ha mondjuk a kanapé belsejében van a góc?

Segítség! Mit tegyek?

2010. febr. 18. 17:52
A levendula szárítva nagyon jó, a szekrényekben érdemes tartani pár szálat, ezt messzire elkerülik a dögök és a ruhák is kellemes illatúak lesznek.
2010. febr. 18. 17:39

Levendula illóolaj? Az tömény...

Amúgy ettől az illattól megdöglenek, vagy csak csak menekülnek?

2010. febr. 18. 17:36

Az a gyanum, ruha vagy könyv moly lehet...

Azt a ragasztósat kipróbálom...amúgy ma vettem levendulás gömböket....úgy fest tényleg nem bírják, mert előjöttek a rejtekhelyükről,csapkodom is őket rendesen....

Tettem ruhásszekrénybe is,de majd még veszek.

Levendulás légfrissítő? Az is jó,vagy csak az eredeti levendula?

2010. febr. 18. 16:53

Attól függ, hogy milyen molyok vannak. Az élelmiszer molyok jellemzően a konyhában röpködnek, és bele veszik magok minden liszt, rizs, apró mag, aszalt gyümölcs, stb. közé. Úgy jársz a legjobban, ha minden ilyesmit kidobsz, vagy legalábbis alaposan átválogatod, és amiben látszanak azt kidobod, amit pedig úgy ítélsz, hogy molymentes, azt pár napra a fagyasztóba teszed. A konyhaszekrényt alaposan fertőtleníteni kell utánuk.

A ruhamolyok pedig a ruhásszekrények környékén tanyáznak. Minden ruhát át kell mosni, vasalni, a szekrényt kifertőtleníteni és levendulát tenni bele, ezt ugyanis nagyon utálják:)

2010. febr. 18. 16:39
Lehet kapni gazdaboltokban protekt molylepke csali. Irtószer. Nézz utána, nem akarom reklámozni, de nagyon jó! Nekem minden szekrényben van 1, nincs is moly. A lepkének a feromonjával van kezelve a "csalilap" odacsalja a lepkéket és beleragadnak. Egyszerű, tiszta és nincs semmilyen szaga.
2010. febr. 18. 16:37
Ha a konyhában, spájzban fészkelték be magukat, akkor kidobni a kukába és forróvízzel tisztított üvegekbe, üvegcsékbe tenni a fűszereket. Időnként mindent át kell nézni.
2010. febr. 18. 16:35
Minden szekrényben minden egyes darabot jól kirázni kívül-belül, kimosni, vasalni, amit csak lehet. Aztán levendula/pipadohány/diófalevél tetszés szerint. És persze agyon csapni a röpködő egyedeket.
2010. febr. 18. 16:32
molycsapdát,a konyhaszekrényt pedig kitakaritani. Sajnos belment minden kajába, liszt, rízs stb
2010. febr. 18. 16:30
Molylepkék - sok repked a lakásban! Mit tudtok rá ajánlani? Ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook