Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel tudnám eltüntetni a makacs foltot? fórum

Mivel tudnám eltüntetni a makacs foltot? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 2. 15:18

Só-szódabikarbóna-ecet kilőve.

Hypós vatta sem vette ki és hála az égnek a szövet sem sérült.

Még maradt a v.szappan, meg még körülnézek a boltokban, hátha valamelyik segít.

Mást nem varrónővel valami csipkét odavarratok, mert olyan jó kis lezser felső, nem is izzadok bele. :-(

Köszönöm az ötleteket!Pusz

15. agis
2010. júl. 2. 14:43
Nekem a venisokszieksönkrisztálvájt segített:)
14. FairyJ
2010. júl. 2. 14:13
Nekem mostanában nagyon bejött az Ariel folteltávolító , eddig minden foltot kihozott:)
13. Night Angel (válaszként erre: 12. - Szeszipuszi)
2010. júl. 2. 14:03

Este megyek boltba, akkor veszek vanish szappant, köszi a tippet.

Az mindig jó ha van itthon, nagyon szeretem, ki is ment a fejemből!


Ok, megpróbálom ezt a hypos megoldást, hátha, most az előző keveréket pihentetem rajta kicsit.

12. Szeszipuszi (válaszként erre: 11. - Night Angel)
2010. júl. 2. 14:01

Nem kell beletenni a hypoba. Csak hypos vattával, helyileg próbáld. Ha megszívta, utána bő vízben öblítsd ki.

A Vanish folttisztító szappan is csodákra képes. Csak azzal esetleg dörzsölni kell és nem tudom, az anyag mennyire bírná.

2010. júl. 2. 13:57

Nem merem belerakni.

Anyósom is itt unszol, hogy dobjam bele hypoba, de benne van a címkébe hogy tilos a vegyszeres tisztítás.

Most próbálom a só-ecet-szódabikarbóna keverékét, hátha.

2010. júl. 2. 13:55
A domestos fehérítő nekem konkrétan besárgította az egyik PAMUT felsőmet :) Én műszálon nem kísérleteznék vele. A foltördög nem rossz ötlet viszont, az tényleg jó.
9. kocsonya (válaszként erre: 8. - Night Angel)
2010. júl. 2. 13:54
Igen, de a foltördög nem olyan radikális, mint a Domestos fehérítő és több fajtája is kapható a drogériákban a folt jellegétől függően (3-500 ft közötti áron). Nekem van itthon 3 féle, mindig segít, ha foltot találok a ruhákon. Egy próbát sztem megér.:)
8. Night Angel (válaszként erre: 6. - Kocsonya)
2010. júl. 2. 13:51
Ezek vegyszerek nem?
7. Night Angel (válaszként erre: 5. - Szasz23X)
2010. júl. 2. 13:51

Megpróbálom, köszönöm a tippet!

Bárcsak, bárcsak...

2010. júl. 2. 13:50
Szerintem próbáld meg Domestos fehérítővel vagy Dr.Beckmann foltördöggel. Utóbbi nekem sokszor segített!:)
5. Szasz23X (válaszként erre: 4. - Night Angel)
2010. júl. 2. 13:49
Hát, kétfélével próbálkozhatsz. Az egyik a só, a másik az ecet... Szerintem a sóval próbáld először. Benedvesíted a foltnál, teliszórod sóval, 2 perc múlva átdörzsölöd, és kimosod a ruhát. Ha ez nem válik be, akkor ecettel próbáld meg. De mivel ez elég nehezen behatárolható folt, hiszen nem tudod, hogy milyen festék fogta meg a gyöngyből a ruhát... így nehéz.
4. Night Angel (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2010. júl. 2. 13:47
95% viszkóz, 5% elasztán
2010. júl. 2. 13:45
milyen anyagú a felső?
2010. júl. 2. 13:42
a NAp csodákra képes!Sokszor babokam utan is nehez,de ha a napon szarad-sokszor eltünik.Pr. meg;)
2010. júl. 2. 13:41

Sziasztok!


Van egy fehér felsőm, egyszer volt rajtam, tegnap beáztattam mosószeres vízbe (gépbe nem lehet mosni), mikor kivettem a vízből szomorúan tapasztaltam, hogy a dekoltázs részén lévő lelógó fa gyöngyök megfogták a felsőm.

Most ronda barna (minta rozsdás lenne) foltok vannak rajta.

Vegyszerrel nem lehet tisztítani a felsőm.

Eddig próbáltam a szódabikarbóna+citrom keverékét, illetve ecetet, de semmi, igaz, egy kicsit halványult, de csak nem tűnik el.


Esetleg van még ötlet (főleg ilyen házi praktika) mivel lehetne kiszedni a rondaságot belőle?


A gyöngyöket már leszedtem róla, de nem szeretném kidobni. :-(


Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook