Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel lehet kezelni a véreres szemet? Orvosnál már jártam. fórum

Mivel lehet kezelni a véreres szemet? Orvosnál már jártam. (tudásbázis kérdés)


1 2
34. topsy (válaszként erre: 33. - Lilibeth59)
2016. dec. 20. 22:23
Búzavirág víz? Hol vehető? Neked használt ?
33. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Topsy)
2016. dec. 20. 17:08
Búzavirág virágvíz. Vattakorongra csepegtetni, rá a becsukott szemre, min. fél órát így pihenni (el is aludhatsz akár).
32. topsy (válaszként erre: 31. - Massalhangzo)
2016. dec. 18. 18:44

Igen igen,igyekszem minden jó tanácsot megfogadni.

Köszönöm mindenki segítségét!

Szépen javul a szemem. :)))

31. massalhangzo (válaszként erre: 28. - Topsy)
2016. dec. 18. 12:45

sajnos az orvosok kozott is keves jo akad, aki alapos, es addig megy, mig megtalalja a problema okat. de valoszinu, amit irtal, hogy ha barmi komoly gond lenne, arra azert felfigyelnek


ha tul van eroltetve a szemed, akkor az pihentetes utan biztos javul, neked kell kitapasztalnod, hogy mik lehetnek azok, amik eroltetik, es azokon javitani, csokkenteni, akkor idovel el fog mulni

30. topsy (válaszként erre: 27. - 2e137fbcc7)
2016. dec. 17. 16:45

Igen én is így gondolom, talán azért mert túl sok a beteg és ilyen "piti" panasszal nem vesznek komolyan.

Biztosan nincs is nagy baj, ezért is kérdeztem itt rá,hátha valakinek van egy jól bevált terápiája ezekre a tünetekre.

Nem akarom elkiabálni de ez a tenyerezéses szempihentetés ,na meg a számítógép hanyagolása szinte csodát tett.

29. topsy
2016. dec. 17. 16:37
Bocs a helyesírási hibákért ,öreg már gépem ,van aimt nem üt le ill. van amit dupláz.
28. topsy (válaszként erre: 26. - Massalhangzo)
2016. dec. 17. 16:34

Igen jártam dokinál. Miket vizsgáltak nem tudo, e a legutolsó azzal eresztett utamra,ez már így fog maradni.

Én is úgy gondolom ,hogy ha nagyobb baj lenne azért 3-ból egy csak kiszúrta volna.

Most megfogadtam az itt kapott tanácsokat,és várom az eredményt,ami gondolom nem egyy hét alatt lesz látható érezhető.Gépemen a fényerőt három fokozattal tudtam lejjebb venni és még jól látom:) , eleve kevesebbet lesem a monitort ,nem akarom elkiabálni ,de jónak tűnik.

2016. dec. 17. 10:04

Sajnos az a tapasztalat, hogy sokszor nem kérdeznek a szemorvosok alapvető dolgokra, azért ajánlottuk, hogy ezeket is gondolja át.

Egyébként tényleg nagyon változó, kinek mire érzékeny a szeme, és az hogy valami eddig nem jelentett problémát, a jövőben okozhat. Nekem az idei tél meglepetése, hogy rosszul viseli a szemem a minuszokat. Mintha piros szemcerkával pingáltam volna ki, páran megkérdezték mi a baj - sírtam-e - :). Csöppenthetem bármivel, ihatok literszámra, irritált, legalábbis amíg kint vagyok.

26. massalhangzo (válaszként erre: 25. - Topsy)
2016. dec. 16. 23:41

irtad, hogy megjartad a dokikat, gondolom mindenfele szembetegseget, allergiat, magas vernyomast kizartak. az ego erzes es vorosseg inkabb a tuleroltetes, kiszarad jele, ha nincs mas tunet, nem valoszinu, hogy allergia


sokan erzekenyek az eros fenyre, gepnel, mobiltelefonnal is, erdemes ezeket levenni. mert lehet, napi par ora is mar tuleroltetes neked, es mivel ez folyamatos, max. neha jobb, de nem mulik. probald ki, hatha segit vagy enyhit valamit, hogy pihenhessen eleget a szemed

25. topsy (válaszként erre: 23. - Massalhangzo)
2016. dec. 16. 23:20

Honnan tudod ? :-O Tényleg nagyon világosra van állítva a monitorom fényereje. Védőm sincs. Óh bár csak ennyi lenne !! Ezeken is változtatok. Bár már 3 napja alig ülök itt előtte.Talán kicsit javul ettől.

Szemüvegem van,nem lencsém.

24. topsy (válaszként erre: 22. - 2e137fbcc7)
2016. dec. 16. 23:14

Igen a vérnyomásom rendben,igaz gyógyszerrel de 120/75 Hgmm . Kozmetikum évek óta uaz, lehet ,hogy az váltotta ki a gyulladást ha igen akkor is a kezelésekre el kellet volna múljon szerintem.

Most,hogy írod látod az allergia ellenes szemcseppet még nem próbáltam. Doki sem hozta szóba.Ha nem múlik ,lehet ezt megemlítem neki.

Stressz csak a megszokott . :)

Szemüveget én jónak érzem,de igaz már több mint egy éve nézettem.

Köszi, átgondolom amiket írtál addig is már tenyerezem.

23. massalhangzo (válaszként erre: 21. - Topsy)
2016. dec. 16. 16:53
nem artana lejjebb venned a fenyerot a monitorodon vagy vedot hasznalni. lehet, hogy ez a problema, ha mar minden mast vizsgaltak. nem hasznalsz kontaktlencset?
2016. dec. 16. 16:31

No megkerdeztem. Osszeszedem neki meg milyen kerdesei lennenek:

- vernyomasod rendben van?

- nem probaltal-e ki masfele kozmetikumot, sampont, sminktermeket stb.? Mert lehet gyanakodni allergiara akar

- ert-e valamilyen stressz, akar lelki/testi megrazkodtatas

- es ami nekem ugrott be, nincs-e fokozottabb fizikai aktivitas az eletedben? akar egy nehezebb torna, nehez targyak emelgetese, sok hajlongas stb.

Nekem akkor volt hasonlo amikor nagyon sokat oboaztam, napi sok orat fujtam a hangszert, ami nem egy konnyu mutatvany

- ja es a szemuveg biztos megfelelo?

Hirtelen ennyi, aztan ha beugrik meg valami jelentkezem.

A tenyerezes tenyleg szuperjo!

21. topsy (válaszként erre: 16. - 2e137fbcc7)
2016. dec. 16. 13:20

A rutaszkorbint én is elkezdtem csak úgy magamtól szedni,emlékeimből rémlett ,hogy szempanaszokra való. Akkor még jártam a szemészhez rendszeresen,és azt mondta erre a panaszra nem jó

mert ez nem bevérzés. Addig kellett visszajárnom kontrollra amíg kissé elhalványultak az erek a sok sok gyulladáscsökkentő ,v. szteroidos szemcsepptől ,de volt benne antibiotikum is. Aztán azzal az útravalóval lettem "magamra hagyva" ez már így marad. Ezért fordulta ide, hátha valakinek van tapasztalata és kapok ötleteket ,mit tehetnék még. Nagy igyekezettel próbálok ki mindent,remélvén hátha nálam pont az a megoldás. Ugye kinek a pap kinek a papné . :)

Látásom egyébként (kop-kop ) rendben. Igaz van olvasó szemüvegem.

Köszi előre is,hogy megkérdezed a párodat!

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Topsy)
2016. dec. 16. 13:13
Nincs mit. Minél több ideig csinálod, annál jobb, de szerintem elég lehet a 3x5 perc. Aztán majd meglátod, hogyan válik be.
19. topsy (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2016. dec. 16. 13:09
Köszi Panka ! Ez sem kerül pénzbe,:)elkezdem gyakorolni. Napi 3x 5 perc elég ?
18. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - 2e137fbcc7)
2016. dec. 16. 08:25
Nekem jóga végén a lazításban volt mindig :)
17. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2016. dec. 16. 07:32
De sokat "tenyereztem" regen. :) A szemtorna pihenteto gyakorlata volt, annyira megnyugtato es finom erzes.
16. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 14. - Topsy)
2016. dec. 16. 07:31

Vagy esetleg rutaszkorbint lehetne meg szedni.

Latasoddal tuti nincs baj?

Parom optometrista, megkerdezem mit gondol.

15. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Topsy)
2016. dec. 16. 07:04
Nem hiszem, hogy teljesen megoldja a problémádat, de biztosan javítana a helyzeten, ha napi néhányszor úgy pihentetnéd, hogy összedörzsölöd a két tenyered, hogy felmelegedjen, majd a szemedre teszed lazán, hogy ne nyomd meg, de kizárd a fényt, és így pihensz 5-10 percet legalább.
14. topsy (válaszként erre: 13. - 2e137fbcc7)
2016. dec. 15. 21:55

Én a Systane Balanc-t használom,nem sok eredménnyel. Ha elfogy veszem az ultra-t. :)

Szőlőmag olaj ? Ok ezen ne múljon.Eddig a homoktövist szedtem ill. ittam belső segítségként.

Én már minden ésszerű javaslatot kipróbálok.

Máshol, nem gyengék az ereim.Legalább is látható helyen nincs gond. Eddig még nem pattantak el.

Köszi Neked is a tippeket!

13. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 10. - Topsy)
2016. dec. 15. 10:01

Jol mondta! Csak Visint ne!

Systane ultra eleg jo, de lehetne "belulrol" is erosito a szemet, pl. szőlőmagolajjal. Napi egy teaskanal, es ezer mas gyogyhatasa van.

Mashol milyenek az ereid? Gyakran megpattannak, kis gyengecskek?

12. topsy (válaszként erre: 11. - Channa*)
2016. dec. 14. 19:26

Köszönöm a tanácsokat!

Nem ,egyáltalán nem fontos néznem a monitort. Ez most biztató,hogy Neked is csak akkor lett véreres amikor gépeztél. Holnaptól

kihagyom,illetve csak amíg napi 1x ide benézek addig fogok gép előtt ülni és majd beszámolok kb 2 hét múlva az eredményről.

11. Channa* (válaszként erre: 9. - Topsy)
2016. dec. 14. 05:25

Biztos!

Fontos nézned? Én pl. vakon gépelek, csak néha nézek a monitorra, így megúszom ezt. Amikor olyan munkám volt, hogy néznem kellett, akkor nekem is bevérzett. Igen, nem csak véreres lett, hanem vérfoltos is volt.


Tehát, ha lehet akkor pislogj sokat, próbáld ne bámulni a monitort és műkönny, esetleg egy szemüveg sem ártana. Más megoldás nincs.

10. topsy (válaszként erre: 7. - Theri)
2016. dec. 14. 05:20

A visine szemcseppre azt mondta a doki,hogy használhatom,de az csak kis ideig hat aztán (mivel szárít) még erősebbek lesznek a tünetek.

:-((

9. topsy (válaszként erre: 6. - Channa*)
2016. dec. 14. 05:17
Napi 4-5 órát nézem a monitort,lehet nekem ez már sok.
2016. dec. 13. 21:33
A kamillát ma már nem javasolják,mert szárítja a szemet. A Visine szemcsepp ,ahogy theri is írta.
2016. dec. 13. 20:50
Visine szemcsepp. Összehúzza az ereket.
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Topsy)
2016. dec. 13. 20:22
És mit csinálsz? Sokat nézed a monitort?
5. topsy (válaszként erre: 3. - C73db520ef)
2016. dec. 13. 19:52

Kamillát még nem próbáltam a szemvidító füvet igen.

A mesterséges fényt sajnos nem tudom kikerülni :-(

Lehet ez az oka ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook