Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mivel lehet helyettesíteni tejfölt, joghurtot? fórum

Mivel lehet helyettesíteni tejfölt, joghurtot? (tudásbázis kérdés)


21. prebotka (válaszként erre: 20. - Gipszmacska)
2016. okt. 13. 16:22
szia, tudnal hasznalhato weboldalt ajanlani? Kislanyunk van laktoz mentes etrenden es orommel olvasnek ehhez hasonlo otleteket. Koszonom
2016. okt. 4. 15:16
A tejföl helyett ételekre lehet rakni felvert tojást, rizslisztből és rizstejből készült besamell mártást, esetleg sűrű palacsinta tésztát. Kókusztejporból is ki lehet csomómentesre keverni a kókusztejet tetszés szerinti sűrűségűre és mennyiségben. Én már négy éve nem ehetek semmilyen tejterméket, de remek helyettesítőket találtunk.
2016. okt. 4. 10:56

[link]


Ezt éppen ma találtam: Kókusztej házilag.

Bár nem tudom, milyen lehet, de egy próbát esetleg megér.

2016. okt. 3. 09:05

Valaki esetleg tudja, mi a jó növényi tej készítésének a titka? Zabpehelyből készítettem egyszer, teljesen fűrészpor íze volt. Muszáj volt kiöntenem, annyira rossz volt, pedig ételt elvből nem szoktam kidobni, ha nem romlott. Mások meg áradoznak róla, milyen finom a zabtej. De vajon hogyan készítik? Nekem valaki azt mondta, csak növényi tejkészítővel lehet finomat készíteni. Vajon igaz ez?

Esetleg az volt a baj, hogy zabpehyelyből és nem zabból készítettem?

2016. okt. 2. 07:09
A képeimhez feltöltöttem a kukorica tejpor dobozát és még egy képet amin a főzőtejszín van, amit főzéshez használok.
2016. okt. 2. 07:06
Rizs"tej", különböző ízesítéssel. Nálunk a mandula"tej" vált be, de kujoricatejporból is tudsz "tejet" készíteni. Sajnos képet nem tudok feltenni, de ha rákeresel a neten, biztos megtalálod. A kukorica tejpor sárga doboza van, egy kukorica van az elején. Édes, de nagyon érezni hogy csak vízből és ebből a porból áll, de hátha neked ízleni fog. Nálunk csak a mandula tej vált be, ami tényleg finom.
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2016. okt. 1. 14:53

*

írt= ízt

2016. okt. 1. 14:52

Semmivel sem helyettesíthetők abban az esetben, ha ugyanolyan vagy hasonló írt akarsz.


Sem a rizstejszínnek, sem zabtejszínnek , sem semmi ilyensmi gabonaterméknek nincs még csak hasonló íze sem.

Ezeknek csak a nevében van benne, hogy "tej/szín), mivel semmi tejszármazékot nem tartalmaznak, így nyilván az ízük sem lesz megközelítőleg sem olyan, mint a tejfölé vagy jogurté.


Vagy elfogadod ezt és eszed tejföl nélkül, valami fehér izévela tetején a rakott kruplit , vagy átreformálod az egész étkezésed és semmi, tejterméket kívánó ételt nem főzöl többé.


Vagy maradsz a tejtermékeknél, és a laktózmentes változatot választod, ha csak laktózérzékenység a valószínű.

2016. okt. 1. 14:43
kefír?
12. Keller Szilvia (válaszként erre: 11. - Keller Szilvia)
2016. okt. 1. 09:39
de szoktam rizstejbe, kókusztejbe is
11. Keller Szilvia (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2016. okt. 1. 09:39
kávétejszínbe:)
2016. szept. 30. 14:15
Pont ezt kérdeztem a héten a bio-boltosomtól. Ő is a rizstejszínt mondta, pontosan a rakott krumplihoz, hasonlókhoz használja. Egyébként ő is laktózérzékeny, nála az vált be.
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Keller Szilvia)
2016. szept. 30. 11:49
mibe?
2016. szept. 29. 20:46
én a tejet tejszín+tej vagy kávétejszínnel helyettesítem, a joghurt-tejföl állaghoz meg konjaclisztet keverek bele.
7. 31bc25d879 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2016. szept. 29. 18:27
Hú, ezt köszi:) Annyi rosszat hallani mostanság a tejtermékekről, hogy gondolkodom rajta át kellene állni, már csak próbaképpen is.
2016. szept. 29. 17:37
2016. szept. 29. 17:36

Vegán tejföl


Szójatejföl


1 csésze szójabab

1 kiskanál citromlé

1-2 gerezd fokhagyma

1/2 dl olaj

vegamix fűszerkeverék

1/2 pohár víz


A szójababot este beáztatjuk, majd reggel puhára főzzük. Ha megfőtt, átöblítjük és ha már nem túl forró, akkor kézzel lemorzsolgatjuk róla a héját és leöblítjük. Ezután pedig egyszerűen összeturmixoljuk az összes többi hozzávalóval.



Napraforgó tejföl


1 csésze napraforgómag

1 csésze víz

1 kisebb vöröshagyma

1 evőkanál olívaolaj

1 kiskanál citromlé


A hozzávalókat az olaj kivételével jól elvegyítjük a turmixgépben. A végén pedig hozzáadjuk az olajat is.

2016. szept. 29. 17:34

Van szójajoghurt, azt szoktam tenni salátára, vagyis ilyen tortillatöltelékbe tettem már.

Van rizstejszín, azzal akarom rakott krumplit kipróbálni most, de főzeléket is szoktam (növnyi) tejjel, csak besűrítem. Édesebbek, mint a sima tej.

2016. szept. 29. 17:23

Irtam volna, hogy kefir, de az is tejtermék.

Mit szólsz a tofuhoz? Az szójatejből készül. És a fene sem tudja...

2016. szept. 29. 17:20
Ha nem akarok tejterméket enni, mivel lehet helyettesíteni ételekben tejfölt? pl. rakott krumpliban? vagy salátára a joghurtot?
2016. szept. 29. 17:20
Mivel lehet helyettesíteni tejfölt, joghurtot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook