Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vigyen a 6 éves kisfiam a gyerekeknek a szülinapjára az oviba fórum

Mit vigyen a 6 éves kisfiam a gyerekeknek a szülinapjára az oviba (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 12. 17:07

-torta/csak bolti/

-szörp

2009. febr. 2. 09:33
Óvodába mi mindíg tortát vittünk, nálunk az volt a "divat" egy kis sós rágcsálnivalóval és üdítővel kiegészítve. Tavaly a suliba már nem tortáztunk, hanem muffint sütöttem, a gyerkőcök nem győztek repetázni belőle:-)
2009. febr. 2. 08:37
A muffin viszont szerintem jó ötlet. Lehet 1 alaptésztából sokfélét csinálni és feldíszíteni (smarties cukorkák stb).
2009. febr. 2. 08:36
Nálunk még régebben elég volt cukorkát bevinni. Nem biztos h minden gyerek szereti azt a sütit, amit bevisznek. Tudom, nem egészséges, de legalább ami megmarad nem kell hazacipelnie.
27. megryan (válaszként erre: 23. - Ddadf0eb14)
2008. okt. 28. 19:41
Van ahol lehet tortát vinni, bolti számlával.
2008. szept. 27. 22:11
Bolti süti dobozos,édes és sós.Rostos gyümölcslé.Van aki tortát süt, és azt viszi be, de az nem biztos hogy mindenkinek megfelel.A bolti aprósüteményeket általában mindenki meg tudja enni a gyerekek közül.
2008. aug. 8. 12:52
Muffinokat szoktam sütni erre az alkalomra. Italnak meg 100%-os gyümilevet szoktam küldeni.
24. dorry (válaszként erre: 23. - Ddadf0eb14)
2008. aug. 8. 09:36
Teljesen egyetértek!
2008. aug. 7. 16:19
Csak jelzem, hogy ahol nem engedik bevinni a tortát, a házilag készített süteményt, azt nem rosszindulatból teszik, hanem az ÁNTSZ előírásának megfelelően járnak el. Tilos ilyen süteményeket osztani a gyerekeknek. Lehet, hogy ott, ahol megengedik, csak addig teszik, amíg egyszer nem lesz egy borzasztó fertőzés. Kérdem én, akkor ki lesz a felelős? A gyártó, aki megfertőzte a süteményt? Vagy a szülő, aki bevitte a többi gyereknek? Az óvoda, aki megengedte? Akkor már mindegy lesz, a gyerekek lesznek az áldozatai. Az érvényes szavatosságú száraz kekszektől, nápolyiktól még senkinek sem lett baja. Jobb megelőzni a bajt. Nem az a lényeg, hogy minél exkluzívabb legyen az, amit bevisz, hanem, hogy Őt ünneplik és Ő kínálhatja meg a társait. Az ünnepelten van a hangsúly. Elnézést, nem okoskodni akartam, csak a sokévi gyakorlat mondatja velem. Amúgy a zöldség és a gyümölcs is nagyon jó ötlet.
22. supin (válaszként erre: 19. - Dorry)
2008. ápr. 27. 09:19
Az én unokám is ezeket viszi de ügyelni kell arra,hogy mindenkinek mindenből jusson.
21. Egnisz
2008. ápr. 26. 23:09
Nálunk is pont aktuális ez a kérdés, még a 6 év is stimmel. :) Köszi az ötleteket! :)
2008. ápr. 26. 23:06
Gyümölcsöt...zöldséget:))
19. dorry
2008. ápr. 26. 22:37

a muffin szerintem praktikus, kis papír tálcán. Higiénikus, és nem tömény krém, mint némelyik torta! A torta sztem az óvónénik réme! Nem is hiszem, hogy egy gyerkőc megbír enni egy szeletet!

De jó még szerintem a túró rudi is, vagy kis szelet csoki, gyümölcs.A gyerekek imádják még a gumicukrot.

2008. ápr. 16. 13:51
tortát visz a gyerek, de ha sütit vinne az sem lenne gond
2008. ápr. 16. 11:22
Nálunk az oviban nem volt gond, ha tortát vittünk, ezért én minden évben sütöttem neki. Emellé ropit és gyümölcslevet vettünk nekik.
16. sodrak
2008. ápr. 16. 10:54
Nálunk nem lehet tortát vinni az HCCP rendszer miatt. Mi szörpöt, ropit, édes kekszet szoktunk vinni.
2008. jan. 6. 16:14

Nálunk,az oviban ezt úgy oldottuk meg,hogy minden évben egy napon tartanak egy nagy bulit a csoportban.Minden szülő bead 300ft-ot,abból rendelnek egy nagy tortát,vesznek szörpöt,kölyökpezsgőt,és csapnak egy nagy ünnepséget.Táncolnak,játszanak,és minden gyerek kap egy kis ajándékot,amit az óvónénik készítenek.

Ezen kívül persze a hivatalos szüli vagy névnapon visznek egy csomag cukrot,vagy én pl. kindercsokit vittem.

2008. jan. 6. 15:59
szörp, apró sütik, keksz, ilyeneket.
2008. jan. 6. 14:30
Mi a koleganőmmel a szörpnek, és aprósüteménynek, ropinak örültünk! Azt jól szét lehet osztani, és talán még máskorra is jut! De kizárólag boltit vehettünk be számlával, az ételmérgezések elkerülése véghett!!! Fő a biztonság!
2008. jan. 4. 19:52
Én tortát,ropit,dobozosüdítőt szoktam vinni.
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 10. - Edb6c38cef)
2008. jan. 4. 13:38
Ezért viszek kettőt. :))
2008. jan. 4. 13:18

Nálunk az oviban ki volt írva, hogy házilag sütött sütit csak olyan szabad vinni, ami nem krémes töltelékkel készült. Mondjuk, szerintem sértő. Na, mindegy, én néró nevű aprósütit vettem a cukrászdában, és dobozos üdítőt, azt vittük be az oviba.

Ja, a tortára pedig azt mondták az óvónők, azt azért ne vigyünk, mert nemigen lehet 30 felé osztani (amennyi a csoport).Szóval, a torta tényleg nem praktikus.

2008. jan. 4. 13:13
nálunk szörpit többnyire,és kekszet,dobozos bolti sütit....van ahol tényleg nem engedik a házit,meg kell kérdezni a helyi sajátosságokat
2008. jan. 3. 22:34
üdítőt.eddig száraz sütit vagy kekszet vittünk.az idén inkább gyümölcsöt kértek az óvónénik.
2008. jan. 3. 17:30
Szerintem sütit, tortát esetleg gyümölcsöt.
2008. jan. 3. 17:29
Ropit,és valamilyen nem túl krémes bolti sütit vigyen.Meg dobozos gyümölcslét. Vannak szülök akik kifejezeten tiltakoznak a házi édeségtől,mert félnek a fertözéstől.Szerintem ha szeretsz sütni,azért kérdezd meg az óvónőt az ő véleménye a fontos igazából.BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNOK A KICSI FIADNAK :)
2008. jan. 3. 17:12
Nálunk gyümölcstortát visznek, viszünk. A lényeg, hogy főzött krémes legyen, ne nyers, és vajas a süti.
2008. jan. 3. 17:06
Óvónénit kérdezd meg, mert vannak olyan ovik, ahol nem engednek házi süteményt, csak bolti szárazsüteményt.
3. 8ef78160df (válaszként erre: 2. - Szanád)
2008. jan. 3. 16:59
csatlakozom az előttem szzólóhoz
2008. jan. 3. 16:58
süteményt.esetleg üdítőt....nálunk ez volt a szokás
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook