Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tudtok a kullancs elleni védőoltásról? fórum

Mit tudtok a kullancs elleni védőoltásról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. 1366d1807f (válaszként erre: 35. - Heppi)
2008. jún. 16. 08:16
Én most voltam a 3 évenkénti oltáson, nekem azt mondta, hogy 3-4 év múlva jöjjek.
35. Heppi
2008. jún. 8. 21:55
Nekünk azt mondta a dokinő, hogy most már 5 évenként kell az emlékeztető oltást adatni. Eddig 3 volt. Most mitől lett 5?? Tudtok erről valamit?
34. Csiga78 (válaszként erre: 33. - Cicaanya)
2008. jún. 2. 11:33

Én most vettem nem rég 1800,-ért oltóanyagot+ majd a beadatásért is kell fizetni,de inkább ez mint a kórház.


Bennem is volt kullancs azután miután kijelentettem,hogy ha belémmegy az nem érdekel csak a gyerekben ne legyen.Volt para 1 hétig,hogy nem volt-e fertőzött,de szerencsém volt.Most már 6 félét számoltunk össze,amivel itt nálunk összefutottunk:(((

2008. jún. 2. 09:59

hát van ára az oltásoknak, nem hogy az állam segitségünkre lenne (tudom jó vicc volt!)

én most akkarok venni polibét receptnélkül kapható ha jól tudom ;)

és 3hétig szeddni kell,régen jó volt ha már nálunk csak 23eft/per fő amiért meglenne az oltás fejenként

23.ooox4=92.oooft csak 4-őnknek, és tesómék 3 vannak (ugye együtt megyünk nyaralni!)

marad a polibé!+meg egy kullancs kiszedőt!

32. Csiga78 (válaszként erre: 31. - Marcsi.80)
2008. máj. 22. 12:05

Nagyon jó csípest lehet kapn,amivel ki tudod úgy szedni,hogy ne nyomd meg.


Én meg pont úgy tudom,hogy a Lyme ellen nincs védelem.Ez az agyhártyagyulladás ellen véd,de javítsatok ki ha tévedek.Egy védőnő ismerősőm mondta,hogy a Lyme már gyógyítható viszont az agyhártyagyulladásnak lehetnek maradandó hatásai.


De ahogy írtam javítsatok ki ha tévedek.Mi is beadatjuk neki végülis,de megvárjuk,hogy betöltse a 2. életévét.

2008. máj. 21. 11:48
Mi is adattuk be a második oltást, az elsőtől nem volt semmi baj, a másodiknál fájt nagyon a karja, és becsomósodott a helye, de egy kis borogatástól helyre jött. Én úgy tudom, hogy az agyhártyagyulladás ellen nem véd, csak a lyme kór ellen. Egyébkéne a hosszúnadrág nem egy biztos védelem, az én lányomnak a fejébe ment bele.Azt mondta a doki, arra kell vigyázni kiszedéskor, hogy nem nyomjuk meg, mert akkor be kerül a nyála, és azzal fertőz. Én biztos nem próbálnám meg kiszedni, inkább dokira bíznám.
2008. máj. 12. 18:25
Lyme kór ellen nincs védőoltás (emberek számára), tehát marad az elővigyázatosság.
2008. máj. 11. 22:36
Ma voltunk kirándulni és volt a lányomba kullancs-ügyeletes dokinőhöz vittem mert nem mertem én kiszedni.Mondta hogy ma már rengetegen voltak nála kullancs miatt(meg akik nem is mentek el mert otthon kiszedték maguknak de kb.20 embert mondott).Volt csecsemő is akibe a városba babakocsiba ment bele a kullancs.
2008. máj. 8. 19:09
lányom most kapta meg az egy éves emlékeztetöt, most már három évig védett lesz remélhetöleg.
2008. máj. 8. 18:23
Én lányom is most kapta meg a másodikat(kicsit csusztunk mert náthás volt és akkor nem adják be az oltást).Szerintem is érdemes beadatni az oltást mert már elég sok helyen játszótereken réteken is előfordulnak a kullancsok.mi is sokat kirándulunk erdőbe és kicsít nyugodtabb vagyok ha be van oltva(azért sprével is lefújom).
2008. máj. 8. 13:05

az én lányom most két éves és két oltást már megkapott, jövő hónapban kapja a harmadikat.

ha súlyosan fertőzött területen éltek, szerintem mindenképpen jó. szerintem kevesebbet árthat maga az oltás, mint esetleg egy fertőzött kullancs!

25. Laryan
2008. ápr. 23. 11:04

hétfőn kapta meg a 3-ik részét,mert 3 részben adják be nekik.legalábbis minálunk így volt.Legközelebb 3 év múlva kel ismételni.

Nagyon hasznos és jó oltás ez is!

2008. ápr. 22. 10:28

Én tegnap találtam a 22 hónapos fiamban kullancsot. Pedig csak a JÁTSZÓTÉREN voltunk!!!

Azt hiszem, megyek én is beoltatni, bár eddig úgy tudtam, csak 3 éves kortól lehet.

2008. márc. 20. 21:20
Én is ma vittem a kislányom kullanxűcs elleni oltásra.Engem kicsít megnyugtat az oltás mert sokat kirándulunk erdőbe és igen sok a veszélyes kullancs.(pl.találkoztam 1 kutyasétáltatóval akinek a kutyájába kullancs ment és mindkét szemére megvakult).1 hónap múlva kell vinnem a második oltásra.meg még kap majd egy harmadikat is.
22. Csiga78 (válaszként erre: 21. - Annelly)
2008. márc. 15. 14:58
Á,köszi a tippet.Sajna fertőzött helyen lakunk,bár ahogy már írtam eddig csak a kutyában volt,minket nem csíptek meg:)))Szerencsére:)))
2008. márc. 14. 19:07
Ha indokolt az oltás, pl hobbi, élőhely stb. eről tudsz papírt vinni és akkor hipp-hopp nem kell várni. Amúgy semmilyen mellékhatása nincs, de tényleg nem érdemes beadni, ha évente 2x megy a gyerek olyan helyre, ahol kullancsok vannak, ekkor elég a rovarirtó használata. Nekem a munkám miatt kötelező, és a lyme kór ellen valóban nem véd, de ha távol tartod magad tőle, akkor nem is kell. Ha erdőbe mentek, hosszú nadrág+rovarirtó kenőcs (lehetőleg minél jobb), este pedig rögtön meg kell nézni mászott-e beléd, és szakszerűen kiszedni (ha nem értesz hozzá bízd szakemberre), a kullancs ugyanis csak akkor tud fertőzni, ha hosszabb ideig tartózkodik benned (van ideje belédkakálni) vagy ha beszakad a feje. Ha azonnal eltávolítod sérülésmentesen, egy fertőzött állat sem tud bántani. Ha tényleg mindennapos veszélynek vagy kitéve, érdemes felkeresni a területi védőnőt, ő meg tudja tanítani, hogyan kell kiszedni.
20. Csiga78 (válaszként erre: 15. - 53cc09e608)
2008. márc. 14. 18:30

A kutya folyamatosan védve van,kapja az oltást,vesszük neki a 7 hónapos nyakörvet,kenjük is mellette.Tehát ő elméletileg védve van,sajna még is belemennek.Bár az orvosunk azt mondja,hogy a kutyába másmilyen megy bele(vmelyik reggel úgy keltem fel,hogy mászott a kullancs a polómon:()

A gyógyszertárban meg azt mondták,amikor venni akartam krémet a Gyerekemnek,hogy még nincs szezonja.Na ez ám a képzavar,akkor biztos hernyó volt,amit a kutyáról leszedtem,Vagy lehet kevesebb kéne innom:)))))))))))?????

19. Csiga78 (válaszként erre: 17. - Esztella100)
2008. márc. 14. 18:28
Pontosan az ellen véd viszont a lyme kór ellen nem(remélem jól írtam):))
18. Csiga78 (válaszként erre: 16. - Herengtimea)
2008. márc. 14. 18:27
Másfél éves korától,az az 18 hónapos kortól lehet adatni.
2008. márc. 14. 08:21
Nekem a körzeti orvos nem javasolta,mert állítólag az agyhártyagyulladás ellen nem véd!
2008. márc. 14. 07:12
Legyszi vlki meg tudna nekem irni,hany honapos,vagy eves kortol lehet beoltatni a gyereket kulancs ellen?Az en kicsim 8 honapos.koszike
15. 53cc09e608 (válaszként erre: 14. - Csiga78)
2008. márc. 7. 12:21
Akkor a gyógyszertár marad , van olyan is amit állatokra kell kenni,mert a kutya is veszélyben van .
2008. márc. 7. 12:09

Az a baj,hogy mi egy lakótelepen lakunk és mögöttünk van egy nagy terület,ahova szoktunk járni sétálni és kutyát sétáltatni.(hogy pontos legyek ehy ipari park kellős közepén lakunk)

Van gazdája a területnek,de még a paréagfűre is tesz nagy ívben,így kicsi az esélye a kullancsirtásnak.


Szóval nagyon sok permet kellene sajna ahhoz,hogy én itt kiírcsam a kullancsokat:(((

13. 53cc09e608 (válaszként erre: 10. - Csiga78)
2008. márc. 7. 11:56
Hát én megértem a párodat is :)) De ha ilyen helyen laktok akkor van szer permetezzétek le a kertet és van egy folyadék ...ha kimentek lekell kenni magadat .. és távol tartsa a kullancsokat .A gyógyszertárakban több féle is kapható!!!
2008. márc. 7. 11:53
Én semmit csak ,hogy létezik ..az unokáim mindig kapják ,de most nekem is kell ,mert imádnak engem ..és azért veszélyes dolog ,mert egy barátunkba 5 éve ,hogy belementegy kullancs a lábába ... és ma is vannak tünetei a folyamatos kezelés ellenére .
2008. márc. 7. 10:21
Kisfiamnak is beadattuk most lesz a harmadik,de nem volt semmi gond nála.
2008. márc. 7. 10:05

Na az én párom meg a fejébe vette,hogy autista lesz tőle a gyerek,mert az orvos mondta,hogy 100000-ből egynél előfordult.Értelmes párom van,de ilyenkor hadd ne írjam le mit tudnék vele csinálni.Itt lakunk egy kullancstól hemzsegő helyen és nem akarja neki beadatni,mert autista lesz a gyerek!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Na ettől már kiakadok:(((((

2008. márc. 6. 19:01
Több éve beadattuk a gyerekeknek és magunknak is. Semmilyen mellékhatás nem volt, csak egy pici karfájdalom.
2008. márc. 6. 17:46
Mi is beadattuk a lányunknak,bár a 3-ikat most fogja megkapni. Semmi gond nem volt nála,semmi.
7. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Csiga78)
2008. márc. 6. 16:51

Nálunk mindenki be van oltva.A két fiúnk és mi is.Tavaly kaptuk meg a harmadikat májusba.A gyerekeknél nem volt gond de nekünk eléggé fájt a karunk.De lehet,hogy csak kényesek vagyunk, mert ugye a gyerkők kaptak azért néhányat rövid időn belül:)Tavaly mikor a harmadikat kaptuk mondta a védőnő,hogy az eméleztető oltások már nem három hanem öt évente lesznek.Amúgy gyorsított eljárással is be lehet adatni akkor sokkal előbb meg lesz a három.talán 2-3 hónap alatt megvan az egész.Én nem ezt választottam mert akkor a kissebbik fiam csak oltásokat kapott volna minden hónapba.Mert neki beleesett egyéb oltása is.Nálunk nem volt gond.De azt mondták,hogy az oltás utáni reakciókon kívül más nem szokott előfordulni.(láz és helyi fájdalom)

Ja!De én oltás után beborogattam nekik, ezt javaslom másnak is, nagyon jót tett!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook