Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kullancs elleni védőoltást beadattátok a gyereknek? fórum

Kullancs elleni védőoltást beadattátok a gyereknek? (beszélgetős fórum)


2016. jún. 29. 13:10

En most adatok be a fiuknak, ezen egy percig sem gondolkoztam Hogy kell-e, itt, Zalában tényleg sok a fertőzött kullancs, több komoly megbetegedés volt a környezetemben miatta, en "csak" Lyme-kórral találkoztam eddig.

Felénk szinte mindneki oltatja a gyermeket sokan aztán a felnőttek magukat is.

2016. máj. 10. 07:21
Én is beadattam.15 hónapos a lányom.Az elsőt megkapta,júniusba kapja az emlékeztetőt.Nem volt semmi mellékhatás.
2016. máj. 5. 06:11

Oltasd be, én is beakartam de sajnos kiderült tojás alapú a lányom meg allergiás rá, így nem kaphatja meg.

De a kullancs ecephalitis eléggé durva, szóval aki teheti, oltson ellene. Ezt kezelni is nehezebb, habár ritkább mint a lyme kór.

A lyme kór ellen nincs védőoltás, de antibiotikummal hamar kezelhető, igaz hónapokig tartóan, én már átestem rajta sajnos.

Magyarország egész területe pedig rendkívül fertőzött kullancs terén, még a fővárosi gondozott parkokban sem vagyunk biztonságban, de még a lakásunkba se, ha van 1 háziállatunk. Ha meg vidéken lakik az ember, saját udvarral, na ott szintén megtalálható bármelyik kullancs fajta, és bármelyik fertőzött lehet, nem csak a fent leírt 2 kórokozóval, hanem a többivel is amiket nem reklámoznak annyira.

7. chateigne (válaszként erre: 6. - Bonia)
2016. máj. 4. 23:38
En azt olvastam az agyvelo gyulladassal( amire ugye jo az oltas) 1% uk fertozott. A lyme mar gyakoribb de sajnos azt megelozni nem, csak kezelni lehet antibiotikummal.
6. bonia (válaszként erre: 3. - Chateigne)
2016. máj. 4. 23:29
Sajnos kicsit sem ritka a fertőzött kullancs!A kullancsok fele fertőzött sajnos ès idèn rengeteg lesz,mert kedvezett az időjàràs nekik.Ès Budapesten is parkokban,jàtszòtèren,bàrhol ahol"zöld"van össze szedhető.
2016. máj. 4. 22:31
Be. 3 éves volt. Nem volt semmilyen mellékhatás.
2016. máj. 4. 22:26

Igen.A nagy 6 éves a kicsi 3.Mindkettő megkapta.A nagyban egyszer már volt kullancs.Lyme kóros lett tőle...

Semmit nem tapasztaltam. :)

2016. máj. 4. 21:55
Azt nezem, azert eleg ritka a fertozott kullancs, meg ritkabb h komoly bajt okozzon...na de ha pont egy ilyen csipne meg a gyereket..hat azt meg en nem elnem tul...
2016. máj. 4. 21:35
Be. 10 évesnek. Nem tapasztaltam semmit.
2016. máj. 4. 21:17
Ami az agyvelo gyulladas ellen ved... Ha igen,mennyi idos korban? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook