Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetnénk, ha 3 év próbálkozás után sem jött még össze a baba? fórum

Mit tehetnénk, ha 3 év próbálkozás után sem jött még össze a baba? (beszélgetős fórum)


1 2
43. pergom
2017. szept. 27. 22:05
szia.szeptember 2-án volt utoljára.előtte való nap kettős temetésen voltunk.aznap vettem be egy fél xanaxot,illetve előtte való nap este is.2011 decemberében kettő volt,azután ezidáig semmi.
42. zsanci79 (válaszként erre: 41. - Pergom)
2017. szept. 27. 22:02
Oh, sajnalom. Akkor neked vannak rohamaid? Hu, az nem olyan jo. Amugy sem, de terhessegben plane 🙁
41. pergom
2017. szept. 27. 17:41
szia.Én lamolepet szedek,ami szintén lamotrigin hatóanyagú.ezért írta nekem fel a doki,mert ez nem annyira káros.1 hónapja volt az utolsó rohamom
40. zsanci79 (válaszként erre: 38. - Pergom)
2017. szept. 27. 07:27

En is tunetmentes epilepszias vagyok a fiam szuletese ota.

Ettol még teherbe lehet esni. Nem tudom mit szedsz, en Lamictalt szedek. Az orvosom szerint ezzel a gyogyszerrel lehet terhesseget vallalni, a lamotrigin hataoanyagu gyogyszerek a leg veszelytelenebbek. Persze vannak mas gyogyszerek, amivel egyaltalan nem os ajanljak a teherbeesest, annyira karos hatasai lehetnek.

En ha terhes leszek, megyek egy dokinohoz, aki kifejezetten epilepszias kismamakkal foglalkozik.

A jol beallitott es alapjaban veve tunetmentes epilepszia es magas vernyomassal teherbe lehet esni, a terhesseg soran lephet fel komplikacio, ami a magas vernyomassal szerintem sanszosabb.

2017. szept. 26. 22:13
Hat az sajnos sok helyen nincs...erdeklidj,forumozz,facebookozz kit ajanlanak a kornyeketeken...hat mit mondjak a neurologus se izgulta tul a dolgot...jo h rajuk bizzuk magunkat..azt szoktam mondani minek fizetem a tb.-t ha aztan maganba kell mennem orvoshoz ...sajnos mondjuk engem a magan utin fogadott nogyogyaszom jelentos bajban hagyott magamra..sajnos ha magan uton fogadsz vkit azt is jol le kell csekkolni..nekem ajanlottak ot,de vegig negativ megerzesem volt,hallgatni kellett vna ra...
38. pergom
2017. szept. 26. 21:54

szia.2011 óta vagyok epilepsziás,a magas vérnyomás nemrég derült ki(140-150 között).Neurológus mondta akkor menjek ha terhes leszek,akkor állít az adagon.

vérnyomásra norvascot szedek(2x egy negyed),most kezdem el inni a galagonyateát is.azt mondták ez jó rá.nőgyőgyászom nincs,akihez elmentem azt mondta ha terhes leszek menjek vissza.

Itt nálunk nincs egy jó orvos se!

2017. szept. 26. 21:39

Szia.

Hat eleg komplex tortenetetek van...korban abszolut idoben vagy es tok jo h mar kivizsgaltattatok magatokat..nem teljrsen ertem,most spontan prob,de lombik csak eskuvo utan?

Masik:magas vernyomas es epilepszia mindketto sulyos!! Kockazati tenyezo,mely mellett felelos babavarasra van szukseg,mert egyenkent is komoly baj lehet belolle...beszelj egy neurologussal,es keress egy olyan nogyogyaszt akiben megbizol,es akik egyuttesen vegig kiserik az utadat....biztonsagban!!!lombik elott lehet inszeminacio is mar siker lenne es sokat hallittam a bukki fuves emberrol Gyuribacsirol...

Viszont az emlitett betegsegeid miatt mindenkepp keress egy jo nodokit,mert nemcsak megfogannia kell a kisbabanak meg is kell maradnia es biztonsagban megszuletnie...sok sikert:)

36. pergom
2017. szept. 26. 18:22
végső esetben szerintünk is ez lesz :(
35. ina87
2017. szept. 26. 18:07
el gondolkodnék az örökbe fogadáson
34. pergom
2017. szept. 26. 16:32
ezt a 3 év kudarca után ítéled meg?
33. agis
2017. szept. 26. 16:29
Elengednem a gyerekvallalas kerdeset.
32. pergom
2017. szept. 26. 14:35

Nekem régen rendszertelen volt a mensim,most se állt be rendesen.régen szedtem a barátcserjét,akkor félévig minden hónapban megvolt,cserébe éjszakánként fulladtam tőle,nem tudtam aludni,heves szívdobogás érzésem volt.

Most folsavat és d vitamint is szedek-napi 3at,nagyjából ez rendbe hozta

31. 5236d12e25 (válaszként erre: 29. - Zsanci79)
2017. szept. 26. 14:29
Bizony bizony 3 pontos inzulin terhelés kell. Az inofolic pedig szintén nagy adag folsav és mio inozit. Nekem ez segítette a peteérést az elsőnél.
30. Bichi (válaszként erre: 11. - 4331bba7c7)
2017. szept. 26. 13:03
Igazad van, én is ismerek olyan nőt, aki vagy 5 évig próbálkozott a férjével, utána elvált, és az új pasival rögtön összejött, pedig igazán még nem is tervezték. Azóta 2 egészséges gyereke van :)
29. zsanci79 (válaszként erre: 27. - Pergom)
2017. szept. 26. 12:55

A párod eredménye középkategóriás, a motilitáson kellene javítani.


Viszont egy terheléses vércukor mérésből nem lehet kiindulni, bár már itt látszik, hogy a 120 perces vc bőven beesik az ehgyomri alá, ez az IR egy fajtája.

Viszont kell hozzá nézetni inzulin terhelést is.

Tehát, egy 3 pontos cukor és inzulin terhelést kell nézetned! Szerintem ott lesz a kutya elásva!

28. pergom
2017. szept. 26. 12:48
köszi szépen dolcsy1989! Szép napot Neked! :)
27. pergom
2017. szept. 26. 12:48

eredményeim:progeszteron:0,30

tesztoszteron 1,71

0-vércukor:5,1

120-vércukor:3,6


páromé:spermiumszám:15 mill/ml

progresszív motilitás 20%

teljes motilitás 40 %

nem progresszív 20%

immolitis 60 %

normál morfológia 10 % (100 sejt vizsgálata)

vitalitás 60%

26. dolcsy1989 (válaszként erre: 25. - Pergom)
2017. szept. 26. 12:43

Ezeken a leirt dolgokon a gynex sokat tud segiteni. Tenyeleg erdemes megnezni es kiprobalni. Nem egy csillagaszati ara van ami szinten nem utolso szempont.

Remelem mihamarabb sikerul a babo. :)

25. pergom
2017. szept. 26. 12:17

Sziasztok!Köszönöm a tippeket!Én sajnos még epilepsziás is vagyok,emellett magas a vérnyomásom(ez nemrég alakult ki-mikor elkezdtünk próbálkozni,akkor még normál volt)

Voltam nőgyógyásznál,normálisak az értékeim(terheléses vércukor).

Írtátok a családi kapcsolatokat,normálisak a kapcsolataim.Egyedül apámmal nem jó a kapcsolat,de novemberben fog változni a helyzet,mivel elköltözünk! :D

A párom most fogja elkezdeni szedni a karnitint és arginint.Nem tudjuk fog-e használni.Már annyi mindent bevetett :(

Elliana gratulálok!

2017. szept. 26. 11:57

Gynex cseppeket nezd meg a neten. Nonek ferfinak is ugyanugy lehet hasznalni. Nekem bejott...:)

Sok sikert!

2017. szept. 26. 11:20
Én pco ir mellett szedtem az inofolicot - mellé ir-re merckformint. Nekem az inofolic segített. 2 év után spontán sikerült. Most 2.5 éves a " nagy" kislányunk 10 hónap spirál levét után pedig ismét spontán abszolút váratlanul kopogtatott a kistesó akit februárra várunk.
22. zsanci79 (válaszként erre: 21. - Labmagister)
2017. szept. 26. 10:59

Azért mert a morfológia csak 8% volt, a gyors mozgás pedig 25%. 60% egyáltalán nem mozgott.

Nem fejtettem ki bővebben, nem a mennyiség miatt szedte, hanem a minőség miatt. De mivel a fórumindító kevés mennyiséget írt, így erre éleztem ki a válaszom.

21. labmagister (válaszként erre: 19. - Zsanci79)
2017. szept. 26. 10:40
Miért kellett 100 millióról 180 millióra tornázni, mikor a 100 millió az tökéletes? 50-60 millió felett is tök jó.
20. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Labmagister)
2017. szept. 26. 10:21
Hogyne, havonta ROS, DNS, stb. mérések. A világ pénze nem elég rá.
19. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Pergom)
2017. szept. 26. 10:15

Ezek a vitaminok jók.

nekünk amitől brutál jó lett, az a nagy dózisú L-arginin és L-carnitin.

L-argininből 1650 mg/nap, L-carnitinből 500 mg/nap ment. Plusz egy jó multivitamin.

100 millióról 180 millió lett, és a mozgás is megduplázódott.

2017. szept. 26. 09:31

Úgy látom, itt a fórumon is a női oldal kivizsgálásán van a hangsúly. Illetve, reflex szerűen a hölgyek magukban keresik az okokat. Pedig köztudott a 40% férfi ok, 40 % női ok és a 20% közös ok arány. Legalábbis az orvosoknak ezt illik tudni. Tehát az andrológiai kivizsgálás ugyanolyan fontos, mint a nőgyógyászati. Nem csak rutin sperma kép, hanem HBA teszt, DNS fragmentáltság, ROS tartalom és nem utolsó sorban in vitro akroszóma reakció mérés. Ezek már Magyarországon is rutin vizsgálatok, igaz fizetősek.

A sok és kontrolálatlan antioxidáns szedésétől pedig óvok mindenkit. A spermiumok fejlődéséhez elengedhetetlenek a szabad gyökök, ami ellen szedjük az antioxidánsokat. Igaz, a sok szabad gyök károsítja a DNS-t. Mielőtt valaki elkezdi ezeket az antioxidáns táplálék kiegészítőket szedni, meg kell méretni a spermiumok szabadgyök (ROS) tartalmát és a DNS állomány fragmentáltságát. Az ondó folyadék antioxidáns kapacitását is ismerni kell és ehhez beállítani az antioxidánsok szintjét. A változásokat monitorozni kell, havonta-két havonta újra elvégeztetett mérésekkel. Ne ártsunk magunknak!

2017. szept. 26. 07:12
Pcos mindig IR-rel jár együtt. Nézték? Diéta kell rá, és esetleg metformin írhat diabetológus/endokrinologus. Nekem ez volt. Diéta+merckformin500xr+progeszteron+clostylbegyt hozta meg a várt babát (illetve rögtön egyszerre ketten jöttek :)). Endokrinológus és nőgyógyász együttes segítségével.
16. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - 73ab74c6e4)
2017. szept. 26. 06:32
Igen, ezt érdemes átgondolni.
15. KovácsnéRami (válaszként erre: 1. - Pergom)
2017. szept. 26. 05:38
Nem kell ide mindjárt lombik! Először kivizsgálnak, ami idő, mert úgy senki nem áll neki neked lombikot csinálni. Elkezdhetnéd a vizsgálatokat, egy 3 és 21.napi hormontükör képet adna, hogy van e peteérés, a párodnak egy spermakép, aztán egy átjárhatósági méhtükrözéssel. Ezeket egy sima nődokival el tudod kezdeni, lehet van egy minimális hormon eltérés, amít gyógyszerrel helyreállítanak és máris babás leszel. Keress egy jó nődokit!
2017. szept. 26. 05:30

Ha PCOS-s vagy, nyilván voltál inzulinterhelésen is. IR van? Ha igen, csináld a diétát, és az segít. Ha nem tudod, hogy írj privátban. A 160 gr-os diéta sokat segít! Sok IR-esnek elég a diéta a babához.

Spermaszám növelésre jó a méhpempő.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook