Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tehetek, hogy menzesz alatt kevesebb legyen a vérzésem mennyisége? fórum

Mit tehetek, hogy menzesz alatt kevesebb legyen a vérzésem mennyisége? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 23. 15:59
No látom itt is lezártam egy topikot:)
2009. okt. 3. 07:35

Íme még egy lehetőség, ami teával is kombinálható.

A pásztortáska és a cickafark sem rossz az angelika és a palástfű mellett.


HOMEOPÁTIA


1. China 9CH-15CH

Nagy mennyiségű vérvesztést követően kialakult gyengeség esetén napi 1-2x5 golyó max. 7-10 napig.


2.Ferrum phosphoricum 9CH-15CH

Ha vérszegénység alakul ki napi 1-2x5 golyó szedhető, szünetek beiktatásával javulásig.


Bonus track:

[link]


Szép napot!

Váradi Laci

2009. okt. 2. 21:08
Pásztortáska teát kell inni. Olvastam. Nem próbáltam még.
2009. okt. 1. 21:33
SZIASZTOK MÁRA KIKAPCSOLOM MAGAM MUINDENKINEK KELLEMES ESTÉT ÉS JÓ ÉJSZAKÁTM KÖSZI A VÁLASZOKAT AKIJK VÁLASZOLTAK.
30. 1731424aa5 (válaszként erre: 27. - 7eb200cd49)
2009. okt. 1. 21:23
Tudom.Tetű volt a jelem az óvódában és egy időben vasúti szerencsétlenségek szinkronizálásával foglalkoztam:):):)
2009. okt. 1. 21:13
Irjn a készitményről többet ami tapasztalatod légyszives privibe várom.
2009. okt. 1. 21:11
nekem is nagyon sok volt ha föl álltam egyből elkezdett ömleni, 1 évig szedtem a harmonett fogi gátlót és tényleg lecsökkentette a vérzés mennyiségét, a fájdalmamat nem csillapította de a vérzés 7 napról 3-4 nap lett és a vér mennyisége 1/3-a lett
27. 7eb200cd49 (válaszként erre: 25. - 1731424aa5)
2009. okt. 1. 21:03
hogy te mekkkkkora tróger vagy!!!:-)))))
2009. okt. 1. 21:03
Nem vettem a válaszodat koimolyan kedves vartadilaci olvasom a cikket rögvest
2009. okt. 1. 20:59

No idekopizok egy cikket, mert a végén még tényleg komolyan veszed, hogy az a menszesz light titka, hogy kevesebbet vérzel... :):):)


Voilá!


"A menstruációs vér mennyisége minden lánynál, asszonynál más és más, de egyénenként meglehetősen állandó. Ezért minden nőnek tudnia kell, hogy mikor tekinthető havivérzése kórosan bőségesnek.

A menstruáció, bő vérzés tünetei:


Komoly mértékű vérvesztés és nagy vérrögök megjelenése a szabályosan jelentkező menstruáció alatt.

A szokásosnál hosszabb időn át tartó, de egyébként szabályos menstruáció.

Gyengeség/rosszullét/egyes esetekben ájulásérzet.

A menstruáció, bő vérzés esetleges komplikációi:


Szövődmények

Vérszegénység (anaemia)

A menstruáció, bő vérzés kiváltó okai:


Hormonális zavarok, pl. pajzsmirigy-problémák.

Miómák (jóindulatú méhdagadatok).

Vetélés, mely később jelentkező súlyos vérzésben nyilvánul meg.

Endometriózis (olyan állapot, melyben méhnyálkahártya-szigetek találhatók rájuk egyébként nem jellemző helyeken).

Idegen test a méhben, pl. spirál.

Véralvadási rendellenességek.

Mit tehet Ön menstruáció, bő vérzés esetén:


Menjen el orvosához, ha már többször is volt komoly vérzése, vagy ha vetélésre gyanakszik! Egyébként nem kell feltétlenül orvoshoz látogatnia, ha a komolyabb vérzés csak egyszer jelentkezett.

Fogyasszon több vasban gazdag ételt (vörös húsok, máj, szárított borsó/bab/gyümölcsök, leveles zöldségek és teljes magvak)!

Mit tehet az orvos menstruáció, bő vérzés esetén:


Megállapítja, hogy a vérzés mennyisége és/vagy időtartama normálisnak tekinthető-e.

Meghatározza az okot, és megfelelő kezelést nyújt.

Kizárja a vetélés lehetőségét. Ha mégis vetélésről van szó, megfelelő kezelésben részesíti Önt.

Tágítást és méhkaparást végez. Ez azt jelenti, hogy a méhnyakat kitágítja, majd kikaparja a méh nyálkahártyáját (kürettálás). Ez az eljárás segít a vérzés elállításában, míg a kaparék vizsgálata feltárhatja a vérzés okát.

Szükség esetén vaspótló terápiát rendelhet.

Sebészeti úton eltávolíthatja a méhet (hysterectomia). Ez a módszer az ismétlődő, más kezelésre nem reagáló esetekben jön számításba."


Remélem segítettem, fordulj cégünkhöz máskor is bizalommal!

Holnap a hogyan ejakuáljunk többet kérdésre válaszolunk.

Jó éjszakát!

2009. okt. 1. 20:48
varadilaci várom kiváncsian a prividet
23. 7eb200cd49 (válaszként erre: 19. - 1731424aa5)
2009. okt. 1. 20:48
ó,te szegény!!!!
2009. okt. 1. 20:47
igen
21. Hexike
2009. okt. 1. 20:46
Sztem ez nem szabályozható. :( Pedig jó lenne.
20. ibi75 (válaszként erre: 18. - Ildikó29)
2009. okt. 1. 20:45
én is hízékony vagyok, de inkább nem akarok szenvedni :(
2009. okt. 1. 20:42
Kevesebbet kell vérezni:)
18. Ildikó29 (válaszként erre: 17. - D879a0c5b4)
2009. okt. 1. 20:32
Én vetettem fel a kérdést amire véleményt írtál, de elárulom neked én sem szedek semmijen fogamzásgátlót mert állitólag hizlalnak én pedig sajnos hizékony vagyok.
2009. okt. 1. 20:27

Nem, nem szedek semmit... Még megtehetem, max. nem megyek be suliba, ha nagyon rosszul vagyok. Vagy csak rövidebb időre...

Nekem azért is gáz, mert fél óra a séta a vonathoz, háromnegyed óra a vonat és fél óra a busz, szóval nem vagyok egyszerű eset...

Fogamzásgátlót pedig nem akarok szedni :)

2009. okt. 1. 20:25
A cickafarkfűt szokták egyébként ajánlani mindenféle nőgyógyászati problémára. Ezt is érdemes megpróbálni, bár én gyógyteákat csak kúraszerűen szoktam inni, nem tudom ez mennyire hatásos úgy!
15. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 4. - Ilicica)
2009. okt. 1. 20:24

ja, bocs, már elhangzott :)

amugy én is szedem

2009. okt. 1. 20:23
Nőgyógyász vagy akár a házidoki is (ha rendes) írhat fel Exacyl-t, viszont azzal azért kell vigyázni mert valóban kevesebb a vérzés, de kitolódik a napok száma...csak is indokolt esetben lehet szedni alkalmanként
2009. okt. 1. 20:23
Én is úgy tudom, hogy van erre a problémára gyógyszer. A fogamzásgátló is segít! Engem csak az zavar, hogy eltart 6-7 napig is, fogamzásgátló mellett pedig csak 3-4...szóval érdemes megfontolni. :)
2009. okt. 1. 20:22
Ha szeretnéd, hogy egyáltalán ne legyen vele gondod és Neked is lehetséges, beszéld meg az orvosoddal a MIRENA nevű fogamzásgátlót. Van már ilyen fórum. Igaz nem olcsó.
11. Ildikó29 (válaszként erre: 5. - A6d5a14c21)
2009. okt. 1. 20:20

csak

azértt kérdeztem mwg hátha van valami ötletetek hogy ne legyen óránkénti jelenésem az illemhellyenm mertt kellemetlen ha valahova elmwegyek és be se lképtem de az elsőú a wc mnááris....

10. ibi75
2009. okt. 1. 20:17
a fogamzásgátló segít rajta (nem is fájsz annyira)
2009. okt. 1. 20:13
Citrom. Sok.. valamennyit segít rajta..
8. Ilicica (válaszként erre: 7. - D879a0c5b4)
2009. okt. 1. 20:09
Te is szedsz valamit?
7. d879a0c5b4 (válaszként erre: 6. - Ilicica)
2009. okt. 1. 20:08
Ezt én is írhattam volna, szerintem csak gyógyszer segíthet :(
6. Ilicica (válaszként erre: 5. - A6d5a14c21)
2009. okt. 1. 20:05
Hát valószínű, hogy nem volt még erős a vérzésed. Nekem van olyan, hogy nem tudok felállni, mert elönt, pedig dupla védelem (tampon+betét) és ez munkahelyen nagyon kellemetlen lehet főleg nekem 7-8 napig is eltart.
2009. okt. 1. 20:01
Miért akarod,hogy kevesebb legyen?Elhiszem,hogy kellemetlen,de a szervezeted nem véletlenül csinálja amit csinál.Ilyenkor tisztul a szervezet is!Utána szedj egy kis vasat,segíti az új vérképzést,ha hajlamos vagy a vérszegénységre.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook