Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetek ha tegnap délután 2-re nem hozta haza a gyerekeket az ex.Még most sincsenek itthon!:-( fórum

Mit tehetek ha tegnap délután 2-re nem hozta haza a gyerekeket az ex.Még most sincsenek itthon!:-( (tudásbázis kérdés)

1 2
52. bekibaba (válaszként erre: 51. - Bd37ba754f)
2010. jan. 14. 19:23
Szia.Köszi a tájékoztatást.Hidd el mindent megtennék azért,hogy ne vigye el a gyerekeket,ha nem utal,de nekem az ügyvéd mondta,hogy nem azért fizet,hogy láthatási jogot szerezzen.Éppen ezért nem lehet ezt tenni,hogy nem engedem,ha nem perkál...Sajnos.Jó lenne ha tényleg így működne,mert akkor már nem látta volna őket egy rég!Utálom ezt az egész helyzetet!:-(
2010. jan. 5. 13:36

szia csak visszamenőleg írok hogy máskor ne aggódj ez miatt először is Romániába 14 év alatt utlevél kell aztán ha csak az egyik szülő viszi akkor a másiktól ügyvéd vagy közjegyző által írt dokumentum kell melyben a szülő jelen esetedben te engedélyt adsz a gyermek apjának hogy külföldre vihesse.A szerződésben meghatározhatod hogy mettől meddig viheti el a gyermeket.Illetve pontos címet is tartalmazzon hogy hová megy a gyerek.Azért hogy ha nem érkezik meg időre a hatóságok tudják hol keresni.Ez a szerződés nélkül a határon nem engedik át az apát.A szerződés magába kell foglalja a te telefon számodat az elérhetőségedet a sz.ig számodat,saját kezű aláírásodat és lakcímedet.

A másik ha nem fizet neked gyerektartást miért engeded hozzá a ygerekeket? persze mondhatod hogy mert az apjuk na de egy apának kötelessége is van mert te sem ingyen kapott pénzből neveled a közös gyerekeket.Tehát legközelebb mond meg vagy fizet vagy mehet ha meg akkor is vinni akarja a gyermeket jöhet a bíróság.

Amennyiben apuka nem jó körülmények közé viszi a gyermekeket vagy nem eteti,tisztálkodást hanyagolja stb kérheted a gyámügy felülvizsgálatát azzal az indokkal hogy apuka nem fizet és nem jó körülmények közé viszi a gyermekeket.

Remélem határozottan tudsz majd fellépni vele szemben a gyermekeid érdekében és hogy te se izguld halálra magad a következő késéses fordulónál.

50. bff32c2750 (válaszként erre: 49. - Survivor3)
2010. jan. 5. 12:17
persze,ha rendesen megkapja az ember!
49. survivor3 (válaszként erre: 48. - Bff32c2750)
2010. jan. 5. 12:07
Ez mind - mind több a semmitől...
48. bff32c2750 (válaszként erre: 46. - Szemmelver)
2010. jan. 5. 12:00
Nekem ezelött 3 évvel már csak 3 hónapot mondtak visszamenőleg és ismerősöm másfél éve szintén ennyi időre kapta mg visszamenőleg!
47. survivor3 (válaszként erre: 46. - Szemmelver)
2010. jan. 5. 11:51

Elnézést kérek a tájékozatlanságomért!

(Nem foglalkozom a tartásdíj ezen részével, mert én leginkább pontosan, vagy inkább előre fizetek.)

Ez az információ elsősorban a fórumindítót erősítheti meg, abban, hogy igenis, neki is vannak jogai.

46. szemmelver (válaszként erre: 45. - Survivor3)
2010. jan. 5. 11:40
már nem csak 6 hónapra!
45. survivor3 (válaszként erre: 35. - Bekibaba)
2010. jan. 5. 11:39

Szia!

Átérzem az aggodalmadat és örülök, hogy meglettek a gyerekek.

Ez azért nem igaz, hogy ő mindent megtehet, te meg semmit. Utólagosan kell hatóságon keresztül igényelned a gyermektartás díjat.

A láthatást biztos, hogy nem fogják megvonni az "undorító káposztaleves" miatt. Viszont a pénzre (visszamenőleg 6 hónap) jó esélyed van.

2010. jan. 2. 20:54
örülök, hogy megvannak a gyerkőcök, apuka meg inkább a szemed elé se került, nehogy magyarázkodni kelljen? hát... ássa el magát!
43. 9ac093e955 (válaszként erre: 40. - Bekibaba)
2010. jan. 2. 19:21

Nyugodj meg, ne lássák a gyermekek,hogy ideges vagy!

Azért Apukát jó lenne,ha megkérdeznéd mit képzel magáról!

2010. jan. 2. 19:09

azért én megkérdeztem volna tőle, hogy hol volt eddig?

nincs telefonotok?

2010. jan. 2. 19:02
Szegénykék. Sajnálom. Jó, hogy megvannak, tényleg.
40. bekibaba (válaszként erre: 39. - 9ac093e955)
2010. jan. 2. 18:56
Gondolhatod mit éltem át,nem győzöm kibőgni magam!Most megyek adok nekik vacsorát,mert nagyon éhesek!Mert "apunál" csak káposztaleves volt!Undorító!
2010. jan. 2. 18:49
Örülök,hogy otthon vannak épségben!
38. bekibaba (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2010. jan. 2. 18:35
Nem volt kivel beszélnem,mert nem mert feljönni!Nem tudom mikor kapja meg még1x őket,de egyhamar nem az biztos!És amit a gyerekek elmeséltek....pffff...
2010. jan. 2. 18:33

örülök, hogy írtál, és hogy megvannak a gyerekek.

Meg sem magyarázta, miért nem hozta őket időben?

36. kry84
2010. jan. 2. 18:32
Hál Istennek,hogy meg vannak!:)
2010. jan. 2. 18:31
Sziasztok.Végre itthon vannak a gyermekeim.Csak bejöttem szólni.De apucinak nem volt bátorsága feljönni!Nem hívtam rendőrt,mert a gyerekeimet néztem....nem szerettem volna elijeszteni őket!Sajnos ők még nem nagyon értik mi van körülöttük,nem tudják felfogni,milyen gané az apjuk!Olyan szar ez így,mert egy pasi mindent megtehet,egy nő meg semmit.Ő nem utal nekik pénzt,viszont el kell engednem őket.Pedig legszívesebben én sem tartanám be a határozatot.De egy nőnek úgy látszik semmi joga nincs semmihez,csak a szenvedéshez.Köszönöm hogy aggódtatok értünk.Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
2010. jan. 2. 18:21
Semmi hír:-(((
2010. jan. 2. 17:34

Nekem élettársi kapcsolatból született a kislányom, azóta külön élünk, van bírósági papírom arról, hogy én nevelem a gyermekem, tehát nincs közös felügyeleti jog, stb. Csináltattam útlevelet, mert akárhová is visznek egy 14 év alatti gyermeket mindenképp kell útlevél! Igaz uniós határokon már nem nézik, de ha igazoltatnak, akkor ezzel bizonyítod, hogy ő a te gyereked és nem loptad valahonnan. Így gyerek útlevelét véletlenül sem adom ki az apának, amit úgy lehet megcsináltatni, ha a két szülő kézenfogva a gyerekkel együtt besétál, vagy jogerős bírósági határozat van arról, hogy ki neveli a kicsit.

Ha időben nem viszi vissza, akkor mindenképp rendőrséget kell hívni és remélem már megtetted!

Bízom benne, hogy minden rendben legyen!

32. kry84
2010. jan. 2. 17:17
Vannak fejlemények?
2010. jan. 2. 12:18

RENDŐRSÉG, van határozatod.


Ird meg mindenképp mi van. Érdekel a dolog.


Átérzem a helyzeteted, én is elvált vagyok, a gyerekem pont most van az apjánál. És nekem is mindig az jár a fejembe mi van ha egyszer nem hozza haza.

2010. jan. 2. 12:01
oda kell útlevél... anélkül nem viheti át...
29. Yulcsy
2010. jan. 2. 11:09

Szia!

Lépj valamit, mert ha most nem, megteszi máskor is.

Feltétlenül írd meg, hogy mi lett a vége!!!

2010. jan. 2. 10:56
Telefonálj!!!!
2010. jan. 2. 10:54
telefonáj=telefonálj
26. kry84
2010. jan. 2. 10:53
mindenképp írj,hogy mit mondtak,vagy mi van.
2010. jan. 2. 10:53
mindenképpen telefonáj a rendőrségre, és remélem minden rendben lesz, majd írj! szorítok!!!
24. pemete
2010. jan. 2. 10:52

Majd írd meg, hogy mi van!

Remélem minden rendben!

2010. jan. 2. 10:51
Na jó...én léptem,tennem kell valamit.Milyen anya vagyok így,hogy csak itt írogatok!Hívom a rendőrséget!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook