Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehet a munkavállaló, ha nem megfelelőek a munkáltató által kínált feltételek? fórum

Mit tehet a munkavállaló, ha nem megfelelőek a munkáltató által kínált feltételek? (beszélgetős fórum)


26. a6d5a14c21 (válaszként erre: 25. - 1eb84e4bad)
2009. aug. 16. 21:07
Bunny biztosan nem vállalkozó,Bunny még tanuló,ennek ellenére továbbra is fenntartom a véleményem.Attól,hogy valakinek jó,nekem még nem lesz az,ha alá teszek.És a alá is teszek,feljelentem itt-ott,még nem lesz munkám,amiért eleve útnak indultam...
2009. aug. 16. 20:54

Bunnyval értek egyet nagyrészt, csak a stílussal nem azonosulok. Bunny biztosan vállalkozó.


A területileg iletékes Munkaügyi Felügyelőségnek kell egyébként jelezni, és ők kötelesek kimenni ellenőrizni.Már amt elhet.

Az, hogy mobilt kikapcsoltatják, nem is értem, miért probléma? Egyrészt vannak olyan helyek, ahol pl. az elektronikai cuccok miatt nem szabad bevinni ilyen dolgokat, másrészt igen, ne fizesse már a munkáltató a privát csevejt!

Az ebédidőt pedig nagyon sok helyen le kell dolgozni.

Azért a munkáltató általában ki van ám képezve a törvény adta kiskapukból is!

24. gyöngyszemü (válaszként erre: 23. - A6d5a14c21)
2009. aug. 16. 20:17

Félreértés ne essék, de nem kívánja a munkavállaló hogy kinyalja a főnök a fenekét, de ami jár az jár, ha levan fektetve törvényben akkor miértnem tartjabe??? Megvan határozva hogy óránként 10 percet kellene pihenőt tartani, és egyéb dolgok.... de nemhogy pihenhet hanem még az ebédidőt is lekell dolgoznia... :-( A lényeg hogy szemét egy világ van manapság!!

Nade hagyjuk remélem te sose fogsz ilyen helyzetbe kerűlni! Amit meg írtál az biztos a fenenagy élettapasztalatodból vetted!!? Ha jól láttam az életkorodat nekem több a munkaviszonyom mint amennyit te éltél! Remélem te szebb jövő elé nézel, mint az én generációm!

23. a6d5a14c21 (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2009. aug. 16. 19:27
Netán egyik sem!Viszont gusztustalan emberi hozzá állásnak tartom,hogy alá akar valaki tenni a másiknak,ha az nem nyalja kis a fenekét és nem a kívánságai szerint alkalmazza.Az élet nem kívánság műsor.Tanulni kell,meg dolgozni és akkor lehet csinálni saját vállalkozás,amiben olyan nagylelkű és nagyvonalú leszel amilyen csak akarsz,adhatsz a takarító nőnek is napi 4órs munkáért havi 400ezret ha jól esik...de ha Neked valami jó,azért miért kell a másikat bántani?Ha a szomszédod nem úgy főzi a gulyás levest,ahogy Te szoktad,akkor átmész és elmagyarázod hogyan csinálja,még akkor is,ha nekik úgy nem ízlik?El kéne fogadni,hogy nem mindig van az amit az ember akar,és ha mégis ez a kívánalmad,keresni kell másik munka adót,aki majd kitudja elégíteni az elvárásaidat.Bár az vicc,hogy a mai világban,már szinte a nyúl viszi a puskát...Tudod élni és élni hagyni...mindenki foglalkozzon a saját dolgával,szerintem az senkire sem tartozik,hogy egy számára vadidegen miként vezeti az üzletét...
22. gyöngyszemü (válaszként erre: 21. - Princes47)
2009. aug. 15. 22:10
Ja :-( nemtudom mitszólna a munkaadó fordított esetben, ha vele bánnának úgy ahogy ő a munkásaival!
21. princes47 (válaszként erre: 20. - E28ddc7c9b)
2009. aug. 15. 19:41

Ez külön szerencséje volt. Örülünk neki.


Ezért járnak ezek a vállalkozók azokkal a fene nagy terepjárókkal, tudnak vele villogni. Nem az Ő véres verejtékével van megkeresve.

2009. aug. 15. 19:29

Sajnos az én lányom is dolgozott olyan munkáltatónál, ahol 7-től, 19-ig tartott a munkaidő. 10-12-14 órakor volt 10 perces pihenő, telefont kötelező volt kikapcsolni. Ha uram bocsá a köztes időben kellett kimenni a WC-re, mert az a fránya havi baj nem úgy döntött, hogy napközben nem, csak éjszaka van, akkor alkalmanként 500,- Ft-ot levont. Azt a mai napig nem értem, ha valaki teljesítménybérben van akkor miért. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a kisdrágám is nő, de az "Ódi6-ossal" baromira tud villogni. A teljesítménybért úgy határozta meg, hogy ha valaki 150-200 %-ot teljesít akkor sem kereshet nettó 70.000,- Ft-ot.Ilyen kizsákmányolás mellett lehet is.

A lányomnak sikerült 3 hónap után "normális", emberi munkahelyet találni.

19. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - Princes47)
2009. aug. 15. 18:05
Igen én is láttam ilyet de főleg a fiatalokra igaz ez, Jó tisztelet a kivételnek, de ez a fiatalabb generáció nem akar dolgozni, ésha órabért kap tojik az egészre: ÓÓÓ minek csináljam igyis úgyis ugyanannyit kapok... rengeteg ilyennel találkoztam :-((( A termelés meg nem megy...
2009. aug. 15. 17:55
Igaz már nagyon eltértem a témától bocsi.
2009. aug. 15. 17:55

Most a másik oldalt is ha megnézzük, sokszor - tisztelet a kivétel - az alkalmazottak teszik padlóra a vállalkozót. Több ilyen esetről is tudunk. Pedig az a vállalkozó tisztességes volt,

bejelentette Őket, nem minimálbérér dolgoztatta Őket, és mégis visszaéltek a jóságával.

Ez ugyan olyan mint régen volt a vállalatoknál, volt ott is olyan aki tisztességgel dolgozott, volt olyan aki meg lébecolt - és lehet hogy Őt dicsérték meg.

2009. aug. 15. 17:48

Ismerős helyzet! :-( jobb volt még anno a rendszer váltás elött, volt munka is meg összetartás.

Félek én is ha ez megszünik a munkahélyem mi lesz velem??? :-( Vannak nálunk akik huszon harminc akárhány éve dolgoznak ott, még ott kezdték a tanulókorukat is egyesek, és elégedetlenkednek. Nekem meg kinyílik a bicska a zsebembe, én aki má megjárta a poklot is , ezekmeg burokban voltak és mégis szitkozódnak. :-((

15. princes47 (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2009. aug. 15. 17:34

Gyöngyszemű !

Sajnos nem tudsz hidd el mit tenni, a te érdekeid pedig nem védi semmi. Látom a környezetembe. Mindenki panaszkodik, de már az is aki nem vállalkozónál dolgozik. Valahol valami nagyon elromlott. Már nem figyel senki a másikra, ha egy kicsivel többje van már akkor írígykednek, bántanak, ha meg egy kicsit rosszabul megy a sorsod akkor elfordulnak tőled.

Ha a munkahelyen dicséretet kap valaki, akkor már biztosan van köztük valami, ha leszúrják az illetőt akkor pedig nem megvédik, hanem még örülnek is neki.

14. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - A6d5a14c21)
2009. aug. 15. 17:25
Netán teis egy ilyen kizsákmányoló, önző, rabszolgahajcsár, maszek vállalkozó vagy???
2009. aug. 15. 17:21

Hát ez elszomorító!

Szerencsére nekem 3éve kellett állást találni,és megvagyok elégedve vele maximálisan, és ezért is bosszantó hogy máshol embertelen helyzetek uralkodnak, 3 éve még nem volt ENNYIRE embertelen a helyzet!

Lehethogy annak idelyén talán Izaurának is jobb volt a helyzete mint most nekünk!?


Princes47 hogy mi a problémám??

Hogy miért kell tűrnünk dolgozóknak, miértnem ellenőrzik valahol hogy az emberi jogokhoz méltón dolgozhasson az ember. Ha a wc körülmények, vagy az átötözési lehetőségek sincsenek meg, koszos vagy egyéb...... akkor a köjált rájuk lehet küldeni??

Igen halottam én is olyat hogy a mobilt az irodába egy dobozba gyüjtötték, munkakezdés elött. Számomra ez felháborító lenne!!!!

2009. aug. 15. 07:35

Sajnos az van amit manilu írt.

u.i.:Ha nincs más munka lehetőséged, kénytelen leszel eltűrni.

11. princes47 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2009. aug. 14. 23:53
De igazából még azt sem tudjuk, hogy mi a problémád?
10. princes47 (válaszként erre: 8. - Gyöngyszemü)
2009. aug. 14. 23:52
Még a mobil telefont is az öltözőbe kell hagyni és nem szabad bevinni. Van 15 perc szünet, ezalatt kell a WC-t elintézni és megenni az otthonról hozott kaját.
2009. aug. 14. 23:51
Van olyan is, hogy a dolgozók egymáshoz szólnak akkor a fizuból levon a tulaj 500.- Ft-ot.
2009. aug. 14. 23:37
Ma mesélte egy ismerős hogy dolgozott egy napot egy csomagoló üzemben... 6-6ig (de jó hamár 6 elött dolgozik..) cigizni sehol nem szabad, wcre sem mehet ki engedély nélkül, beszélgetni sem szabad, meleg van, védőital nulla és mindez óránként 400ft órabérért. Ez megengedhető??
2009. aug. 14. 23:27
Azt nem értem,hogy miért akarsz bárkihez is fordulni?Hogy alá tegyél másnak(a vállalkozónak)?Semmi sem kötelező program.Ha neked nem megfelelőek az általa ajánlott feltételek,nem kell jelentkezni illetve elvállalni az általa kínált munkát.Van álláshirdetés nem egy még azon kívül.Ezt pedig majd elvállalja valaki más,akinek ezekkel a feltételekkel is megéri...nehogy már kívül állóként megmond valakinek milyen módon vezesse a vállalkozását és milyen feltételek/elvárásokat támasszon az alkalmazottal szemben...
2009. aug. 14. 23:20
Nem tudsz tenni ellene semmit. Ezt hozta a vállalkozó világ, azt tesznek amit akarnak. Ha nem tetszik 100 -an állnak kint az ajtó előtt mondja a tulaj. Már nem az a világ van ami még nemrég volt, hogy volt szakszervezet és védte a munkavállaló jogait. Ezt már el kell felejteni. Ha pedig teszel a vállalkozó ellen, neked már abban a pillanatban nincs is munkahelyed. Lázadni nem jó, vagy beletörődsz vagy arrébb állsz. Ez azonban nem csak a vállalkozó világra jellemző, már nagyon sok munkahelyen is ez a helyzet.
5. 480b578442 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2009. aug. 14. 23:19
Másik munkahelyre sajnos.
4. e28ddc7c9b (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2009. aug. 14. 23:15

A Munkatörvénykönyvében.

De az máslapra tartozik, hogy akkor hol van a munkahely.

Sajnos a munkahely, és a jog két különböző dolog.

Vagy minden körülmény között dolgozol, vagy élsz a jogaiddal és úgy kirugnak, mint "macskát eü. okokból".

2009. aug. 14. 23:07
Nade holvannak a jogaink??
2009. aug. 14. 23:05

Nagyjából sehova,ma az emberek örülnek ha van munkahelyük,ha te nem csinálod,vagy neked nem megfelelő van 10másik,aki megcsinálja.SAJNOS!!!

Tehát félre ne érts,nem értek egyet vele,de ma Mo.-n szerintem ez a helyzet,tűrsz vagy mehetsz munkanélkülire.A munkáltató pont leszarja(bocsánat).

2009. aug. 14. 23:00

Vannak e jogaink, amihez ragaszkodhatunk, és "követelhetünk" ha nem úgylátjuk hogy nem megfelelőek az ajálott feltételek?

Vagy egyszereűen hagyjuk, álljunk odébb, majd más elvállalja, és rabszolgaként fog éhbérért napi 12órát dolgozni?

Mindent megengedhetnek manapság büntetlenül a maszekok? Hova fordúlhatunk ilyen esetben??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook