Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyes-ről visszatérő munkavállaló után mennyi ideig jár kedvezmény a munkáltatónak? fórum

Gyes-ről visszatérő munkavállaló után mennyi ideig jár kedvezmény a munkáltatónak? (tudásbázis kérdés)


15. rena.b
2013. márc. 22. 12:31
Igen, ezt mondom, két adókedvezmény nem jár együtt, ez van a törvényben, de a támop nem adókedvezmény, szóval (szerintem) jár együtt a kettő.
14. dus (válaszként erre: 12. - Rena.b)
2013. márc. 22. 09:37
Nem adókedvezményre gondoltam. Az Állásteremtőhöz adnak neki "támogatáskén" 1,5 milliót. Ez is adókedvezmény?
13. rena.b
2013. márc. 21. 21:07
árhonava= átrohanva...
12. rena.b
2013. márc. 21. 21:06

bocsánat, nagyon felületesen árhonava a trövényen csak azt találtam benne, hogy párhuzamosan több adókedvezményt nem vehet igénybe a munkáltató, ha egy dolgozó után több is járna, a munkáltatónak választani kell.


Én azt mondom, jár, az állásteremtő egy támop-pályázat, annak az adókedvezményehz semmi köze. De ez már tényleg hulla fáradt magánvélemény. :)

11. rena.b (válaszként erre: 10. - Dus)
2013. márc. 21. 21:02

meg nem mondom, jár-e a támogatás mellé a kedvezmény, de megnézem, ha el nem alszom itt.


igen, később is igénybe veheted, az utolsó hónaptól, amikor a gyest kaptad, 45 hónappal bezáróan (de max 3 évig)


jó, ha tudod, hogy a férjed tán is jár a kedvezmény, ha újra te kapod a gyest!!!


Plusz sokan nem tudják, de akik pl tavaly visszamentek, azok után is jár, nem csak úk dolgozók után!!!

10. dus
2013. márc. 21. 20:37

Még egy kérdés.


Ha egy cég Állásteremtő programra pályázik utánam,( ami nem jár járulékcsökkentéssel, anyagi támogatást ad az állam, jelenleg 1,5 millió Ft-ot) akkor elvész ez a Gyes utáni kedvezmény?


Mivel a kisfiam tartósan beteg és munkanélküli lettem, le kellett mondanom a Gyes--ről ahhoz, hogy kapjak munkanélkülit. A munkanélkülim most lejárt.

Jelenleg a férjem nevén van a gyes, de most lesz az éves felülvizsgálat. Ha ismét én igénylem meg a gyest és most nem veszem igénybe a gyes után járó 36 hónapos kedvezményt, ezt évekkel később igénybe vehetem-e? (persze ha az állam még adja)

2013. márc. 21. 20:36

közfoglalkoztatásban is igénybe vehető, igen.

Ahány munkaviszonyod van, annyimunkáltató veheti igénybe.

De részmunkaidőnél arányosan csökken az igénybevehető kedvezmény is.

8. dus (válaszként erre: 7. - Rena.b)
2013. márc. 21. 20:27

És ez két 4 órásra/egy 8 órásra érvényes?


Ha az önkormányzattól közvetítenek ki dolgozni (mert kaptam ilyen papírt a munkaügyi központban, hogy jelentkezzek álláskiközvetítésre), ott is igénybe veszik ezt a kedvezményt, vagy Őket az állam alapból támogatja?

7. rena.b (válaszként erre: 4. - Dus)
2013. márc. 21. 20:04
Furcsa, de tényleg kapja több munkáltató is, míg a start kártyás kedvezményt csak egy munkáltató vehette igénybe.
2013. márc. 21. 20:03

Nem 46 hónapig jár, hanem maximum 3 évig.

A46 hónap másra vonatkozik, a kedvezmény legkésőbb az anyasági ellátás folyósításának megszűnését követő hónaptól számított 45. hónap utolsó napjáig érvényesíthető.


Ha valaki gyes után két évig (24 hó) nem talál munkát, aztán elhelyezkedik, az csak 21 hónapra tudja igénybe venni, hiába jár a 3 év...

2013. márc. 21. 19:52
Igen, az egyik cégemnél mint alkalmazott vagyok 4 órában, a másiknál mint Ügyvezető,és mind a kettőnél lehet, ezt mondta a könyvelőm.
4. dus (válaszként erre: 3. - Newgirl)
2013. márc. 21. 19:49
Egyszerre két cégnél hogy tudod igénybe venni? Az állam bárhová bármennyi munka adónak adja a kedvezményt?
3. Newgirl (válaszként erre: 2. - Dus)
2013. márc. 21. 19:36

Szia!


46 hónapig jár a kedvezmény, és nem csak egy munkahelyen egy cégnél lehet igénybe venni.

Az államkincstárhoz kell bemenni, igényelni az igazolást,hogy kéred a szoc.hozzájárulási kedvezményhez az XY Kft. -nél kivánod felhasználni, pontos név és cim szükséges.


Kipostázzák a lakcimedre az igazolást.

Én is igy vagyok 2 cégünk van, és mind a két cégemben igénybe vehetem, 46 hónapig.

2. dus
2013. márc. 21. 19:32

Sziasztok!


A problémám/kérdésem a következő:

Gyes-ről visszatérőnek számítok, így ha egy munkaadó alkalmaz, mennyi ideig él ez a kedvezmény?

A foglalkoztatás első két évében a munkáltatói teher 28 % , ez helyett 0%, a harmadik évben 14,5%.

A kedvezmény részmunkaidőre is jár.


Ha elvállalok egy részmunkaidős állást, -mert csak úgy tudnak felvenni-, de kapok köv. hónapban egy lehetőséget 8 órás állásra, akkor mi történik? Átvihető a kedvezmény a jobb lehetőséget adó munkaadó irányába vagy elvész?


Aki tud segíteni, annak megköszönöm.:)

1. dus
2013. márc. 21. 19:30
Gyes-ről visszatérő munkavállalóután járó kedvezmény

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook