Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyünk, ha mindig mindenkit irányítani akar a gyerek? fórum

Mit tegyünk, ha mindig mindenkit irányítani akar a gyerek? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. clugie (válaszként erre: 40. - A14deb9047)
2011. ápr. 13. 16:41
Egyetértek, szerencsére ehhez még van 1-2 évük. :)
2011. ápr. 13. 12:25

Nem a kockásítás sablonja a gond (nem is szabad, hiszen minden gyermek egyéni, megismételhetetlen egyéniség, individuum), hanem az, hogy a "vezér" milyen példát vetít önmagáról: szorgalom, példamutatás, jószándék, stb.

Mert ha a vagányság, a rongyrázás, a hőzönöngés, ordenáré stílus jön le belőle, akkor bizony baj lesz.

39. pethoevi (válaszként erre: 37. - Clugie)
2011. ápr. 13. 10:31
Amúgy a foci pont erre nagyon jó!Bár az edzőnek tuti nehéz,de a kisfiú megtanulja,h ez egy csapatjáték és ezáltal talán formálódik a közösséghez való viszonya,h nem csak ő érte vannak a többiek,hanem ő is a többiekért.:-)
38. clugie
2011. ápr. 13. 10:09

Igen, itt már bejön a pszichológia, vagyis, hogy elnyomni vagy erősíteni jobb-e a tehetséget.

A zseniképzőbe járt gyerekek többsége, kamaszkorukban még le is marad az átlagtól, ezt olvastam valahol.


Én azt látom, hogy ez a kisfiú nem tehetségesebb a többinél, egyedül a sportban jobb, és gyorsabban gondolkodik cselekszik az átlagnál. de pl., logikai dolgokban vagy általános tájékozottságban nem jobb a kortársainál.

37. clugie
2011. ápr. 13. 10:03

Talán az lenne a megoldás, ha az osztályfőnök próbálná a többi gyereket is kiemelni néha néha, és közben meg az anyuka elmagyarázná neki az együtt egymásért elvét? pl, hogy legyen igazságos, hogy ne versenyezzen mindig mindenkivel stb.

Szerintetek ezt megérti ennyi idősen? Bár mondjuk a foci edző is biztos elmagyarázta már neki, hogy nem kell önzőzni :)

De valahol az is igaz, hogy nem kell ezt ekkora problémának tekinteni. De gondoljatok bele, az igazi probléma majd akkor jön, ha kamaszkorában kiderül, hogy a szülők képtelenek parancsolni neki.

36. genlips (válaszként erre: 20. - Clugie)
2011. ápr. 13. 10:02

ha ennyire sikeres, szorgalmas, mint szülő nem fojtanám el. ha tényleg érett típus, akkor inkább leülnék vele beszélni, hogy ezt meg ezt vettem észre és egyik tanárja is mondott véleményt, hogy később lehetséges, hogy a baráti kapcsolatai megsínylik az elsőséget, ezért már most ügyeljen erre, esetleg ha van kedve egyszer-egyszer és első tudna lenni valamiben, hagyjon mást megelőzni őt. a tudat, hogy tudna első lenni, még mindig ott van neki és erre büszke lehet.


soha nem nyomnám el a gyereket, fognám vissza az elsődleges pszichológiai jellegzetességeit, ebbe sosem mernék belepiszkálni! maximum formálni azt

35. 22342e0151 (válaszként erre: 32. - Pethoevi)
2011. ápr. 13. 10:01

Ezért nyilvánitottam ki igy a véleményemet. Most még tudna lépni, bár nem lesz könnyű...

Nekem annyiból volt könnyebb, hogy hamar felismertem a jellegzetes dolgokat, és igy már viszonylag korán tudtam lépni rájuk...


A legnagyobb lányom meg előrébb van a kortársainál 2 teljes évet,nem irattuk be zseniképzőbe stb, nem "adtuk alá a lovat".. és őt is meg kellett tanitani arra, hogy ne fitogtassa a tudását (még akkor sem ha kenterbe tudna verni a korosztályából sokakat), ne nézze le a rosszabb képességű társait, sem oviban, sem a suliban..Ő most 7-es.. 4.-es korától igazolódott be, hogy jól tettük...

2011. ápr. 13. 10:00
én sem érzem,hogy a fórum indítója túl sok részletet árult el erről a kisfiúról
33. pethoevi (válaszként erre: 31. - 22342e0151)
2011. ápr. 13. 09:57
Nem is szabad,mert akkor még jobban "olyan" lesz.
32. pethoevi (válaszként erre: 28. - 22342e0151)
2011. ápr. 13. 09:57

Szerintem még 8 évesen ez alakul.Ok,most ilyen,de ha értelmes,akkor változni fog,mert feléri ésszel,h ez hosszútávon nem jó.Ebben kell segíteni neki.:-)

Mert amúgy lehet,h tökjó ötletei vannak és a többi azért megy utána,mert vele akar játszani.Ez olyan kevés info,amit kaptunk,h kár lenne hosszútávú következtetéseket levonni.Legalább egy napját látni kéne,szerintem.

31. 22342e0151 (válaszként erre: 29. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 09:48
Én nem vagyok elájulva az ilyen gyerekektől...sőt..
30. 22342e0151 (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2011. ápr. 13. 09:47

Mondom, a saját példámból is.


Mert a 3. gyerekemnél ez probléma volt. Igaz külsős emberkék nem vették észre, de én az anyja igen... Most már helyre lett billentve az "egója" a kisasszonynak.

2011. ápr. 13. 09:45
nem tűnt még fel senkinek,hogy ebben az egész történetben,csak a felnőtteknek(lásd:osztályfőnök)nem tetszik a kisfiú viselkedése?
28. 22342e0151 (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2011. ápr. 13. 09:45

A kissrác uralkodik a többiek felett.Nem alkalmazza az együtt-egymásért elvet.Csak egó és zsarnokság van. Az meg nálam nem gyere be...


Számomra za ilyen emberkékből kerülnek ki a hajcsárok, és nem a jó vezetők, akik ha kell az embereikért "tűzbe" mennek...


Uralkodással akar vezetni-egyértelműen lejön..


Nekem ez a véleményem. Akinek tetszik teszik, akinek nem annak nem...

27. pethoevi (válaszként erre: 23. - Ba99ca18c4)
2011. ápr. 13. 09:45
egyet értek,de nem azt írta,h eltaposta,hanem amikor észrevette,akkor lépett,vagyis tett a dolog ellen.:-)
26. vasskriszta (válaszként erre: 24. - Pethoevi)
2011. ápr. 13. 09:44
én is ezt mondom
25. vasskriszta (válaszként erre: 22. - 22342e0151)
2011. ápr. 13. 09:44
nem arról volt szó,hogy az osztálytársak szeretik?
24. pethoevi (válaszként erre: 22. - 22342e0151)
2011. ápr. 13. 09:42

ez miből derül ki?hiszen a gyerekek elfogadják,ez benne volt a leírásban.

Inkább a felnőttek szemét szúrja,mondjuk a tanárét,h a többi gyerek nem érvénysül mellette.

ennek meg az az oka,h világ életében felnőttek körül volt,nem a saját korosztályával.Érettebb a koránál,ennyi...

2011. ápr. 13. 09:38
Nem értem, hogy miért gond az, hogy a gyerek irányítja azokat, akiket lehet irányítani, mert hagyják magukat. Az ilyen emberekből lesznek a sikeres vezetők. Hogy azok nem szeretik, akik hagyják magukat irányítani? haha. pont, mint a felnőtt világban. irígyek rá. én biztos nem fognám vissza a gyerekemet azért, mert tehetségesebb, mint a többi. hülyeség, hogy kockásítsuk a többivel, mert akkor majd pistike jól be tud illeszkedni.. az a mondat, amit az előbb valaki mondott a saját gyerekére, hogy 'eltapostam', hát no comment. van akinek nem való a gyerek.
22. 22342e0151 (válaszként erre: 21. - Vasskriszta)
2011. ápr. 13. 09:36
De nem tudja kezelni a kapcsolatait.
2011. ápr. 13. 09:34
nem értem,hogy ez hol probléma.gondolkodjatok már!!!!ez a kisfiú a tudásával tűnik ki a többiek közül!!!!!
20. clugie (válaszként erre: 19. - Pethoevi)
2011. ápr. 13. 09:34
A férjével nevelik, de nincs a családban másik gyerek, minden szabadidejüket vele töltik, minden körülötte forog. Viszonylag későn született, unokatesók is mind nagyok. Sokat foglalkoznak vele, minden nap suli után még tanulnak vele pluszban, pedig nincs rá szükség.
2011. ápr. 13. 09:28

De ha csak a suliban van ez a "gond" akkor miért nem az ofő vagy a tanár próbálja megoldani?Neki kéne azt mondania az órán,amikor mindig a kisfiú jelentkezik elsőnek,h "XY.Tudom,h tudod és értékelem,h te vagy az első,örülök neki,de a többieket is szeretném meghallgatni".Ennyi lenne.De emellett persze őt is fel kell szólítani néha,mert különben visszájára fordul.

Ha pedig otthon is gond van,ő irányít mindent,akkor anyuka is megmondhatja,h ő a felnőtt,ő tudja,h mi a helyes,nincs szüksége erre a fajta irányításra.

Én is azt gondolom,h nem feltétlenül zsarnok ő,hanem nagyon erős egyéniség.Mondjuk kérdés lehet az is,h miért alakulhatott ez így?Esetleg a barátnőd egyedül neveli és a kisfiú úgy érzi,h neki kell férfinek lennie?

18. clugie (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. ápr. 13. 09:17
Konkrétan mire gondolsz?
17. clugie
2011. ápr. 13. 09:16

Lehet, hogy később más lesz, de a 10 évesek szintjén nem sokan tudnak versenyezni vele.

Emberi kapcsolatok? Na ez az amitől a barátnőm is és talán a tanár is tart... mert 1-2 év és sokkal fontosabbak lesznek a kapcsolatok mint a sport.

Az én fiam egyébként utálja a focit, de szerintem azért mert már rég rájött, hogy a barátjához képest nagyon béna...

16. vasskriszta (válaszként erre: 9. - BayBanya)
2011. ápr. 13. 09:15
én is erre gondoltam
2011. ápr. 13. 09:13

Szinte minden osztályban van egy erősen domináns gyerek. Őt kiemelni, közömbösíteni szinte alig lehet. Az a gond, hogy akkor a másik 22 sínyli meg.., arról nem is beszélve, hogy mennek utána, mert vezéregyéniség. És mindegy, hogy hülyeségről, bohócságról, csínytevésről van szó, az esetleges testi fölényt már nem is említem.

Ilyen tanulók lefoglalni, lekötni a figyelmét, az energiáját nagyon nehéz. Összefogás szükséges ahhoz, hogy megfelelően tudják kontrollálni, irányítani a gyermeket.

14. clugie
2011. ápr. 13. 09:13
Az én fiam a legjobb barátja, születésüktől kezdve, együtt jártak bölcsibe, oviba is. De most az mondta a fiam, hogy többet nem akar a barátja lenni, nincs könnyű dolga.
13. 22342e0151 (válaszként erre: 10. - Clugie)
2011. ápr. 13. 09:13
Hiába első valaki az öltözködésben stb-ben, ha utolsó az emberi kapcsolatok terén...
12. 22342e0151 (válaszként erre: 8. - Clugie)
2011. ápr. 13. 09:12

Hiába jó focista, ha az emberi kapcsolatok terén nem fog tudni mit kezdeni.


egy idő után el fog magányosodni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook