Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek hogy a víz tiszta maradjon a vízforgatós medencében? fórum

Mit tegyek hogy a víz tiszta maradjon a vízforgatós medencében? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. júl. 14. 06:40

ahhoz, hogy a víz tiszta maradjon a medencében, a medence feltöltése előtt spricceld körbe algaölővel a medi falát.Ha ez megszáradt, utána töltseg fel csapvízzel.

Úszó-adagolóba tegyél kombinált klórtablettát, emellett állítsad be a pH-t 7,2 - 7,4 közé, majd végezz egy sokkolást klórgranulátummal és tartsad a klórszinted 0,5-1 között.

Az értékeket 3 -4 naponta ellenőrizzed és állítsad be, ha szükséges, emellett a medence vizét -pláne ezekben a nagy melegekben- forgassad egész éjjel, de min naponta 2 alkalommal forgassad át 2-szer teljesen.

Ne hagyjad, hogy bárki naptejjel menjen fürdeni, inkább árnyékold a medit és használj lábmosót.

A szűrőbetéted pedig legalább hetente mossad ki.


Ha szükséges, tegyél a vízbe algaölőt is, de a klór és az algaölő is csak megfelelően beállított pH mellett működik.


Jó medizést!

2010. júl. 13. 20:43
nagyon megköszönném ha valaki segítene
2010. júl. 13. 20:39
hello....mi 2 héttel ezelőtt vettünk egy medencét vízforgatóval és clórmészt raktunk bele a klórtabletta helyett mert sajnos arra nincs elég pénz hogy mindíg vegyünk 3.000 ft-ért tablettát. mindent megtettünk előszöris a vízforgató vizet szívott de megjavította a párom aztán 3 naponta cseréltük de a vízforgató csöve és az egész medence züld lett és csúszós így nem engedhetem be a lányomat a vízbe...valaki nem tudna segíteni valami olcsó megoldás kéne nekünk mert ez így nem ...meg a sok vízcsere sem olcsó...köszönettel:ildikó
32. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 31. - NOA)
2008. júl. 17. 18:18
Így van, leülepszik. De ez egy hosszas folyamat. :) Már most tele az alja. De még mindig barnás kicsit. Várok még, hadd tisztuljon, és egybe fogom kiporszívózni. De már sokkal jobb ám a helyzet!!! :) Pont most voltam kint.
31. NOA (válaszként erre: 30. - Cfa2b2f0b0)
2008. júl. 17. 18:12

Jobb ha nem mentek sehová legközelebb és kezeled a vizet itthon:))


Tudod én azt nem értem ha az vas akkor az leüllepedik az aljára összegyűlik egy kupacban és másnap lazán leporszívózod.

Na mindegy..én csak akkor megyek fürödni ha 29 fokos..Megvagyok nélküle..úgy látszik öregszem:)

2008. júl. 17. 11:20

Sok benne a vegyszer, ez kétségtelen. De azért a legtöbb klórtablettára pl. rá van írva, hogy kötelező a heti(!) 5% vízcsere. Gondolom emiatt is. Mi vettünk egy olyan vegyszert, amit feltöltéskor kell beleönteni, megakadályozza a vas kicsapódását. Bele is öntöttük, aztán elmentünk nyaralni. Apósom volt itthon, mondtuk neki, hogy majd mi észben tartjuk, hogy mikor és mit kell beletenni, telefonálunk, és akkor tegye bele. Hat nap után felhív, hogy a víz zöldül. Semmi probléma, ott az algasokk, tegyél bele... Mindig hívtam, és mondtam, hogy mit tegyen bele, és mennyit. Aztán hazajöttünk, tényleg siralmas állapotban volt a víz. Barna, meg olyan, mintha olajfoltos lenne. Nem is néztük akkor még, hogy mennyi vegyszer maradt, csak rá három napra vettem észre, hogy az öreg beleöntött önszorgalomból a maradék egy liter fémmentesítőből hat decit a vízbe. Vertem a fejem a falba... Feltöltéskor szabad, és legalább két napig folyamatosan szűrni. Szóval a mi vizünknek lehet, hogy ez tett be most. Mindenesetre már le lehet látni az aljára, ez jó jel. A szűrő éjjel-nappal megy, folyamatosan tesztelve van, és jók az értékek.

Megjegyzem, tavaly mi is egy vízzel kihúztuk a nyarat, gyönyörű tiszta volt. Idén meg szenvedés van.

NOA! Mi is remekül megtanultuk a víz kezelését. De a víz összetételét nem tudjuk befolyásolni. Nekünk pl. azt mondták, hogy a vízben lévő vasat a klór csapta ki... Márpedig klórt muszáj bele tenni.

29. NOA
2008. júl. 17. 11:02

Nálunk kútvizzel van feltöltve.-szóval nem értem az egészet mitől barnul Nektek.


Volt idő régen mikor sósav és hypo keverékét használtuk, sőt egyik ismerősünk ma is ezzel tisztitja a vizet de nekünk nem tetszett.

Aluminium szulfát is ment bele.


Párom remekül megtanulta a víz kezelését, remélem kis idő múlva megy Neketek is.Irtózom a barna víztől és a hidegtől is:)

Jó pancsikázást

2008. júl. 17. 10:40

Ez a 7ezer forint az általános szereken felül értendő. Megvettem a gyorsaklort, klór tablettát, valamint phminuszt. És a boltba a nő ezen felül ajánlott egy szert amitől esetleg vissza tisztul, de nem garantálja, hogy végleg úgy marad, és ráadásul annyi vegyszer lesz már benne, hogy az már nem egészséges.

A városi vizet a kolléganőm mondta, ők is először feltöltötték kút vízzel, bebarnult, zöldült, kihívták a medencéseket, és ők mondták nekik, hogy városival kell, mert annak már be van állítva a ph-ja, klór tartalma és csak egy kicsit kell igazítani rajta. És nekik azóta nincs gondjuk a medencével, májusban felállítják és késő összel leengedik az ugyan olyan kristály tiszta vizet amit májusban beleengedtek.

27. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 26. - 6b91894fae)
2008. júl. 17. 09:54

Mi május 28.-án töltöttük fel a medencét először. Azóta harmadjára van feltöltve, de még egyszer sem fürödtünk benne. Nem akarlak elkeseríteni, de teljesen mindegy volt, hogy "városi vízzel", vagy kútvízzel volt felengedve. Uszodavízzel, medencékkel foglalkozó szakember mondta, hogy iszonyat mennyiségű vas van mindkettőben. Azóta nem iszok csapvizet még közvetetten sem. Volt olyan, hogy abból csináltam bolerót, mert imádom. De már nem.

"Ugyan lenne vegyszer amivel szép lenne, de kb 7.000 ft, városi vízzel megtölteni, kb 2.000. Tehát még mindíg az a gazdaságosabb megoldás." - Ezt hogy érted? A vegyszereket nem úszod meg, ha azt akarod, hogy szép tiszta maradjon a vized... Bár látod... Nekünk minden fajta vegyszer megvan hozzá, adagoljuk is rendesen, ahogy az elő vagyon írva, mégis tiszta barna a víz. Nem zöld! Barna. És már megint le van ülepedve az aljára a vas. Ilyen szemcsés, homokszerű valami. Most próbálunk majd összeeszkábálni egy házi porszívót, mert a gyári enyhén szólva is gagyi. Remélem, idén azért mi is megfürdünk még benne. Ha nem tudom letisztítani, akkor elcsomagolom, és elteszem a francba. Kínlódjon vele, aki akar. :)

2008. júl. 17. 08:59

Sajnos nem úszom meg :((( Le kell engedni a vizet, és újra megtölteni, mert csak városi vízzel lehet megtölteni, kút vízzel nem. Én ezt tudtam eddig is, de drága jó apámat akkor nem tudtam meggyőzni róla :( Most is hitetlenkedik, nem akarja belátni, hogy igazam volt. Hiába férfiból van. Ugyan lenne vegyszer amivel szép lenne, de kb 7.000 ft, városi vízzel megtölteni, kb 2.000. Tehát még mindíg az a gazdaságosabb megoldás.

A tettek mezejére kell lépnem és hétvégén megtöltjük városival, és jövő héten már pancsizni szeretnék benne.

Felháborít, hogy még nem is tudtam fürödni benne, mert egy hete töltöttük fel, vasárnapra mire felmelegedett már barna volt :((

Remélem az új feltöltéssel már sikerrel járok!

25. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 24. - 6b91894fae)
2008. júl. 16. 11:05
Sok sikert hozzá! :)
2008. júl. 16. 11:03

Ma én is elmegyek egy szakboltba hátha tudnak valami okosat mondani. Az az érdekes, ha a kezembe veszek egy "marék" vizet, tisztának tűnik, mégis ha összeségében nézem barnás. Lehet itt is a magas vastartalomról lehet szó. Mindenesetre veszek lakmusz papírt és megpróbálom megmenteni a vizet, remélem nem kell leengedni, és visszaváltozik kristály tisztává :D

A remény hal meg utoljára.

23. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 22. - NOA)
2008. júl. 16. 10:56
Ez idáig rendben, de a teszt szerint minden érték jó. Tehát van egy -a teszt szerint- kiváló vizünk, ami úgy néz ki, hogy... Inkább le se írom... Mi voltunk szakembernél, ő mondta, hogy nem is olyan ritka probléma ez olyan helyeken, ahol magas a víz vas, illetve mangán tartalma. Ettől függetlenül lehet, hogy igazad van, mindjárt kimegyek, és teszek még bele ph mínuszt. Sok veszítenivalóm nincs, leeresztésgyanús a víz...
22. NOA (válaszként erre: 20. - Cfa2b2f0b0)
2008. júl. 15. 18:54

Az alga az nem a vastól keletkezik az zavarosítja be a vízet.

Nekünk legalább 1o éve van betonmedencénk igaz kezdetben mi sem boldogultunk vele de hidd el a leleke a ph beállitása.Lakmusz papirral kell nézegetni és aztán tölteni ph mínuszt vagy pluszt bele..aégaölő gyorsklór

21. NOA (válaszként erre: 19. - 6b91894fae)
2008. júl. 15. 18:49
Mennyi volt a ph.-ja víznek?
20. cfa2b2f0b0 (válaszként erre: 19. - 6b91894fae)
2008. júl. 15. 12:33
Szia! Mi ugyanígy jártunk, csak nekünk 14ezer literes a medence, fél nap volt, mire megtelt vízzel. Gyönyörű szép volt a vize. Két napig. Utána bebarnult. Valószínűleg a vastól, vagy mangántól. Érdemes feltöltéskor fémmentesítő folyadékot önteni bele. Egyébként mire rájöttünk erre, addigra háromszor (!!!) töltöttük fel. Csak idén... :S
2008. júl. 14. 10:21

Sziasztok!

Tudtok valami szert amitől a medencében a víz újra kristály tiszta legyen?? Most vettem egy 6ezer literes medencét, 4 óra volt mire megtelt 3 nap múlva barnás lett a víz, pedig raktam bele, klórt, gyorsaklort, és ph minuszt. Nem szeretném kiszivattyúzni belőle a vizet, tudtok valami megoldást rá???

Előre is köszönöm!

2008. jún. 9. 09:45
Barátaim panaszkodnak, hogy hiába mossák, tisztítják rendszeresen a gyerekek gumimedencéjét, egy nap alatt képes bealgásodni. Most vettek bele valami algaölő vegyszert, de én megijedtem ettől, mert a flakonra rá volt írva, hogy védőszemüvegben, kesztyűvel kell használni. Ha töményen ilyen, akkor oldott állapotban se lehet veszélytelen, a pici gyerek meg simán beleiszik a vízbe. Van valakinek tapasztalata, tanácsa a gyerekbarát algamentesítéshez?
17. NOA
2008. máj. 12. 18:22

Lehet kapni gyorsklórt.


ph.t kell beállítani először az a legfontosabb.

16. NOA (válaszként erre: 15. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 12. 18:21

Május 2o.át néztem ki magamnak akkortól jön a tartós meleg.

Miért cseréled a vizet gyakran vagy féleértettem valamit?

2008. máj. 12. 15:24

Lassan szezonja lesz ujra,ép erre vonatkozik a kérdésem.

Akinek ilyen,vagy hasonló tipusu medencéje van,tehát nem kis pancsoló amit gyakran cserélünk,mikor kezdi "beüzemelni"?

2008. ápr. 2. 13:36
algaölő és klórtabletta!!!!
13. Laryan
2008. jan. 6. 16:22

Szia!

Klórt tegyél bele akár 3szoros adagot is,és algaőlőt is!De ne egyszerre-nekünk bevált!!

2007. aug. 17. 13:01
Szia! Algaöl-nek hívják a szert, ami segíthet. De ha mindig letakarod a medencét, nem lesz hamar algás. Mi (100m3) használunk még klórt is, meg ph csökkentőt, ami neked nem biztos,hogy kell iylen ksi mennyiségben, de nem árt a tisztaság miatt. Amúgy mindenre rá van írva az adagolás. Sok sikert!
2007. aug. 1. 20:35

Sziasztok! Elmentünk otthonról, és a gyerekek medencéjében ( 15 m3) az történt, hogy az alja zöld. ( A víz , amelyet kivettem egy üvegbe, az tiszta). Lehet, hogy alga? Kérdezem, mit tegyek, mert eggyi vizet kiszívattyúzni, és újra tölteni nem tűl olcsó.

Köszönöm/ Imi

10. dee (válaszként erre: 9. - Daroki)
2007. jún. 26. 21:52
:)))))))))))))
9. daroki (válaszként erre: 8. - Dee)
2007. jún. 26. 17:11
Még nincs belerázódva,hogy itt még a 100 éveseket is nyugodtan letegezhetjük:)
8. dee (válaszként erre: 4. - Borsosnesarkadi@freemail.hu)
2007. jún. 26. 15:49

A keresőbe be kell írni,hogy medence pl.:)

Amúgy kösz a magázást:(

2007. jún. 26. 14:52
Algaölő helyett klór.
2007. jún. 26. 10:49
Én naponta rakok klort a vizbe, és hetente algaölöt. Fontos az is, hogy a medence feltöltése elött be kell kenni algaölövel az egészet, meg kell várni hogy megszáradjon és utánna feltölteni. Nálunk szinte egész nap megy a vizforgató, a szüröt is gyakran cserélni kell.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook