Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek hogy a víz tiszta maradjon a vízforgatós medencében? fórum

Mit tegyek hogy a víz tiszta maradjon a vízforgatós medencében? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. lolita2112 (válaszként erre: 63. - Kleeri)
2018. okt. 11. 08:20
igen az kell a vizbe,mert aki nem tesz bele idovel elagasodik a vize es nem lesz atlatszo a pool vize.
2018. okt. 2. 10:07

Bár az élet más területein nem vagyok a vegyszerek híve, azonban a medencéknél fontos, hogy tisztán tudjuk tartani. Én innen szoktam vegyszereket rendelni. [link]


Mindenfélét megtalálsz és szerintem jó áron.


Remélem segítettem :)

63. kleeri
2017. júl. 22. 17:40

érdekeseket irtok,

nekünk 4 éve van egy egyszerű medencénk, nem vízforgatós és mindig tiszta a víz, hetente teszünk bele klórtablettát és ennyi

2017. júl. 22. 15:48
[link] itt jo tanacsokat talaltok..erdemes teszt csikot venni igy mindig tudni mi kell a vizba
61. angi68
2017. jún. 12. 07:58

Sziasztok.

Segitsègeteket szeretnèm kèrni.

A 16 wattos papirszürös ketyerèben,mennyi időként kell cserélni a papirszürőt?

Elöre is köszi

2016. jún. 28. 19:07
Sziasztok!Ha valaki tud legyenszives segítsen!Nemrég vettünk egy intex merevfelu medencét,feltöltés elött lesokkoltuk majd felengedtük csapvízzel,a vízforgato folyamatosan megy egy nap 2-szer tisztítjuk 2-3nap után nyálkás lesz az oldala és az alja egy hêt utàn pedig elkezdett bezöldülni pedig raktunk bele klor tablettát is.Esetleg tudok e abban segíteni hogy milyen olcsó megoldásokat tudtok mert a vegyszerek a medence árával egyenlőek(nagyon drágák)Előre is köszi
59. Chopinke (válaszként erre: 58. - Chopinke)
2015. aug. 9. 08:01
Lehet a mérőcsík szar?
2015. aug. 9. 07:53

Van egy 10m3 medencém, amiben 6,8 volt a pH, így vödörben elkevertem 500g phPluszt és hozzáöntöttem, a szűrő folyamatosan keveri a medencét. A problémám az, hogy az egész víz fehér lett és olyan, mintha mész port öntöttem volna bele, ami nem oldódik fel, a lépcsőn is pld fehér lepedék van, a szűrőből is mintha fehér festék folyna mikor tisztítom. Lehet szar volt a vegyszer? 2 nap után semmi változást nem mutat a mérőcsík. De ugyanez a helyzet a gyorsaklórral is, beraktam 100g este majd 100g másnap reggel és pár óra múlva még mindig azt mutatja, hogy kevés a szabad klór....


Mit lehet tenni, hogy ne legyen fehér poros a víz?

57. zsemlekocka (válaszként erre: 56. - Hedvicius)
2015. jún. 30. 08:40

Köszi hedvicius!

Én is hasonlókat tapasztaltam, és már olyanokat olvastam, hogy a medence többszörösét elköltötték mindenféle vegyszerre és eszközökre, hogy tisztán maradjon a medence. Én kútvízzel töltöttem fel egy aktívszénszűrőn keresztül mivel nem szeretem a vegyszereket. A feltöltést követően jött egy hidegfront és egy pár napig magára maradt a medence, csak egy időzítő kapcsolta be napi 4 órára a keringetőt, ami egy 16W-os papírszűrős kis ketyere. Mire kisütött a nap és levettem a takarófóliát, nem ismertem rá a vízre. Az algán kívül nem hiszem, hogy más lett volna benne, mivel illatos volt a víz csak a színe volt sötét. Aztán a blog olvasása után bekapcsoltam a forgatót folyamatos éjjel-nappali üzemmódban. És valóban a víz 2,5 nap alatt elérte a töltési kristálytiszta állapotot!!! Egy használaton kívüli atlétával kétnaponta áttörlőm az alját és az oldalát, a keringető meg folyamatosan megy. Annak ellenére, hogy műanyag medence és nincsenek vegyszerek a víz tiszta és illatos, nem pedig felmosó, klór szagú! A keringető (16W-os) áramfelvétele folyamatos üzemmódban kb. 100,- Ft. /hét. Papírszűrő 1.000,- Ft./ hó.

Az ekcémára hajlamos kislányom is bátran fürdőzhet benne, és nem kell félni attól. hogy a vegyszerek szétszedik a bőrét. Gyakorlatilag ásványvízben fürödhet. :-)

2010. aug. 26. 14:02

Helló,


szeretném a tapasztalatomat megosztani veletek, mert elég "érdekes"!Életem elsö gumimedencéjét vettem idén, 2,70 m széles 0,66 m magas. Feltöltöttem vezetékes vizzel, majd tettem bele kombi klór tablettát, és Ph beállitó port is, ezzel minden rendben volt. Sajnos napról napra rohamosan barnult a viz, kb a 4. napon már olyan sötét barna volt, hogy alig lehetett lelátni az aljára. Az egész úgy nézett ki, mint egy óriás bili...akkor kezdtem el olvasgatni fórumokat, sokan sokfélét irtak..pl kicsapódik a vas, mangán, vagy alga....De valójában az volt a gond, hogy a vizszürö-keringetö készüléket alig-alig müködtettem!!! Azóta egész nap üzemel, kb 1 hét telt el, és az a sötétbarna trutymós viz most kristálytiszta!!!! És semmilyen vegyszert nem tettem hozzá azóta sem, csak a vizforgatót üzemeltettem egész nap, söt éjjel is pár napon át! Akinek barnul a vize, feltétlenül próbálja ki ezt, nálam szinte csoda történt a barna vizzel!

2010. júl. 19. 11:33
Én soha nem nézem a ph-t...nincs baja a víznek mégsem.
2010. júl. 16. 13:36
kombinált tabletta :klór+algaölő+pelyhesítő, de a pH-ra akkor is figyelni kell.
53. Kiniand (válaszként erre: 49. - Szanád)
2010. júl. 15. 13:26
Én még csak most rendeltem meg a medencét és persze csak ezután látom, hogy mennyi minden vacak kell hozzá, hogy hosszútávon szép tiszta legyen. Mi ennek a csoda tabinak a neve, ami elintézi nekem, hogy a szép legyen a vizem??
2010. júl. 15. 08:31
Nem értem a kérdést, ha elfogy tegyél bele...
2010. júl. 14. 20:14
és a kis tablettás szerinted kibírja egy hónapig??
2010. júl. 14. 18:55

Na most másztunk ki a mediből....


Ipari hipó is ugyanaz. mint a klórgranulátum.Azért por, mert az stabilabb, mint a folyadék és könnyebben tárolható házilag ekkora mennyiségben.


Az én medencémbe az osanoban is kapható tabiból 2 kell a vízbe.Szerintem az egy kalap x és még drága is.

49. szanád (válaszként erre: 48. - Gyöngyi)
2010. júl. 14. 16:59

nekünk is ez a kombi tabletta jött be....

már több ismi mondta hogy ők havonta cserélik a vizet a medencébe , és én nem értem hogy miért ?.. ))

2010. júl. 14. 16:09

Nekünk 15 éve van medencénk, a kombi klórtablettán kívül nem szoktunk semmit tenni a vízbe.(Auchan, 4000.-ft 1,5 kiló elég egész nyárra.)

Ha elmegyünk nyaralni 1 üveg hypot öntök bele, hogy amíg le van takarva 1-2 hétig se algásodjon. Az uszodában dolgozók szerint az uszodák vizét ipari hypoval kezelik semmi mással.

2010. júl. 14. 16:00

Nagyon szépen köszönöm!:D

Sokat segítettél..XD



Jó pancsizást nektek!:D

Üdv..:D

2010. júl. 14. 15:49

nekem nagy kombi tabi úszik a mediben, az 1-2 hét, most nem baumaxosat vettem, 2db kellett az adagolómba a nagyból és így 1,5 hét után teszem bele a köv.2-t.Egy kg a baumaxban max.3000 ft, algaölő literes kiszerelésben 1000-1500 ft, ph- vagy pH+ granulátum szintén 1500 körül és a klór granulátum is a sokkhoz.


A csövet nem tudom, mivel lehet, esetleg nagy nyomásó mosóval próbálkozz.


Üdv, megyek pancsizni a gyerekekkel!

2010. júl. 14. 13:24

oh és a vízforgató csövét mivel lehet a legjobban kitisztítani?mármint van olyan kefe vagy valami?

köszi

2010. júl. 14. 13:17

és egy akkora medencébe mint a mienk mennyi klórtabletta kell? 1 tabletta kibírja egy hónapig?? és az algaölő mennyibe kerül??

köszi

2010. júl. 14. 13:13

rendben

köszönjük szépen:D

:D

2010. júl. 14. 13:12

nyugodtan kérdezz, ha nem vagyok, priviben is válaszolok előbb-utóbb.


Jó medizést!

2010. júl. 14. 13:08
köszönöm segíccséged..:D
2010. júl. 14. 13:07

hiába raksz klórtabit, ha az nem tudja kifejteni a hatását.Ahhoz kell a pH beállítása.

A vegyszereket egymás után, kb.fél óra eltolódással tedd bele a vízbe.A vegyszerek oldalán fel van tűntentve a pontos adagolás, neked csak számolnod kell, hogy a te medidben hány l víz van, s e szerint kell adagolni és nem fog csúszni az alja.

Csúszni a kosztól és az algától fog, amikor már nyálkásodik minden.

2010. júl. 14. 12:56

nagyon köszönöm a segíccséged csak nekem ez így nem jó mert a mi medencénk kicsi 2.44×66 és nem szeretem ezeket a sok vegyszereket egyszerre beletenni talán a clórtabletta meg az algaölő beleférne, és tényleg nekünk a klórmész lemegy az aljára és nem oldódik fel, csak multkor már annyira csúszós volt a medence én nem nem figyeltem és a kislányom kicsúszott a medencéből és nagyon beverte a fejét ezért kellett valami megoldás meg hát a vízforgató valamiért levegőt szív és tiszta zöld a csöve is..

nagyon köszönöm a segíccséged..:):)xD

2010. júl. 14. 12:26

nekem 1 szezonban 1-1,5 doboz tabi szokott elfogyni, ezt úszóadagolóba kell tenni.

Granulátummal sokkolj és állítsd be az ideális klórtartalmat, de előtte a pH-t állítsad be pHminusszal vagy plusszal.Enélkül a klórozás egy fabatkát sem ér!

2010. júl. 14. 12:23

én próbáltam tavaly a klórmeszet, nekem attól csak koszosabb és zavarosabb lett a vizem, az úszó-adagolóba pedig kombi tablettát használok, nekem ez a 3.szezonom, tapasztalat van elég.

A pH csokkentő mellé, ha nem viszi le az előírt mennyiség a pH-mat megfelelően,,akkor 1 ü. sósavat öntök még a vízhez.

Sokkolásra használom a klórgranulátumot, mert hypóból is alkalmanként kell az én medimbe a 8-10 ü., így nekem nem drágább, ha megveszem rendesen a granulátumot.

Ezekben a nagy melegekben 2-3 naponta-ha szükséges, teszek még 20-40g klórgranulátumot esténként, épp csak annyit, hogy másnapra is tiszta maradjon a vizem.

Nekem nagy medencém van, 4,57átmérőjű 1,22 magas fémvázas, ebbe 18-20m3 víz van.


A legfontosabb, hogy tudd, mennyi víz van a medencédben, így akkor ha előírás szerint adagolod a vegyszereket, nagy bakit nem tudsz csinálni.


A klórmészre visszatérve-én nem használnám, sokkal több kell belőle, mint gondolnád, éa az tartalmazhat még egyéb szennyező anyagokat is, ami nem oldódik, az ott fog úszkálni a vízben, időnként leülepszik, szóval szerintem macerásabb.

2010. júl. 14. 12:03
kinga_so köszönöm, de akkor a klórmész semmiféleképpen nem jó? csak a klór tabletta??
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook