Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy a gyerekem ne nappal, hanem éjszaka aludjon? fórum

Mit tegyek, hogy a gyerekem ne nappal, hanem éjszaka aludjon? (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 2. 12:54

Nappal ne legyen csönd körülötte, mikor alszik akkor sem. Nálunk egész nap szól a zene(nem bömböl, henam kellemes aláfestő a mindennapi tevékenységek alá). Mindig legyen világos, ne legyen sötétben, ha alszik.

Esti fürdés után viszont csend és sötét. Ne beszélj hozzá akkor sem, ha a cumit adod vissza, vagy megszoptatod.

2007. júl. 21. 20:38

Éjszaka próbálj minél ingerszegényebb környezetet biztosítani neki. Csak minimális világítás, ne beszélj hozzá, pakolj el a környékről minden játékot, ne cserélj pelust, stb. Csak a legszükségesebb mozdulatok, és rájön hamar hogy mire való az éjszaka.


Az enyém 4 hónapos egyébként, szerencsére az éjszakákkal eddig nem volt gondunk, bár mióta bejött ez a nagy meleg, hajnalban ébred és egész délelőtt alszik. :/

2007. júl. 20. 17:41
Nappak beszélj hozzá, keltsd fel, éjjel pedig halkan szólj hozzá. Elvileg, ha nappal nem hagyod sokat aludni, átáll az éjszakára.
2007. júl. 20. 14:22
Egy 5 hetes pici babánál még nem igazán alakult ki az abizonyos "redszeresség"amiről az orvos és a védőnő szokott beszélni.Szerintem még korai aggódnod,bár tudom fárasztó számodra.A kisfiam most 3 hónapos,ő 8-9 hetes koráig nem sokat aludt éjszaka, utánna szépen magától átállt és alszik hajnalig.
2007. júl. 20. 11:33
A fiam 5 hetes, és sajnos nem igazán alszik éjszaka Óránként felébred, nappal viszont mindig vannak hosszabb alvási periódusai Jó lenne, ha megfordulna a helyzet, csak nem tudom mit tegyek ennek érdekében!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook