Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek, ha a szomszéd nem szállítja el a sertéstrágyát? fórum

Mit tegyek, ha a szomszéd nem szállítja el a sertéstrágyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
47. Teráz (válaszként erre: 46. - E71af41436)
2007. jún. 21. 14:04
Ha nem lenne itt a sok év alatt felhalmoztt trágya,nem lenne ennyire büdös.Ami képződik,azt le kéne takarnia egy kibetonozott aljú tárolóban,és 1-2 hetente elszállítani.Ha tisztítaná a sertés ólat,fertőtlenítené,nem okozna ennyi problémát.Én megértem ,hogy hozzászokott,tegye,de normális körülmények között,másokat nem zavarva.Kettő sertést tarthat,amúgy Miskolcon élünk.
2007. jún. 21. 12:14

szerinted mi lenne a megoldás Kedves Teráz?

mert azt elárulom,hogy nyáron a nyg melegben akkor is lesz szag ha elviszi a trágyát és légy is.

Városban laktok vagy falun? Mert ha város,akkor arra már rendelet van,hogy mit és mennyit tarthat az udvarán .Ha falun,akkor viszont max az állatvádők tudják behatárolni hogy milyenek a körülmények.Az ha feljelented az ÁNTSZ-nél semmit nem fog elindítani. TZudod mit fognak tenni? Kimennek és leszórják fertőtlenítővel a gazda udvarát(ez tapaszhtalat,a szomszédban a kugyák miatt a szüleim már fordultak ilyen eszközhöz)majd szépen elvonulnak mintha semmi nem történt volna...

45. Teráz (válaszként erre: 44. - 03755e6896)
2007. jún. 21. 11:36
...és Te mit teszel???
2007. jún. 21. 11:09
Jelentsd fel! Én is szagolom.....
43. Teráz
2007. jún. 21. 09:54
....még mindig szagolunk,szenvedünk....pedig megkértem nagyon szépen !!!
42. lamoni
2007. jún. 2. 20:58
A Polgármesteri hivatalba már egy írásos levélbe jelentettük, de nem csinálnak semmit, szerintem meg se próbálták, de az illetékbélyeget keményen be kell fizetni utánna. Az ÁNTSZ-t még meg fogjuk próbálni. A fal mellőli elpakolást a tűzveszély miatt hol lehetne még jelenteni?
41. lamoni
2007. jún. 2. 20:53
A szüleim is kifogtak egy bunkó szomszédot. Ott is van minden, de a trágyát azért néha elszállítja. Annyira lusta, hogy egyenesen a lovaskocsin gyűjti, hogy ne kelljen kétszer lapátolnia. Probléma itt is van bőven,pl. van 3- vagy 4 kutyája amiket közvetlenül a szüleim falához kötött és állandóan ugatnak, meg nyűszítenek, mert éhesek. Az "éjjelit" és mindenféle mocskot kiöntögetnek az udvarba, mert nincs bekötve náluk a víz és a szennyvíz. Mindenféle lomokat összegyűjtöget, és nekitámasztja, és közvetlenül a fal mellé rakja, így mindig attól félünk nehogy tűz legyen. És még sorolhatnám. Pedig a városközpontba laknak, és még buszmegálló is van a közelbe.
40. janita
2007. jún. 2. 17:16
Jelentsd a polgármesteri hivatalban, ők majd behivatják és elbeszélgetnek vele. Amúgy nekem is volt, már a szomszédommal gondom, kis híján , hogy nem dőlt be az udvarunkba a háza fala, nekem meg van két lányom és nem mertem őket kiengedni a saját udvarunkba nehogy bajuk essen, ezt megelégelve jelentettem,hogy szólhatnának a szomszédunknak csinálja meg, mert féltem a gyerekeket. Nem telt el egy hét befazazta a házát.
39. Teráz (válaszként erre: 38. - 9778ca1817)
2007. máj. 30. 12:11

Köszönöm, kedves vagy !!!Már jobban van ,épp tegnap egyszerűen elkezdett vérezni,a nagy dudor eltűnt.Sosem tudjuk meg mi csípte meg!


Indulhatsz máris !!!

Szia, Tünde

38. 9778ca1817 (válaszként erre: 37. - Teráz)
2007. máj. 29. 08:36

Lányodnak gyógyulást kívánok!!


Várom az értesítést az indulásról :DDDD

37. Teráz (válaszként erre: 36. - 9778ca1817)
2007. máj. 25. 15:42

A lányomat is megcsípte valami este a combján,lehet hogy BÖGÖLY volt?!?!Nagyon feldagadt

neki,máris utánajárok BÖGÖLY ügyben,hogy is néz ki "Ő" ,ezzel sajna nem vagyok tisztában.Szerencsére neki nem lila,piros és kemény,kb.20 cm átmérőjű.Látod,lehet hogy mégsem ússzuk meg fertőzésmentesen?!!

Ha nosztalgiáznál, VAN MEGOLDÁS!!!Megkérem a szomszédomat fogadjon be 1 hétre,Te az idő alatt

rávezeted őket,hogyan tartsunk állatokat helyesen,szabályokat betartva.Na megyek ezt lerendezem!!Tájékoztatlak hamarosan indulásod időpontjáról...... :O))

36. 9778ca1817 (válaszként erre: 35. - Teráz)
2007. máj. 25. 14:13

:DDD a mutáns légy tetszett!!

Csak arra vigyázz, hogy nehogy mégis bögöly legyen, mert az iszonyatosat tud csipni, és az aztán tényleg fertőző bír lenni. (egyszer megcsípte a lábamat és térdtől lefelé majdnem lerohadt)

Na jó, nem is, csak 3x akkora lett és szederjes lila színben pompázott és úgy fájt mintha tépnék lefelé. (na akkor hagytam ott a körzeti orvosomat, mert azt mondta, hogy kenegessem Fenistillel)

Hiába, elfogott a nosztalgia és a régi kedves emlékek visszatérnek!:))

35. Teráz (válaszként erre: 34. - 274c9996b8)
2007. máj. 25. 14:05
Nem szeretnék vezényelni,csak bűz,mutáns légy,patkányok nélkül élni,jó szomszédi viszony mellett !!! :O))
34. 274c9996b8 (válaszként erre: 33. - Teráz)
2007. máj. 25. 13:39
Esetleg meglehetne kiserelni , helyreallitani a JO - szomszedi viszonyt ! ? Minden embernek van önerzete , önbecsulese ! Meg a szegeny hajlektalan embertarsaknak is ! Ezt mindeg figyelembe kell venni, szerintem. Kedvesseggel , szep szoval sokmindent ellehet erni ! Maskulönben nagyon nehez vezenyelni , azt hogy mit csinaljon az ember a sajat udvaraban.
33. Teráz (válaszként erre: 32. - 9778ca1817)
2007. máj. 25. 13:10
Én maximálisan megértem a reakciód!!Én is nagyon tisztelem ,becsülöm a vidéki embereket akik mai napig a földjeikből,állataikból tartják fenn magukat normális módon,mást ezzel nem zavarva.
32. 9778ca1817 (válaszként erre: 31. - Teráz)
2007. máj. 25. 12:56

Bocsi a kirohanásomért, de én odavagyok a földtúró parasztokért:))) de komolyan!

A szomszédoddal pedig ha szép szóval nem lehet boldogulni, akor úgy sincs jószomszédi viszony és marad az ÁNTSZ!!

A lapátolást semmiképpen nem ajánlom, mert se vége, se hossza, az a bizonyos anyag mindig újratermelődik :)))

31. Teráz (válaszként erre: 30. - 9778ca1817)
2007. máj. 25. 12:40

Tisztelem,becsülöm a vidéki embereket akik normális körülmények között tartanak állatot.Itt a nemtörődömségről,hanyagságról,igénytelenségről van szó elsősorban.

Ugyanezt megtehetnék normális hozzáállással,ha egy kibetonozott,fóliával letakart helyen tárolnák elszállításig a trágyát.Itt csak ők tartanak 2-3 db sertést,sok-sok tyúkot,csak egy kis odafigyelést igényelne részükről hogy tisztán tartsák állataikat és környezetüket.Ma is nyüszítve menekültem be a házba akkora patkányt kapott el a kutyánk.Jó hogy a férjem itthon volt,

hidd el, ilyesztő .Én még arra is képes lennék hogy segítsek nekik fellapátolni a sz_rt,csak szűnne már meg ez az írdatlan állapot.

30. 9778ca1817 (válaszként erre: 29. - Teráz)
2007. máj. 25. 12:22

Kedves Teráz!

Csak abból gondoltam, hogy elmondásod szerint egy sertéshizlalda mellett éltek.

Egyébként a fél életemet egy ici-pici faluban éltem le, voltak nagymamáméknál disznók, tehenek, libák, kacsák, tyúkok, nyulak és sok-sok megművelni való föld, így aztán tudom mit érzel (szó szerint)

Egyszerűen bepöccentem attól, amílyen hangnemben írtál a földtúró parasztokról

Szeretettel: Árva Galamb

29. Teráz (válaszként erre: 28. - 9778ca1817)
2007. máj. 25. 12:14

Nagyon kedves vagy...miből gondolod hogy vidéken élek . Meghívnálak hozzánk 1-2 hétre SZERETETTEL,

aztán kiváncsi lennék hogyan nyilatkozol.

2007. máj. 25. 11:40
Ha valakinek gőze sincs a vidékről és az ott élő emberekről, akik szerinte már eleve földtúró parasztnak születtek (bár nem is tudja mit jelent ez a kifejezés igazából)az maradjon szépen a beton dzsungelben (ott ugyanis nagyon higénikus)
27. Teráz
2007. máj. 25. 11:27

A lányuk pedagógus egy nagyom pici faluban,

jeleztem felé hogy saját lányát (aki 8 éves) is féltenie kéne,akkora itt a fertőzésveszély.

Pár hete hoztak egy 6 hetes pici kutyust,rövid időn belül elpusztult,fertőzést kapott akkora náluk a higénia.A lánya megszólalni sem mer...

26. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 24. - Teráz)
2007. máj. 25. 03:00
Nincsenek gyerekeik, akikkel beszelni lehetne? Hatha azok az orrukra koppintananak?
25. fde954d8c0 (válaszként erre: 24. - Teráz)
2007. máj. 24. 22:15

megoldás nincs.

ha felveszed a kesztyűt, akkor ellenség lessz!!!

ha felnyomod bárhol, akkor szintén!!!!

.

és ez nem megfutamodás, csak józan ész!!!!!!

24. Teráz (válaszként erre: 23. - Fde954d8c0)
2007. máj. 24. 15:15

Nem akartam megbántani senkit ezzel,de ha Te lennél ebben a helyzetben biztos Téged is maximálisan felháborítana.Egyszerűen szereném már 2-3 éve megoldani ezt a problémát,de meggyőzve Őt,

hogy rájuk nézve is veszélyes ez az állapot.Ha kicsit műveltebb lenne ,biztos magától tudná,mit tesz.Sajnálom,segíts,mi a megoldás ,kérlek !!!

Megköszönném.

23. fde954d8c0 (válaszként erre: 22. - Teráz)
2007. máj. 24. 14:11

sokat gondolkodtam hogy írjak-e? /legalább 1 percet:))/

szóval ez a " 8 általánost végzett OKOS

emberek"

ez nekem erős!

ezt ne írd le többet, mert téged minősít!

22. Teráz (válaszként erre: 21. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 22. 20:54

Mindenképp tájékoztass,mire jutottál.Azok is tuti ilyen "gumicsizmás" 8 általánost végzett OKOS

emberek mint itt mellettünk.Ezek az emberek NEM

ÉRTIK a SZAVAINKAT ,olyan számukra mintha arabul beszélnénk .

2007. máj. 22. 20:43
Az én szomszédomnál is van kecske,meg disznó,na meg a bűz,legyekről nem is beszélve.Én bejelentem a hivatalba,nem könyörgök tovább.A kecskéje felugrál a palára,és ez álltal idegesíti a kutyákat,meg engem is.Itt nálunk két kutyánál többet nem lehet tartani,gondolom ilyen körülmények közt disznókat,kecskéket sem.Majd beszámolok a fejleményekről.
2007. máj. 22. 06:34

Szia


Pár éve történt itt a faluban ,hogy egy hapsi elkezdett kecskékkel foglalkozni.Először volt neki öt aztán tíz aztán 20 ...ée így tovább 100-ig meg se állt.Aki érezte már a kecskaszagot az tudhatja hogy iszonyú büdüs állat főleg ha 100-an vannak.A szomszédok ezerszer szóltak neki,hogy csináljon valamit a szag ellen,füle botját sem mozdította sőt még ő volt megsértődve hogy mernek neki szólni,meg hogy ne is büdösek a kecskék.Végül a szomszédok aláírást gyüjtöttek ,köztük volt a hapssi testvérének a lánya is ,aki ráadásul közvetlen szomszéd is.Elvitték az aláírásokat a hivatalba,...a hivatál kötelezte hogy záros határídőn belülvigye el a kecskéket a lakott területről.persze nem tetszett neki,hogy a szomszédai így elbántak vale,szidta őket mint a bokrot.

19. Teráz
2007. máj. 21. 22:06

Valami olyan kerítés kéne,hogy legalább a patkányok ne jöjjenek át,és szagmentesíthetne is...Amúgy vettünk nádat,végig eltakartkartuk a "gyönyörű" látványt...de a többi része a problémának marad.Az asszonyság a legnagyobb sz*r

kavaró.Próbálom beszélgetni vele normálisan,sikerül is,de azt mondta ,hogy azért mert minket zavar a sertéstartás, a bűz és velejáró, részünkre kellemetlen dolgok,Ő mit csinálna a sok megtermelt,krumplival,kukoricával.Egyszerűen igazi föltúró "parasztnak "születtek,ez az életük nagyon fontos része.A néninek adtam a japán kristálygombámból is.Hiába minden feléjük irányuló próbálkozásom . Szenvedünk tovább,remélem egyszer találunk megoldást.

18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Teráz)
2007. máj. 21. 21:41

Nem tudnatok arra az oldalra egy jo magas keritest huzni? Hogy meg a legy is meggondolja, hogy elindul-e vandorutra feletek.

Nincs felesege az embernek, akivel osszemelegedhetnel es megbeszelhetned ezt a gondot?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook