Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha a párom nem szeretne esküvőt? fórum

Mit tegyek, ha a párom nem szeretne esküvőt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. nov. 22. 19:55

A topik címéhez igazodva pedig a következő.

Mit tehetnél?

Minek akarsz annyira mindenáron férjhezmenni egyáltalán?

A házasság kötelességekkel is együtt jár,erre nem is gondolsz.

Kiszolgáltatott leszel a férjednek,ha akarod ha nem.A nevét kell viselned.Elviselned a hisztijét ha van,főzni neki minden nap ,ha fáradt vagy,akkor is.Lehet hogy idegesíteni fog a jelenléte.Nem rohanhats zám haza anyucihoz ha megunod!

És nem kizárt,hogy a férjed nevével együtt is magányos leszel a saját házasságodban.

Nem olyan rossz a függetlenség,hidd el topiknyitó.

31. e8707eeb00 (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2007. nov. 22. 19:51

Most őszintén,ennek mi értelme van?

Vagy a felesége legyek vagy csak a nője,de ez az élettársi dolog nekem annyira idióta egy állapot.

Ez valami köztes dolog akar lenni a nemakaorknősülni típusú pasik és a férjhezakarokmenni típusú nők közt.

30. spinneli (válaszként erre: 29. - 9778ca1817)
2007. nov. 22. 16:21
a legújabb élettársi kapcsolat jogi formáit meghatározzó törvény valszeg segít rajtatok, feltéve ha tényleg csak emiatt szeretnéd a fehérruhást.
29. 9778ca1817 (válaszként erre: 26. - 05c197c0d0)
2007. nov. 22. 15:51
Papírra szerintem jogi dolgok miatt van szükség. Nemrég meghalt egy ismerősöm élettársa akivel 23 évig élt együtt. Minden a pasi nevén volt papíron. Meghalt (pedig 8 évvel volt fiatalabb a nőnél) A pasinak csak távoli rokonai voltak, de mégis kiforgatták az ismerősömet MINDENBŐL, mert végrendelet az nem volt.
28. pufika (válaszként erre: 25. - Ajúlia)
2007. nov. 20. 20:20
20 éve? És még mindig együtt vagytok? Vigasztaljon az a tudat, hogy sok nő 20 év alatt már nem csak feleség, de 1-2 váláson is átesik!!
27. gizmóka (válaszként erre: 23. - Reni1990)
2007. okt. 21. 16:52

szerinted ez jó megoldás?

20 éve én is adtam "határidőt",el is vett,majd 3 nap múlva elhagyott.Ma már sajnálom,hogy nem hallgattam az anyukámra.Régen rossz,ha valaki csak "rászánja"magát!

2007. okt. 21. 15:00

mi szukseg egy papirra? a hazassag nem csak ennyibol all. az a lenyeg, hogy jol meglegyetek egyutt. es ha

20 eve nem hagytatok el egymast, akkor az eskuvonek

mi ertelme??? az erdekel, hogy ``a szomszedok mit gondolnak``?

25. Ajúlia (válaszként erre: 2. - Xyxy)
2007. okt. 16. 12:59

Ha valaki tud megoldást az ilyen esetekre szóljo!

20 éve élünk együtt.Felneveltünk három gyereket

kettő az ő előző házasságából és egy az én előzőmből.Azt mondja boldog velem és a feleségének tekint.Elégedetlen vagyok így.Feleség szeretnék lenni.

24. Reni1990 (válaszként erre: 23. - Reni1990)
2007. okt. 12. 03:31
Ja, és mindezt természetesen 'a kapcsolatotok érdekében teszed', mert 'úgy érzed, házasságkötés nélkül ellaposodna a kapcsolatotok, és előbb utóbb úgyis szakítanátok'
2007. okt. 12. 03:15

Mindig más "módszerrel" próbálkozz, ha az egyik nem jön be. Amugy szerintem ő olyan lehet, aki agyongondolkozza magát a dolgon, több oldalról is körbejárja, mielőtt rászánja magát.

Adhatsz neki reális határidőt (pl. 1 év), amin belül szeretnéd, hogy összeházasodjatok, és megmondhatod, ha addig nem vesz el, akkor elhagyod. Ennyi idő alatt százszor átgondolhatja a dolgot. Ráadásul te sem "pocsékolod" az idődet egy végeláthatatlan jegyességre. Lehet, hogy csak annyi kell neki, hogy rájöjjön, elveszíthet téged, ha nem lép időben. Most komolyabban veszed a kapcsolatotokat, mint ő, a szemében meg "csak" barátnő vagy, szóval menj le egy kicsit az ő szintjére, ne azt érezze, hogy bármit tesz, te két kézzel kapaszkodsz bele.

22. Panna1 (válaszként erre: 17. - Xyxy)
2007. okt. 12. 01:35
Hmm. Érdekes. Miért jegyez el, ha nem akar házasodni? Azt írod, hogy szeretett volna elvenni. Most akkor esküszik vagy nem?
21. LoLiNa
2007. okt. 11. 05:28
majd akar, az ilyet nem kell eröltetni
20. Rozália (válaszként erre: 16. - Xyxy)
2007. okt. 11. 05:17
És nehezéreesik azt mondani, hogy a PÁROM ?! Egyáltalán. Elgondolkodtató.
19. gpetra
2007. okt. 10. 12:23
Szerintem nem kell lemondanod az esküvőről, és boldogtalannak sem kell lenned amiatt, hogy a párod (egyelőre) nem akar. Nekünk két év telt el az eljegyzésünk napja és a között a nap között, amikor a férjem egy éjszaka felébredt, és közölte, hogy akkor ő kiválasztotta a napot. Nálunk nagyon bevált, hogy nem noszogattam, sőt a témát is kerültem.
18. xyxy
2007. okt. 10. 12:20

Lehet, h majd akkor szeretné ő is, ha a barátainak mindnek lesz felesége, de nem ő akar az első lenni.

Viszont ha nagyon sokáig lesz halogatva, lehet h én nem akarom majd, ki tudja? Majd meglátjuk.

Köszönöm a válaszaitokat, jó volt hallani mások véleményét is, nem csak a párommal megbeszélni. (Bár ez lassan már tabu téma lesz, többet inkább nem is említem előtte.)

17. xyxy (válaszként erre: 15. - Rozália)
2007. okt. 10. 12:17

Ő is szeretett volna engem elvenni, az eljegyzést is nagyon szerette volna. Először 9 hónapja jártunk együtt, mikor eljegyzett volna, de én nem akartam. Majd két évesek voltunk, amikor újra megpróbálta és sikeres is volt. Csak esküvőt nem szeretne. Ez van, el kell fogadnom, asszem. Lehet, h néhány év múlva majd ő szeretné :)

És én is páromnak mondom.

16. xyxy (válaszként erre: 12. - Rozália)
2007. okt. 10. 12:14

Én sem magát az esküvőt szeretném, csupán őt féjnek és magam feleségnek. Ő is mondta, h a papír semmit sem számít. Én is tudom. De olyan jó érzés lenne, ha nem azt mondaná, h ő itt a barátnőm, hanem h a feleségem.

És mindezek mellett 3 és fél éve jegyesek vagyunk, de csak barátnőként mutat be másnak, nem menyasszonyának...

2007. okt. 10. 12:11

Ja, és még elmondanám, hogy mi 8 éve elmúlt, hogy együtt élünk. Ő a párom. (Szebben hangzik, szerintem, mint a férjem...:))

Volt ugyan idő, amikor szerettem volna, ha feleségül vesz, akkor még ő nem akarta. No, most már szeretné, de most meg juszt sem megyek hozzá!:)

14. xyxy (válaszként erre: 12. - Rozália)
2007. okt. 10. 12:11
Ő inkább felesleges macerának tarthatja. Igazán nem tudja megmondani, h miért nem akarja, tegnap este épp ezt beszéltük. És igazán én sem tudom megmondani, h miért is szeretném annyira. De mi a köztes megoldás?
13. xyxy (válaszként erre: 9. - Gatola)
2007. okt. 10. 12:10
Nem akarok mást keresni, mert életem nagy szerelmét megtaláltam benne. Nem tudnék létezni nélküle, úgy kiegészítjük egymást. És a legszebb, h ő is hasonlóképp érez. Tehát nincs gond a kapcsolatunkban és már nem mondható fiatal kapcsolatnak, együtt élünk, közös mindenünk.
2007. okt. 10. 12:08

Neked miért olyan fontos az esküvő? Tudod, nem a papír számít.

Egyébként mondta, hogy miért nem akar? Lehet, hogy csak felesleges pénzkidobásnak tartja...

Sztem a lényeg, hogy szeressen téged.

11. xyxy (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2007. okt. 10. 12:08
Lehet h igazad van, csak néha előtörik bennem a feleséggé lenni vágy... Próbálom hagyni és majd ha mégis tervbe lenne a gyerek, akkor megházasodni. (De mindenképp csak kis esküvő, gyorsan legyünk túl rajta és nem kellenek a vendégek.)
10. xyxy (válaszként erre: 5. - Dundy)
2007. okt. 10. 12:06

Igen, vannak hasonló ismerőseim, az egyiknek nemrég sikerült a válás, de még mindig együtt élnek, szóval ez így nehéz.

De én még nem tartok itt, remélem nem is fogok.

2007. okt. 10. 12:05
Keress másik pasit!! Ha ilyen, akkor úgysem fog megváltozni.
2007. okt. 10. 12:04
Én nem erőltetném, mert rossz vége is lehet.
7. xyxy (válaszként erre: 3. - Ildiko0914)
2007. okt. 10. 12:04
Nem is gondolnám, h ezzel fogjam meg a párom, mivel megvan enélkül is mellettem, mert nagyon szeret, csak épp esküvőt nem szeretne, babát meg főleg nem...
6. xyxy (válaszként erre: 4. - 472361965f)
2007. okt. 10. 12:03
Nekem nem igazán a felhajtás és az esküvő az, ami annyira kell, mert nem igénylem a nagy bulit. Csak végre szeretném elmondani, h a férjem és én a felesége. Pusztán ennyi. Hogy mások is lássák ezt, pl kedves anyósjelöltem és a többi családtagja... Nem igaz, h minket semmibe se néznek, mikor mi már lassan 5 és fél éve együtt vagyunk, de a párom nővére kb 1 éve van a párjával, most összeköltöztek, de nincs esküvő, de őket mindenki támogatja, anyagilag és ajándékokkal, segítenek a lakásnál is... Ránk meg csak azt mondják, h mi csak pénzt keresni jöttünk ki külföldre, úgyis hazamegyünk és különválunk. De mi szeretjük egymást!
2007. okt. 10. 12:00
Ne erőltesd, nekem az anyám erőltette, mivel élettársak cvoltunk. Most már úgy bánom mint aku tya amelyik 9-et kölykezett.S a legnagyobb baj, ghogy most nem tudok megszabadulni tőle 15 év után.
2007. okt. 10. 11:57
Nekem is ez a problémám a Kedvesemmel, ha rájössz hogy mi a helyes kérlek szólj! Nálunk a Párom babát sem akart, de már abba belenyugodott hogy én nem tudok gyerek nélkül élni...Akkor már az esküvő nem is olyan nagy dolog...sztem és mégsem lehet rávenni!Azt mondja ez csak egy pappír és különben sem szereti a felhajtást...De én úgy szeretnék már menyasszony lenni!!!
2007. okt. 10. 11:55
Nem kell eroltetni, az eskuvore meg kell erni, s kulonben is csak formasag, nem annyira biztonsag
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook