Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szolnál ahoz, ha 3 éves szoba tiszta gyerekedre a nagyszülő csak azért ad éjelre pelenkát mert félti az ágyát? fórum

Mit szolnál ahoz, ha 3 éves szoba tiszta gyerekedre a nagyszülő csak azért ad éjelre pelenkát mert félti az ágyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
41. lufi
2008. máj. 31. 09:09
nem kell pelenka, rakjon fel gumilepedőt az majd megvédi az ágyát a pisitől
40. enci2
2008. máj. 30. 22:05
Ha szobatiszta, akkor minek pelenka?? Nekem mondjuk nincs gyerekem, de az ilyen nagyszülőről meglenne a véleményem.
39. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 37. - Lizabella)
2008. máj. 30. 20:00

Ezek szerint sok dolgotok van mostanaban, szerintem kar ezt tulbonyolitanotok. A nagyi felti az agybetetet :))

Az viszont mas kerdes, hogy telebeszeli a fejet, es oszinten szolva en nem igazan repdesnek a boldogsagtol, hogy egy agyban aludjon barkivel is, legyen az akarr a nagymama vagy barki. De ez mar mas lapra tartozik.

2008. máj. 30. 19:51
Szerintem nem laknak együtt. Tetőtérben külön lakás a fiataloknak, lent külön lakás a nagyszülőknek. Ez nem az a hagyományos együtt lakás.
2008. máj. 30. 19:28
Nem kell tulbonyolítani,aposom épp nem volt itthon éjszaka és a gyerek lent akart aludni a mamánál 3 honapos kora ota néha ott alszik.Van utazoágya ott stb.De mivel befektette a papa helyére ráadta a pelust hogy nehogy bepisiljen.Mert szorong attol hogy elköltözünk,mert ugy szintén anyosóm telebeszélte a fejét mindenféle hülyeséggel.(de ez más téma)
36. gerna (válaszként erre: 33. - Gerna)
2008. máj. 30. 19:17

Ja és például attól is "szoronghat", hogy költözni fogtok. Ehhez nem kell egy gyereket oltogatni, ők szeretik a megszokott helyeket, embereket stb. és általában tartanak az új dolgoktól.


Egy példa: az egyik fiam, amikor új cipőt kapott, félt tőle, ki kellett vinni a szobából.

2008. máj. 30. 19:13

Ha ennyire zavar, hogy a nagyszulok pelust adnak ra, miert hagyod naluk ejszaka?

Bar szerintem igy is tobbet segitenek nektek, mint amennyit artanak.

2008. máj. 30. 19:12

Én a kezdetektől olvasom ezt a fórumot, és valamit nem értek. Kezdjük az elején, hogy is van ez az egész?

Van egy ház, abban élnek a férj szülei és annak a családja, azzal a bizonyos unokával. Egy 1.

Most akkor miért is kell elvinni vigyázni a nagymamához, ha egyszer otthon van a gyerek? ez 2.


Ha mindezt tisztáztuk, utána lehet a kérdést folytatni.

Ha el akartok utazni innen, megértem, én sem laknék a szüleimmel semmi pénzért, de az anyósommal sem, pedig ő a betegségei alatt mindig nálunk volt.

33. gerna (válaszként erre: 32. - Lizabella)
2008. máj. 30. 19:12
Ehhez azt szólom, hogy a 3 éveseknél még azért nem annyira megbízható az a szobatisztaság. Hogy egy gyerek mitől szorong igazán, azt csak találgatni lehet. Például attól is szoronghat, hogy "anya és nagymama nem szeretik egymást" stb. Nem a pelenka teszi tönkre a gyereket, hanem a vele járó családi perpatvar.
2008. máj. 30. 18:59

egyáltalán nem ERÖLTETTEM semmit. magátol lett szobatiszta 1.5 éves kora ota.Most voltak családi gondog és sajnos a kisgyerekek mindent megéreznek...És Pár napja bepisil...ha azt a témát hallja ami miatt szorong..

És ahoz mit szolsz hogy az egyéves tesója már bilibe pisil...Hangsulyozom nem ereöltetem,látja a tesótol és ö is azt akarja csinálni...


( hagsulyozom hogy eddig nem pisilt be...lelki okok miatt párnapja csak)


Ugy gondolom ezt nem is lehet eröltetni,ha nem érett rá a kis agya akkor én csinálhatok bármit ugy se fog oda pisilni...

31. gerna (válaszként erre: 14. - Lizabella)
2008. máj. 30. 18:29
Bocs, de ha a gyerek éjszaka bepisil, akkor azért nem mondható szobatisztának. Azonkívül 3 éves gyerek másfél éve "szobatiszta", én egy kissé korainak tartom. Lehet, hogy éppen te követelsz tőle sokat?
30. 274c9996b8 (válaszként erre: 28. - 14775640c4)
2008. máj. 30. 18:18

szia !

Szerintem pontossan UGY van ! Ne , hogy mar hogy az ember a sajat otthonaba , ne ugy es azt csinalja amit helyesnek tart ? !

pl az en egyetlen öcsikem nagyon sokaig bepisilt ejjelente , föleg ha uj helyre kerult !/7-8-eves koraig!pedig nem volt beteg./

A masik dolog meg az hogy ,nekem soha nem volt anyos,nagymamma,nagypapa a közelemben , amikor kellett volna !/ koran elhaltak./

Nem tudom mit adtam volna , ha idönkent ilyen segitseget kaptam volna ?

Mit tudjatok a nyugati orszagokban a nagymamma ritkan vigyaz az unokara ! Ha ki akarsz kapcsolodni , akarsz egy szabad estet ,delutant akkor meg KELL fizetned a bebiszittert ! Ha , ezt a tenyt is bekalkulaljatok a dolgokba es az otthoni ingyen nagymamat , akkor szerintem nem sokat szamit nehany aprosag , nem ?

2008. máj. 30. 17:43

A gyerek másfél éve szobatiszta!!!Nem most szokott le rola..

Ez nem valmi hülye szokásom,(hogy a gyerek egyszer szoba tiszta lesz)ha nem ez az élet rendja...

28. 14775640c4 (válaszként erre: 26. - 274c9996b8)
2008. máj. 30. 17:06

azért ez nem igy van teljesen.

szobatiszta gyerekről van szó, és nem egy leszokóban lévő gyerekről. a nagyi ugy látszik kissé feledékeny, hogy már nem emlékszik rá hogy mi a különbség és mi a következménye annak ha szobatiszta gyerekre ujra pelust ad. lehet hogy a saját lakása, de viszont a saját unokája van a lakásban.

a nagyinak el kéne dönteni ágy vagy gyerek.

ha én féltem a kéróm nem vigyázok unokára.

ennyi.

alvásig maradjon utána vidd haza

27. Egnisz
2008. máj. 30. 17:01

Nálunk ugyaez volt a szitu, csak 4 éves gyerekkel. Roppant mérges voltam, mert a fiam visszaszokott a pelusra. :S

Kellett több, mint fél év, mire leszokott megint.

2008. máj. 30. 16:44
En ugygondolom hogy a nagyi hatarozza meg , hogy mit es hogyan csinal a sajat otthonaban ! Ezt tiszteletben kell tartani , szerintem.
2008. máj. 30. 12:56
Van gumislepedőnk is söt utazó ágy is van nálla...Ott is aludhatott volna pelenka helyett,vagy valami pokrocot is lehetett volna rak ni a lepedő és az ágy közé...Én biztos mást találtam volna ki pelenka helyett.
2008. máj. 30. 12:54
És nem akarom védeni nagyit, de szerintem nem "lusta takarítani", azért egy pisifolt a matracba ivódva, az nem ugyanaz, mit ha egy pohár üdítőt kéne felnyalni a parkettáról.
2008. máj. 30. 12:53
Lehet kapni gumilepedőt. Nagyon esztétikus, mert egyik fele fehér frottír, másik fele műag. Frottír felével fölfelé a lepedő alá kell teríteni, amúgy nem nagy az egész, olyan 50 cm * 1 méter. Mi itthonra nem, de pl szállodába nyaraláskor vittük, és a 3 évesünk lepedője alá betettük. Persze, szobatiszta volt már, de mégis, idegen helyen a pisifolt nem túl jó. Szerintem ez egy tapintatos megoldás, és a nagyi is lenyugodna.
22. lizabella (válaszként erre: 21. - Rozália)
2008. máj. 30. 12:48
Azért mert amit szépen kértem azt se csinálta meg...
2008. máj. 30. 12:45
Hát végigolvastam a hozzászólásokat és valamit nem értek: miért mindjárt a balhé?! Miért?! Ha valami nem tetszik, azt csak balhéval lehet elintézni? Megáll az eszem.
2008. máj. 30. 12:41

Már voltunk az Oviba körbe mutattam a dolgokat.

Tény,hogy a gyerek nagyon-nagyon szereti anyosómat,söt a lányomnak ez az otthona ide született,de nem mi leszünk az elsők akik költöznek az életben.(szerintem ezt meglehetne könnyiteni a gyerek számára)Mert már valószinű igy is sérült valamilyen szinten a kis lelke.

Anyosom mindig az ellenkezőjét csinálta annak amit kértem.(Többek között ezért is költözünk)

Az ö gyerekeivel nem jön ki és probálja az én gyerekemen behozni amit elcseszett az övéivel(hu remélem értitek)

19. Rozália (válaszként erre: 17. - Diagonalt)
2008. máj. 30. 12:41
Egyetértek. És a békesség is megmarad...:)
18. diagonalt (válaszként erre: 14. - Lizabella)
2008. máj. 30. 12:41
Ah látom nektek lelki okai vannak.Beszélj az anyóssal,hogy ez így nem jó.Mondd meg neki a véleményed,de szépen finoman inteligensen,és akkor talán jobb lesz a dolog.Semmiképpen se hagyd,hogy ez legyen.Tapasztalatból tudom,amikor két fél erszenyzik a gyerek szeretéért akkor azt csak a gyerek sínyli meg igazán.
17. diagonalt (válaszként erre: 7. - Lizabella)
2008. máj. 30. 12:36
Van egy ügyes találmány,amit úgy hívnak gumilepedő.A matrac nem lesz pisis,a gyerekre nem kell pelenka.Mert ha annyira szereti a gyerek a nagyit,akkor kár lenne elszakítani tőle.Én vennék 1 lepedőt és odaadnám a nagyinak,hogy inkább ezt tegye alá,és ne pelizze.
2008. máj. 30. 12:35
Szerintem ne hagyd magad!Üljetek le vele beszélni a pároddal együtt,és magyarázzátok meg neki,hogy ti vagytok a szülei és nem ő.Ne az unokáján akarja kiélni magát,ha már a fián nem tudaja.A kicsiddel meg menj el abba az oviba ahová szeretnéd járatni és mutasd meg neki,hogy milyen jó lesz neki ott és az óvónénik is várják már őt.Nálunk ez nagyon bejött a gyerekeknél.
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - Lizabella)
2008. máj. 30. 12:34

Talán egyszerűen arról van szó, h a gyerek önzetlenül és feltétel nélkül szereti, minden rossz és jó tulajdonságával együtt. Ezt nem akarja elveszíteni. De meg kell mondani neki, h az unokáját és annak szeretetét mindig megtalálja, de nektek az életetek előrehaladásához szükség van erre a lépésre.

Fájni fog mindenkinek, de ilyen az élet.

2008. máj. 30. 12:30

Sajnos egyházban lakunk ök lent mi a tetőtérben.Kiderült ,hogy lakást veszünk és elköltözünk,hát mit ne mondjak anyosóm támadásba lendült és elkezte tömni a 3 éves gyerek fejét hogy ugye te nem akarsz máshol lakni,neked itt jó stb....A gyerek fel jött majd elkezdi mondani hogy ö nem akar Cegléden lakni,meg nem akar oda járni oviba stb...Azota a lelkem ha ezt a témát halja akkor bepisil este....Könyörgöm miért kell egy 3 éves gyereket lelkileg terorizálni....

Ö ott fog lakni ahol a szülei! Annyira Önző anyosóm van..

2008. máj. 30. 12:20

Szia!

Inkább balhé helyett vigyél neki gumis aljú lepedöt és kérd meg rá a nagymamát,hogy ezt húzza fel az ágyra, s akkor nem lesz gond,ha véletlenül becsusszanna a pisi.

Ìgy jobban jártok,nem lesz veszekedés, a gyerek,mivel szeret odamenni,nem lesz tiltva,neked nem lesz rossz érzés,hogy nem akarod engedni,de muszáj a gyerek miatt..stb....és jó esetben a nagymama is ért belöle.

Megjegyzem nem csak picikkel fordulhat elö,hanem felnöttekkel,söt idösekkel is....,akkor mindenkire pelus kellene éjjelre?:)))

2008. máj. 30. 12:20

Lazán, első nekifutásból leharapnám a fejét, hogy mer ilyet csinálni. Utána meg elmagyaráznám neki, h milyen rosszat tesz a kicsi lelkének, amit nem is biztos, h valaha ki fog tudni heverni.


Egyébként erre vannak a gumilepedők és a rendes lepedő alát kell tenni, ha annyira félt valamit.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook