Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit szabad ennie egy kölyök kutyának? fórum

Mit szabad ennie egy kölyök kutyának? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 6. 07:40
Sziasztok.. kezdő kutya tatók vagyunk! Tegnap este vettünk a 8 éves kislányunknak egy 8 hetes Yorki kan kutyust.. Az lenne a kérdésem,hogy este 9 kor eleludt és éjfélkor felkelt,és nyüszitett meg mászkát,, felkeltem hozzá megsímogattamés visza feküldt elaludt.. majd kis idő múlva megint felkelt és mászkált.. igy telt az éjjelem :(( Nem tudom ,hogy bennünk van a hiba? Vagy ez teljesen normális egy 8 hetes kutyusnál? Mivel fizikai munkát végzek kellene aludnom de ha ez igy megy még hosszú hetekig ..teljesen kipurcanok! kérem segitsetek
2007. nov. 23. 06:13
Kölyökkutyáknak való száraz- és konzerv eledelt.
2007. nov. 22. 22:13
Inni mindenképpen friss vizet, ételt pedig kutyatápot vagy konzervet. Mint írtad a szalámi, párizs stb. tényleg nem a legjobb a kutyának. Nem tartalmazza a számára megfelelő táanyagbevitelt, vitamint stb. -, főleg hogy fejlődésben van. Persze lehet a konzerven és a száraztápon kívül más eledelt is adni pl. rizst-hússal főzzél ki, ezzel színessebbé teheted a kutyád étrendjét.
32. lily3
2007. nov. 22. 21:57
Nekem most van 7 bernipásztor-puli keverék kiskutyám 4 hetes koruktól kölyöktápot kapnak beáztatva.Kaptak 3 hetesen tejbegrizet.Most pedig húst is.Szerintem a kenyér a kutyának 0.
2007. szept. 26. 13:01

Szerintem minden kutyának más táplálék a jó.

Az én kutyám csak és kizárólag házi kosztot kap, mert az összes táptól beteg lesz. De ezt minden gazdi látja a kutyán, hogy milyen hatással van rá a kaja (szép, fényes szőr, egészséges, fehér fogak...)

2007. szept. 25. 15:03

Anetta, Eva!


Köszönöm a válaszokat. Csontot még nem kapott, a doki azt mondta, hogy nyolc hónapos koráig ne kapjon. Kenyeret mondjuk eszeget, de nagyon ritkán, inkább kenyérhéj, mert azon olyan édesen elrágódik!

2007. szept. 21. 12:15
Csirkecsontot ne adj neki és minnél kevesebb kenyeret.
28. eva7
2007. szept. 21. 11:53
A kutyának nem szabad sok kenyeret adni,mert leférgesedik tőle,inkább kutyatáp...
27. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 25. - Daroki)
2007. szept. 21. 09:37
Hát, szerintem ha csak házikosztot kap a kutyi, akkor sok vitamintól eleshet. Azért a jobb kutyikajákban benne vannak a legfontosabb vitaminok. Én vegyesen etetem őt, szerintem ez lehet az aranyközépút! Kaptam jó ötletet, hogy keverjem bele a tápot levesbe így nem tudja kiválogatni a neki finomabb falatokat! Szerintem próbáljátok ki!
26. Henie (válaszként erre: 25. - Daroki)
2007. szept. 20. 18:56

az az allatorvos meg nem volt lefizetve..:D:D

altalaban ez ugy mukodik, hogy mindegyik allatorvos "leszerzodik.." az egyik premium kategorias forgalmazoval (legtobben royal..) es mar a rendeloben belebeszelik a fejedben ez mitol jobb, ami egyebkent tenyleg lehet jo, de az emberek meg kepesek azt gondolni, hogy egy orvos szavai szentek es ha nem ugy cselekszel, akkor neked lesz lelkiismeret furdolasod..:)

en az egyik oltassal voltam igy. Egyaltalan nem lett volna kotelezo (valami kombinalt oltas volt..) es a doki ilyen pszicho dumat mondott amikor megkerdeztem, hogy kell-e: "Kisasszony, ez nem kotelezo, ez egy lehetoseg.. de ha nem adja be akkor ha baja lesz az nem az en bajom.."

Szoval uzlet mar ma minden! Ok pedig forgalom utan kapjak a szep jutalekokat.... Csak az a szornyu hogy ez a boltokban is igy van.. tudom..

25. daroki (válaszként erre: 3. - E3e8ab07a5)
2007. szept. 20. 18:48

Szia!


A húgomnak most van egy 4 hónapos yorkija.Az állatorvosuk azt mondta,hogy csak házikosztot adjon a kutyának,a boltban kapott tápokat egye az aki megcsinálja:)Reklám az egész.

Szóval ő csak házikosztot ad a kutyusnak.

Gondolom ahány állatorvos,annyi vélemény.

24. Loni (válaszként erre: 23. - E3e8ab07a5)
2007. szept. 20. 17:39

Nem unalmas neki a víz. :) Fontos, hogy mindig legyen előtte friss, tiszta víz. Főleg, ha tápot eszik. Arra fontos, hogy igyon.

A tejbe, ha gondolod, néha keverj bele egy-egy nyers tojást. Nagyon szép lesz tőle a szőre. A tej neki egyébként inkább étel, mint ital.

2007. szept. 20. 16:56

Köszike mindenkinek!

A csokit nem kap, pedig szeretné, de én is olvastam valahol, hogy nem lehet adni a kutyáknak. Majd megkeresem pontosan miért is nem! A tej nem hajtotta meg, akkor amikor kapott, de nem igazán merek adni neki, csak néha sajnálom, mert olyan uncsi lehet mindig vizet inni!Tényleg mit ihat még vizen kívül?

Ybi!

Jutalomfalatkákat, rágcsirudakat kap és imádja is őket, rögtön kiszagolja, ha van nálam! Van neki csontja, ami direkt fogerősítős, folyamatosan rágja. Bár neki gyakorlatilag mindegy, csak legyen valami a szájában, lehet az fadarab, labda, virág, fű, papucs vagy az én lábamujja illetve kezem! Hát majd csak sikerül jót kutyit nevelni belőle! Bízunk benne, már tud ülni (persze a jutalomfalat reményében), mást még nem sikerült megtanítani neki, de azért próbálkozunk. További szép napot Nektek. Reggel jövök!!!

2007. szept. 20. 16:14
Csokit tényleg semmikép ne adj neki, ha jutalmazni akarod, inkább a sajt, vagy lehet kapni kiscsomagban jutalomfalatkát, némelyik még a fogtisztításra is jó.
2007. szept. 20. 15:04
Ha bírja a tejet és nem hajtja meg nyugodtam adhatsz neki. A kölyök tápot pedig áztasd be vízbe és úgy keverd bele az ételébe, és akkor nem tudja kiválogatni. Ha kicsit nagyobb lesz szívesen megeszi majd a száraz tápot is. Amit ti is esztek nyugodtan adhatsz neki. Tilos a csoki mert ez később vakságot okozhat. Sütit is csak ritkán és mértékkel kapjon.
20. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 19. - Henie)
2007. szept. 20. 14:28

Köszönöm, ari vagy!

Próbálok jó "anyja" lenni a kutyimnak! Szerintem jól is érzi magát nálunk. Imádjuk, és talán, mint egy gyereket el is kényeztetjük egy kicsit!

19. Henie
2007. szept. 20. 13:50

Az en kutyam is megvan kattanva a tejert (bar miert nincs...), de sajna megy tole a hasa...:(

A csoki pedig egyenesen gyilkos szer, allitolag ok nem nagyon tudjak megemeszteni ezeket. Bar nem tudom, meg nem voltam kutya:))


Stuncogo: a kutya olyan mint a gyerek.. letezik 9000 elmelet hogyan neveld helyesen, te kivalasztasz egyet, de mindig lesz olyan, aki bele tud kotni, miert nem jo az...:))

Az a lenyeg te is, es a kutya is boldog legyen!!!:)

18. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 16. - Mocori)
2007. szept. 20. 13:49
csak sajnos nem szabad nekik, enyém is imádná.
17. Loni
2007. szept. 20. 13:42

A csokitól óvnálak. Mármint a kuytit. Nagyon tud fájni a foguk....


Én a macskakonzervet kóstoltam meg anno. Ha már a macstól elvárom, hogy megegye.... Olyan volt, mint a kenőmájas vagy a bácskai májas. Csak nem volt olyan sós.

16. Mocori
2007. szept. 20. 13:13
tejet is biztosan szívesen lefetyelne.
15. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 14. - Henie)
2007. szept. 20. 13:09
Teljesen igazad van, a konzervvel kapcsolatosan, némelyiknek annyira jó illata van, hogy amikor adom a kutyámnak szinte én is megkóstiznám. A kutyimnál sokat számít, hogy mit kap, de általában nem csap be a kisdrága. Pont a mai ebéd rá a példa: hazamentem ebédelni és addig amíg a sajátomat melegítem mindig nyafizik, hogy ő is éhes. Ma bezzeg nem, szaladgált, örült, hogy otthon vagyok, de nem nyafogott. Furcsa is volt, de az ok annyi volt, hogy most nem volt éhes. Megkapta a kaját (marahahúsos Pedigree Junior, *zva egy picit) belenyalt vagy kétszer, aztán hozta a labdát, hogy akkor most inkább játszunk. Tehát éhség nem volt, pedig mindig azonos időben kap enni. Nem baj, tudom, hogy mikorra hazaérek délután a kistálka ki lesz nyalva tisztára. Az enyém drótszőrű tacsi. Most még naponta 4x kellene ennie (szakirodalom és állatorvos szerint) de ezt nem tudjuk megoldani, így 3x kap egy nap. Változó a mennyiség, amit be tud(na) falni, de kb. mindig ugyanannyit kap egy evésre. Hát remélem jól csinálom. Egyébként rengeteget mozog, kint van ,az egész udvar az övé, és hát ki is használja rendesen, a virágaim látják kárát neki. De bízom benne, hogy megérti egyszer, hogy ezt nem szabad! :-))
14. Henie (válaszként erre: 11. - E3e8ab07a5)
2007. szept. 20. 12:47

Azt, hogy mennyire ehes sose tudhatod:D:D

Nekem pl golden retrieverem van es o olyan fajta, hogy ha eletennem az egesz zsakot akkor is kepes lenne 5 perc alatt benyomni es csovalna a farkat, hogy hol a kovetkezo:D Szoval ez veszelyes jatek, nem tudom a te fajtad mennyire hajlamos ilyenre, lehet tenyleg csak ehes..:)) Ennek szerintem olvass utana neten! Mert ha olyan mint a golden, akkor be ne dolj az artatlan nezesnek:P


A kutyakonzervekrol annyit, hogy en csak arrol tudok beszelni, amit en forgalmaztam, es arrol azt kell tudni, hogy olaszorszagban a gyarban ugy gyartjak, hogy kulon arra is figyelnek, amelyik husnak aprocska kis baja van, mar alapbol selejt es bele se "daraljak" a konzervbe.. Azert ha az embereknek szant kajarol beszelunk, ott siman a romlott doghust is beleteszik csak eladjak:)

13. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 9. - 1f84e1c7b5)
2007. szept. 20. 11:31
Bocs nem Ipy, hanem IBY. Bocs, bocs, bocs...
12. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 9. - 1f84e1c7b5)
2007. szept. 20. 11:30

Szia Ypi!


A trappistát imádja, szoktam neki adni.Úgylátszik azonosak szeretnek! Szereti a levest is, úgy szoktam, hogy aprítok bele neki egy kis kenyeret is. Szerintem ártani nem árt, ha mellette kap teljesértékű kutyaeledelt is, legalább változatosabb az étkezése. Imádná a csokit is a drága, dehát nem merek adni neki, pedig tudom anyáéknál a doberman úgy eszi a fagyit és a jégrémet, hogy csak na, de ő is csak nagyon ritkán kap, mert hát szóval nem igazán kutyának való kaja (de igazán nekünk sem egészséges, ha ezt esszük). Hú eltértem a tárgytól, bocsi!!!

2007. szept. 20. 11:00

Köszönöm!

Szerintem akkor maradok a vegyes etetésnél. Táp, konzerv (kicsi kutyiknak való) és egy kis hazai is, a változatosság miatt. A keverést már próbáltam, a száraz tápot kevertem egy kis párizsival az eredmény az lett, hogy az én kisdrágám kiette a párizsit, meghagyta a tápot, majd árgus szemekkel nézett rám, hogy vajon kap e még! De ilyenkor már nem adok neki, tudom, hogy megeszi a tápot, ha elég éhes lesz. Szerintetek maradhatok ennél?


Henie!

Én is hallottam egy érdekes felmérésről. Felolvasták az embereknek kétféle konzerv összetevőit, hogy ezek alapján válasszák ki melyiket ennék meg. Az emberek nagytöbbsége azonos konzervet választott, amiről a későbbiekben megtudták, hogy kutyakonzerv volt. Tehát a lényeg, hogy az állítoknak előállított konzerv tápanyagban valószínűleg gazdagabb, mint az emberi. Hát érdekes!!! Egyébként gyerkkoromban barátnőmmel megkóstoltuk a száraz kutyatápot, emlékszem rá nem volt rossz.

A kutyát még háromszor etetjük naponta, ennyiszer még igényli, mindig farkaséhes, és lassan már órát lehet állítani hozzá, mert jelzi a kajaidőt.

10. Henie
2007. szept. 20. 10:33

Sziasztok!

Szoval az emberi taplalalek az embert is mergezi, elvegre ha belegondoltok mar nincs olyan, ami "egeszseges" lenne, mert minden teli van tartositoszerrel, stb.. Namost abbol kiindulva, hogy ha az emberre karos, akkor ugyanigy van a kutyara is. DE! Nem jobban es nem kevesbe, tehat ezert van az, hogy van aki "hazi koszton" neveli a kutyajat es legalabb olyan egeszseges, mint aki premium kategorias tapokkal eteti.

Dolgoztam az egyik ilyen tapokat forgalmazo cegnel, ertekesitettem oket, es igazabol en a tapra eskuszok, mert az azert csak a kutyaknak lett kitalalva.. Sot, a kutyakra es a macskakra jobban vigyaznak, mint az emberekre. Ezert van az, hogy az ilyen tapokat, konzerveket siman ehetnenk mi is.. Vicces, de volt egy kornyek itt Magyaroszagon, aki ertekesitesi szempontbol felul produkalta az atlagot kutya hus konzervbol.. Es egyszeruen nem ertettem miert veszik ennyire, pedig marha draga ahhoz kepest, hogy a kutyaja valakinek ilyet egyen minden nap.. Aztan megkerdeztem az egyik viszontelado boltot, hogy arulja mar el miert van itt ekkora forgalom a hus konzervekbol, mire az volt a valasz: mert az emberek is veszik, hiszen tenyleg szintiszta hus van benne es olcsobban kijon mint a boltba a csirket venni..... ha nem latom, nem hiszem el..:):)

Na de visszaterve a kolyok kutyara.. A tapok kategorizalva vannak kor es suly alapjan, de sokszor meg fajta szerint is. Minden kutyanak meg lehet talalni a legmegfelelobbet.. Viszont arra tenyleg nagyon figyelni kell, hogy egy 5 kg-os kutyat ne egy 50 kg-os kutya adagjaval es tapjaval etessunk..:)

2007. szept. 20. 10:29

Szia

Mikor az én kutyám még kölyök volt, főztem neki szivet /pökölt/ rizzsel. Ez ma már felesleges, mert jó tápokat lehet kapni. Esetleg, próbáld meg, hogy egy ici-pici húslevet öntesz a tápra, esetleg úgy jobban elfogadja, vagy egy kevés trapistát szeletelsz hozzá. Nekem ezek bejöttek.

2007. szept. 20. 10:28

Köszönöm Diana, Rika!

Most jó nehéz helyzetben vagyok újra! Eddig úgy gonodltam kaphat a drágám párizsit, mert imádja. A kiskutyiknak való kajcsik nem igazán jönnek be neki. Az előző kutyim, ami "államigondozásban" maradt a szüleimnél, mikor elköltöztünk mindent evett. Maradékot is ugyanúgy szereti, mint a tápot, vagy konzervet esetleg a kimondott kutyatésztát megfőzve. Most pedig napokig töprengek mit egyen a kicsikuty, hát nem tudom. Mindenhonnan mást hallok. Próbálom úgy etetni, hogy változatosan étkezzen, ne únja meg az adott tápot, konzervet, és kap szalámit, kenyeret szóval olyat is, amit magunkank főzök, pl. husi rizzsel, pöri-tarhonya vagy máj. Az ilyeneket imádja, ki se veszi a "csőrét" evés közben a tálkájából. Ugye azért nem vagyok annyira szörnyű gazdi???

7. Loni
2007. szept. 20. 10:22

Hát, én pont az ellentét mondom neked, mint Diana. Mi anno a kiskutyáinkat reszelt párizsi-reszelt sajt-tejföl keverékével etettük. Napomta kaptak egy nyers tojást elkeverve egy pici mézzel és tejjel vagy tejföllel.

Azután kaptak még főtt csikre húst (farhát). A csontról leszedegettük a húst, összekevertük egy kevés főtt tésztával, és azt is kaptak. No meg persze tápot is ettek később.

6. rika
2007. szept. 20. 10:19
az én kutyum mindent evett. és nem lett se férges se semmi. szerintem mértékkel adhatsz neki szalámit is csak vigyázz, mert akkor később se akar majd mást enni. az már nagyobb probléma lesz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook