Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit nem szabad ennie a szoptatós anyának? fórum

Mit nem szabad ennie a szoptatós anyának? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 22. 17:41
én úgy halottam:bab,meg szőlő meg ilyenek..de nemtom,hogy mi ebben az igazság...amíg pici a baba és szoptatjuk jobba puffadást okozó ételeket kerülni..
32. annelly (válaszként erre: 6. - Regineni)
2008. aug. 30. 18:29
hello. árpa vagy búzasör? vagy mindegy? csakmert a búzát jobb szeretem/szerettem.
31. cilus
2008. aug. 30. 14:50
Nem tudom,én mindent ettem,Nem volt hasfájós.Tényleg gyereke válogatja.még most is szoptatom/18 hós/
2008. aug. 24. 20:35

Sok mindennel vigyázni kell, de ez is tapasztalás kérdése.

pl. nem ajánlják a puffasztó dolgokat.

hát, én szinte csak azokat ettem, hüvelyesek, karfiol, de semmi baja nem volt a babáimnak.


Amit leírnék, mert szerintem kevesen tudják.

FOKHAGYMA-tejapasztó hatása van, nagyon nem ajánlott.

CSOKI-(nagy mennyiségben, mert eldugítja a tejcsatornákat és mellgyulladás léphet fel.

Sajnos, én annó nagyon kívántam, nem tőlozva, minden nap, min. 1kg-ot megettem.

Komoly gyulladásaim voltak, amíg egy szoptatós nővér nem figyelmeztetett, erre.


Csillus

2008. aug. 24. 20:28
Jól írtátok, bab, hüvejes, zsíros stb. És nem két embernek eszik a kismama.
28. ldk73
2008. aug. 24. 18:35
Nem tudom.Én ha csak vizet ittam,akkor is fájt a hasuk.
2007. szept. 20. 23:28

Gyakorlatilag minden egészséges táplálékot ehet.

Inkább úgy mondhatjuk helyesen hogy mi az ami nem ajánlott: ilyenek a puffasztó ételek, koffein tartalmú és szénsavas folyadékok.Nem ajánlott olyan ételt fogyasztania amit még terhessége előtt soha nem evett, hiszen előfordulhat, hogy pont arra allergias.Egy allergiás reakció pedig problémát okozhat teresség alkalmával, főleg terhesség elején. Fölösleges kalóriadús hízlaló ételeket enni, tévhit hogy így jobban fejlődika baba.Pont inkább kalóriaszegény ,de vitamindús táplálékot kell fogyasztani.Rostban gazdag élelem is javasolt , ami a kismamánál a székletrendezésben jelentős lehet.Ajánlott fehérjedús táplálékot fogyasztani,ami Ca bevitelt biztositja.

2007. aug. 13. 22:09
Ami puffaszt
2007. aug. 13. 21:24

Amitől biztosan tudod, hogy puffadni szoktál, azt kerüld. Nálam Pl: k betűs ételek: káposzta, kelbimbó, karfiol, kukorica..

Bab, lecsó... ezek jutottak most eszembe.

24. vapi
2007. aug. 13. 14:37

Nálunk nem volt ebből gond soha. Mai napig azt eszek amit akarok. 4 hetes volt lányom és már bablevest ettem. Nem a kajától fáj a pocak, hanem attól, hogy néha nől a picik bele. Minél idősebb a baba annál ritkábban fog ez előjönni.

Kevés hasfájós baba létezik, igaz rájuk tényleg oda kell figyelni,de ők mindíg hasfájósak, ha babusgatjuk, ha nem.

2007. aug. 13. 11:07
Szerintem a túl füszeres ételeket, a szénsavas italokat és a puffasztó ételeket kerülje.Esetleg kamilla teát ihat.....
22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - DODICA)
2007. júl. 8. 19:05
Ok, értem:-)
21. DODICA (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2007. júl. 8. 17:36
Nem ilyen mélységekre értettem, hanem arra, amire reagáltam. :) Mert, mintha az meg már a másik véglet lenne.
20. narina
2007. júl. 7. 20:36
Három hónapos a kisfiam a 3. héttől kezdve nagyon hasfájós lett,pedig nagyon oda figyeltem arra,hogy mit ehetek mit nem.Amikor betöltöttük a második hónapot a fájdalom lassan kezdett egszünni.Tejem sajnos kezdett kevesebb lenni ezért megfogadtam a jóanácsot és alkohol mentes sört ittam,tejem az bőven lett az igaz de a picinek erős hasfájást okozott,ugyanigy a sárga és a görög dinnye.Ezeket ugy tapasztaltam ki,hogy elkezdtem mindenfélét enni és ha a picinek aznap fájt a pocija pár nappal később ismét azt ettem és ha akkor is hasfájással reagált nem ettem többet.ajánlom mindenkinek hiszen ahány baba annyi féle.
19. Pirosalma (válaszként erre: 15. - DODICA)
2007. júl. 7. 18:34

Szia!

Az anyatejtermelés kicsit bonyulultabb annál, mint hogy minden belemegy. Ilyen alapon a vércukor is belemehetne, holott valójában az anyatejben nincs (vagy csak elvétve) szőlőcukor.


Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a dohányzás egyeseknek jólesik...A nikotin pedig rendesen átmegy az anyatejbe...

18. Pirosalma (válaszként erre: 14. - Bridget*)
2007. júl. 7. 18:32

Szia! Nem akarlak alkoholfogyasztásra buzdítani, de most direkt megnéztem, és az alkoholnak a 0,25 %-a kerül át az anyatejbe (Tápanyagtáblázat, Medicina, 2005).


Tehát ha más ellenjavallat nincs, időnként egy-egy deci vörösbort nyugodtan megihatsz;-)

2007. júl. 7. 18:27
A csöves kukoricától nagy cirkusz volt...:)
2007. júl. 7. 18:21
Ez igy van!Amikór borsfőzeléket ettem mind a ketten szenvedtünk.
15. DODICA (válaszként erre: 14. - Bridget*)
2007. jún. 20. 13:13

Ez így ebben a formában nem igaz. Semmi fura sincs abban, hogy minden bejut az anyatejbe, mert ez tény!! Ilyen alapon a gyógyszer, alkohol miért is kivétel???

Ettől függetlenül abban igazad van, hogy lehet bármit enni, ami jólesik. Ami jólesik, az a babára se lesz káros hatással, ellenben, ami pl. téged puffaszt, az a babára is kihathat nagyobb valószínűséggel.

2007. jún. 20. 12:57
Nekem a gyerekorvosom azt mondta, h az anyatejbe csak az alkohol, a gyógyszerek és a tej egyik alkotóeleme tud 'beszivárogni', az nagyon fura lenne, ha az, amit eszünk, bejutna a véráramba és azon keresztül az anyatejbe.. Úgyhogy szoptatás alatt bármit lehet enni. A puffasztó ételek az anyukákat fújják fel, a babába nem tud átmenni
13. LoLiNa
2007. jún. 20. 10:01
Nálunk a kömény tea nem wállt be. se más tea. nekem azt mndta a gyerek orwos, hogy csokit ne egyek, xéklet miatt, édességet se nagyon, mert a túl édes anyatej hasfájást okoz a babának. kólát ne igyak, illetwe a koffeint is mellözzem. pedig a reggeli káwét nem tudom kihagyni, mert külömben nem tok wcre menni :o( illetwe a puffaxtó ételekből keweset egyek..
2007. jún. 4. 11:58

31 éves a lányom, elég régen szoptattam. :-)))

Arra viszont határozottan emlékszem, hogy mindent ettem, ami jólesett - kivéve a csípős ételeket.


A babák nagyon sok levegőt beszopiznak, becumiznak, tekát a k betűs zöldségfélék elhagyásától függetlenül is böfiznek, pukiznak.

Ha a combjukat, térdüket óvatosan tornáztatva fölnyomjátok a hasukhoz, segítetek a pukizásban, s utána megkönnyebbülnek.

3-4 szem köménymaggal fözött tea is jó szélhajtó.


A száraz hüvelyeseket áztassátok be meleg vízbe néhány órára, vagy egy éjszakára!

Az első főzővizet egy-két perc forrás után öntsétek ki!

Vagy egyáltalán nem, vagy csak kis mértékben puffaszt ezután.


Külön figyelmetekbe ajánlom a "Milyen tejet adjak..." kezdetű kérdésre írt hosszó, de elgondolkodtató értekezésemet a tehéntej és az abból készült termékek körüli óriási tévhitről.

2007. jún. 4. 10:27
Amikor picik voltak még, akkor oda figyeltem, hogy ami puffaszt azt kihagytam az étrendemből.Később arra figyeltem, hogy az anyatejből ismerjék meg a külömböző ízeket, tehát mindent szép lassan fokozatossan. A fiam nem szerette ha májból készült ételeket ettem, akkor nyugtalanabb volt. Szeretem a héjban főtt krumplit, vajjal, tejjel, mikor ezt ettem másnap nem győztek nyelni, én meg utánnuk fejni. Az én védőnénim is szigorú volt, de a sogórnőmmel 2 hét külömbséggel szültünk és ő nem szoptatott, mikor őnáluk bejött egy újj étel ami a szotatásnál ovatosságra intett, akkor már én is bátran ettem. Minden baba más, kikell tapasztalni őket. Olvastam egyszer, hogy a babáknak 1 éves korig minél több ízt meg kell ismerniük, pl a lányommal mikor terhes voltam rengeteg halmájat ettem a szoptatás alatt is, aztán meg untam. Később már volt 3-4 éves vettem magamnak persze megkostoltattam velük a lányomnak azota rendszeressen kell vennem. Azt mondja "imádom".
10. Rekus
2007. jún. 3. 21:13

Az én hipertúlbúzgó védőnénim semmit nem szabad enni, ami puffaszt (káposztafélék, karfiol, karalábé, hüvelyesek, retek...), ami allergizál (pl eper, kivit csak ha kiszeded a magvait, tejből max 2 dl naponta, éa tojásból is max 1 darab), aztán tilos még ami meghajt (pl sárgabarack). De savat okozhat a paradicsom és a meggy is, úgyhogy szerinte azt se. A hagyma meg megváltoztatja a tej ízét, úgyhogy nyersen azt se, de főtt kajába egy kicsi mehet.

Ami szerinte nem okozhat gondot az a sárgarépa, alma, ananász, görögdinnye. Meg ne egyél fűszeres, csípős kajákat se.


Szerintem meg esélytelen, hogy ezt a diétát betartsa valaki, kisérletezgetni kell mi nem tetszik a kicsi pocijának. Kb 12 óra mire átér a tejbe, szóval a reggeli kaja estére okozhat hasfájósságot, a vacsi meg másnap reggelre.


Nálunk a hasfájósság fő oka a Laktoherb tea volt (kömény meg ánizs van benne).:( És az ananászlevet sem szerette, meg az egyik fűszerkeveréket.

Amilyen zöldségeket próbáltam eddig azokkal nem volt gond (paprika, paradicsom, uborka, saláta, cékla, spenót, sárgarépa, spárga, olajbogyó)

2007. ápr. 14. 14:33
Én nagyon sok mindent nem ettem(puffasztó ételeket)s mégis hasfájós volt a fiam.A következő babámnál már úgy csinálom,hogy mindent kipróbálok,s majd meglátom,hogy mi lesz.
2007. ápr. 14. 10:36
Én mindent ettem, viszont észrevettem a babám nem bírta a borsót, és a babot. Az első kicsimnél ilyen probléma nem volt, bármit ehettem. Szerintem babafüggő is. :)
7. zoma
2007. ápr. 11. 20:20
A 100 %-os gyümölcslevekkel vigyázzatok, mert nagyon puffaszt, de ez főleg az első hetekre igaz. Én ittam tejet is, kb. egy fél litert naponta, és a kisfiam ekcémás lett. Nem biztos, hogy ettől, de minden orvos azt mondta, hogy ez túl sok volt, főleg, ha a baba érzékeny a tejre.
2006. szept. 21. 15:26

Nekem szt mondták, hogy "K" betűseket nem szabad enni(káposzta, karfiol, karalábé stb). Ahhez képest én mindent megettem és a lányomnak semmi baja nem lett tőle. És most sem finnyás egyáltalán (nem tudom van e összefüggés)

De biztos, hogy mionden baba máshogy reagál. AMikor a gyerekágyas osztályon zöldbabaleves volta az ebéd, a babák fele egész éjjel sírt.

Azt mondták, tejet se igyak, mert allergizál, én ittam, nem keveset(semmi baj nem lett belőle), és néha egy pohár sör is belefér, és szerintem rengeteg tejet csinál (a sör), a lányom másnap nem tud annyit szopizni, hogy kiürítse a ciciket.

2006. szept. 13. 14:01
Szerintem mindent szabad enni. Ha valami gondot okozna a babának, az úgyis kiderül, de gyermeke válogatja. Van, akinél soha semmi se okoz gondot! Akkor meg miért vonná meg magától az anya a jó falatokat? A kömény meg kifejezetten jó szélhajtó hatású!
2006. szept. 13. 09:29
Úgy mondják, a k betűseket nem szabad, beleértve azt is, ami köményes. Plusz szénsavas italok, alkohol.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook