Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit rontok el? Házilag készített pizzám teteje, a feltét alatt "vizes" lesz! fórum

Mit rontok el? Házilag készített pizzám teteje, a feltét alatt "vizes" lesz! (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 13. 21:48

Én így csinálom és mindig tökéletes!

Hozzávalók:

- kb. 40 dkg liszt

- 1 evőkanál olaj

- pici só

- 1 élesztő belemorzsolva

- kb. 2-2,5 langyos víz (vagy amennyit felvesz)

Megdagasztod - úgy hogy jó levegős legyen -, ha nem sürgős hagyod kelni, de akár egyből is lehet tenni a kiolajozott tepsibe (éppen, hogy kell bele olaj, mert egyébként ahogy beleegyengeted a tésztát ide-oda fog csúszkálni!

Szósz hozzávaló:

- fél üveg lecsó

- 1 hagyma

- 1 szelet szalonna apróra kockázva

- oregano, bazsalikom

Egy kicsit hagyom hűlni, összeturmixolom és mehet a tésztára!

Feltét, ami éppen van otthon! Már sütöttem gáz és villanysütőben is - mind a kettőt elő kell melegíteni és kb. 45 perc alatt készre sül!

2012. máj. 13. 21:30
nekem van egy tuti pizza receptem, ha érdekel valakit.
26. xti_
2010. márc. 7. 11:07
szerintem is olajozni kell, és nem szabad nagyon telerakni a tetejét. az igazi olasz pizza inkább fűszeres, a feltétek viszont elég "szellősen" helyezkednek el rajta.
2010. márc. 7. 11:00
Én is ép tegnap csináltam ,és nekem se ázott még el sose pedig nem sütöm előre a tésztát.
2010. márc. 7. 10:05
Meg kell kenni olajjal a tetejét, mielött rákerül a feltét így nem ázik át
23. supin
2009. jún. 30. 17:20

Ajánlatos a pizza sütésekkor egy cserepet betenni a sütőbe. Olyan tetőfedő cserepet. Igy nagyon egyenletesen sül..

Az igazi olasz pizzát kövön sütik...

2009. jún. 30. 12:35

A feltéteket elő kell sütni, így szárazabbak lesznek , nem lesz olyan vizes.

Én mindig elő szoktam sütni a gombát kis fokhagymával, a kolbászt és a bacon-t is le szoktam sütni egy kicsit. A brokolit is fokhagymával szoktam párolni, majd lecsöpögtetem, stb...

21. ében11 (válaszként erre: 20. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 21. 20:41
oké.
20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. jún. 21. 17:58
ha egyszer kipróbálod, írd meg légysz, mi volt a tapasztalatod. Köszi!
2009. jún. 21. 14:20

Nálam a tészta sima liszt, olaj, élesztő víz, só, és oregánó.

Szósz helyett ketchupot szoktam használni, bár múltkor főztem hagymából, fokhagymából, konzervparadicsomból, oregánóból.


Nekem is villanysütőm van, ragaszkodtam hozzá:) Még sosem rontottam el pizzát, igaz volt, hogy a 3.tepsivel túlkelt és vagy 5centi lett a tészta, de azt mondtam, hogy ez egy különleges kenyérlepény:D

2009. jún. 21. 12:26

én a tésztát simán liszt só olaj pici víz,hozzá cukros vízben megfuttatom az élesztőt.

a szósz úgy csinálom-apró vöröshagymát megfonnyasztok olajon,lisztel megszórom felöntöm paradicsomlével só,cukor fokhagyma oreganó pici

pirospaprika bors.

de kell hozzá jó sütő, szerintem a gázosba elő kell sütni,most vettem olyan pizzasütőt(teflon)hogy lyukacsos az alja.sajna még nem próbáltam ki.

17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - 104ebed9e1)
2009. jún. 21. 12:09

mázlista vagy!

a villanysütő nagyon jól süt.:)

2009. jún. 21. 12:05

ó, és ami még fontos szerintem..

nekünk villanysütő van, és 200 fokra előmelegített sütbe szoktam betenni, középre(!) és így egyszerre sül meg az alja aranysárgára, és a tetején is a sajt ugyanilyenre! :) lehet neked azért ázik el, mert nem sül hirtelen a tészta..

2009. jún. 21. 12:02

én így szoktam csinálni:


pizzatészta:

40 dkg liszt

1 dl langyos tej, 1 kávéskanál cukor, 20g élesztő - felfuttatom

hozzáöntöm a liszthez, majd hozzáteszek 4 evőkanál olívaolajat és 1,5 dl langyos vizet (néha egy picivel több kell)


összegyúrom a tésztát, pihentetem 30-40 percet.


kinyújtom, és kiolajozott tepsibe rakom

én ekkor szoktam rárakni a feltétet is, és tökéletesen megsül mindig..


pizzaszószt vagy veszek, vagy csinálok turmixban 2-3 gerezd fokhagyma, paradicsom, 2 kiskanál ketchup és paradicsomszósz, oregano, petrezselyem, só, 1 evőkanál olaj


ha ezt rákened, erre a mennyiségre, kizárt h elázzon (ha a többi hozzávaló pl. a konzervek jól le vannak csepegtetve..)


sok sikert hozzá :)

2009. jún. 21. 11:47

Több mindentől maradhat nyers, pld attól is, ha nem jól van kidolgozva a tészta és kevés benne a levegő. Több, mint 10 éve készítek pizzát (sikerült nekem is mindenhogy)míg végül egy pizzéria szakácsát kérdeztem meg. Vagy a sütőben is lehet a hiba. A gázsütőkben (legalábbis az enyém)az alja megég, a teteje pedig még bőven nem sült meg. Egy alufóliacsíkot tettem a rácsra, így most már valamivel normálisabb. Sajtból a trappista nagyon jó, vagy a mozzarella, ha ragaszkodsz, az eredeti recepthez. A szószt én 1/3 rész sürített paradicsomból csinálom, 1/3 rész ketchup, és 1/3 rész pizzakrém (érdemes a minőségi alapanyagokat megvenni) + 1 kk oregano és egy csipet szurokfű.

Ahogy többen is írták, a konzerv hozzávalókat nagyon jól le kell csöpögtetni, bár én inkább nyersen veszem. A gombát nagyon vékonyra kell szeletelni, besózni és kicsavarni, mindha ubisalit csinálnál, így nincs szükség előpárolásra és isteni finom.

2009. jún. 21. 10:43

attól is függ előre elkészített(bolti a tészta).

az enyém pl. sokkal vastagabb, mint ahogy a pizzériákban csinálják, szinte lepény(de nagyon laktató)így mindenképp elősütöm.

12. Marjann (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. jún. 21. 10:17
Sosem sütöm elő, mégis mindig jó lesz...
2009. jún. 21. 10:09
Én előtte a konzerv gombát hagymás olajon pattogásig pirítom,és a pizzát is elősütöm:)
2009. jún. 21. 09:54
elő kell sütni 15perc,utánna pici olajjal megkenni, a szósz legyen sűrű, mint a paradicsomszósz,a feltétek leszűrve lecsöpögtetve(konzerv)
9. csutika100 (válaszként erre: 6. - Mandarinó)
2009. jún. 21. 09:46
A gombát célszerű előre megpárólni.
8. emagdi (válaszként erre: 5. - Ekka)
2009. jún. 21. 09:32

esetleg ha nem jó minőségű a sajt amit ráteszel attól is lehet

(sok sajt nagyon magas víztartalmú, azok nem jók)

2009. jún. 21. 09:22
elősütöd a tésztát mielőtt ráteszed a feltétet?
2009. jún. 21. 09:08
A gomba is elásztatja mert rengeteg vizet tartalmaz! A pizzériákban szárított gombát használnak.
5. Ekka (válaszként erre: 4. - Marjann)
2009. jún. 21. 09:04
Lehet, hogy túl sok "cuccot" pakolok rá. Ma majd kiderül!:)
2009. jún. 21. 08:59
Azt tudom elképzelni, hogy vagy túl vizes volt a feltét (zöldség, parizer) vagy a szósz nem stimmelt. Esetleg túl vastagon tetted rá a feltétet és nem tudott rendesen átsülni.
2009. jún. 21. 08:58

Túl sok rajta pl. a paradicsom..., ami vizes


Vagy: nem sütöd elő a pizzatésztát, én mindig elősütöm.

2009. jún. 21. 08:56
ez érdekes nekem sosem szokott az lenni. Mit teszel rá?
1. Ekka
2009. jún. 21. 08:55
Mit rontok el? Házilag készített pizzám teteje, a feltét alatt "vizes" lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook