Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen házilag készített mosogatógép por/tabletta/gél receptet ismertek? fórum

Milyen házilag készített mosogatógép por/tabletta/gél receptet ismertek? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 30. 17:40
Köszi. Ökokuckótól fogok most venni.
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - VTünde)
2013. szept. 25. 17:23

azt nem tudom, pedig vettem már párszor

drágább, mint a calgonit vagy a somat, ez biztos

13. VTünde (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2013. szept. 25. 13:29
Hány db és milyen árban van?
12. gribedli*** (válaszként erre: 6. - VTünde)
2013. szept. 23. 19:08

Igen, erre gondoltam. Remlett, hogy szemcses dolgok vannak ebben is...


Ha valakinek sikerul a gel alapu, arra en is kivancsi vagyok, addig hasznalom a boltit, ez van.


Mondjuk egyszer biztos kiprobalom a mososzodasat mert en hamulugot hasznalok es az folyekony, de meg mindig nem tudom, mivel helyettesithetnem a tobbit, hogy gelt kapjak?

2013. szept. 23. 18:20
a DM-ban kapható öko mosogatógéptabletta és szépen mosogat
2013. szept. 23. 16:38
Pár hete boltival...
2013. szept. 23. 16:30
Bocsi a kérdésért, de a mosogatógépet mikor takarítottad ki egy tisztítószeres mosással, csak üresen? Lehet ez a probléma.
2013. szept. 23. 16:24
Én még nem adom fel:)
7. abbe
2013. szept. 23. 16:00
Én is próbáltam házi mosogatószert, de az edényeken valami fehér lerakódás keletkezett. Azt hiszem a mosószóda lehetett az oka. Azóta nem próbálkozom. Azt hiszem, nem mindegy milyen mosószódát használsz, úgy tudom a nagyobb szemcséjű okozhat ilyen gondokat, mint ami nálam is előfordult. Mosásnál is észrevettem, hogy kemény darabokká áll össze.
2013. szept. 23. 15:50

[link]


Ha erre gondolsz, ebben is van szódabikarbóna:S

2013. szept. 23. 15:49

Rákeresek, köszi! Ált. ECO programon mosogattatok vele, az 50 fok.


Köszi a választ! Várom a továbbiakat :)

4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - VTünde)
2013. szept. 23. 15:36

A timi a pácban nevű blogon találtam egyszer egy ilyen receptet, próbálj rákeresni, timiapácban.


De maga a poharak csúnyasága, hát én nem használnék szódabikarbónás dolgokat de egyáltalán, por, vagy fehér folyadékot sem, csakis gélt, és ilyet házilag nem találtam sehol.


És 55fokra állítsd be a gépet, mert 60fokon képződik a vízkő, ha nálatok kemény a víz, akkor ez is okozhatja a fehér lerakódást, alacsony hőfokkal ez megelőzhető, a már kialakult nem jön le, de az újakkal már így csináld! Esetleg, ha nem tudsz lemondani a magas hőfokról, akkor a poharakat mosd kézzel. És amit a por alakú mosogatószerek okoztak, karcolásokat, azt sem tudod már helyretenni, szóval a gél sem oldja meg, csak az új poharakon már nem lesz ilyen

2013. szept. 23. 15:28

Most ezt a port használom:


10 evőkanál mosószóda,

3 evőkanál na-perkarbonát,

3 evőkanál szódabikarbóna

2013. szept. 23. 15:26

Sziasztok!


Több dologgal próbálkoztam már, az edények általában szép tiszták, de a poharaim egyre csúnyábbak, és az evőeszközök sem a legszebbek. Ha teszek sót, ha teszek ecetet, ha nem teszek ecetet...mostanában semmi nem jó:(


Kinek mi vált be?

2013. szept. 23. 15:25
Bevált házilag készített mosogatógép por/tabletta/gél recept érdekelne...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook