Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kezdjek azzal, aki vásárolt tőlem valamit, de nem fizeti ki és a leveleimre sem reagál? fórum

Mit kezdjek azzal, aki vásárolt tőlem valamit, de nem fizeti ki és a leveleimre sem reagál? (tudásbázis kérdés)

30. emagdi (válaszként erre: 28. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 31. 18:18

valószínűleg utánvéttel küldte.

az utánvét az bizony drága mulatság...

29. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 23. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 18:14
emagdinak igaza van fel lehet adni ajánlottként is sima levélként, de kérdés mekkora volt a könyv?Milyen nagy és mekkora volt a súlya?
28. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 18. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 18:12

Úgy vettem tőle hogy 1500 ft-volt a cucc,erre jött a csomag 3700 ról.

De előtte adtam neki telszámot hogy hívjon fel mielőtt feladja, mert ha sok a postaköltség, akkor nem kell.Erre csak úgy feladta és utána mikor megláttam az értékét bontatlan visszaküldtem

27. emagdi (válaszként erre: 26. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 18:08

nézd, írhatnám, hogy hidd már el, hogy 2kg-ig minden mehet levélként, de nem írom, mert még elhinned sem kell, csupán tájékozódni a postán, vagy a posta honlapján:))))))))

ezek nem titkos vagy misztikus dolgok, amiről városi legendák alapján lehet csak tájékozódni:)

2008. dec. 31. 18:01
Hát én azt tudom, hogy a barátom szokott DVD-t meg könyvet feladni, és ajánlva 1300 rá a posta, szentségel is miatta rendesen
25. emagdi
2008. dec. 31. 17:58

holnaptól már 200 forint az ajánlott státusz...



amúgy a posta honlapján fent van a díjszabás, ott részletesen meg lehet nézni.

24. emagdi (válaszként erre: 23. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 17:55

???

miért ne lehetne levelet ajánlottan feladni??? ne viccelj:)))))


2kg-ig minden mehet levélként. magának a levélnek a díja a posta díjszabásában megtalálható.


és bármit lehet ajánlottként küldeni plusz fix díjért.

23. 4ab67f870d (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2008. dec. 31. 17:53
ajánlottan csak csomagként lehet feladni... megvan itt a trükk. 190 Ft, plusz 1600 a csomag státusz miatt. egy 1500 Ft-os cipőnél gáz. Mert az eladónak is sok, hogy lenyelje, és a vevőnek is sok. Tipikusan az az eset, amit valaki írt, hogy többe került a posta, mint maga az áru.
22. emagdi (válaszként erre: 20. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 17:48
ehhez csak annyit, hogy érdemes ajánlottan feladni, +190 Ft, és akkor nem nyúlja le a posta.
21. 4ab67f870d (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2008. dec. 31. 17:48
Nem pörgetem magam túl, csak kíváncsi voltam mások véleményére, hogy reagálják le az ilyesmit. És ez az első fórum ;-))) A másik az, hogy nekem is adódtak nem várt kiadásaim (fogorvos, nem plazmatévé :-), amire még ez a pénz is jól jött volna.
2008. dec. 31. 17:46
A postáról meg annyit, hogy egy csajszi feladott nekem egy pár cipőt levélként, úgy szokta, hogy ne legyen a postaköltség magas. Eltelt egy hét, kettő, beszéltünk sokszor, cipő sehol. Három hét, még mindig. Már teljesen frászban volt, hogy küldi vissza a pénzt vagy keres cipőt, amikor megjött. Majd' egy hónapig volt úton... Mondjuk, mivel végig napi kapcsolatban voltunk, és ő kérdezte állandóan, hogy megvan-e már, eszembe sem jutott kételkedni benne. És a bélyegző be is bizonyította, hogy valóban akkor adta fel, amikor mondta.
19. emagdi (válaszként erre: 17. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 17:45

értem én, hogy bosszant a dolog, csak azt akartam mondani, hogy ha nem tudsz ezen túllépni, akkor csak rosszabbat csinálsz magadnak.

három eset lehetséges:

1. mégiscsak fizetni fog, és ez az egész "pörgés" felesleges volt.

2. nem fog fizetni. + bosszantod magad rajta még vagy két hétig, szétvet az ideg, teleírsz még öt fórumot arról, hogy jártál.

3. nem fog fizetni. + túllépsz rajta, elfogadod hogy ez van, nem foglalkozol vele többet.


nekem ebből az a logikus, hogy el kell fogadni ezt a veszteséget. igazából veszíteni is tudni kell:)))

18. 4ab67f870d (válaszként erre: 16. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 31. 17:42
Úgy kaptál valamit, hogy nem beszélte meg veled? Ez tényleg gáz :-)) Szép kis "meglepetés"... Mondjuk, én is visszaküldtem volna. Nem akarom elkiabálni, de nekem eddig az aukciós vásárlásokkal óriási szerencsém volt, mindig nagyon korrekt eladókat fogtam ki, akikkel azóta is tartom a kapcsolatot.
17. 4ab67f870d (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2008. dec. 31. 17:39
Magdi, nem aukció volt. Leleveleztük, én elküldtem, mellékelve egy kitöltött rózsaszínű postai csekket - ahogy számos más embernek is, idegeneknek, senki nem vert át. Ez bizalomjáték. Sajnos hajlok arra, hogy egyetértsek veled, hogy nem ér meg egy bosszúhadjáratot, csak valahogy rosszul reagálok arra, ha valaki nem őszinte. Komolyan írtam, hogy ha megírja, hogy bocs, de nincs pénzem, akkor hagyom, tudom, milyen szegénynek lenni, engem sem vet fel a pénz. De a mód... Az nagyon bosszant.
16. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 11. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 17:36

Akkor várj jövő hétig,lehet hogy az ünnepek miatt nem állt módjában válaszolnia.

Passz.Ha jövő héten sem reagál akkor lehet vagdalkozni.Lehet végül feladta csak majd a jövő héten kapod meg, a posta is csinál furcsaságokat.

De egy biztos postán nem szabad küldeni semmit.Én is jártam már úgy hogy utánvéttel vettem volna cuccot, és kétszer annyi volt a postaköltség mint a csomag ára, és visszaküldtem, de az is csak azért volt, mert az illető előtte nem konzultált velem hogy kell-e a cucc.Akkor is ha a postaköltség több mint 2000.Így visszaküldtem

15. 4ab67f870d (válaszként erre: 13. - Victoria25)
2008. dec. 31. 17:35
Nem árul semmit. :-)) Amúgy biztosan írok még neki, mert nem és nem tudom elhinni, hogy ilyen ember, agyalok, hogy nem történt-e vele valami... De valahogy gyanúsan nem reagál. Nekem ez a viselkedés azért fura, mert én az a típus vagyok, hogy a múltkor vásároltam a Vaterán, és csak az összeg kétharmadát tudtam elküldeni, aznap felhívtam az eladót, hogy nála a pénz, de addig ne küldje el a terméket, amíg a fennmaradó összeget nem tudom utalni. Elküldte, de nagyon meglepődött, azt mondja, van olyan, aki egy hónapja tartozik neki, és nem hogy felhívná, elérni sem tudja. Nem értem ezt a mentalitást. Én nem tudnék tükörbe nézni.
14. emagdi (válaszként erre: 12. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 17:31

jó, akkor őszintén leírom a véleményem:

hibáztál, bebuktad, ezt el kell fogadnod.

csak a saját károd növeled, ha ezen még napokig húzod az idegeid.

aukciós értékesítésnél alapszabály, hogy vagy előre utalja a pénzt a vevő, vagy utánvéttel adod fel az árut. fogd fel úgy, hogy most legalább megtanultad, legközelebb nem fogod ezt a hibát még egyszer elkövetni.


felesleges kisstílű és semmire sem jó bosszúhadjáratot szervezni, ezzel csak magadnak ártasz.

13. Victoria25 (válaszként erre: 12. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 17:27
Szerintem írj neki egy utolsó felszólítást, hogy fizessen. Attól, hogy nem reagál, nem ad választ még biztos, hogy elolvassa, amit írsz. Ha erre sem reagál, akkor szerintem az a minimum, hogy elintézed a jóhírét! Még esetleg bosszút állni úgy tudsz, ha árul vmit, akkor álnéven egy barátod nevére csinálj egy reget és vedd meg tőle, hátha ő is elküldi így Neked és akkor teljes a bosszú. :)
2008. dec. 31. 17:10
Felkeresni nem fogom, csak nehezen tűröm a gerinctelenséget. Ha őszintén bevallotta volna, hogy nem tud fizetni, nekiadom karácsonyra. De így már nem. Nagyon szemét leszek, ha januárban kicsit megtépem a neten a jó hírét? Őszinte véleményeket várok.
2008. dec. 31. 17:07
Postáztam, meg is kapta, nyilatkozott is, hogy a lányának és neki is tetszett. Tényleg a könyvről van szó. Eleinte írt, hogy késik a fizetéssel, aztán mikor megírtam neki, hogy nem jött meg, akkor nem reagált. Három hete nem reagál, sem iwiwre, sem e-mail-re, semmire.
10. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 1. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 17:02

Utánvéttel adtad fel, vagy hogy?Vagy személyesen odaadtad hogy majd kifizeti?

Mekkora összegről van szó?Mert ha nagy összeg tehát akár 20-30 ezer akor érdemes személyen felkeresni, de ha 1 vagy 2 ezerről akor hagyd majd kifzeti,passz biztos dolga van,nem ér rá stb..Csak ünnepek vannak. El is utazhatott akár, nem tudom.

Ha pedig ünnepek után sem adja oda a pénzt, kérd vissza tőle a cuccot.

9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2008. dec. 31. 15:06

No problem, annyival kevesebbet kap vissza, amennyibe egy új monitor és egy nyomtató kerül :))

Már, ha van egy kis esze az adósnak.

8. emagdi (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2008. dec. 31. 14:57
ez azért elég primitív módszer....
2008. dec. 31. 14:56

semmit. hirdesd meg a terméket újra.

(ha pedig annyira rutintalan voltál, hogy elküldted a terméket mielőtt fizetett volna a vevő, akkor így jártál, tanulópénz, legközelebb már okosabb leszel:)))

2008. dec. 31. 14:32
Gondolom még nem adtad oda neki. Várj 2 hetet, majd tedd fel újra...
2008. dec. 31. 14:23
Hallottam egy emberről, aki meglátogatta az illetőt, aki tartozik neki, szépen lassan, nyugodtan elkezdte lelökni elsőnek a monitort, aztán a nyomtatót... És itt abba is maradt a dolog, mert a tartozó rájött, ha mindene ripityára törik, akkor már jobban megéri odaadni a pénzt! :)
4. lyra
2008. dec. 31. 14:05

Mi is jártunk már így.

Személyesen felkerestük és elbeszélgettünk vele.Eleinte mentegette magát, de a végén oda adta amivel tartozott.

2008. dec. 31. 14:05
Gondolom, a könyvedről van szól. Odaadtad valakinek, anélkül, hogy kifizette volna? Hmmmm (?!) Legalább ismered?
2008. dec. 31. 14:04
Vatera teszveszen vásárolt? Kb 2 hetet várj. Lehet csak melóhelyen van neki net és leállás van az ünnepek miatt...
2008. dec. 31. 14:01
Várja, és ha igen, meddig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook