Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit jelentenek ezek a számok a hormonvizsgálat eredményén? fórum

Mit jelentenek ezek a számok a hormonvizsgálat eredményén? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 12. 22:32
34 egyébként
10. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Fi-fi)
2015. máj. 12. 22:32

Nekem ez a pörgős életmód (gyakorlatilag képes vagyok hosszú évekig néhány órát aludni naponta, és utána persze beüt a krach...), és kizsigerelem magam teljesen természetes... és soha nem tudtam, hogy miért, amíg nem találtam rá a dokimra, és mondta, hogy ez a mellékvese túlműködés egyik következménye (férfias terhelhetőség - én is kondiztam még egyetem alatt, és pár hónap alatt undorító férfias izmom lett, úgyhogy ez nálam felejtős... , hasra hízás, szőrösödés, robbanékonyság...), csak azért kérdezem, hogy ha van mellékvese problémád, jelentkeznek-e Nálad ilyenek.


Húúúú én nem is akarom tudni,hogy nekem mennyire működhet túl!!! Még az a szerencsém nem piszkál bele a női hormonokba és sikerült két gyereket kihordanom és szülnöm.


Szülés előtt futottam, kerképároztam, és boxoltam. Két szülés között már boxos aerobik maradt, meg taposás, most meg nem bírok helyrejönni a szülésből... de ez más téma. Úgyhogy most hízok rendesen... mert nincs mozgás az életemben, csak non-stop éjszakázás.

9. tavasz007 (válaszként erre: 8. - Fi-fi)
2015. máj. 12. 21:05

sziaztok, bocsánat, h belekotnyeleskedek.

én is sokat sportoltam már, néhány hónap után mindegyiket meguntam. Kivéve egyet nem: bicaj


Egyik nyáron egész végig bicajoztam. Elmentünk a Balaton köré, Tisza tó, Duna kanyar, bármikor bárkivel mindig imádtam.


Fel lehet rakni az autóra, vonatra, leszállni valahol és tekerni.:)

2015. máj. 12. 20:57

Nekem nincs sebborhe-ám.Remélem nem is lesz! Nekem nem pörgős az életem,mert nincs gyermekem " csak" dolgozni járok és itthon háztartás ami van kettőnkre.El tudod képzelni :) Most latolgatom a mozgást de jártam spinningre 3 hónapig és meguntam.Soha nem voltam egy sport szerető ember sajnos.

Te mit edzel erőteljesen?Én a futást gusztálgatom.Jártam már kondi terembe is akkor alakultam,de feladtam :( Te milyen idős vagy? Ha nem vagyok tolakodó?

2015. máj. 12. 19:55
Sajnálom, hogy elvesztetted a Babáidat:(, nekem is volt az első lányom előtt egy vetélésem, de nagyon az elején, és az első terhességem nem volt zökkenőmentes, de végül időre született meg a lányom, csak kicsit kisebb súllyal, a dokim a mellékvesével (is) összefüggésbe hozta. A második lányom már normál súllyal született.
2015. máj. 12. 19:53

A férfihormonok miatt nekem erőteljes edzés kell, és rögtön fogyok, kajára annyiban figyelek, hogy a ch-ot kicsit visszafogom, de eszek pl. csokit is, csak pékárut mondjuk nem, és fehérlisztes dolgokat. De pizzát is sütök magamnak, mindent eszek, nekem a sport ha nincs az életemben rögtön hízok férfiasan:(, és a stresszt is azzal tudom kezelni legjobban.

Megkérdezhetem, hogy Neked is pörgős az életviteled, és keveset alszol, van sebborheával gondod... stb?

2015. máj. 12. 19:32
Az igen akkor Neked sem volt egyszerű.2008-ban műtöttek mellékvese adenomával férfihormont termelt túl. Persze 5 évig jártam orvoshoz mire rájöttek miért félévben 1x menstruálok.Műtét után szépen beállt a ciklusom és nőies alakom volt egy dekát nem fogytam de átalakult a testem.Terhes lettem műtét után fél évre és úgy gondoltam semmi nem állhat utamban,hogy anya lehessek és de..20.héten elvetéltem és összesen 3x történt meg,természetesen fogalmuk nincs az orvosoknak miért történt :( Szeretnék fogyni,mert tudom ha a kaját visszafogom működött a dolog,de most nem és bosszant ezért kezdtem újra a kivizsgálást.Nagyon remélem nem kell megint műteni. Mit értesz életmódváltás alatt kaja ügyileg is?
4. c9f9b53798 (válaszként erre: 3. - Fi-fi)
2015. máj. 12. 18:33

Igen, amikor baromira túlműködött hirtelen híztam 100 kg-ra... olyan laborom volt, mint egy nyolcvanévesnek: máj, koleszterin, cukorértékek is rosszak voltak... aztán fel is borult a ciklusom, négyhónapig menstruáltam egyfolytában, akkor táppénz, és fél év alatt fogytam orvosi felügyelet mellett 30 kg-ot, akkor találtam meg a dokimat, és még normál súlyomban, helyreállt ciklusok mellett is volt mellékvese túlműködésem, amikor igazi gebasz volt, akkor milyen értékeim lehettek!!!


A kérdés,hogy honnan indul a dolog, nekem a kortizol rántja magával a többit, mármint az a kéreg ami a kortizolért felelős. Nekem is ez a mutató egyébként "jó állapotomban" is 8,8 volt az 5,5 helyett.


Ha tudsz, válts életmódot, mielőtt elkezdenél brutál gyógyszereket szedni. Stressz kiiktatása az első!

2015. máj. 12. 18:03
Köszi,hogy válaszoltál.Szerinted befolyásolja a fogyást?Én jelenleg nem is a baba miatt írtam az egy másik történet nálam. :(
2015. máj. 12. 17:51
Nekem is így volt tesztoszteron enyhén emelkedett, SHBG alsó határon. Voltak még különféle ionvizsgálatok utána, meg mellékvese uh... de mivel a női hormonjaim teljesen jók voltak, így nem történt további vizsgálat. Azóta született két lányom, de tény a mellékvesém túlműködik. Figyelnem kell a stresszhelyzetekre, a kortizol szintem volt nagyon emelkedett az első terhességem végén, a másodiknál nem is nézte már a dokim...
2015. máj. 12. 17:36
Sziasztok.Volt egy hormonvizsgálatom a tesztoszteronom picit emelkedett az SHBG szint alacsony.A drnő most nem elemezte ki csak annyit mondott ez kettős baj ebből számolnak FAI értéket no nekem az magas.Csináltatott még egy labort és azt mondta ha kész lesz akkor fogja kielemezni addig nem mond semmit.Mire lesz eredmény 10 nap addig én megörülök,hogy mit jelentenek a számok.Valaki esetleg tudna segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook