Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit jelent pontosan szoc.pol. törvény módosítása? fórum

Mit jelent pontosan szoc.pol. törvény módosítása? (tudásbázis kérdés)


18. T.Orsa
2008. júl. 23. 16:41
Köszi mindenkinek a segítséget!:)
2008. júl. 23. 16:37
remélem találsz hasznosat!
2008. júl. 23. 16:31
Egyébként köszi a linkeket.pont most nézem.
15. agica81 (válaszként erre: 14. - Borbelya)
2008. júl. 23. 16:30
Állítólag a gyerek születése után 30 napon belül lehet igénybevenni.Persze ez csak akkor van így ha már a hiteled megvan,ha később veszel fel hitelt akkor nyilván nem érvényes ez a 30 nap.
14. borbelya (válaszként erre: 11. - Agica81)
2008. júl. 23. 16:18
Milyen szocpolos időről beszélsz?
2008. júl. 23. 16:17

És itt a többi is

Ez itt mind a szocpol-ról szól:

[link]


[link]


[link]


[link]

2008. júl. 23. 16:16

Találtam egy jó linket neked:

[link]

11. agica81 (válaszként erre: 10. - Borbelya)
2008. júl. 23. 15:51
Azt tudom,hogy 1 gyerekre 450+ mivel támogatott a lakáshitelünk,így a kamatokat is hozzá adják.Egyébként jól meg van ez csinálva.gondolom az eredeti szül.akvi kivonat kell.Na most ez kell az anyasági meg a tgys igényléshez is.Lehet valaki automatikusan a TGYS-t meg az anyaságit igényli,és mire visszajön a kivonat kifut a szocpolos időből.
2008. júl. 23. 15:47

A változás az a lentiekre vonatkozik, szerintem használt lakásra nioncs semmilyen változás.

Vagy az is érdekel, hogy arra mennyit kapsz?

9. agica81 (válaszként erre: 7. - Borbelya)
2008. júl. 23. 15:43
De mi van akkor ha én használt lakást vettem,amire nem jár a megelőlegezett szocpol,tehát azt most kell kérnem,hogy levonják a törlesztőből vagy csökkentsék a futamidőt.
2008. júl. 23. 15:42
Mentesülhet a bejelentési kötelezettség alól, az a pár, aki kitölt egy ún. nyilatkozatot, mellyel hozzájárul ahhoz, hogy a Magyar Államkincstár amint tudomást szerez a gyerek megszületéséről, jelezze a Bank felé a vállalás teljesülését. Ehhez van formanyomtatvány, melyet a hitelt folyósító pénzitnézetnek kell(ene) az ügyfelekhez eljuttatni. Aki még nem kapott, érdeklődjön a banknál.
2008. júl. 23. 15:35

Ezt találtam nektek:


A megelőlegezett lakásépítési (szocpol) kedvezményt illetően a jövőben a Magyar Államkincstár követi a támogatás feltételéül szabott gyermek megszületését, de fontos változás az is, hogy a legalább kétgyermekesek újra kaphatnak támogatást tetőtérbeépítésre és emeletráépítésre is. Az eddigi szabályok a kedvezményre jogosultság ellenőrzését úgy oldották meg, hogy a gyermek megszületését a szülőknek 60 napon belül kellett közölniük a bankkal.


A módosítás szerint a megelőlegezési szerződésbe be kell venni azt, hogy a fiatal pár hozzájárul a gyermekvállalás kincstár általi ellenőrzéséhez. Amennyiben a kincstári családtámogatási rendszerben a hivatal "érzékeli" a család gyarapodását, erről tájékoztatja a bankot, és megszünteti a támogatás megelőlegezett jellegét. A megelőlegezett szocpol "végelegessé" alakításáról a bank és az ügyfél ezentúl szerződést köt. Július elsejévell kizárólagossá válik az elektronikus cégbejegyzés Magyarországon.

2008. júl. 23. 15:28
Állítólag 30 napon belül kell bevinni a hitelintézethez a baba anyakönyvi kivonatát.Nekünk ezt a csaj mondta aki a hitelünket intézte.És ha támogatott a lakáshitel akkor kamattal adják meg a szocpolt.De azt mondta az ügyintéző csaj,hogy nagyon szőröznek a szocpollal mostanság.Ezt nem értem.Ami jár az jár.Jó lenne mgtudni ezt a törvényváltozást,hol van leírva.
5. lizabella (válaszként erre: 4. - Merci)
2008. júl. 23. 15:23
igaz.De én azért bevinnék az anyakönyvi kivonatot.Nehogy baj legyen.
2008. júl. 23. 14:54

Nem az a változás, hogy a megszülető gyerekeket nem nektek kell bejelenteni?

Valami ilyesmi botrány volt a közelmúltban, hogy büntetést kellett fizetni, mert nem jelezték, hogy a bevállalt gyerek megszületett, utána a híradóban mintha azt hallottam volna, hogy ezt a részt módosították és most már nem a szülő feladata, hogy bejelentse a gyereket.

De nem 100%

2008. júl. 23. 14:52
Ez engem is érdekelne,mert nekünk most lesz és elvileg mi is igénybe vennénk a szocpolt .Nekünk már van hitelünk.2006-ban vettük fel.
2008. júl. 23. 14:47
Februárban igényeltünk lakáshitelt,és mellé megelőlegező kölcsönt 2gyerekre.Most kaptunk levelet,hogy 2008.06.30.-án változott a törvény,de semmi konkrétat nem írnak..Egyébként még nincs gyerekünk.
2008. júl. 23. 14:45
Tudja valaki, hogy mit jelent pontosan szoc.pol. törvény módosítása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook