Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011. augusztus 1-jei törvénymódosítás gyes, gyed, pontosan mit tartalmaz? fórum

2011. augusztus 1-jei törvénymódosítás gyes, gyed, pontosan mit tartalmaz? (beszélgetős fórum)


15. vadcsibe (válaszként erre: 14. - Kevian)
2011. aug. 19. 17:57

Ha nincs meg a 180 napod, akkor a táppénz is a minimálbér alapján megy. Ergo szerintem nem éri meg. Ha tudod, hogy szeretnél még egy gyerkőcöt, akkor sztem menj vissza a munkahelyedre, és akkor a pénzed alapja is az lesz, és nem a min.bér. (gondolom annál azért többet keresnél)

És jelen tv szerint kötelesek visszavenni, ha meg még gyest is igényelsz közben, akkor a gyes végéig ki se rúghatnak.

14. kevian (válaszként erre: 13. - Vadcsibe)
2011. aug. 19. 16:52

De ugye van még két és fél hónap szabim és táppénzre is jogosult lennék, ezért úgy tudom, hogy nem a minimálbér az alap.

A tb-nél a csajszi nem mondott semmit. Annyit, hogy 9 hónap alatt sokat változhat még a törvény..hát köszi..erre aztán lehet tervezni! :S

13. vadcsibe (válaszként erre: 12. - Kevian)
2011. aug. 19. 16:48
Én javasolnám, hogy menj vissza mindenképp ha meg tudod oldani, sőt én még a gyes mellett mondanám! És arra figyelj, hogy meglegyen a 180 nap munkaviszony, akkor a tgyás és gyed a munkabéred alapján kerül megállapításra a jelen szabályozás alapján. Amúgy ha csak gyesen vagy, és utána mész gyed-re, akkor ha jól tudom, a minimálbér alapján számolják a gyed összeget - ami valljuk meg, nem igazán sok....
12. kevian (válaszként erre: 11. - Vadcsibe)
2011. aug. 19. 16:08
Én arra lennék leginkább kíváncsi, hogy a gyes után, ha gyedre szeretnék visszamenni megmarad e, vagy azt is elveszik. Mert akkor a kistesó előtt inkább visszamegyek dolgozni, 26-ból nem lehet hitelt is fizetni és élni is....
2011. aug. 19. 15:41

Sziasztok!


Egyelőre csak tervezet volt a Gyed, Gyes, Tgyás,stb változtatásával kapcsolatosan. Majd szeptemberben kezdi a parlament a törvénytervezet módosításának vitáját. De már az új tervezetben más szabályozás van, mint az elsőben :)

Várjuk ki a végét, hogy mi lesz majd szeptemberben :D

10. d0b7178f40 (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. aug. 19. 15:40
olyan védettség már régóta nincsen, hogyah lejár a 3 éved, akkor nem rúghat ki. De igen. Sajnos.
9. kevian (válaszként erre: 8. - 5221355151)
2011. aug. 19. 15:27

A linken itt a válasz az egyik kérdésedre...



2011. augusztus 1-től szabályozásra került, hogy a GYES vagy GYED-ről újra munkába álló

munkavállaló, ha a fizetés nélkül szabadság kezdetétől számított hat hónap elteltével kíván munkába

állni, a szándékát legalább 60 nappal előtte közölnie kell.

Ha a munkavállaló a fizetés nélküli szabadság kezdetétől számított hat hónap letelte előtt kíván

munkába állni, a szándékát legalább 30 nappal előtte közölnie kell.

2011. aug. 19. 15:11
Köszönöm a segítséget! Előtt-utóbb úgy is megtudjuk. Bízom a munkáltatómban, hogy visszavesz, mást úgy sem tehetek. Ha most nem lesz kis tesó, később még rosszabbak lennének az esélyeink szerintem.
2011. aug. 19. 15:05

csajok!


[link]


én ennyit tudok plusz valaki írta már itt hoxán hogy tán 2011.dec1-e után igénybevett gyedre vonatkozik majd, vagyis ha nov 31-től kapod a gyedet akkor még nem:P de ezt csak itt írta valaki, így nem tudom, és hiába kerestem rá...


viszont mivel engem is érdekel, már írtam a munkaügyi bíróság ügyvédjének hogy vajon mit tud, de nem kaptam választ...lehet valami minisztériumba kéne emaileznem...????

6. csiga1170 (válaszként erre: 5. - Adrybaby)
2011. aug. 19. 14:45
én úgy olvastam valahol, hogy 2 hónappal hamarabb kell szólni
2011. aug. 19. 14:26

Én is ugy tudom,h a védettség maradt,legalábbis egyenlöre,de biztos változtatnak majd ezen is sajnos:(

Tudtok nekem abban segiteni,h ha majd vissza akarok menni dolgozni,elötte mennyi idövel kell bejelentenem?

Majd gyes folyósitása mellett szeretnék részmunkaidöbe visszamenni és elvileg várnak vissza engem,ugyh remélem tényleg igy lesz.

Elöre is köszönöm a segitségeteket!

2011. aug. 19. 14:16

Én azt hiszem a védettség egyenlőre megmaradt, de tervezi a kormány ennek az eltörlését, amit valószínű kora ősszel szavaz majd meg a parlament.

(és miért ne szavazna meg? ):(

A szabadság az kevesebb lett, hogy mennyivel azt nem tudom, mintha az rémlene, hogy ha visszamész dolgozni, a gyes-gyed-en töltött időszakra vonatkozóan csak 6 hónapra járó szabadság illet meg.

3. 5221355151 (válaszként erre: 2. - Kevian)
2011. aug. 19. 14:08
Én is úgy olvastam, ill. nem találkoztam leírva az ellenkezőjéről. De aztán hallottam mást is. Most már tényleg nem tudom, hogy mi van. Ezért kérdezem én is.
2011. aug. 19. 14:06
A védettség én úgy hallottam megmaradt..nem??
2011. aug. 19. 14:01

Sziasztok!

Én jelenleg gyed-en vagyok a 15 hós kisfiammal. Az lenne a kérdésem, hogy most milyen változások vonatkoznak rám? A védettség érdekelne főként. Most ha mennék vissza mondjuk, ha lejár a 3 év, akkor nem köteles visszavenni? Vagy akár most is elküldhet? Vagy csak akkor vonatkozna ez rám, ha még egy babát szülnék? Még egyet szeretnék. A szabik kiadását azt tudom, ha visszamegyek, meg hogy mennyi idővel előtte be kell jelenteni. Valamit olvastam arról is, hogy kevesebb szabi jár, majd a gyes gyed alatt. Nem igazodom ki ezeken a jogszabályokon.

Légyszi segítsetek!

Köszönöm szépen!


Üdv:Heni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook