Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok Ackermann Dávid eltűnéséről? Miért nem került még elő? fórum

Mit gondoltok Ackermann Dávid eltűnéséről? Miért nem került még elő? (beszélgetős fórum)


1 2
34. MTami01 (válaszként erre: 33. - Érdekes73)
2021. dec. 15. 15:57
Teljesen egyetértek veled!
33. Érdekes73 (válaszként erre: 32. - MTami01)
2021. dec. 14. 23:30
Döbbenetesek és szomorúak az ilyen eltűnések :(
32. MTami01 (válaszként erre: 31. - Érdekes73)
2021. dec. 13. 21:45

Ackermann Dávid esetére első sorban azért figyeltem fel, mert nagyjából 7-10 nappal ezelőtt nyilatkozott az édesapja. Ezek után kezdtem el jobban utána olvasni az esetnek. Ezeknek a nyomán kezdtem el magam néhány összeesküvés-elméletek gyártásában is.


Köszönöm a linket!

31. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - MTami01)
2021. dec. 12. 23:58

Ha szereted a hasonlóan rejtélyes történeteket. Itt is böngészhetsz.

[link]

30. Érdekes73 (válaszként erre: 29. - MTami01)
2021. dec. 9. 23:55
Nem értek hozzá de a nyomozás miatt nem adnak ki minden infót így hiányos a kirakó mozaik. Annyira zavaros ez a történet hogy az se egyértelmű hogy a tanúk szándékosan vagy "csak" vmi szer hatására meséltek pl. a bódító flakonról.Az biztos hogy ha vmi hirtelen esemény történik kevés az igazán jó szemtanú.
2021. dec. 9. 21:54

Nekem négy teóriám van, hogy miként tűnhetett el Dávid..


1) Bár Ági és Dávid között volt intim kapcsolat, amit a lány úgy kívánt megszakítani elindulása előtt, hogy szeptember 11-i találkozójukra több barátját is elhívta. A barátok között ott volt az exe, Gábor is. A fiúval esetleg flörtölt is a lány, ami persze a barátjának (mármint Dávid) érthetően rosszul élt meg. Amikor végül elindultak az ARC kiállításra, akkor szándékosan maradt le tőlük. Igen, dühös volt arra a lányra, akit szeretett. Dühe odáig fajult, hogy a telefonját összetörte, hogy a lány semmiképpen ne érje el. Aztán valami olyat látott, amit nem kellett volna és valaki elrabolta őt.


2) Szintén haladva az Ági-Dávid vonalon, de többet szánva az Ági-Gábor vonalnak. Miért is? Gábor állítólag panaszkodott is arra, hogy Dávid lecsapta a kezéről Ágit, viszont a lány általi találkozóra egy másik csajjal, Zsófival ment el. Talán ő akarta féltékennyé tenni Ágit, ami sikerrel járt az ex barátnőjénél, amit szemet szúrt Dávidnak és szóvá tett, ami nem tetszett Gábornak és dulakodni kezdtek és innentől, ami következett az először baleset, majd sajnos egészen mássá fajult.


3) Ennek a vonalnak az esetleges intim kapcsolatokhoz a fentebbiek értelmezésében nincs köze, viszont az, hogy állítólag Ági az esetnél jelen nem levő bátyjának is a nyomására változtatott számot. Itt nem lehet benne egy olyan vonal, hogy ez a báty az, aki nyakig benne volt a dologban, amiről esetleg még Ági sem tudott semmit. Legalábbis eleinte. A féltékenység itt is szóba jöhet a báty részéről. Ha belegondolunk, hogy ott van a lehetősége annak, hogy a húga barátjának bármi baja van és ehhez a testvérének is köze lehet, akkor neki és a szüleinek is érdekükben kellett volna és kellene álljon, hogy tisztázódjon a helyzet.


4) A fiú valami olyat látott vagy hallott, miután egyedül maradt a Margit-szigeten, amit nem kellett volna és ezért tüntették el. Csak kérdés, hogy a kulcsát miért nem hagytak ott az irataival.

28. MTami01 (válaszként erre: 26. - Érdekes73)
2021. dec. 9. 08:37
Vajon a kulcsa miért nem került mai napig elő?
27. MTami01 (válaszként erre: 26. - Érdekes73)
2021. dec. 9. 08:36

"Olyan megrendezettnek tűnik hogy a személyi iratai jó helyre kirakva hogy megtalálják a telefonja kibelezve a "tanúk" vmi flaskáról mesélnek stb..."


Ha a flaskás történetben legalább egység lenne a jelenlévők között, akkor lenne egy közös pont. De Miklós és Valter, akik egyedüliként a társaságból vállalták, hogy nyilatkoznak az ügyről a médiának is, ők egybehangzóan állítják, hogy semmilyen flakon nem volt nála. Ezt erősíti az édesanyja nyilatkozata is, hogy otthonról semmit nem vitt el, márpedig az állítólagos "barátnő", vagyis Ági és két másik fiatal azt állítja, hogy Dávid nekik azt mondta, hogy otthonról vitte a Szigetre a flakont.

26. Érdekes73 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2021. dec. 8. 22:58
Ha volt segítsége megtehette.Jég hátán megélőként jellemezték.Olyan megrendezettnek tűnik hogy a személyi iratai jó helyre kirakva hogy megtalálják a telefonja kibelezve a "tanúk" vmi flaskáról mesélnek stb...
25. MTami01 (válaszként erre: 23. - Sütikee)
2021. dec. 8. 20:17

Ági, Gábor (a lány exe), és Zsófi (fiú vélhetően új barátnője) állítólag látta nála flakont, amibe az ők elmondásai szerint Dávid azt mondta nekik, hogy harangvirágtea van a flakonba. Csakhogy ezt a virágot trombitavirágként, míg a folyadékot trombitavirág-teaként ismerte és tudta a mellékhatásokat is.


László és Valter (testvérek) az utóbbinak egyetemi csoporttársa pedig Miklós. Ők hárman semmilyen flakont nem láttak Dávidnál, ahogy otthon a kapuba az édesanyja sem látott nála semmit. Márpedig a fent említett virág a kertjükben volt megtalálható.


A társaságban egyedül kívülálló és a mai napig keresett személy az Dávid. Szerencsétlen egyet egy személyt "ismert", aki vélhetően sz.rt arra, hogy ő is ott van. Nem kizárt, hogy sokkal inkább foglalkozott az ex párjával, mint az aktuálissal, ami folyamatos tőrdöfés volt számára. A féltékenység nagy úr. De, hogy azért öngyilkos lett volna, azért az úgy durva lenne.

2021. dec. 8. 18:28
Na meg a másik, hogy ha az én állítólagos párom eltűnik, engem is ugyanúgy aggasztana, és nem venném zaklatásnak a szülők kérdéseit, sőt, ott segítenék ahol tudnék, még akkor is, ha szakítottunk volna.
23. Sütikee (válaszként erre: 22. - MTami01)
2021. dec. 8. 18:25
Teljesen egyetértek! Akkor elég fura hogy csak ez a négyes "brigád" látott valami flakont Dávidnál. Nekem elég gyanús, szerintem összebeszéltek, de egy biztos, tudnak valamit!
22. MTami01 (válaszként erre: 21. - Levarosbukta)
2021. dec. 8. 18:07
Miért éli meg zaklatásnak, hogyha nincs a fiú eltűnéséhez (esetleg halálához) semmi köze? A hat fiatal legalább két féleképpen emlékszik pl. a flakonra. Három (köztük a két dunaújvárosi diák) semmilyen flakont nem látott nála és közel tökéletes állapotúnak minősítette Dávidot, míg az állítólag "barátnő", annak exe és utóbbinak az akkori csaja már a flakon jelenlétéről nyilatkozott valamint közel legrosszabbnak minősítették Dávid állapotát. Ha az utóbbit látták rajta, akkor vajon miért nem figyeltek jobban rá? Ha nem is szeretek valakit, de ő csak engem ismer egy adott társaságból, akkor igenis megpróbálok rá is figyelni. Az meg pláne egy kérdés, hogy miért nem jelezte a "barátnő" neki, hogy ne úgy készüljön Dávid, hogy kettesben lesznek. Azért ezeket is logikusan végiggondolva az egészben így vagy úgy, de ő a legnagyobb bűnös. Ha nem is közvetlen okozott fizikai sérülést a fiúnak, de lelki sérülést biztosan okozott neki. Még akkor is, hogyha esetleg a szerelem egyoldalú volt, akkor is egy lelki bántalom érte őt.
21. levarosbukta (válaszként erre: 14. - MTami01)
2021. dec. 8. 15:40

Talán csak a fiú képzeletében élt ez a "szerelem". A csaj meg nem akarta, ezért nem szeretett volna vele kettesben maradni. Vannak pióca típusú emberek akik a szentnek nem értik meg hogy nem kellenek a másiknak. Hogy miért beszélnek össze-vissza? Mert senki nem tud semmit, és mit kellett volna tenniük? Lehet nem volt szimpatikus a társaságnak az eltűnt fiatalember. Miért kellett volna bármit is tenni vele? A lány helyében én is megváltoztattam volna minden elérhetőségemet, főleg a srác szülei nem hagytak volna békén. Mert arra mérget vehetsz hogy folyamatosan zaklatták. A rendőrség megtalálja ha kell, a többi meg nem érdekes.

Nem kell rögtön összeesküvés elméleteket gyártani, lehet a srác simán öngyilkos lett, főleg ha a csaj nem akarta őt. Ennyi!

20. Sütikee (válaszként erre: 19. - MTami01)
2021. dec. 8. 13:38

Tudom.

Nem hiszem hogy ők gyilkolták volna meg, szándékosan legalábbis nem. De lehetett baleset is, amiben benne van a kezük, és nem merik elmondani.

19. MTami01 (válaszként erre: 17. - Sütikee)
2021. dec. 8. 09:10

A "barátok" kizárólag Ágit, a fiú állítólagos barátnőjét ismerték, Dávidot akkor látták először. A fiú nem is számított arra, hogy mások is ott lesznek. Ő egy meghitt búcsút tervezett vagy tervezhetett a barátnőjével.


Az, hogy ők gyilkolták volna meg szándékosan, azt majdhogynem kizárható. Hogy félelemből esetleg fedezik az elkövetőt vagy elkövetőket az viszont nagyon is lehetséges.

18. MTami01 (válaszként erre: 16. - Sütikee)
2021. dec. 8. 09:07
Állítólag az állítólagos "barátnő" bátyja is közrejátszott abban, hogy a lány minden elérhetőségét megváltoztatta.
2021. dec. 7. 20:55

Állítólag a lány barátnője tudhat valamit. De a rendőrségnek biztos lettek volna módszerei, amivel megtörik a lányt, vagy a barátnőjét. Állítólag igen befolyásos szülők lánya a srác barátnője.

Szerintem már nem él, és nem lett volna oka lelépni, miért tette volna. Öngyilkos tuti nem lett, szerintem eltették láb alól a "barátok", esetleg véletlen baleset történt (pl ellökték vagy megcsúszott), és nem merik elmondani.

16. Sütikee (válaszként erre: 14. - MTami01)
2021. dec. 7. 20:50
És a lány nagyon nem volt segítőkész sem a szülőkkel, sem a rendőrséggel,és hirtelen az eset után megszakított minden kapcsolatot, tehát mélyen benne van a srác eltűnésében! Ha nem lenne titkolnivalója, miért nem mondta el mi történt?
15. MTami01 (válaszként erre: 12. - Panna.33)
2021. dec. 7. 20:39
Valószínűleg sajnos igazad lehet.
2021. dec. 7. 20:39

Néhány napja, amikor olvastam Ackermann József, vagyis az eltűnt fiatal édesapjának a legfrissebb nyilatkozatát olvastam és elkezdtem kutakodni az üggyel kapcsolatban. Összeesküvés-elméletek tömkelege is visszaköszön ezekből.


a) Vajon a lány miért nem akart kettesben maradni azzal a fiúval, akit állítólag szeret és miért kellett a fiú számára ismeretleneket, köztük az exét is meghívni?

b) Vajon miért beszélnek össze-vissza a vele egy társaságban lévő?

c) Miért hagyták magára a társaságukban levő fiatalembert, hogyha tényleg látták, hogy valami nem stimmel a fiúval?

d) Közrejátszhat a féltékenység a fiú eltűnésében?

e) Vajon miért is változtatta meg az állítólagos barátnő az összes elérhetőségét?


Ezek olyan talányok, amelyek sajnos nem csak 12 éve voltak talányok, hanem ma is azok.

13. Sütikee (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2021. dec. 7. 14:51
Nem ő volt.
2021. dec. 7. 13:09
Szerintem nem él.
11. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Érdekes73)
2021. dec. 7. 10:24
Meg szerinted egy ilyen fiatal valahol új életet kezdett? Pénz nélkül, személyi okmányok nélkül? Ugyan!
10. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Érdekes73)
2021. dec. 7. 10:24
Szerintem már az eltűnése idején nem élt. A barátai mélyen hallgatnak. Szerintem többet tudnak. Majd egyszer valamelyik megtör és elmondja mi történt aznap.
2021. dec. 7. 10:22
Ugyanazért amiért Till Tamás sem. Tavaly túrázók találtak egy zacskót valahol a Balaton környékén, amiben emberi maradványok voltak. Ha jól emlékszem koponya is volt. Hasonlított A.Dávidéra. Azóta csend van.
2021. dec. 7. 00:41

Emlékszem halványan erre a sztorira.

Régen közvetítették az egyik csatornán a Csellengők műsort. Ebben eltűnt emberekről, főleg gyerekekről volt szó.

Reméltem, hogy hátha felismerek valakit ott. Sajnálatos esetek, szomorú vagyok én is amikor olvasom az eltűnt emberek történeteit, akik nagyrészt a szervkereskedők zsákmányai.

7. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - Globus)
2021. dec. 7. 00:18
Ha mégis él akkor új életet kezdett feledve a régit.
2021. dec. 6. 21:55

Lehet, hogy sokan nem is ismerik, vagy csak nagyon régen hallottak az ügyről. Ebből kifolyólag, amit én olvastam, ill. interjúban hallottam. (Nem privát vélemény)


- A fiatalember 2009. május 26-án lett nagykorú;

- Abban az évben, szeptember 11-én Vecsésről Budapestre, pontosabban a Margit-szigetre utazott fel, hogy a barátnőjével töltsön egy kis időt, aki néhány nappal később Új-Zélandra ment 9 hónapra tanulni;

- A fiú odaérve szembesült azzal, hogy a tervei a meghitt együttlét helyett a barátnője 5 általa nem ismert fiúval (köztük az exével) van ott;

- később elindultak az ARC kiállításra.


Innentől kétféle teória van, hogy ki, mikor, hol és hogyan vették észre, hogy Dávid már nincs velük. Állítólag a barátnője is elkezdte hívogatni, de már akkor elérhetetlen volt, ahogy később a szülei is sikertelenül próbálkoztak.

Az édesapa egy interjúban annyit mondott, hogy Dávid barátnője hirtelen megszakította velük a kapcsolatot. Emellett a telefonszámát és emailcímét megváltoztatta, a Myvip profilját megszüntette. Egy másik interjúban utalást tesz arra, hogy ez utóbbiakra vélhetően a saját bátyja vette rá a lányt.

5. MTami01 (válaszként erre: 4. - Globus)
2021. dec. 6. 21:44
A szülőknek a legrosszabb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook