Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondolsz erről? fórum

Mit gondolsz erről? (beszélgetős fórum)

2012. máj. 4. 09:08
:(
2012. máj. 4. 00:19
Pár hete egyik este eszembe juttot,egész este alig aludtam erre mitörtént másnap ott ment el melettem én gyorsan el is fordultam..majd nem rég ugyan ugy alig tudtam aludni mert rá gondoltam és következő nap megint látam pár méterre ment el tőllem a haverjával de nem vett észre szerintem a szívem majd kiugrot nem tudom mit érzek sajnos még iránta pedig semit nem kellene és ez tudom de olyan rossz hogy akit szinte nem ismerek azt ha mdlátnm elkap a remegés és valami fura érzés a barátomat szeretem de hiányzik ez az érzés ,ez bonyolul
2012. máj. 4. 00:11
Összefutotunk egy rzorakozó helyen nagyon meglepödtem.elmentünk sétálni majd megcsokolt persze mást is akart de én nem engedtem ott hagytam de olyan fura volt ahogy elköszöntem gondolom mert nem kapot meg megint ,.azota már van egy barátom eleinte szakitani akart mert nem volt jó hogy másba vagyok bele esve.de végülis nem tettem meg..egy ideig nem is gondoltam rá mig egy nap.
17. Gretaa
2012. máj. 3. 23:56
Nagyon kíváncsi vgayok már.
2012. máj. 3. 23:55

Régen volt egy fiú nagyon belevoltam esve..de a kapcsolatunk csak alkalmi kapcsi volt,.persze én reménykedtem hogy talán majd idővel többet akar egyébként bele sem mentem volna..taliztunk párszor.. általában akkor amikor ő akarta persze amenyire beleestem nekem bármijtor jó volt..majd lett neki egy bnője és eltünt és én hagytam.utánna valamiért nem jött neki sokáig össze így újra talizni akart persze én ugrotam..naiv voltam.,majd egyik nap fent voltam eg

x közösségi oldalon és meglátam egy foton.kiderült hogy nem is az a neve amit mondot amikor megkérdeztem miért nem mondta el az igazi nevét azt válaszolta h nem kérdeztem,..hmm,utánna kezdtek kiderülni az igazak róla.majd az egy ideigp megint nem jelemkezet .de kiderült h van nője aki az ismim volt és elég egy fura lány..beszéltem még vele msn n utánna kidobta a csajt és mi meg beszéltük nem lesz semi már köztünk de az utolsó találkozást nem felejtem elsoha de úgy..hmm.majd eltelt egy kis idő

15. trapiti (válaszként erre: 14. - 57aa4ea1e8)
2010. dec. 27. 20:35
:)
2010. dec. 27. 20:32
az én lányom két évesen másfél órás ballettet nézett végig. Igaz, az utcsó 20 percet végigtáncolta a sorok mellett :) Senkit nem zavart. Imádja. Azóta is.
13. trapiti (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2010. dec. 27. 20:27

Ez igaz, ezért írtam, hogy a budapesti létnek vannak előnyei és hátrányai is. A hátráűnyait viseljük nap mint nap, abból nem nagyon kér aki vidéken él. Ez az egyik előnye, hogy könnyebben eljutunk programokra. Ha a budapestiek élnek ezzel, az szerintem nem sznobizmus.

Ráadásul sok vidéki városban is vannak programok, ahová meg én jutok el nehezen, pl. egy előadás a Szegedi Szabadtéri Játékokon hasonló árban van... életemben egyszer voltam. És azokban az években, amikor vidéken éltem, megpróbáltam a vidéki programokat megtalálni... és a vidéki élet előnyeinek örülni :)

12. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2010. dec. 27. 20:21

Innen a vonat kb. 5.400,-Ft + a BKV 620,-, ez már 6.000,-, és a színházjegy még nincs is benne. Ha elindulok du., éjszaka fél 2-re érek vissza... Ezt ugyan meg lehet járni étlen-szomjan...

Néhányszor megjártam úgy, hogy ingyenes volt a koncert. Egy Verdi Requiem a Szent István Bazilikában min. 4.000,-. És mindez egy személyre.

Szóval nagyon nehéz.

11. trapiti (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2010. dec. 27. 20:08

Szerintem akinek igénye van rá, megtalálja a módját, hogy eljusson Zeneakadémiára, Müpába, operába... mindenhol vannak olcsóbb jegyek is, évekig jártam pl. a Müpába a legfelső emeletre állójeggyel, épp akkora élmény volt mint ülve :)


A jegyárak egyébként elég széles skálán mozognak, és a legtöbb színházjegy kb. egy mozijegy árában van. (Épp ma vettem a Radnótiba jegyet a Bárány Boldizsárra ahová nagyon sznob módona 3 éves gyerekemet fogom elvinni, első sor közepére 2300.- Ft volt a jegy... A Bábszínházba 1700-ért vettem szintén elsős sorok egyikébe...)


Tudom, hogy nem mindenki él Bp-en, sőt én is életm vidéken. Sok előnye volt Bp-hez képest... Érdekes, a szmogot, a tömeget, a sok utazást, a mocskos aluljárókat, a rossz közbiztonságot nem irigyli senki a budapestiektől...

10. trapiti (válaszként erre: 1. - Andersen)
2010. dec. 27. 20:00

Milyen előadásokra gondolsz és mi zavar?

Pesti vagyok és bizony viszem a 3 éves gyereekt színházba (bábszínházba, zenés mesejátékra stb.)

Nem hiszem, hogy ez sznobizmus. A gyereket érdekli, boldog ha jöhet, tud viselkedni, nem zavar senkit, napokig-hetekig emlegeti ezeket az élményeket. A budapesti létnek előnyei és hátrányai is vannak. Ide születtem, itt élünk és nem hiszem, hogy sznobizmus ha élek a város nyújtotta lehetőségekkel.

Nyilván egy Csahovra vagy Wgner operára nem fogom elvinni, de azt szeretném, hogy szeresse a színházat és hogy átélhesse azokat a csodákat amiket én is megkaptam a szüleimtől. (pl. a "sznob" szüleim, akik bizony nem voltak nagypénzű emberek 5 évesen vittek el az operába először, életreszóló élményt jelentett és nem hiszem, hogy bárkit zavartam volna. 12 évig volt operabérletünk Anyukámmal, az utolsó évben azért nem hoisszabbítottunk, mert az előttünk lévő sorban az évad minden áldott bérletes előadásán egy "vidéki kicsit sem sznob banda" rántott csirkét evett kovászos uborkával....)

9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Andersen)
2010. dec. 27. 18:20

Sajnos nem pesti sznob szülő gyermeke vagyok...

Ma már az óvodából is viszik a kicsiket előadásokra, iskolából pedig évente legalább egyszer szinházba, zenés előadásra.

Vagy inkább a diszkóba vigyék...???

Sajnos egy Zeneakadémia, Opera, Müpa sok-sok igényes ember részére egyszerűen megfizethetetlen és elérhetetlen...

2010. dec. 27. 18:06

Mi bábszínházzal kezdtünk 4 évesen!

Imádta, és mai napig imádja!

Pedig a férjem soha nem jött velünk, ő inkább moziba viszi!

Persze oda megyek én is! :)

7. 8285925b39 (válaszként erre: 6. - Andersen)
2010. dec. 27. 18:04

... ez egy külön történet, azt nem teheti meg... a nézők kulturális élményt óhajtanak megélni a színházban, esetlegesen otthon hagyva emiatt saját gyermeküket... ezt nem szabad akadályozni senkinek. :)


Gyerekként pedig a színház egy palota, egy mese, egy csoda... a fények, a függöny... a sok csinos ember.... az üdítő szünetben, a műsorfüzet... ez csupa-csupa varázslat egy kis gyereknek, szóval tudják élvezni, de bizonyos dolgokat azért be kell tartani, amelyik gyermek erre nem képes, azt sajnabajna nem illendő vinni ilyen helyre... egyelőre... ;)

6. Andersen (válaszként erre: 4. - 8285925b39)
2010. dec. 27. 18:02
na épp a rendetlenkedésre gondoltam
2010. dec. 27. 18:01
hmm....?
4. 8285925b39 (válaszként erre: 3. - Andersen)
2010. dec. 27. 18:01

... általában érzi a szülő, hogy mit bír a gyereke... gondolom. Én 6 évesen kezdtem színházba járó pályafutásom (Az egy örült naplóját néztük anyuval - Darvas Iván szereplésével). Annyira nem voltam érett rá, de imádtam, anyu szerint végigmeséltem az utat utána... és nem mellesleg imádok színházba járni azóta is.

Nem kell azt hiszem ebbe nagyon belemenni... a szülő tudja, hogy mit miért.... Ha a gyerek rendetlenkedik a színházban, zavarja a többi nézőt, na az gáz.... akkor fogja meg és vonuljon vele azonnal haza, és várja meg, amíg megérik rá a gyerek. .... szerintem. ;)

3. Andersen (válaszként erre: 2. - 8285925b39)
2010. dec. 27. 17:58
de ilyen komolyabb darbokra gondoltam
2. 8285925b39 (válaszként erre: 1. - Andersen)
2010. dec. 27. 17:57
... én is vittem már a 3 éves gyerekemet (operettekre, zenés táncos darabokra)... nem sznobizmusból, de bizony kb. 3 éves korától fogva aktív színházba járó, most 18 éves, nem ártott neki. :)
2010. dec. 27. 17:54
Hogy sok(főleg pesti sznob)szülő 3 éves vagy annál fiatalabb gyerekét viszi nem neki való színházi előadásra csak azért,hogy ezzel felvágjon mások előtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook