Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3477. gabrella (válaszként erre: 3476. - Warj)
2013. jún. 14. 22:23

Köszönöm!

Az az igazság, hogy szeretek finomakat enni, ezért meg is teszek mindent. Ma sütöttem piskótát, rizslisztből, de nem sikerült olyan jól amilyenre szerettem volna. Morzsálódik kissé száraz lett. lassú tűzön sütöttem, talán ezért száradt ki, vagy a liszt miatt? Ehető, nem landolt a kukába, de ennél sütöttem már jobban is. Esetleg keverjem a lisztet mással? Te milyen fokozaton szoktad sütni?

3476. warj (válaszként erre: 3475. - Gabrella)
2013. jún. 12. 07:52
Nagyon jó, örülök, hogy kreatív vagy, ezzel segíttel másoknak is.
3475. gabrella
2013. jún. 11. 23:40

Pizza, ami nagyon finom!


Hozzávalók:

-2 tk. natur vega

-kis kanál tengeri só

-1 dl kókuszolaj (finomított)

-víz kb.2 dl

-teljes kiőrlésű zabliszt kb.30-35 dkg

-szódabikarbóna

-Mozarella sajt


Az alapanyagokat jól összegyúrjuk, a vizet utoljára kell hozzáadni,a sűrűsége miatt. Ez a tészta nem nyúlós, nem porlik, és nem morzsálódik. Jól nyújtható, rugalmas.

Kivajazott, lisztezett tepsibe tesszük.

Előtte készítettem el a Warj féle paradicsom szószt.

Paradicsomszósz:

-50-60 dkg paradicsom

-bazsalikom, oregánó, kakukkfű, egy kis só

- 1 gerezd fokhagyma

- 1 fej vöröshagyma

A hagymákat olajon meg kell dinsztelni, utána mehet rá a paradicsom és a fűszerek. Péppé főzzük.

A paradicsomszószt rátesszük a tésztára, és utána olyan zöldséget raksz rá, amilyet szeretsz.

Én a halfilét megpároltam, utána villával összetörtem. Adtam hozzá még két tk. joghurtot, amibe, 1 gerezd zúzott fokhagymát is raktam.

Ez a halas szósz került a paradicsom fölé, majd pár karika csípős paprikát is raktam rá, a legtetejére pedig a Mozarella sajtot.

Ez a tészta nem morzsálódik, szinte teljesen úgy néz ki, mint az fehér lisztes pizza, csak kicsit barnább.

A szódabikarbónától is szépen feljött.

Jó étvágyat kívánok! Mindenkinek ajánlom, aki pizza párti, és aki változatosságra vágyik ebben az időszakban is.

Második időszakos a sajt miatt.

3474. gabrella
2013. jún. 11. 23:19

Második időszakos a gyümölcs, és a cukor miatt


Áfonyás zabpehelykorongok (desszert)

Hozzávalók:

-30 dkg lágy zabpehely

-10 dkg őrölt mandula

-10 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt

-15 dkg nyírfacukor

-15 dkg biomargarin, vagy Liga

-1 tk. szódabikarbóna

-1 reszelt citrom héja

-4,5 dl víz

A zabpelyhet enyhén megpirítjuk, 4,5 dl vízzel megfőzzük, kihűtjük. A margarint a cukorral és 1-2 evőkanál vízzel habosra keverjük. Hozzáadjuk a zabpelyhet, a mandulát, a reszelt citromhéját és a szódabikarbónát. Alaposan összekeverjük (ha nagyon lágy a tésztánk, tönkölyliszttel sűrítjük.

A masszából kis gombócokat készítünk, korongformává lapítjuk, és sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük. 180-190 fokon 15-20 perc alatt pirosra sütjük. sokáig eláll.

Jó nasizást!

3473. gabrella
2013. jún. 11. 22:00

Ha még valaki esetleg nem készítette el a rakott karfiolt, annak szeretném átadni.

Második időszakos a hús miatt.


Rakott karfiol

Hozzávalók:

-30-35 dkg filézett csirke felső comb

-nagy pohár élflórás natúr joghurt

-barna rizs

-vöröshagyma

-mangalica zsír, vagy kókuszolaj (finomított)

-tengeri só

-piros őrölt paprika

-őrölt fűszer kömény

-fehér bors


Elkészítés:

Az apróra vágott hagymát a kókuszolajon megdinsztelem, majd beleteszem a húst, amit szintén dinsztelek addig míg ki nem fehéredik.

Ezután hozzáadom a fűszereket. Öntök alá még egy kicsi vizet, és fedő alatt készre főzöm. Ez idő alatt megfőzöm a karfiolt, amit rózsákra szedek, és a rizst. A jénait Liga, vagy teavajjal kivajazom. Ha minden megfőtt, akkor a rizst hozzáadom a húshoz. Csak annyi rizst adok hozzá, hogy a hús elég zaftos maradjon. Ha valaki nagy karfiolt vett, akkor az aljára is tehet, nekem most kicsi sikerült, mert elég drága.

Rétegezzük őket:karfiol-hús-karfiol. Legtetejére mindenképp a karfiol kerüljön, és azt öntöm le a maradék joghurttal. Én nem csak a tetejére teszek joghurtot, hanem a rétegek közé is. Szoktam a joghúrba belekavarni egy tojásnak a sárgáját, ezt alaposan összekeverem, és így öntöm rá. Egyrészt szebb a színe,finomabb is, és nem csapódik ki. Ha valaki még szeretné fokozni ezt az élvezetet, akkor a tetejére tehet mozarella sajtot is.

Előmelegített sütőben pirosra sütjük.

Jó étvágyat kívánok hozzá!

Így elkészítve teljesen olyan, mint ha tejföllel, vagy sertéshússal készült volna. Nekem nagyon ízlett.

Ez az adag 3-4 személynek elegendő.

3472. warj (válaszként erre: 3470. - Gabrella)
2013. jún. 6. 16:04
Az aludttej házilag való elkészítéséhez célszerű házi tejet használni; a dobozos, műanyag üveges tejeknek ugyanis kevés a tápértéke. A nyers tejből ugyanakkor nem hiányzik semmi, amit a tehén a borjának szánt (cukor, zsír, fehérje, víz, ásványi anyagok, vitaminok, enzimek). Aludttej készítése során a friss tejet meleg, de nem forró helyre rakjuk (fűtőtest közelébe), és állni hagyjuk, 1-2 nap múlva aludttej lesz belőle. Főleg Bacterium lactis aerogenes és Streptococcus lactis baktériumok hatására keletkezik. Házilag ezeket a baktériumokat nem adagolják a tejhez, hanem a levegőből kerülnek bele.
3471. kovkit
2013. jún. 4. 11:18

Sziasztok!

Még új vagyok itt, most kezdtem a diétát. Nem tudtam még mindent átolvasni, de láttam hogy emlegettek egy receptgyűjteményt. Át tudná ezt küldeni nekem valaki?

email címem: kovkit2@freemail.hu

ELőre is nagyon szépen köszönöm! :)

3470. gabrella
2013. máj. 27. 21:14

Szia!

Köszönöm a válaszod! Szeretném megkérdezni, hogy az aludttejet hogyan kell elkészíteni, vagy megaltatni?

3469. norcsi93
2013. máj. 10. 18:12
Köszi a gyors választ!:) Végülis már 2 vizsgaidőszakot átvészeltem mindenféle csodaszer és kávé nélkül. Valahogy most is menni fog.:)
3468. warj (válaszként erre: 3467. - Norcsi93)
2013. máj. 9. 08:47

hát én kihagynám, pl a színezék miatt


Szedjél lecitint ez serkenti az agyműködést :-))))

3467. norcsi93
2013. máj. 8. 19:56

Sziasztok!

Szerintetek fogyasztható az alábbi étrendkiegészítő a második időszakban? MEMOlife MAX a neve, az összetevők pedig a következők: halolaj (omega3), zselatin, szója lecitin, ginzeng kivonat, glicerin, emugálószer( glicerin mono sztearát), víz színezék(vas-oxid), antioxidáns( E vitamin)


Sejtem, hogy nem....pedig jól jönne egy kis tunning az agytekervényeimnek vizsgaidőszakban:((

3466. warj (válaszként erre: 3463. - Babóca87)
2013. ápr. 23. 13:27

nekem ez az aagar-agar gyanús a dologban, ezt olvastam róla a neten.


Az agaragar tengeri vörösmoszatokból nyert poliszacharid-keverék, sűrítő- és gélképző anyagnak használják. Élelmiszer-adalékanyagként jele (E406).[1] Főleg D-galaktóz cukormolekulákból felépülő hidrofil kolloid poliszacharid. A mikrobiológiai táptalajok leggyakoribb alapanyaga, de étkezési, kozmetikai és egyéb célokra is használják. Rendszerint vékony, lemezes, agglutinálódott csíkokból álló kötegek formájában vagy porrá őrölve kapható. Forró vízben való feloldás (a táptalajkészítésnél meghatározott ideig tartó főzés) után lehűtve sárgás vagy színtelen, szagtalan vagy enyhén jellegzetes szagú kocsonyaként szilárdul meg.


és még ezt és ez a mondat aggaszt a legjobban, azonkívül, hogy E 406


Mikrobiológiai felhasználása [szerkesztés]


Az agaragart világszerte baktériumok és gombák táptalajaként alkalmazzák.

3465. Babóca87
2013. ápr. 20. 17:41
ésss tettem fel róla képet is
3464. Babóca87
2013. ápr. 20. 17:41
nem találtam semmi olyat a receptben, ami korlátozná az időszakokat. szerintem első időszakban is ehető,de ha vki szerint nem, akkor cáfolja meg.
3463. Babóca87
2013. ápr. 20. 17:39

Találtam bio gumicukor receptet.


EPRES GUMICUKOR


18 adag – 20 gumi maci/adag


1. Facsarj ki annyi levet a narancsból, amennyit csak lehet. (fél csészényi kellene)

2. Mérj ki negyed csésze citrom levet és negyed csésze lime levet.

3. Keverd össze: a citrom levet, a lime levet és a narancs levet. (citrus dzsúsz :D) Ha nem akarod a narancsot elpazarolni, add a maradékot a léhez.

4. Kockázz fel 2 csésze epret.

5. Tedd az epret és a citrus juice-t egy keverő tálkába. (Gondolom itt össze kell keverni könnyedén, mint a banánosnál, de ezt nem írta külön. )

6. Párold a keveréket közepes fokozaton, amíg a gyümölcs extra puha nem lesz.

7. Vedd le a keveréket a tűzhelyről, és rakd (öntsd) turmixgépbe. Adj hozzá egy csomag nyers steviát, vagy ízlés szerint xilitet.

8. Keverd (turmixold) simára.

9. Hagyd 5-7 percig hűlni a forró keveréket.

10. Miután a keverék kissé kihűlt, adj hozzá annyi agar-agar zselatint, amennyire szükség van (haszn. utasítás szerint az üvegen. Fontos, h az egész adagot vedd figyelembe a folyadék mennyiségnél, különben nem zselésedik majd be!)

11. Turmixold, amíg csomómentes nem lesz.

12. Rakd (öntsd) egy lapos tepsibe. (A tepsid vastagságával – szerintem inkább a méretével, hogy mekkora felületre öntöd szét – kellene meghatároznod, hogy milyen vastagságúra szeretnéd a gumi macikat.)

13. Rakd hűtőbe egy órára, hogy megszilárduljon.

14. Miután a gumi keverék lehűlt és megszilárdult, vedd ki a hűtőből.

15. Vágd ki a gumimacikat egy extra kicsi (kivágó) formával. Nem kell szükségszerűen gumi macikat csinálnod. Olyan formát használhatsz, amilyet szeretnél.

3462. warj (válaszként erre: 3459. - Woodoo77)
2013. ápr. 11. 14:27
minimum 3 hónapig érdemes csinálni. Elsősorban ha a panaszaid megszüntek az a gyógyulást jelezheti, de ha biztos akarsz lenni akkor a vérvétel a legbiztosabb.
3461. warj (válaszként erre: 3460. - Woodoo77)
2013. ápr. 11. 14:26
hát én csak a sárgáját tettem bele, de egyébként ha kettévágod a tojást és a sárgájából megcsinálod a tojáskrémet, visszatöltöd habzsákkal, vagy egy nylon zacskó sarkát kilyukasztva és már kész is a kaszinó tojás.
3460. Woodoo77
2013. ápr. 10. 13:58
ja annyit még kérdeznék, írod alább ezt a tojáskrémet, csak a sárgája kell bele? a fehérje nem?
3459. Woodoo77 (válaszként erre: 3458. - Warj)
2013. ápr. 9. 17:57
Nagyon köszi, 6 hete csinálom, tehát az már a 2. szakasz. Ez meddig tart? Illetve honnan lehet tudni, hogy hogy áll a candidám? Van valami házi praktika amiből ki lehet szűri? Vagy marad a vérvétel?
3458. warj
2013. ápr. 9. 11:28

karfiolkrém ez már első időszakban is ehető


Hozzávalók:


fél fej karfiol

5 dkg teavaj

1 evőkanál szezámolaj (hidgen sajtolt olaj)

fél citrom finomra reszelt héja és leve

szerecsendió, őrölt kömény, só

petrezselyemzöld

2 dkg szezámmag



Elkészítés:


A fél fej rózsáira szedett és megtisztított karfiolt a vajon némi sóval és vízzel puhára párolom. Akkor jó, ha már puha, de még nem esik szét, megtartja az állagát. Ha kissé kihűlt, 2-3 evőkanál főzőlével krémesre turmixoljuk. Ezután kerül hozzá a szezámolaj, a citromhéj és -lé, a szerecsendió, őrölt kömény, só és az apróra vágott petrezselyem. A végén keverem bele a pirított szezámmagot. Nagyon jól érvényesül a krém állagában és ízében a szezámmag ropogóssága és pörkölt íze. Pirított tk élesztőmentes kenyér szeletekre kenem.

3457. warj (válaszként erre: 3456. - Woodoo77)
2013. ápr. 9. 11:25

Bocs tényleg lemaradt, csak a mondat első felére koncentráltam.


Attól függ egyébként melyik időszakban vagy első vagy második.


Első időszakban teavajjal és zöldségekkel tudod elsősorban a kenyeret enni.

Vagy piritva fokhagymával, teavajjal.

Piritva padlizsánkrémmel


Padlizsánkrém receptje:


50 dkg padlizsán

őrölt bors

½ citrom leve

1 kis fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

2 ek olívaolaj

pirítós


Ehetsz még olival olajban készült halkonzervezt (tarósító ne legyen benne) citrommal meglocsolva.

Lecsót.

Görög salátát

Joghurtos salátát.

Vízbe grízt (valahol az első oldalaknál megtalálod a receptet tk gríz kell hozzá)

Joghurtot zabpehellyel

Joghurtot saját készítésű műzlivel (zabpehely, magvak - pl napraforgó, sütőtökmag stb)


Második időszakban már egy kicsit lehet többféle lehetőség:


Pl bundás kenyeret tudsz csinálni a saját kenyeredből

Ehetsz tojáskrémes kenyeret (főtt tojás sárgája+teavaj, só fehérbors turmixolva)

Hagymás rántotta

Tükörtojás

Karfiol krém

Darált csirkemellből készíthetsz fasírtott köles, tojás saját kenyered beáztatva, ezt hot-plane-be kisütve, ez helyettesítheti a felvágotatt.

Vagy simán fokhagymásan lesütöd a csirkemellet (hot-planban) bár lehet másban is, csak így még zsír sem kell szinte alá.

Vagy grillezheted is a húst.

Lehet kapni bioboltba növényi kolbászt, ezt is lehet második időszakban, itt már tudsz a szendvicsre tenni mozzorella sajtot is.


Tehetsz a kenyérre paradicsom szószt (saját készítésüt) erre teszel egy szelet grillezet padlizsánt, erre mozzorella sajtot és sütőben megsütöd.


Szinte bármit meg lehet csinálni, csak kreatívnak kell lenni és a megengedett élelmiszereket használni.

3456. Woodoo77 (válaszként erre: 3455. - Warj)
2013. ápr. 8. 16:01
Aha ez jól hangzik, ki fogom próbálni. De azt nem írtad, hogy miket ettél a kenyérhez...
3455. warj (válaszként erre: 3454. - Warj)
2013. ápr. 8. 08:11
Még annyi kiegészítést, hogy a sütőbe egy kis lábosba érdemes tenni 1-2 dl vizet a sütés közben, ez párolog és sokkal jobb lesz a kenyér.
3454. warj
2013. ápr. 8. 08:10

Szerintem jobban jársz ha sütöd a kenyeret magadnak. A graham kenyérben is van szerintem élesztő, vagy kovász, és ha igen akkor nem jó a diétában. Én ezt a kenyeret sütöttem keltem 5:15-kor, 5 perc alatt összegyúrtam betettem sülni és mire reggelit, uzsonát csináltam a gyerekeknek, lezuhanyoztam stb már kész is volt a kenyér és a fiamnak kb 2-3 napra elég volt. Pamut konyharuhába kell csavarni hogy ott hüljön ki. Nagyon finom kenyér.



Ír szódás kenyér candidásoknak


Hozzávalók:


25 dkg tönköly teljes kiőrlésű liszt

15 dkg zabliszt

1 kiskanál nyírfacukor

1 kiskanál só

1, 5 kiskanál sütőpor

1 kiskanál szódabikarbóna

1 kis pohár joghurt

5 dkg liga margarin vagy teavaj

szódavíz (én szénsavas ásványvizet raktam)


Elkészítés: Minden hozzávalót összegyúrunk annyi szódavizet adva hozzá, hogy puha de nem folyós tésztát kapjunk. A tésztát lapított gömbbé formáljuk, lisztben kicsit meghempergetjük, a tetejét kereszt alakban bevágjuk és 200 C fokon kb 40 percig sütjük.


Én nem pihentettem a tésztát, egyből raktam a sütőbe.

Tanácsok: Szóda helyett szénsavas ásványvizet is lehet használni. A vajat én meg szoktam olvasztani, sokkal könnyebb belegyúrni a tésztába.

A szóda kb 1-1,5 dl.

Elkészítési idő: 50 perc

3453. Woodoo77 (válaszként erre: 3452. - Warj)
2013. ápr. 6. 19:22

Köszi! Lenne még kérdésem, élesztő nélküli kenyeret ettem 5 hétig, ma sajna nem kaptam, helyette vettem Graham kenyeret, teljes kiörlésűt,azt ehetek? Legközelebb kedden hoznak a pékségbe kenyeret, addig nem birom ki.


A másik kérdés, a kenyérhez miket ettetek? krémek? vagy miket? én ettől szenvedek leginkább.hiányzik a felvágott, kolbász stb.

3452. warj (válaszként erre: 3451. - Woodoo77)
2013. ápr. 5. 08:31
elküldtem neked privát üzenetben, az ex-candidások tapasztalatai fórumon beszéljük meg ezeket, itt a receptes oldal van, így könnyebb az információkat kiszűrni, hogy két külön oldal van. Röviden annyit, hogy ha az általunk ajánlott diéta szerint kezdted a terápiát, akkor a második időszakot 2-3 hét után kezdjük.
3451. Woodoo77 (válaszként erre: 3444. - Babóca87)
2013. márc. 30. 19:50
Új vagyok itt... 4 hete csinálom a diétát, mikor jön a második szakasz? ezt nem találtam sehol... jól hnagzik a sütid...
3450. Kiscsijke (válaszként erre: 3445. - Norcsi93)
2013. márc. 25. 14:37
én is ezt használtam. Számunkra nem sok különbség van h Bio vagy sem.
3449. Babóca87
2013. márc. 8. 21:33
nem feltétlenül muszáj élőflórásat ennünk, csak az jobb. minden joghurtban van bacilus kultúra, ami jó hatással van ránk. Csak az élőkultúrásban sokkal több ez a bacilus. Ennyi
2013. márc. 3. 22:25
Hali! Ha frozen yogurtot szeretnek csinálni is muszáj elofloras naturjoghurtot használnom, vagy elég a sima is? A bacik úgysem élik tul a fagyasztast. Előre is köszönöm!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook