Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinálsz, ha a szomszéd nem lakik a házában, gazos a kert, nem foglalkozik vele, és az összes csalán és gaz pollenje terjed...? fórum

Mit csinálsz, ha a szomszéd nem lakik a házában, gazos a kert, nem foglalkozik vele, és az összes csalán és gaz pollenje terjed...? (tudásbázis kérdés)

24. 00346cf747 (válaszként erre: 18. - Benvik)
2009. szept. 14. 22:24
Amennyiben a polgármester nem vásárolta fel a fél falu földjét, mely parlagon hever, akkor működik ez az eljárás. Ha részese a kupinak, nem nagyon... egymást nem büntetik meg.
2009. szept. 14. 22:22
Anyáméknak egyetlen szomszédjuk sincs. Az egyik oldalról faluvég (gondozás nincs), a másikról kihalt ház (gondozás nincs), szemből elköltöztek (gondozás nincs). A kihalt ház telekjét megvásárolná, de az örökösök ezer irányban laknak, még Izraelben, Svájcban is, a földhivatali eljárás lehetetlen. Úgyhogy kaszál, mint állat...bodzát, meztelen csigát, irt, csalánt gyomlál, mellesleg műveli a sajátját. Önkormányzat tárogat, még az utcafronti árkokat se kaszálja. A falu vége = világ vége.
2009. aug. 7. 17:14
mit várjak az ilyentől??????
2009. aug. 7. 17:14
ja, amikor megkerestem hol lakik, megértettem miért gazos az udvar. Az a ház ahol lakik a család, ugyanilyen ápolatlan, gazos, tiszta facsemete telep. Ami ott kinő, az ott is marad .
2009. aug. 7. 17:12
hát....semmi változás. kedden elmentem hozzá, ( ma péntek van) szépen kértem, csináljon rendet, mert nem bírjuk a csalánt szagolni, a gaz meg megy felfelé a falon, félek lejön a vakolat. azt mondta jönnek este. na el is jöttek, de semmi változás. most itt a hétvége, várok, ha hétfőig nem csinál valamit, bemegyek a hivatalba és megkérdezem mik a jogaim. adjon kulcsot és átmegyek, legyomirtózok mindent, vagy csináljanak valamit. Szörnyű, hogy ilyen közömbösek az emberek. Ma átnéztem a kerítés tövénél, képzeljétek, tele van meggyfával ültetve. kb. 5 cm-re van a kerítéstől. ha megnő szétnyomja a gyökér a kerítést. esküszöm direkt csinálja ez a tetű, pedig soha nem szóltunk egy rossz szót sem hozzá.
19. smumika (válaszként erre: 14. - Hotdog68)
2009. aug. 4. 14:47
na hogy döntöttél vársz avagy mész én mennék pláne ha allergiások vagytok mert később már nem allergiások lesztek hanem asztmások .Aki azt irta hogy legyél türelmes hát biztos nem küszködik allergiával .Én tudom milyen az azért is léptem anno tavaly én is .
18. benvik
2009. aug. 4. 12:21
Nálunk is ilyen volt a szomszéd telek. Gondolkoztam én is a feljelentésen, de soha nem vitt rá a lélek. Aztán az önkormányzat magától végigjárta a települést, és minden gazos telektulajnak kiküldött 1millió forintos csekket. Aki x napon belül levágta, annak csak 30ezret kellett befizetni. Eltűnt a gaz a faluban:-)
2009. aug. 4. 11:37

sziasztok!

nem vagytok egyedül.Nálunk is ez a sztory.Utt a szomszédban kb 20éve áll egy félig kész ház,egy közel 80éves papáé,aki nem hajlando eladni.De lepi a gaz,siklókkal és egerekkel,patkányokkal van tele.A szép zöld gyep nálunk már ezért lett tiszta gaz.Az önkormányzat semmit sem csinál... :-(

2009. aug. 4. 11:34
Be kell jelenteni az önkormányzathoz,jegyzöhöz.
2009. aug. 4. 10:32
Én ugyan fel nem jelenteném, nálunk is gazos a szomszéd kert.
2009. aug. 4. 10:22
10 éves tülmes vagyok hozzá, de allergiás a férjem nekem taknyom-nyálam összefolyik ha kimegyek az udvarra, és a fiam is most már egyfolytában tüsszög. Én meddig legyek még türelmes. ??? Azért mert ő lusta dög, én dögöljek meg az ő szemetétől?? Nincs ez jól sehogyan sem....
2009. aug. 4. 09:04

Utálom a feljelentgetősdit. Gondolom nem vagyok egyedül. Ne légy bunkó, ne jelentsd fel. Tuti felmérték a helyzetet, keresnek valakit,aki levágja a gazt.Ő sem akar veled haragban lenni - látod, ígérte, hogy levágják, a jó szándék megvan bennük.

Adj nekik egy pár nap türelmi időt.

2009. aug. 4. 08:39
tegnap szóltam nekik és azt mondták este eljönnek. Na, el is jöttek, itt voltak fél órát, de nem csináltak semmit. Most legyek bunkó és jelentsem fel? Fűt fát ígér, hogy levágják és semmi.....
2009. aug. 3. 15:26
A mellettünk levő telken egy virágkertészet van, és néha ott is emebermagasságú a gaz. Érdemes tujákat ültetni sűrűn arra az oldalra, az talán felfog valamit a pollenből.
2009. aug. 3. 15:06
elfelejtettem nem mondják meg ki jelentette fel az illetőt amugy azért ne aggódj és a hivatalba itt a jegyzőhöz mentem egyenesen
2009. aug. 3. 15:05

tavaly én is hasonló cipőben jártam állandóan hatalmas gaz volt a kertben és felmentem a hivatalba és mondták hogy jegyzőkönyvet csinálnak és kimennek felszólitani adnak 1-2 hetet hogy csináljon az illető valamit és nálunk szerencsére megcsinálta utána is néha kijöttek és ellenőrizték.Az éven nem volt erre szükség megcsinálta most bár nem a legjobban de nem derékig érő gaz van.

Amugy ha nem csinálta volna meg anno akkor több 10ezret kellett volna fizetnie mivel kaszálni kell vagy gyomirtózni a parlagfű miatt is .Nálunk mindannyian allergiásak vagyunk és mondtam hogy még a leleteimet is beviszem hogy bizonyitsam igen allargiás vagyok -vagyunk.Ha mi tudjuk nyírni kaszálni írtani akkor más is tudja .Most már én nem foglalkozom azzal se ha megharagszik a szomszéd .Biztos nem tudják az ilyenek milyen allergiával küszködni :(:(

2009. aug. 3. 12:27
azért nem kötekedtem vele eddig, mert hát mégis szomszéd, aztán majd ezután is ki fog cseszni velünk. de hát már nem bírom. ma este elmegyek, szólok neki, aztán ha nem csinál semmit, akkor jelentem valahol. csak nem tudom mi a módja ennek...
2009. aug. 3. 09:35
mi is jártunk már így ! 1. lépés! a polgármesteri hivatal! jelenteni kell a dolgot és tanácsot kérni h te mit csinálj... 2. lépés! ha az előző nem működik csináltass egy alergiatesztet és fényképezd le ha a te házad ereszcsugása alatt is ott van a gaz ( a ház falától 40 cm) és menj el mégegyszer a pm hivatalba ezeket bemutatva! innentől a közterületisek fognak kimenni egy rendőrrel h ammennyien nem vágja le a gazt pénzbüntetésre számíthat és kötelezheted a gyógykezelésed valamint a ház renoválásának ( ha szükség van rá) kifizetésére....
2009. aug. 3. 09:34

1, Írásban felszólítani a tulajdonost!

2, Ha nem tesz semmit, akkor Önkormányzat!

2009. aug. 3. 09:30
Akkor marad a feljelentés az önkormányzatnál.
4. hotdog68 (válaszként erre: 2. - 9933e6cc1b)
2009. aug. 3. 09:29
ezt már megtettük párszor, de a másfél méteres csalánt nem élmény kéthetente nekünk vágni, meg át sem tudunk menni, csak ha átmászunk a palánkkerítésen.
2009. aug. 3. 09:28
ha szólunk neki, akkor id-oda csap aztán annyi. de nem öli ki a gazt csak éppen elfekteti.Jelentsem fel, vagy mi legyen. A gaz mászik fel a házunk hátulján, félek abban is kárt tesz.
2009. aug. 3. 09:27
megkeresem és megmondom neki,ne lepődjön meg ha rendbe tartom a kertjét.majd szépen lekaszálom a gazt.
2009. aug. 3. 09:26
Mit csinálsz ha a szomszéd nem lakik a házában, gazos a kert, nem foglalkozik vele, és az összes csalán és gaz pollenje a te orrodat idegesí

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook