Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak, ha a párom szülei bejárkálnak a házba, amikor senki nincs otthon? fórum

Mit csináljak, ha a párom szülei bejárkálnak a házba, amikor senki nincs otthon? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
69. aac131dc75 (válaszként erre: 66. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 10:32
Írta,hogy ehhez az elköltözéshez már sokat nyelt.Nem tudhatod,hogy mik is voltak azok.Nem tulajdonos,lehet én is csak nyelnék,kérném a párom,hogy szóljon.Ha ő baszik rá,akkor ő miért tűrjön?
68. 76c87e32e1 (válaszként erre: 64. - Delfin40)
2015. szept. 22. 10:23

Semmit nem írtál, hogy mi az, amit tettél egyáltalán. Beszéltél a pároddal, aki ígérte, hogy szól nekik, és nem szólt.

Ez a te életed, ha ennyire nem tudod kezelni a dolgokat és tenni, akkor az a jó, ha hazamész, és egyedül élsz tovább a gyerekeiddel. Biztos boldogabb leszel egyedül, ha így érzed. Megértem, hogy nehéz lenne beszélni a szülőkkel, és lehet, egy beszélgetéssel elintézni mindent.

67. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - Delfin40)
2015. szept. 22. 10:22

Én is ezt tettem volna a helyedben.

Így nincs vita és a saját házadban te vagy az úr!

Attól még megtarthatod a pasidat! :D

66. 76c87e32e1 (válaszként erre: 61. - Aac131dc75)
2015. szept. 22. 10:21

Lehet ezernyi kifogást találni, hogy valaki miért nem akar megoldani egy problémát. Valakinek elmenni könnyű, és akkor nincs probléma, élheti a saját megszokott életét, másnak meg nehéz elmenni, mert közös életet szeretne.


Lehet, hogy a szülők meg azt gondolják, miért kell még átmenniük mindent megcsinálni, ami eddig a szokott, talán a férfitól el is várt rend volt, mikor már ketten vannak. És könnyebbség lenne nekik, ha nem lenne ez a plusz feladat. Csak azért, mert másoknál idegesítő az anyós, após, és nem tudják kezelni a helyzetet, még nem jelenti, hogy mindenhol ez a törvényszerű. És ahogy látjuk ennél az esetnél, ahol még csak nem is szóltak nekik, hogy zavaró, amit csinálnak (vagyis csak a nőnek, mert a férfi ezt szokta meg), másoknál is lehetséges, hogy nem jól kezelik a problémákat, ezért fajulnak el a dolgok. Itt már rögtön gyűlölködés van, pedig még tisztázni se próbálták.

65. algea (válaszként erre: 61. - Aac131dc75)
2015. szept. 22. 10:21

Igen, ez érdekes felvetés. Egy független nő persze más helyzetben van, nem lehet rá rossz szándékkal sem mondani, hogy beköltözött a készbe, főleg, hogy eleinte nála laktak. De hogy a férfi szüleinek állandó kéretlen jelenléte nem segíti elő, hogy a ház asszonyának érezze magát, az biztos.


kedves kérdező: fogsz végül beszélni az apósodékkal? Vagy megvárod, amíg a párod hazaér, mit szól a költözésedhez, talán a sokk megérteti vele, hogy ez neked nem apró-cseprő probléma, és beszél velük ő?


És mi van, ha rosszul sül el ez az elköltözés? Ha a sértettség csak sértettséget szül?


Telefonon, skypon, akárhogy tudtok beszélni? Tudja már, hogy elköltöztél?

64. Delfin40 (válaszként erre: 56. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 10:17

na babám legyél a helyembe.........

Tudod mennyit agyaltam mire hazakölöztem. Ráadásul a gyerekek is maradni akartak.

de inkább hazamentem. hazajöttem. Mit tegyek még? Én szeretem ezt a pasit, de bocs a szüleit nem kérem ahogy az otthonmban rendezkednek :)

2015. szept. 22. 10:13
Én is megértem a fórumindítót, ez a helyzet tarthatatlan, semmi keresnivalójuk anyóséknak a lakásban. Nem kell pakolni, rendezgetni stb. Viszont a férj dolga lenne ezt megbeszélni a szüleivel, tőle talán jobban elfogadnák minthogy az újdonsült meny egyedül -mivel most épp nincs otthon a pasi- kitiltsa onnan őket. Mert első reakció tuti hogy a felháborodás lesz a részükről. Ezt a legjobb lenne mielőbb tisztázni. Vagy négyesben, vagy csak a szülők és a fiuk hármasban.
2015. szept. 22. 10:13
A céltábla elv szerint, egy pár egy csapat, tehát maximum együtt kell velük beszélni. De ez a férfi hozott terhe, ami a nőt terheli, egészséges kapcsolatban, a férfinak kell ilyenkor kiállnia. A magán akció visszaüthet, mert ha a pici fiú, pici fiú akar marad és a szülőkkel nem lesz kellően erélyes, hogyha felhívják, hogy képzeld mit mondott a feleséged, akkor a nő fogja viselni mindig a nacit. Ha persze ez neked így megfelel oké, de ha ilyen "apróságban" nem áll ki a család mellett, akkor mi lesz a komoly bajokba?! Haza fut anyuci szoknyája mellé?
61. aac131dc75 (válaszként erre: 56. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 10:11

És mi van ha azért nem szól,mert még csak nem is érzi otthonának?

Bár erre csak ő tudná a választ,itt most jelen esetben csak tippelgetések vannak.

60. 76c87e32e1 (válaszként erre: 55. - Aac131dc75)
2015. szept. 22. 10:07

De felőlem mindenki azt csinál, amit akar. Ha én szeretnék egy férfit és vele akarnék élni, előállna egy ilyen helyzet, próbálnám megoldani mindenképp. Mert ha nem teszek semmit, akkor nem változik semmi. Ezt nem érezném egy akkora hatalmas problémának, ami kezelhetetlen, főleg úgy, hogy nem is csináltak semmit ellene.


Az kezelhetetlen probléma lenne, ha a párom verne, megcsalna, inna stb. Akkor elköltöznék rögtön. De hogy szólni pár szót a szülőknek, hogy köszi, de már nem kell segíteni, megoldjuk, és zavaró a jövés-menés, rendezkedés, az nem nagy ügy. Nem nyilvánvaló nekem a történetből, hogy a szülők a kérés ellenére is mennének, mert a kérés sem történt meg.

59. michelle.r (válaszként erre: 54. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 10:07

Szegények, jobb lenne, ha megtanulnának gondolatot olvasni :))


Komolyan nem értem.

58. michelle.r (válaszként erre: 55. - Aac131dc75)
2015. szept. 22. 10:06

Igen, konfiktust kezelni pontosan így kell :) Azt kell gondolni, hogy a másik azt gondolja, hogy én azt gondolom :DDD


Basszus, felnőtt emberek nyissák ki a szájukat, és mondják el, hogy mi nem tetszik. Ebben a családban ez valószínűleg mindig így volt, és ha már beszélgetés helyett gondolkozzunk azon, hogy mi járhat a másik fejében, gondolkodjuk el azon, hogy merő kedvességből csinálják, ezért, hogy fontosnak érezzék magukat.

57. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Delfin40)
2015. szept. 22. 10:03
Nekem az a véleményem, hogy ez semmiképp nem szép dolog, de gondolom a szülők nem is gondolnak arra, hogy ez zavaró lehet. Természetesen egy családnak is kell, hogy legyen saját családi intimitása, amibe én szerintem az nem fér bele, hogy ha nem vagyunk otthon, akkor ott bogarásszanak, akárcsak a szülők, vagy bárki. A segítségük tiszteletre méltó, de valóban akkor kellene nyújtani, amikor megbeszélitek, hogy nektek is jó. Bármennyire kínos, szerintem ezt csak úgy lehet megoldani, hogy meg kell mondani nekik szépen.
56. 76c87e32e1 (válaszként erre: 55. - Aac131dc75)
2015. szept. 22. 10:02
Én nem gondolom azt, hogy egy nőnek az a feladata, hogy a párjának örömet okozzon. :) Egy kapcsolatban társaknak kell lenniük. Ha a férfi sokat utazgat, valószínűleg nem ezzel foglalkozik, ráadásul megszokta, hogy így működnek a dolgok. Nehogymár asszonynak lehessen nevezni azt, aki a saját otthonában nem tud erélyes lenni, és szólni azért, ami zavarja. :))))) Akár a párjának, akár a szülőknek, akár a gyerekeinek. Így lesznek tönkretéve jónak induló kapcsolatok, mert nem beszélnek normálisan, csak dühöngenek a másik háta mögött. Nem hiszem el, hogy a párjával is ne tudná normálisan megbeszélni, hogyan és mit mondjanak a szülőknek, hogyan intézzék azt, hogy ne járjanak át.
55. aac131dc75 (válaszként erre: 54. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 09:57

Nehogy már a fórumindító legyen a hibás!

Van saját háza,gyermekei.Feladta,hogy a párjának örömet okozzon.Odajárkálnak a szülők,a pasi pipogya,nem mer szólni pedig az ő dolga lenne.

A fórumindító meg tuti hogy úgy érzi,hogy a szülők azért csinálják,mert a kicsi fiam házáról csak mi tudunk rendesen gondoskodni....

Szerinted hogy érezheti magát?Szerintem csak megtűrt személynek.

54. 76c87e32e1 (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2015. szept. 22. 09:53
Azt írta egyik hozzászólásában, hogy a párja sem beszélt velük. Szép ez a tipikus mentalitás, ami itt zajlik javarészt, hogy rögtön likvidálni a büdös bunkókat, ahelyett, hogy talán közölni velük finoman, mi a probléma. :)
53. 9c57fd10dc (válaszként erre: 20. - Delfin40)
2015. szept. 22. 09:53
Ahogy itt irogatsz, már rég megbeszélhetted volna a szülőkkel. Nehéz dolog kimondani a dolgokat, felvállalni a véleményünket, kiállni magunkért magunk, a gyerek és a párunk miatt, de meg kéne tenni. Hogy lesz ebből a jövőben bármiféle kapcsolat is, hogy ha nem kommunikálsz?!
52. michelle.r (válaszként erre: 48. - Delfin40)
2015. szept. 22. 09:51
Valaki egyébként elmondta már nekik, hogy ez mennyire zavar?
51. 76c87e32e1 (válaszként erre: 45. - Delfin40)
2015. szept. 22. 09:49
Én nem értelek. Miért nem mondod meg nekik egyszerűen, hogy köszönöd az eddigi segítséget, de már boldogultok ketten, és te mindent megcsinálsz. Miért jobb, hogy magadban dühöngsz, és még csak meg sem próbálod helyretenni a dolgokat? Ha valami zavar, ez a megoldás, hogy magadban anyázol, milyen bunkók, ahelyett, hogy szólnál nekik? Vagy van valami a háttérben, amiről nem írtál, és ami miatt nem akarsz beszélni velük?
50. c40efa00cc (válaszként erre: 48. - Delfin40)
2015. szept. 22. 09:48
Ne hányj, hanem cseréld le a zárat.
49. aac131dc75 (válaszként erre: 47. - Mosolyka1111)
2015. szept. 22. 09:47

Gondolom az ő idejében 18 évesen már férjnél volt.Megilletődve hogy most mi is van és anyucinak/anyósnak kifejezetten örült!

Csak hát,más világ van!

48. Delfin40 (válaszként erre: 44. - Mosolyka1111)
2015. szept. 22. 09:45
Mondjuk én is genyó tudok lenni. A konyha ablakban van egy kulcs, amivel az alsóépületeket nyitjuk. Na azt bevágtam a táskámba, és keresheti apósom. Az alsóépületbe nem jut be az tuti. Hányok ettől a helyzettől........
2015. szept. 22. 09:44
Még egy gondolat. Szerintetek az ilyen anyós, amikor ő volt ifjú asszony, ezt simán hagyta, vagy még örült is neki? Nem irónia, komolyan érdekelne...
46. anya4005 (válaszként erre: 1. - Delfin40)
2015. szept. 22. 09:43

Csak ezt olvastam...

Mi egy házban,de külön élünk anyóstól. Mivel a bejárati ajtó rendszerint nyitva van,akkor jön-megy,mikor kedve tartja. Sokszor csak annyit látok,hogy a posta a pulton,vagy a kajásdoboz (amiben adtam valamit) az asztalon.

Nem tudok leülni meginni egy kávét,mert szagra jön,rögtön itt terem,pedig nem dumálni akarok vele,hanem teszem azt netezni.

Na,egy idő után elkezdtem zárni az ajtót. Akkor kopog,de meg sem várja a választ,már nyit is be. Maradt a kulcsra zárás. Mikor nem vagyok rá kiváncsi,egyszerűen bezárkózom.

Szerintem,ha a pároddal közösen tervezitek eltölteni a következő jó sok évet,cseréltess zárat,és kész! Majd rájönnek az ősök,hogy nem átjáróház az otthonotok!

45. Delfin40 (válaszként erre: 41. - Algea)
2015. szept. 22. 09:41
csak tudod az a baj, hogy a párom most is kb. 2000 km-re van. Én meg itt vagyok a szüleivel. akik idejárnak mosni, takrartani..... Kinek kell ez, nekem biztos nem.
2015. szept. 22. 09:40
Most hogy bent laktok, hozd fel, hogy mivel nap közben melóban vagytok, riasztót kellene csináltatni. Annak a kódját csak Ti tudnátok, és előzékenyen megmondanàtok, hogy ne menjenek be innentől a házba, mert be van élesítve.
43. 2f7e180b49 (válaszként erre: 42. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 09:40
én pl azért nem megyek és küldöm el finoman a kva anyjába az anyóst azért amiket csinál mert tiszteletben tartom hogy a párom édesanyja biztos megvannak a belső harcai biztos segíteni akar, jó szándékkal teszi édesanyától is ezt hallgatom h ne bántsam meg...inkább én szívok miatta hurrá
42. 76c87e32e1 (válaszként erre: 35. - A360345bdd)
2015. szept. 22. 09:29

De nem biztos, hogy minden szülő ilyen. :) Az is megtörténhet, hogy a szülők, ha beszélnek velük, elfogadják, és nem mennek pakolni, rendezkedni.


Azt megértem, hogy sok férfi töketlen, és nem foglalkozik azzal, ami nem őt érinti vagy kellemetlen. De azt nem értem, hogy felnőttként miért nem lehet a nőnek is odaállni és beszélnie velük. Mielőtt megutálná és hibáztatná a szülőket, talán el kellene nekik mondani a problémát. :))))))

41. algea (válaszként erre: 10. - Delfin40)
2015. szept. 22. 09:28

Én nagyon megértelek. Azzal együtt, hogy azt is értem, apósodék jót akarnak. De megsértik a legbensőbb szférátokat. Ha én reggel kupit hagyok, mert rohanás van, azt, valljuk be, valamennyire azért szégyellem, és a saját anyukám előtt sem lennék rá büszke, de amint hazaérek, megcsinálom, és a harmónia visszaáll, a lelkembe is. Ha valaki más tanúja a gyarlóságomnak, még ki is javítja (elmosogat helyettem, stb.) hiányosságomnak, azzal megalázott helyzetben érzem magam, akkor is, ha a másik félben semmi ilyen szándék nincsen.


Úgy érzem, a fő probléma az, hogy nem vagy annyira közeli, bensőséges viszonyban a párod szüleivel, ami megengedné azt, hogy a magánéletetekre így rálássanak. Van, aki felnőttként a saját szüleit sem kívánja ennyire beengedni a legbensőbb világába, pl. ne lássák már a gyűrött, ilyen-olyan ágyneműnket egy romantikus éjszaka után, stb. Másnál meg ennyi simán belefér, ezért kapod a nagyon eltérő válaszokat. Ugyanez a helyzet pl. a bejáró nénivel kapcsolatban is: van, aki azért nem adná ki a kezéből a házimunkát, mert szereti csinálni, de legalább ennyien azért nem, hogy egy idegen ne kotorásszon a holmijai között, nem azért, mert elvinne valamit, hanem mert nem tartozik másra, hogy mi van a szemetesben, a mosogatóban, stb.. Mit is nem lehet ezen érteni?


De a lényeg az, hogy neked nem fér bele, ezt legelőször a párodnak kellene megértenie, és aztán tényleg együtt beszéljetek a szülőkkel, kedvesen, de határozottan.

40. c40efa00cc (válaszként erre: 10. - Delfin40)
2015. szept. 22. 09:27
Ne magyarázkodj, mert jogosan vagy dühös. Én falra mászok az ilyenektől. Bunkók a párod szülei, sajnálom. :(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook