Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak, ha a párom szülei bejárkálnak a házba, amikor senki nincs otthon? fórum

Mit csináljak, ha a párom szülei bejárkálnak a házba, amikor senki nincs otthon? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
99. aac131dc75 (válaszként erre: 98. - A360345bdd)
2015. szept. 22. 14:23

Én is ezt mondom!

A legjobb döntést hozta meg! :D

98. a360345bdd (válaszként erre: 95. - Ab61752c45)
2015. szept. 22. 14:19

végzetes hiba!


1) bűncselekmény is lehet, hiszen nem tudjuk a tulajdon lapon milyen nevek szerepelnek!!!


2) ha a néni nem csak észrevenni nem tudja magát, de egy kretén is, tuti addig erőlteti, amíg beletöri....


3) a legjobb megoldást választotta :)

97. bnedora (válaszként erre: 95. - Ab61752c45)
2015. szept. 22. 14:16
Milyen jogon?
96. 76c87e32e1 (válaszként erre: 93. - Aac131dc75)
2015. szept. 22. 14:10

Ez csak kekeckedés, a terasz átrendezését, rendbe tételét is gondolhatják segítségnek.

De éppen ez a baj, ha olyan típusok, mint te vagy a fórumindító eldöntik magukban, hogy azok szemét rátelepedők, és inkább dühöngenek és a párjukon verik le, vele veszekednek, ahelyett, hogy pár mondatot beszélnének a szülőkkel, hiszen nem idegenek, akkor itt megreked a dolog és tönkre mehet egy kapcsolat egy hülyeségen.

2015. szept. 22. 14:06
talán cseréld ki a zárakat.
94. 76c87e32e1 (válaszként erre: 92. - A360345bdd)
2015. szept. 22. 14:04
De az már nem a szülők "hibája", hogy a pasi tesz rá és nem csinál semmit. :) Az a kettejük közti gond, hogy még ezt sem tudják megbeszélni, lerendezni.
93. aac131dc75 (válaszként erre: 91. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 14:00
Igen,a mosogatás még lehet segítség is!De az hogy lim-lomot összeszednek,mert jó az még.Átrendezik a teraszt,mert nekik úgy tetszik az már rájuk telepedés!
92. a360345bdd (válaszként erre: 91. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 13:57
De az, hogy először szóljon, nem a nő dolga! Mégis csak a pasi szülei, ez első körben az ő feladta, ő tudja hogyan kell tálalni, hogy a szülők felfogják!
91. 76c87e32e1 (válaszként erre: 85. - Algea)
2015. szept. 22. 13:55

Én örülnék, ha valaki kitakarítana és elmosogatna, míg nem vagyok otthon. :))))

De nem arról van szó, hogy le kéne nyelni, el kéne fogadni. De ha nem szólsz, hogy ne csinálják, akkor miért várod el, hogy ne csinálják? Lehet, azt hiszik, milyen jót tesznek, hogy pluszban besegítenek, ne legyen az nekik teher. Miért kell rögtön azt feltételezni, hogy azok rosszindulatú, rátelepedő emberek, akik nem hagyják őket élni? Eddig elkelt a segítség, honnan tudják, hogy mostantól nem?

90. michelle.r (válaszként erre: 85. - Algea)
2015. szept. 22. 13:53

Szerintem a szennyeskosár kirablása valaki másé :o)) Tök jók ezek a fórumok, kicsit hasonítanak ahhoz a játékhoz, amikor súgj valamit a melletted ülőnek. Aztán csodálkozz, hogy mi érkezik vissza :o))


Ebben egyébként tényleg az a legszomorúbb, hogy kapcsolatok mennek teljesen tönkre, mert az emberek nem képesek higgadtan, érvelni, érdeket érvényesíteni, sők normálisan kommunikálni sem.

89. nikletty (válaszként erre: 85. - Algea)
2015. szept. 22. 13:50
igen, faramuci, nem beszélt a szülőkkel de el is költözött, tehát döntött... nem is kellett volna kiírni ezt a fórumot.
88. 2f7e180b49 (válaszként erre: 85. - Algea)
2015. szept. 22. 13:01
ez nem egy kicsi béka hanem egy nagy teher ezt lenyelni és ezt is csak egy ideig lehet tűrni nyelni tekintettel lenni a másik "jó szándékára", én a gondolatba borzongok bele hogy ő fogja és bemegy és turkál és nézelődik és következtetéseket von le adott esetben milyen koszosan putrisan rendetlenül élünk ...nálam már erre is volt példa, senki nem kérte mennyen át akkor mikor rendetlenség van, mert épp mindenki dolgozik...dühítő egy dolog és mikor a cselekedeteimet bírálja felül az még utálatosabb
87. aac131dc75 (válaszként erre: 83. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 22. 12:57

Nem kell lenyelni a békát.Hisz ott élnek életvitelszerűen.A lakás /tökmindegy ki a tulaj/ intimszféra!

Segítsen,ha kérik,de nehogymár átrendezzék a teraszt,mert nekik úgy tetszik!

Szerintem jól döntött.HAZA ment,ahol nem kell idegeskednie,hogy mindent ott talál-e ahol hagyott.

86. Cippora (válaszként erre: 36. - Delfin40)
2015. szept. 22. 12:55
És a szülőknek mondtad,hogy fejezzék ezt be?
85. algea (válaszként erre: 83. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 22. 12:54

Tényleg csak nekem (és a fórumindítónak) _kicsi_ béka az, ha egy másik ember kéretlenül belenyúl a mosogatómba, a szennyeskosaramba, az ágyneműtartómba, stb.?


A kéretlen, már kellemetlenné váló segítség nem segítség, hanem a másik emberre való rátelepedés, tehát nem pozitív, hanem negatív végkicsengésű dolog.


Írom ezt úgy, hogy nem kételkedem a szülők jó szándékában, de a szándék nem mindig változtat azon, amit végül elérünk a tetteinkkel, jelen esetben a fórumindító dühén, sértettségén.


Az faramuci helyzet finoman szólva, hogy a szülőkkel még senki nem beszélt a problémáról, így a fórumnak sincs sok értelme.....

84. fincsi5 (válaszként erre: 83. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 22. 12:53

Ez tévedés.:) Ha adok a gyerekemnek egy lakást, még nem jelenti azt, hogy ott úgy viselkedek, mintha az enyém lenne.

Nálunk az fordult elő, hogy többször kellett szerelőt,csomagot, stb. várni, és bizony néhányszor előfordult, hogy addig unalmamban elmosogattam.

A fiam szépen célzott rá, hogy ők ezt este megteszik, ha hazamennek. Megértettem, hogy zavarta őket, célzásnak vehették, pedig 3-4 hetente fordult elő, hogy menni kellett.

Most, hogy közös házba költöznek, határozottan kíváncsi vagyok, adnak-e kulcsot, bár én jobban szeretném, ha nem, hogy "ne essek kísértésbe".D

83. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 77. - Trüffel)
2015. szept. 22. 12:28

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogyha valakihez odaköltözöm és nem az enyém (is) a lakás), hanem a társamé, netalán annak szüleié, ráadásul még segítenek is... egy kicsi békát le kell nyelni...

A többi megbeszélés és kompromisszzum.

2015. szept. 22. 12:21
Így ismeretlenül, csak az egyik fél oldalát ismerve (azt sem teljesen) Igazából nem lehet jó tanácsot adni. Annyit azért gondolom eddig is tett a fórumindító, hogy rágta a párja fülét, hogy ez neki nem jó így. Bár ahogy látjuk ez nem volt valami produktív...
81. bnedora (válaszként erre: 77. - Trüffel)
2015. szept. 22. 11:51
Lelkiállapot? Eddig nem tett semmit a fórumindító. Nem az a megoldás, hogy felhúzom az orrom, és elköltözök, főleg akkor, amikor a párja nincs is otthon. Azért nagyon keveset tudunk a kapcsolatukról, nagyon hiányos az infó. Nem kell azonnal elítélni a szülőket. Lehet, hogy korábban meg volt nekik engedve a fiúk révén, hogy átjárjanak és segítsenek, mivel a fiú sokat van távol. Én nem rosszindulatot, hanem segítséget látok abban, amit tesznek. Mindenesetre, ha továbbra is együtt akarnak élni, akkor a beszélgetés a megoldás.
80. 76c87e32e1 (válaszként erre: 77. - Trüffel)
2015. szept. 22. 11:32

Egy kapcsolatban gyakran előfordul, hogy az embernek igaza van, de attól még a probléma ugyanúgy fennáll. :) Lehet dafke keresztbe tenni a másiknak, de attól mi lesz jobb?

Itt akkor lenne igazi probléma, ha a férfi ragaszkodna ahhoz, hogy a szülei átjárhassanak, amikor csak akarnak, a nő pedig ezt nem viselné el. Akkor nincs megoldás. Ha a férfi is hajlik arra, hogy ez nem jó, vagy ő nem foglalkozik ezzel, de neki mindegy, akkor annyi kompromisszumkészség kell a nő részéről is, hogy ha meg akarja oldani a problémát, akkor a kezébe veszi a dolgokat. Az ideális az lenne, ha a férfi beszélne a szüleivel és lerendezné a dolgokat. De így meg senkinek sem jó, ha különmennek és harag van közöttük.

79. Trüffel (válaszként erre: 78. - Michelle.r)
2015. szept. 22. 11:18
Jó, akkor élettársak :D
78. michelle.r (válaszként erre: 77. - Trüffel)
2015. szept. 22. 11:16
Húúú, már házasok lettek? :o)))
2015. szept. 22. 10:51
Hát igen, ezért gondolom hogy jobb lett volna megvárni amíg itthon van a párja és addig nem elköltözni. Biztos sokkal árnyaltabb a kép, mint ahogy mindig, ha gyerek-szülő kapcsolatról van szó, de akkor sem lehet homokba dugni a fejét a férjnek, mert igenis fel kell nőni és elmondani a szülőknek, hogy szereti őket és szuper hogy segítenek, mert ez nagy szó, de úgy segítsenek hogy az tényleg segítség legyen. Mert erre rá fog menni a kapcsolat, ha nem lesz mihamarabb változás. Nem kellett volna eddig várni és hagyni hogy a feleség ilyen lelki állapotba kerüljön.
76. 76c87e32e1 (válaszként erre: 75. - 76c87e32e1)
2015. szept. 22. 10:47
A fórumindító reméli, nem én. :)))
75. 76c87e32e1 (válaszként erre: 74. - Trüffel)
2015. szept. 22. 10:46
Biztos azt remélem, hogy a férfi összekapja magát és lerendezi a szüleit. Csak (szerintem) ez a különbség a jó és rossz kapcsolatok között, hogy a jóban meg tudják beszélni és együtt tenni a problémák ellen, a rosszban pedig kizsarolják a másikból és csupa veszekedés kíséri a dolgokat.
2015. szept. 22. 10:44
Gondolom az hogy elköltözött a Fórumindító számáma nem a megoldást jelenti, csak őrlődik a férje tehetetlensége és a saját érzései között. Gondolom mos telt be a pohár. Bár lehet, hogy jobb lett volna ezzel a költözéssel még várni, legalább megvárni míg a férj hazajön.
73. 76c87e32e1 (válaszként erre: 72. - Aac131dc75)
2015. szept. 22. 10:43

Nyilván nem szereti annyira, hogy ha tudta, őt annyira zavarja ez a helyzet, hogy inkább elmegy, akkor sem tett ellene semmit. Nem kell minden kapcsolatot erőltetni, ami nem működik, és nincsenek meg benne azok az alapok, amikre építkezni lehet.


Itt nem arról van szó, hogy anyós-após annak ellenére folyton átmegy és beleszól az életükbe, hogy megkérték őket, ne tegyék. Itt még csak szólni sem szóltak nekik, vagy lustaságból vagy nemtörődömségből. Akkor?

2015. szept. 22. 10:39

Valahol megoldotta igen!

Nyugodtan élhet a házában,ahol nem zaklatják!

A szeretet meg egy olyan dolog,hogy ezért még nem kell különmenniük!Ha a pasi szereti akkor utánamegy!

71. 76c87e32e1 (válaszként erre: 69. - Aac131dc75)
2015. szept. 22. 10:37
Akkor ugyanazt kérdezem, mint az előbb, hogy mi a probléma? Megoldották azzal, hogy a nő elköltözött, minek utólag dühöngeni?
70. 76c87e32e1 (válaszként erre: 64. - Delfin40)
2015. szept. 22. 10:36
De most mi a problémád? Hazaköltöztél, jól érzed magad, a párod sem akart visszatartani az elköltözéstől. Ez nem lehetett egy akkora szerelem és jó kapcsolat, hogy erőfeszítést tegyetek egymásért. Utólag dühöngeni mire jó? :) Biztos lehetett volna megoldást találni, a párod is szólhatott volna a szüleinek, te is beszélhettél volna velük, nem tettétek. Ha ennyit sem jelentetek egymásnak, jobb, ha tovább léptek, és kerestek mást.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook