Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tegnap szólt az óvónő, hogy a fiam, napok óta szó szerint semmit nem eszik az oviban. Otthon semmi változás. Mit csináljak? fórum

Tegnap szólt az óvónő, hogy a fiam, napok óta szó szerint semmit nem eszik az oviban. Otthon semmi változás. Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Solyo
2009. jan. 12. 19:58

Sziasztok! Az én fiam (5 éves múlt) is alig eszik az oviban már hetek óta és ma pl. semmi mást nem evett meg csak a leves levét. Ebédre tökfőzelék volt pörkölttel, uzsonnára zöldségpástétomos kenyér.

Utálja, hogy az óvónénik próbálják rávenni a kóstolásra. Megútálta az ovit, pedig régebben szeretett oviba járni. Már többször kértem az ovónőket, hogy ne erőltessék nála az evést. Ez azután volt, hogy kiderült egy héten háromszor kihányta a számára undorító ételt amit meg kellett kóstolnia. Sírt is. Nem tudom mit csináljak. Ő itthon is válogat és egyre jobban. Leginkább tésztaféléket eszik, joghurtot és néhány féle gyümölcsöt, húst egyáltalán nem. Van erre megoldás?

31. supin
2008. dec. 7. 19:11
Válogatós lenne??
2008. dec. 7. 10:27
Semmit. Ha latja, hogy senkise nyaggatja ezzel, s ehes lesz, majd eszik...
2008. dec. 6. 23:47
egyébként ez fordítva is működik (mármint a hóbort). A nővérem kislánya világ életében rossz evő volt (kivéve vasárnap, amikor összejött a család)... semmit nem evett se otthon se másutt... aztán bekerült az oviba... most középsős, amikor ovi idő van feltankol (hurkákkal) szünidőben pedig leadja... mindenkinek vannak "beütései", ettől vagyunk egyediek :) szerintem ha nem múlik el se aggódj, akkor se ha bosszant, h befizetted és nem eszi meg...
28. ae12cc5be5 (válaszként erre: 18. - Emilía78)
2008. dec. 6. 08:08
Ja, ha otthon eszik, nem fog éhen halni, ne aggódj, ilyen hoppáréja a lányomnak volt anno, de csak néha-néha, nem tartott sokáig!
27. 3aeb86a367 (válaszként erre: 15. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 5. 22:49
Ezt nem tudtam. De ha valaki lisztérzékeny, vagy ilyesmi akkor szülő viheti nem? Max. ÁNTSZ engedéllyel. Legalábbis a kisebbik fiam mesélte még az oviban tavaly, hogy az egyik ovistársa lisztérzékeny és az anyukája főz otthon neki külön amit aztán bevisz neki az oviba.
26. 3aeb86a367 (válaszként erre: 12. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 5. 22:46
Na ez ismerős. Az én két fiam sem hajlandó az iskolában nagy wc-zni. A kisebbik még az oviban sem ment el. Kérdeztem miért nem megy nagy wc-zni. A kisebbik azt mondta azért mert mindig kinevetik kakilás közben. A nagyobbik meg azt felelte, hogy nem mehet ki a wc-re mert a tanárnő nem engedi. Hát nem tudom. Gondolom mindig óra közben szeretne kimenni és lehet azért nem engedi ki.
25. 3aeb86a367 (válaszként erre: 11. - H.editke)
2008. dec. 5. 22:40
Csak egy ötlet volt. Ezek szerint rossz ötlet.
24. ZiZi81 (válaszként erre: 18. - Emilía78)
2008. dec. 5. 22:31

Igen ez kicsit bosszantó,hogy kifizeted az étkezési csekket,amikor nem is eszi meg,de szerintem hamarosan átesik ezen a hóborton.

Mondjuk nálunk úgy szokott lenni,hogy megkóstolni kötelező mindenkinek az ebédet,de természetesen,ha utána is azt mondja,hogy nem finom,akkor nem kell megenni.

Mondjuk megbeszélhetnéd a kisfiaddal és az óvó nénikkel.

23. ZiZi81 (válaszként erre: 20. - Emilía78)
2008. dec. 5. 22:27
Nem azért írtam az édességet,hogy azt adjatok neki,hanem azért,hogy ha azt megeszi a főzelékeket és a többi ételt nem,akkor valami rafinéria van a háttérben.
2008. dec. 5. 22:24
megpróbáltam válaszolni a kérdéseitekre
21. Emilía78 (válaszként erre: 9. - 5529fc88b4)
2008. dec. 5. 22:23
nyílvánvalóan itt vannak olyan ebédek is amit én amúgy nem szoktam főzni, mert tudom, hogy nem szereti, de pl, valamelyik nap rántott hús volt, azt szereti, és meg se kóstolta! mondván hogy nem jó, ő nem szereti
20. Emilía78 (válaszként erre: 8. - ZiZi81)
2008. dec. 5. 22:22
édességet nem tudom hogy szoktak-e adni az oviba, de nem hiszem, a semmit az a tízórai, ebéd és uzsonnát jelenti (én meg kifizetem)
19. Emilía78 (válaszként erre: 7. - Pircsi24)
2008. dec. 5. 22:21
nem tudom, hogy a barátja-e sem, ezt nem mondták
18. Emilía78 (válaszként erre: 6. - Pircsi24)
2008. dec. 5. 22:21
igen otthon úgyan úgy eszik mint eddig, reggel is uzsonnát is és vacsorát is. (uzsit mindig szokott itthon enni az ovis uzsi után még pluszba.) Ezért nekem nem tűnt fel hogy valami válzás lenne, csak az óvonő szólt- hogy kb. 2-3 napja nem eszik semmit az oviba.
17. Emilía78 (válaszként erre: 5. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 5. 22:19
nem szerencsére, nem beteg (kop-kop-kop)
2008. dec. 5. 16:26

szia! szerintem se kell vele semmit csinálni... ha otthon eszik akkor semmi gond. Van hogy olyan gyerek is sztárjkol így az ovi ellen, aki amúgy szereti(de otthon csak jobban szeret lenni)


amikor én ovis voltam még "megtömték" a gyerekeket, anyukám a szomszédcsoportban volt, átmentem eldicsekedni, hogy "anya, megtanultam megenni a paradicsomos krumplit... blááá... " (blááá=ki is hánytam)


erőltetni nem szabad!!! magától meg fog oldódni, ha pedig egyszerűen tényleg nem ízlik, akkor otthon fogja pótolni, hagyd, had egyen


édességgel ne rontsátok el, és ha nem beteg, tényleg nem érdemes otthonról ételt bevinni...


Ha az óvónő nagyon akadékoskodna, hogy nem javul, baj van (bár mint szakmabeli, ha otthon eszik a gyerek, nem bosszantanám feleslegesen ezzel a szülőt), kérd meg a gyerkőcödet, hogy mindenből egy falatot kóstóljon meg, mert csak akkor hiszi el az óvonéni, hogy nem finom, ha megkóstolta...

15. ae12cc5be5 (válaszként erre: 10. - 3aeb86a367)
2008. dec. 5. 16:21
Nem engedik az otthoni kaját bevinni-ÁNTSZ
14. mmanoka (válaszként erre: 12. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 5. 16:17
Én is erre gondoltam, hogy valami negatív dolog érte.
13. mmanoka (válaszként erre: 10. - 3aeb86a367)
2008. dec. 5. 16:12
Szerintem is ez rossz ötlet.
12. ae12cc5be5 (válaszként erre: 5. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 5. 16:09

Ja, és az mit jelent, hogy otthon semmi változás? Otthon rendesen eszik, vagy otthon sem eszik azóta. Ha csak az oviban nem eszik, előfordulhat, hogy érte valami negatív élmény (pl. egy gyerkőc gusztustalankodott a kajával, beleköpött vagy ilyesmi)

Az én fiam nagywc-zni nem hajlandó az oviban, azt sem tudom, hogy szaladjak vele hazáig, mert hiába kérdem meg az oviban, kell -e, mindig út közben jut eszébe, és ez nem jó, hogy visszatartja.

Egyedül még nem tudja kitörölni a fenekét, az óvónénik meg nem hallják, ha kiabál, hogy kész vagyok, és hiába szól, hogy nem pisilni megy, nem figyelnek sajnos rá, elfelejtkeznek róla. Nyilván van elég bajuk, de a lényeg, hogy sok negatív élmény érheti a gyerkőcöket, próbáld kiszedni belőle.

11. h.editke (válaszként erre: 10. - 3aeb86a367)
2008. dec. 5. 16:05
Szerintem ez nem helyes. Ne adjál más ételt, mint amit az óvodában esznek. Majd fog enni, ha megéhezik. Az is lehet, hogy kezdődő betegsége van: torokfájás, influenza stb.
2008. dec. 5. 15:53
Próbálj meg neki otthon elindulás előtt enni adni és esetleg főzzél te otthon neki amit beadsz az oviba és azt eszi meg.
2008. dec. 5. 15:53
Nem lehet, hogy valami nem ízlett neki? Mert azért egy ovi koszt sosem ér fel egy otthonival. Vagy lehet, hogy tartogatja a gyomrát arra, amikor hazaér és anyu vacsijából jól belakmároz. :)
8. ZiZi81 (válaszként erre: 2. - Emilía78)
2008. dec. 5. 15:51
Semmit?Édességet sem?
2008. dec. 5. 15:39
Csak a fiad nem eszi meg a kaját az oviban vagy esetleg a barátja sem? Mert van ezeknél a kölköknél olyan is hogy egyik elkezdi hogy ő nem eszi meg mert pocsék és a haverjai ugyanezt csinálják, bár ezt inkább a sulisoknál szoktam látni, de a mai ovisoknak már annyira rafináltak mint 15 évvel ezelőtti ötödikesek :)
2008. dec. 5. 15:36
Otthon ugyanúgy eszik mint eddig?
5. ae12cc5be5 (válaszként erre: 2. - Emilía78)
2008. dec. 5. 15:32
"Szó szerint semmit!!!" és "napok óta". Nem beteg?
4. b9662b68b3 (válaszként erre: 2. - Emilía78)
2008. dec. 5. 15:28

Szia!

Lehet hogy az ottani kaja tényleg nem egy rózsás.Hagyjad. Ha egészséges, tehát nem vérszegény, nincs semmi olyan baja,akkor csak tényleg nem eszik. Viszont majd fog,de csak ha nem fogod emiatt erőltetni.

3. ZiZi81 (válaszként erre: 2. - Emilía78)
2008. dec. 5. 15:22

Szia.


Én semmiképp sem erőltetném.Ha nem eszik,hát' nem eszik.Nem kell nagy ügyet csinálni belőle-mert a visszájára fordulhat-még jobban dacolni kezd.Sőt!Még az óvodát is megutálhatja e miatt.

Ha éhes lesz úgyis enni fog.

Az ovis barátaival esetleg lehetne rá hatni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook