Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak a körmömmel? fórum

Mit csináljak a körmömmel? (beszélgetős fórum)

2011. szept. 16. 08:19

jelentem tegnap voltam körmösnél, nem is fájt ahogy csinálta és most végre használat közben se fáj. :-)

köszönöm a válaszokat!

16. 432d0af620 (válaszként erre: 15. - XDiamondX)
2011. szept. 14. 08:46
hát ezt odáig le ne csípje, mert akkor az ujjam is megy vele együtt :-D
2011. szept. 13. 19:55
Velem is előfordult ilyen,ugyanígy meg volt erősítve zselével,műkörmösömhöz elmentem,lecsípte ami még fennt volt,és utána úgy bereszelte meg megcsinálta,hogy szebben nő a körmöm most,mint elötte:)
14. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. szept. 13. 19:11
Nekem is volt már ilyen. Várj pár napot, mert most még fájna, ha dolgozna rajta. Meg amúgy is jobb ha hagyod szépen gyógyulni, mielőtt befedik.Aztán elmész és szépen rendbeszedi. Nekem vmi kis vékony textilszerű vmit tett oda, ami a zselé után nem látszott, de összefogta a saját körmöt alatta.
13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 12. - Csiby)
2011. szept. 13. 17:24

Amint láthattad, neki is ezt ajánlottam.

És igen, szinte bármi. A gyakorlat mindig más, mint az elmélet.

12. Csiby (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 13. 16:27
Hát igen ilyen alapon bármi lehetséges. Nekem viszont fontosabb az egészségem a műkörömnél és nem kockáztatok meg egy fertőzést vagy gombásodást. Inkább kivárom amíg lenő.
11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Csiby)
2011. szept. 13. 15:26
Igen, elvileg nem lehet. Gyakorlatilag pedig igen. Kellő körültekintéssel természetesen.
2011. szept. 13. 15:20

köszönöm szépen a válaszokat, csütörtökön megyek megcsináltatni.

hát igen, ezért nem mentem orvoshoz, mert az letépte volna az egészet.

9. Csiby (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 13. 15:13
Hát én azt tudom írni amit az én körmösöm mondott. Ő ezt mondta és tartja is magát ehhez. Ő semmilyen körülmények között nem rak fel sérült körömre. Tapasztalatból tudom. Nem a körmöm sérült legutóbb hanem mellette a húst vágtam szét egy kicsit. Nem vállalta mert azt mondta belerakódik a finom por és ő nem hajlandó kockázatot vállalni. Inkább vártunk egy hetet.
8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Csiby)
2011. szept. 13. 15:08

simán meg lehet csinálni..

le kell fertőtleníteni, és annyi. Viszont tény, hogy baromira fáj. Sajátom is csináltam már így párszor.

Kevesebb kárt okoz az ember, ha feltölti, és fixen tartja a körmöt, minthogy nem nyúl hozzá.

Ja, az orvos letépi a letört részt. Mindegyik!

2011. szept. 13. 15:02
Ha eltört , vérzik ne engedd sem azt hogy lereszelje sem azt hogy feltöltse! Nem tudja 100%-ig kitisztítani és begombásodhat alatta vagy elfertőződhet. A por meg belerakódik szintén elfertőződhet. Sérült körömre szigorúan tilos bármit is feltenni. Ha nagyon gáz menj orvoshoz. Ha nem, fertőtlenítsd le, kösd be és várd meg amíg lenő. Én tuti nem engedném hozzányúlni(mondjuk el sem vállalná az én körmösöm így)
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. szept. 13. 14:47
már válaszoltam a másik topikban
5. 432d0af620 (válaszként erre: 4. - De43ee73fc)
2011. szept. 13. 13:56
köszi, közben felhívtam, azt mondta ragasszam le, aztán majd megcsinálja. Remélem nem fog fájni, mert elég kellemetlen most.:-S
2011. szept. 13. 13:44

Nekem is fityegett a múltkor, le volt már nőve, borzasztó volt, hogy annyira figyeltem rá, hogy ne üssem be sehova, mégis néha előfordult...

Éppen a manikűrösnél voltam már, amikor annyira beütöttem, hogy elkezdett kicsit vérezni. Bár nekem a saját körmöm húsos részének a végénél (jó kurtán hangzik) volt a sérülés, nehéz volt leoperálni róla a műkörmöt. Lefertőtlenítette, és tett rá másikat.

De ha neked a húsos részénél van, és fityeg is, menj el manikűröshöz, hogy leszedje, és kérdezd meg, mit kenhetsz rá, hogy fertőtlenítsd.

3. 432d0af620 (válaszként erre: 2. - Shila)
2011. szept. 13. 12:54

már nem vérzik szerencsére, de fáj, ráadásul mutatóujj, szóval most is óvatosan pötyögök. :-P

az a baj h mivel kettétört, ezért fityeg. :-S

2. Shila (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. szept. 13. 12:52
Nem nyulhat a mukormos hozza,meg kell,hogy vard hogy meggyogyuljon.. Ha komolynak latod,menj el vele dokihoz. Te csak annyit tehetsz h bekotod,de kerdes,hogy az eleg lesz e...
2011. szept. 13. 12:42

sziasztok!

csak egy kérdés, remélem tud valaki válaszolni rá


hozzácsapódott/becsípődött a körmöm a ruháskosár és a szék karfája közé annyira, hogy kettétört a körmöm (saját, de van rajta zselés erősítés) és vérzik is. Mi a teendő? Hideg víz alá tettem, kifolyattam a vért és sebtapasszal bekötöttem, de fáj még mindig, a húsos résznél tört ketté. Mit tud csinálni ilyenkor a manikűrös? Tud rá zselét tenni vagy várjam meg, míg begyógyul? Csináljak vele valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook