Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műköröm után mit csináljak a körmömmel? fórum

Műköröm után mit csináljak a körmömmel? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 30. 12:45

Nézegesd, és gyönyörködj benne.

De nehogy mosogass!!

27. Sly7105 (válaszként erre: 26. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 27. 19:13
Igen, én erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy nem szép formája van/lenne a saját körmömnek, mert a körömágy adott. Nekem ezért van műkörmöm és nem bánom, szeretem, 4 hétig bírja törés, repedés, sérülés nélkül.Ezt nem tartom luxusnak, hogy havonta egyszer körmöshöz megyek. Fodrászhoz ritkábban járok. Egyébként nekem is volt, hogy egyik körmöm levegős lett, de azt én szúrtam el, mert kisollóval kivágtam alóla a bőrt, így valószínűleg megsértettem a zselét. Amikor körmöshöz megyek, mindig feldobja a napom :)
26. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 25. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 27. 17:46

Ja, még annyit hozzá, hogy a köröm minősége inkább genetika kérdése! Tehát ha valakinek mindig is vékonyak voltak a körmei, annak olyanok is maradnak, minimálisan lehet erősíteni vitaminokkal, de jelentős változás nem lesz.


És valaki itt írta, hogy olyan a köröm formája, amilyenre reszeljük... Hát, igen, amikor már van egy pici szabadszél. De a körömágy formáját nem tudod alakítani, azzal születik az ember, és van, akinek teljesen egyenes a körömágya, párhuzamos körmökkel, van akinek trapézos, van, akinek kerek, stb..... sorolhatnám. Annyi féle, ahány ember, és ezen a reszelés nem változtat.

2012. febr. 27. 17:43

Szeretnék néhány dolgot helyre tenni, ha nem bánjátok!

A fellevegősödés 90%-ban a körmös hibája. Olyan nincs, hogy zsíros egy köröm! A köröm sosem zsíros. Viszont akinek izzadós a keze (hideg, nyirkos), annak eleve nem is szabadna körmöt rakni, mert kizáró körülmény.

Valszeg itt nincs ilyen gond.

A műkörömtől a köröm nem sérül. A körmöstől viszont igen, ha túlreszeli. Zselénél többször előfordul, porcelánnál kevésbé, mert azt le lehet oldani úgy, hogy nem is látszik, hogy volt-e műkörme valakinek.

A saját köröm a műköröm eltávolítása után akkor is puha, ha szakszerűen lett eltávolítva. Ugyanis a körömből a víz nem tud elpárologni a műköröm miatt. Ez pár nap alatt megtörténik, és a köröm olyan lesz, mint előtte volt.

Ha a körmös jobban megreszelte a körmöt, mint kellett volna, vagy a vendég szépen lefeszegette magának, akkor egy teendő van. Meg kell várni, hogy lenőjjön szépen, és aztán lehet csinálni vele bármit.


A köröm erősítése lehetséges bevitt vitaminokkal, és olajozással. A körömerősítő lakkok semmit nem érnek, pénzkidobás.

A japán manikűrt nem ajánlom a szétcsiszolt körömre, ugyanis ennél a technikánál is meg kell polírozni a körmöt, tehát még vékonyabb lesz tőle addig, amíg szintén le nem nő.


A géllakk nagyon jó találmány! Ha jó a géllakk! Ebből két márka van, amit nem kell reszelni, és ezt kevesen használják, mert drága. Ezek viszont védik a körmöt, és nem is töredezik velük a köröm. Ez a shellac, és a gelish (ez jelenleg nem kapható mo.-on)

Az összes többi géllakknál már a felkenésnél is elő kell készíteni a körmöt bolyhozással, és utána pedig lereszelni, tehát megint nem jó megoldás.


Géllakkal NEM építün körmöt, max felkenjük. 2 vékony réteg clear géllak tökéletesen megmarad a körmön egyébként. Ha szineset szeretnénk, abból elég egy réteg, és a fedője (nem szükséges alapozó, max kicsit elszinezi a körmöt egy időra, ha leszedjük)


Kedves topiknyitó! Szerintem nézz szét, hogy hol találsz egy igazán jó körmöst. Ha megmondod, melyik városban laksz,szivesen ajánlok is neked olyat, akiban nem fogsz csalódni.


Egy jól elkészített műkörömnek nem szabad törnie, és levegősödnie szinte soha. Max, ha erős behatás (mondjuk becsukjuk a körmöt az ajtóba) éri.


Olyan viszont létezik, hogy valakinek az körme vagy a zselét, vagy a porcit nem bírja! Ritka, de előfordul. Olyankor a másik anyagcsoporttal kell megcsinálni a körmöt. Ez akkor gáz, ha a körmös csak az egyikkel dolgozik. Sajnos, ez általában így is van.

Tapasztalat, hogy a porcit jobban bírja mindenkinek a körme, mint a zselét.

24. MelisUK (válaszként erre: 19. - Sly7105)
2012. febr. 27. 14:15
Nekem is gyenge volt a körmöm, de a leírt módszer segített és most gyönyörű egészséges erős körmeim vannak. A gyenge körmeidet kell megerősítened, nem pedig műkörmöshöz járnod. Ha megerősödött, akkor meg fog nőni hosszabbra is és ha lakkozod, akkor nem fog látszódni, ha mondjuk régen rágtad a körmöd és ezáltal mélyebbről indul a körmöd fehér, lenövő része. Nem tudom mi más lehet a probléma a körmöddel, hogy hogy érted, hogy nem szép formájú, mert szerintem olyan a formája, amilyenre vágod és reszeled. Amivel tényleg nem lehet mit tenni, az a hullámos köröm, de az elég ritka.
23. c3f39fd03b (válaszként erre: 3. - Csorike111)
2012. febr. 27. 13:31
NEkem nagyon sokáig vékonyka volt a körmöm műköröm leszedése után.Ha már kicsit javul nálad a helyzet,én jó szívvel ajánlom neked a japán manikűrt.Itt nem tesznek a körmödre műkörmöt,hanem egy port políroznak bele a saját körmeidbe,hogy megerősödjön,utána fényesítik.Nekem totál brutál erős körmöm lett tőle.
2012. febr. 27. 12:54
kicsit várj a műkörömmel, és keress jobb szakembert, akit többen ajánlanak az ismeretségi köreidben.Én pár napja szedtem le a műkörmöt, még múltkor nagyon megreszeltem, és most erősítem. Ma vettem egy körömerősítő lakkot, regeneráló, kalciumos
21. miel77
2012. febr. 27. 12:54

Sziasztok!

Nekem is volt műkörmöm, de gumizselétől kezdve minden, és kb. 2 hét után fellevegősödött. És ez tényleg nem a körmösöm hibája volt, mert ő elég jó, versenyekre jár stb... van olyan akinek nem bírja tovább a körme, most féléve én is pihentetem, kicsit rosszabb a körmöm mint volt, de helyre szokott jönni. A gel lacot is próbáltam, lepattogzik a harmadik felrakás után, mert ugye azt is le kell reszelni és ettől töredezettebb lett a körmöm.

Ami nekem bevált kb. 3 hónapos biovanne kúra, nagyon szépen helyrehozza, plusz most a japán manikűrt ajánlotta a körmösöm, amit ki akarok próbálni majd, csak épp nincs rá valóm :(

2012. febr. 27. 12:50
Olvasom, hogy vékony réteg géllak. Az nem működik. Géllakból építtesd meg a körmöt rendesen és azt le tudod növeszteni, nem lesz csúnya, mert az vékonyabb sokkal, mint a műköröm. Nem lesz csúnya a lenövés. De az egy réteg leválik. Jó körömerősödést :)
19. Sly7105 (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2012. febr. 27. 12:50
Hát, nem tudom. Annak akinek alapból szép formájú körme van, nem kell műköröm, ez igaz. Nekem is van egy kolléganőm, akinek kár lenne elrontani a körmét műkörömmel, mert a sajátja is nagyon szép. De nem mindenki ilyen szerencsés, nekem mindig gyenge volt a körmöm (saját) és letört és a formája sem szép. 2 éve van körmön "non-stop" és így legalább tudom, hogy kezem rendben van:)
18. Eperke81 (válaszként erre: 3. - Csorike111)
2012. febr. 27. 12:49
Szerintem is a körmös hibája a fellevegősödés, egyértelműen. Nekem évekig volt körmöm, egyszer, mikor fellevegősödött, a körmösöm rájött, hogy a gombaölő miatt, mert másoknak is olyan lett. Szerintem picit hagyd, hogy magához térjen a körmöd egy picit, csak körömerősítő lakkot tegyél rá egy ideig. Utána ha ennyire töredezős, marad a műkörömnél, de válts körmöst....én ezt tenném.
17. Sly7105 (válaszként erre: 16. - Csorike111)
2012. febr. 27. 12:48
Igen, azt gondolom :)
16. csorike111 (válaszként erre: 15. - Sly7105)
2012. febr. 27. 12:47
Azért annyira nem szeretnék műkörmöt hogy odáig leutazzak :)
15. Sly7105 (válaszként erre: 11. - Csorike111)
2012. febr. 27. 12:46
Pécs
2012. febr. 27. 12:44

A levegősödés nem a körmös hibája, hanem a körmödé. Amikor semmi nincs a körmödön, akkor is előfordul, hogy kialakulnak kicsi fehér fotlok a körmön, olyankor lyukas lesz a körmöd egy icike-picike helyen és a levegő szabadon tud áramolni. Hogy mitől lesz ez a lyuk, azt nem tudom, de szerintem ugyanez történik veled akkor is, mikor a műkörmöd fent van.


Ha azt szeretnéd, hogy egészséges szép körmeid legyenek, akkor felejtsd el a műkörmöt, az nagyon rongálja, roncsolja, vékonyítja, gyengíti a körmöt. Nem tudsz mást csinálni, minthogy lepolírozod a körmöd a műköröm és a ragasztó okozta sérülésektől, hogy egyenletes legyen és használj körömerősítő lakkot. Az OPI márka például nagyon jó. Figyelj oda a helyes táplálkozásra és vezess be az életedbe minden reggeli után egy teáskanál csukamájolajat. Először gusztustalan lesz az íze, de egy idő után még szeretni is fogod. Nagyon jót tesz a körmöknek.

Ha lenőtt végre a körmöd, amin a műköröm volt, akkor elkezdheted ápolni. Pl éjszakára kend be a kezed és a körmeid kókusz olajjal, mikor nincs rajta lakk. Mindig este szedd le a körömlakkot, hogy egész éjszaka ápolja a kókuszolaj. Reggel pedig lakkozd ki újra. Azzal, hogy jó minőségű lakkal lakkozod a körmöd 2-3 rétegben, azzal véded a körmöd a külső behatásoktól, a töréstől, töredezéstől, kiszáradástól.

Én a szolid színeket szeretem, van, hogy átlátszó lakkból festek fel 2-3 réteget. De van, hogy egy alapozó lakkot teszek fel, majd valami színt, majd egy fedőlakkot.


Ezeknek köszönhetően szép és egészséges körmeim vannak. Nagyon szépen meg is vannak erősödve, sokan irigykednek a körmeimre. :) Ha hosszúra megnövesztem és kifestem, olyan, mintha műköröm lenne. Bár munka mellett a hosszú köröm nem a legideálisabb, így egy ideje rövidebbre vágom, de nem túl rövidre, hanem szép szolid hosszúságúra. Egy héten egyszer vágom le, olyankor már még túl hosszú is.


Sok sikert és ne sírj, hogy nem olyan szépek most a körmedi, azok lesznek, és azok a saját körmeid lesznek! Olcsó és egészséges megoldás a szép körmökért. :)

13. 3fcc53e39c (válaszként erre: 9. - Csorike111)
2012. febr. 27. 12:41
A gél-lakkot most meg se próbálom, semmit nem ér. Én elvileg úgy akartam, hogy egy vékony réteg zselét hagyjon a körmömön, és majd lenövesztem, de hát nem úgy sikerült :((
12. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 10. - Sly7105)
2012. febr. 27. 12:40
igen.függ a körmöstől is nagymértékben.nem mindegy mit használ, és hogy dolgozik. azért jók az ismerősök akik ajánlhatnak. de tény még most frissen leszedve nem tennék fel, csak kb 6 hó után, én is így tettem
11. csorike111 (válaszként erre: 10. - Sly7105)
2012. febr. 27. 12:40
Nem vagytok véletlenül Bp-iek? :)
10. Sly7105 (válaszként erre: 7. - Csorike111)
2012. febr. 27. 12:37
Hát nem tudom, azért nem árt, ha érdeklődsz másnál is. Esetleg a környezetedben, ismerősök között, akinek nagyon szép műkörme van, megkérded, hogy ki csinálta, hol és elmész és megérdeklődöd. Szerintem nagyon sok múlik a körmösön. És a fiam barátnője is pont most szembesült ilyesmivel. Volt műkörme, szerintem kezdésnek sem szép, aztán mindig letört, lejött, felállt a széle, csúnya volt. Azt mondta neki a körmös, hogy zsíros a bőre, ezért jön le. Elvittem az én körmösömhöz. Ég és föld a különbség. Azóta nem jött le egy körme sem, és maga a technika is egészen más, ahogy csinálta. A legfontosabb szerintem a jó szakember...
9. csorike111 (válaszként erre: 6. - 3fcc53e39c)
2012. febr. 27. 12:37
én már teljesen rövidre vágom, reszelem, de még így is beszakad, bereped. előtte is azaz amióta emlékszem mindig ilyen körmöm volt de most még annál is rosszabb. Azt hittem a géllaktól majd lesz egy kis tartása de mintha rajta se lenne.
8. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 3. - Csorike111)
2012. febr. 27. 12:34
szerintem egyenlőre pihentesd, hogy megerősödjenek az eredeti körmeid.aztán tegyél fel újat, de alaposan kérdezz utána kihez mész. nekem is toltak el így körmöt:(
7. csorike111 (válaszként erre: 5. - Sly7105)
2012. febr. 27. 12:34
Én is már nehezen bírom anno a gyerek miatt volt értelme hogy nem érdekelt hogy csúnya, de most dolgozom, így már olyan rosszul érint. De azért nem értem mert én vagyok az egyetlen ilyen vendége, ennyire nehézkes lennék? :)
2012. febr. 27. 12:34
Egy hete szedettem le én is, bár én elégedett voltam vele, egyszerűen csak meguntam. Egy jó pár hónap lesz mire helyrejön a körmöm :S Most egyenlőre teljesen rövidre vágom, minden nap ráhúzok 1 réteg lakkot és hetente lemosom. Ez a terv.
5. Sly7105 (válaszként erre: 3. - Csorike111)
2012. febr. 27. 12:30
A fellevegősödés a körmös hibája egyértelműen, akármit is mond. Nekem is már az 5. körmösöm az, aki van, de ő nagyon szépen dolgozik. Korábban velem is ez volt, hogy folyton lejött, letört és mindig gondom volt vele. De nekem is volt olyan időszak, amikor leszedettem és fél évig bírtam csak ki, utána megint lett körmöm. De addig nagyon csúnyák voltak a körmeim, szinte semmit nem tudtam kezdeni velük.
4. csorike111 (válaszként erre: 2. - Sly7105)
2012. febr. 27. 12:28
Igen
2012. febr. 27. 12:28
Egy hónapja leszedettem a körmeim, mert állandóan fellevegősödött, letört, a körmösömnél csak nekem, pedig már speciális kenceficét is vett, zsírosabb körmű vendégeknek. Géllakkot tett rá, de ezzel is beszakadozik az amúgy is töredező körmöm most még rosszabb, tetessek fel újra körmöt v szerintetek mit lehetne hogy ne legyen olyan mint egy elhanyagolt köröm.
2012. febr. 27. 12:26
Úgy érted, hogy leszedetted, már nincs rajta?
2012. febr. 27. 12:26
Műköröm után mit csináljak a körmömmel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook