Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinál a rendőr, ha esetleg igazoltat és lejárt másfél éve a személyim? fórum

Mit csinál a rendőr, ha esetleg igazoltat és lejárt másfél éve a személyim? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. jan. 10. 21:43
Húúúha... ez komoly problem úgy tűnik... Holnap telefonálok az okmányirodába és kérek időpontot! Nagyon köszönöm a segítséget!
15. andi6020 (válaszként erre: 12. - Lexibaba)
2012. jan. 10. 21:43
Ha attól fosik, hogy megcsináltassa, akkor maradjon otthon. Micsoda puhapöcs pali. Miért neked kellene megcsináltatni?
14. kitrákotty (válaszként erre: 12. - Lexibaba)
2012. jan. 10. 21:42
csináltassa meg, minél előbb!
2012. jan. 10. 21:42

2. Mit tehet a rendőr, ha az állampolgár nem igazolja magát?


Az igazoltatás megtagadása, illetve annak sikertelensége esetén az intézkedés alá vont személy e célból feltartóztatható, valamint előállítható. A személyazonosság megállapítása érdekében végrehajtott előállítás során a rendőr a rendelkezésére álló központi nyilvántartásból állapítja meg a bemondott adatok valódiságát.


Az előállítás csak addig tarthat, amíg az igazoltatott személyazonosságát nem sikerül kétséget kizáróan megállapítani, ez legfeljebb 8 óra lehet, amelyet az igazoltatás kezdetétől kell számítani. Indokolt esetben az előállítás időtartama további 4 órával egyszer meghosszabbítható.

Amennyiben ez idő alatt sem sikerül megállapítani az igazoltatott személy kilétét, akkor a Rendőrség az előállított személyt 24 óra időtartamra jogosult közbiztonsági őrizetbe venni, az őrizet időtartamába azonban az előállítás ideje beszámít. Vagyis a 12 órát követően még további 12 óráig a Rendőrség jogosult fogva tartani a személyazonosságát tisztázni nem hajlandó személyt, ezután azonban további fogva tartásra önmagában ebből az okból nincs lehetőség.


3. Mi lehet a következménye annak, ha az állampolgár nem igazolja magát?


A fentieken túlmenően az előállítás céljának elérését követően – amennyiben a személyazonosság megállapítást nyert – a rendőr szabálysértési feljelentést tesz „Személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése” szabálysértés miatt, aminek következménye akár 100 000 forintig terjedő pénzbírság kiszabása is lehet.

2012. jan. 10. 21:41

az a baj, hogy 10.000 Ft, ha határidőn túl csináltatja meg. És nem meri megcsinálni vagy nem tom, hogy bejelentse, hogy elvesztette. Pedig azt nem tudom megcsinálni helyette...

Nincs útlevele. A pénztárcájában ott van egy érvényes diákigazolvány, Taj kártya, bérlet, lakcímigazoló és személyi igazolvány . Szerintetek?

11. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Lexibaba)
2012. jan. 10. 21:40
Én a jogsimmal jártam így ..... csúnyán néztek, ejnye-bejnye, megírták a jegyzőkönyvet ..... de a végén elengedtek ...... látták hátul bekötve a 3 gyerekülést ..... én pedig szántam-bántam a mulasztásomat ..... szerencsém volt.
2012. jan. 10. 21:40
"lejárt okmányokkal közlekedni jogellenes, ez szabálysértés...."
2012. jan. 10. 21:39
Helyszini birság.Kb.30ezer
8. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Lexibaba)
2012. jan. 10. 21:38
egyébként nem csinál semmit a rendőr. mindössze kér egy azonosításra alkalmas igazolványt, ez lehet érvényes útlevél vagy jogsi is (ha van).
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Lexibaba)
2012. jan. 10. 21:37
Csináltasd meg, addig meg igazold magad más okmánnyal.
2012. jan. 10. 21:37
hmmm.... de nem az, hogy nincs, hanem hogy lejárt... páromnak járt le, nem nekem... igazából .... Csak nem akarom, hogy baj legyen. :$
2012. jan. 10. 21:37

ha érvényes a jogsid, akkor semmit!!!

a fényképes jogosítvány személyazonosító okirat, még a határon is átmehetsz vele.

2012. jan. 10. 21:35
Épp most tárgyalja a való világ
3. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Lexibaba)
2012. jan. 10. 21:35
miért nem csináltatsz újat, ha már ennyi ideje lejárt?? :-O
2012. jan. 10. 21:35
Nézd a való világot, abban is rendőrök vannak, hátha szó lesz róla... :)
2012. jan. 10. 21:34
Valaki tudna nekem választ adni erre? Előre is nagyon köszönöm!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook