Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Heti menü! Ti csináltok? Megéri? Hogyan állítod össze? Esetleg egy-két tipp? fórum

Heti menü! Ti csináltok? Megéri? Hogyan állítod össze? Esetleg egy-két tipp? (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. cilabogyó (válaszként erre: 74. - Franc22)
2022. jún. 6. 12:03
Sakkozzatok meg egy kicsit a berendezéssel. Hidd el, ha húst, zöldségeket így tudsz beszerezni, megéri a beruházás. Én is így voltam, már több fagyasztom van, mert megéri.
75. Napsugár8 (válaszként erre: 74. - Franc22)
2022. jún. 3. 06:31
Pedig hidd el, ha most még az emelt áron is, de meg tudnátok venni, a jövőben behozná az árát. Nálam is kétajtós van, és alól csak másfél fiók. Tavasztól őszig, ami megterem zöldség a földeken, és eléggé pénztárca-barát áron adják, megtöltöm vele a fagyót. Akár a zöldség jövőbeni árait nézzük, akár a húsféléket, megérné megvenni a fagyót.
74. Franc22 (válaszként erre: 66. - Napsugár8)
2022. jún. 3. 05:23

Sajnos kicsi a fagyasztója a hűtőnek. Bár most elgondolkoztunk párommal, hogy vennénk egy két ajtós hűtőt, aminek nem 107literes a fagyasztója, hanem 185literes.

Csak az a baj, hogy amit kinéztünk 1hónap alatt 70ezerrel vitték fel az árát.

Hely hiány miatt külön álló fagyasztó nem játszik, pedig sokszor jól jönne.

Főleg mikor anyuék cocát vágnak és lehetne hozni tőlük husit.

Hát most jön a nyár ,úgyhogy jönnek a fejtörések.

73. cilabogyó (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2022. máj. 10. 21:00
De legalább tudod, hogy jó helyről veszed. Én permetezni nem szoktam semmit. Tápot kapnak a növények, de mi is szedünk vitamint.
72. Napsugár8 (válaszként erre: 71. - Cilabogyó)
2022. máj. 10. 16:15

És még karácsony előtt szoktam, de akkor semmi gond, a fiókokat kirakom az erkélyre, azt az 1-2 órát kibírják.


No látod, a sóska, spenót nálam nem menő. Gyerek koromban ettem eleget, mégsem lett belőlem Popey. A borsó és a karalábé szokott nálam az első lenni, aztán majd sorakoznak a többiek is. Csak én nem a saját kertemből veszem, hanem a fejkendős nénikék kertjeiből vagy ismerős őstermelőktől.

71. cilabogyó (válaszként erre: 69. - Napsugár8)
2022. máj. 10. 14:32
Nekem több fagyasztóm van, de mielőtt a kert elkezd teremni, leolvasztom. Már beindult a sóska, a spenót egyenlőre ami eltehető télire. Van már salátám, újhagymám és retkem.
2022. máj. 10. 14:12
Egyébként az elmúlt hétvégén a húsvétkor berakott sonkalét kivettem, megfőztem benne egy adag tarkababot. Nem levesnek, hanem majd hagymás babot készítek belőle, valószínű holnap ebédre. Olyan egytálételnek, gyorsan készen lesz.
69. Napsugár8 (válaszként erre: 65. - Cilabogyó)
2022. máj. 10. 14:10
Te is szoktad így szezon előtt olvasztani, vagy nálad másként működik?
68. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Cilabogyó)
2022. máj. 10. 14:03

Úgy döntöttem, ha nem is a jövő hét végén, de kb. 2 hét múlva, még május legvégén leengedem. Ami esetleg addig még marad benne bármi, azok jelenleg mind nyersek, akár hús, akár zöldség. Majd míg olvad a hűtő: megfőzöm, megpárolom őket, utána úgy már akár vissza is fagyaszthatom.

A készlet jelenleg: 1-1 csomag karfiol, répa, zöldpaprika, 2 cs. zöldbab, és 4 csomag hús.

Ha ezen túl leszek, megyek a zöldség piacra felmérni, rákérdezni a nénikétől, hogy áll a borsója, mikorra fogja megszedni, vagy egyáltalán lesz-e neki??? Mert ugye az szokott friss zöldségként először bemenni a következő téli tartalékként. Borsó nélkül nálam nem élet az élet. :))

67. cilabogyó (válaszként erre: 66. - Napsugár8)
2022. máj. 10. 13:05
Hogy haladsz a fagyasztó kifőzésével? Mikor tudod leengedni?
66. Napsugár8 (válaszként erre: 65. - Cilabogyó)
2022. máj. 3. 14:17

Ezen felbuzdulva, most én is megnéztem a fagyóban levő készletet. Még 4-5 főzésre való húskészlet van benne és kb. annyi zöldbab, karfiol, hogy egy hónap múlva már olvaszthatom a fagyót.


Akkor beindulok, és a piacon már lehet vadászni a friss borsót, karalábét, hasonlókat berakni a következő télre. És amíg tart a "csirke-moratórium", abból is néhány főzésre való készletet. Úgy módjával, egy kicsit ebből is, abból is.

65. cilabogyó (válaszként erre: 62. - Franc22)
2022. máj. 3. 11:19
Nekem is három gyerekem van. Már felnőttek, de amíg kicsik voltak, muszály volt tervezni a bevásárlás miatt is. Most pedig ha hazajönnek azért. A fagyasztókról a múltkor csináltam leltárt, meg átnéztem a spájzot is. Abból próbálok alkotni mostanában.
2022. máj. 1. 09:06
Most nézem, szinte pontosan egy évvel ezelőtt a 2. hsz-ben már ide írtam. Alapjaiban nem változott semmi ahhoz képest. Csak annyi, hogy jobban odafigyelek az akciókra, és olyankor spájzolok a fagyóba. Tehát többször indulok ki abból, hogy mi van benne, és azokból "gyártom" a vasárnapi menü tervet.
63. Napsugár8 (válaszként erre: 62. - Franc22)
2022. máj. 1. 08:58
Én benne vagyok!
2022. máj. 1. 08:48

Már többször írtam össze menüt, de sokszor abba maradt.

Most párom kiment külföldre és 3gyerek mellett muszáj egy fix alapot tartanom. Ezért mától indul a menü összeírás.

Átböngészem mi van itthon és mindig az akciós újságokból összenézve állítom össze a heti menüt majd.

Indítsuk újra el ezt a csopit.

Szerintem sokunk szeretnének egyszerűsíteni és spórolni.

2021. ápr. 25. 17:09
Minden naap megyek boltba, és egy napra vásárolok ebédnek valót, nálunk nincs maradék, inkább együnk kevesebbet, de én nem kűszködök azzal, hogy másnap legfeljebb én eszem meg. Kiszámolom, miből mennyi kell, és naponta friss a kaja. AKI éhes marad, van gyümölcs, csipsz, süti, szóval nem hal éhen senki.
60. Bless the child (válaszként erre: 57. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 18:29
Azt a fajta újrahasznosítás, amiket írtál, nálam igénytelenség kategória
59. aszparagusz (válaszként erre: 57. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 18:14

Nem kell kidobni marhapörköltet.

Remekül fagyasztható és a következő alkalommal egy friss körettel fogyasztható.

Én sem főzök belőle gulyáslevest.

58. Lávli* (válaszként erre: 57. - Napsugár8)
2021. ápr. 24. 17:02

Most ez itt mi? 😳

Ki dobja ki a maradékot?

Ki szól le mást?

Ki szólt hozzád?


Hidd el, a pörköltből gulyást nem a te találmányod, ez a legelterjedtebb "újrahasznosítás", hiába van sok ház.

Ha megérintenének a főzési szokásaid, akkor jobban fennakadtam volna a törtkrumplis krumplis tésztán, de a fasírozottból valami feltétet valami tésztára módin 😳 meg pláne.

De te tudod, te házad, engem nem érdekel.

Ne akarj úton útfélen belém kötni, aztán játszani a mártírt, mert nagyon unom.

57. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 16:32

Igen, én írtam, hogy a maradék (marha) pörköltből gulyáslevest lehet készíteni. De azt nem úgy, a klasszikus formában, csak: egy adag vízbe feltettük a zöldségeket, őrölt paprikát, fűszereket, egy kis krumplit, és tésztát. Ezeket jó félfövésig főztük, és akkor borítottuk bele a maradék pörköltet.

Amikor ezt tanultam, még nem éltünk olyan jól, hogy bármit is kidobjunk.

Most már ismét csak szűkösebb a kassza, meg sem veszem a marhát, hogy jó kis pörköltet főzzek belőle.

Aki megteheti, hogy inkább kidobja, mert van annyi havi jövedelme, örüljön neki és ne szólja le azt, akinek egy hónapban "több nap, mint kolbász"!

Aki viszont még megveheti, de a maradékot kidobni nem akarja, ez is egy módja a hasznosításnak.

Mindenki másként csinálja. Ahány ház, annyi szokás.

56. Lávli* (válaszként erre: 52. - Bozsu55)
2021. ápr. 24. 13:01

Én sem.

A maradék rizs még csak csak .. rakotthoz összesütve jó.

Meg főtt/sült hús, pörkölt összeaprítva, tésztasalátába, pirítósra kencének.

De megfőtt ételt újrafőzni? Azt nem.

2021. ápr. 24. 12:40
Én írok heti menüt, van hogy 2 hetit, amikor mondjuk akciós dolgokból többet vettünk és üríteni kell a fagyasztót/kamerát! Általában egy héten 5x főzök, hétköznap, mivel itthon vagyok a kisfiammal, olyan ételeket, amik mosogatással együtt kész vannak 45 perc alatt :) Én össze írtam pár éve az összes ételt, amit szeretünk, kategóriánként, ha nincs ötlet, abból is szemezgetek! Plusz ha szembe j{n velem valami étel, azonnal felírom a "háztartási naplómba", onnan is puskázom! Kicsit most nehezített pálya az, hogy a kisfiunk most már azt akarja enni, amit mi, így 90%-ban olyat készítek, amit ő is ehet (nincs még egy éves). Maradék 10%-ban pedig külön főzök neki :)
54. Guruljka (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2021. ápr. 24. 10:23

Vadidegeneknek nem probléma kitalálni egy menüt.

Én évek óta etetem a válogatós fiamat, nem sikerül mindig változatosan.

53. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 24. 10:20

Úgy látom csendben figyelsz,de hát ez az anoním fórumok átka.


Talán kezdő háziasszony vagy,majd belejössz, gyakorlat sok mindenre képes.

52. bozsu55 (válaszként erre: 35. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 10:15
Bizony ám,soha nem készítettem maradék paprikás krumpliból krumplis tésztát.
51. Lávli* (válaszként erre: 50. - Bless the child)
2021. ápr. 24. 07:24
Naugye! 😘👍
50. Bless the child (válaszként erre: 49. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 07:19
5 perces lesz, rántotta😀
49. Lávli* (válaszként erre: 48. - Bless the child)
2021. ápr. 24. 07:17

Na, milyen mennyeit rittyentesz ma egy óra alatt?

Valld be! 😊

48. Bless the child (válaszként erre: 46. - Lávli*)
2021. ápr. 24. 07:14
Most ebben nem vagyok annyira biztos😉
47. syria (válaszként erre: 25. - Szabot.88)
2021. ápr. 24. 07:13
Persze, hiszen szakember állította össze. 😊
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook