Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit akarhatnak tőlem? fórum

Mit akarhatnak tőlem? (beszélgetős fórum)

1 2
53. Shanalyl (válaszként erre: 51. - WTFISCH)
2015. júl. 17. 10:43
Írta, h bántalmazták csecsemőként, ezért elvették tőlük, ha jól értettem.
2015. júl. 17. 08:31

Irjátok itt, hogy "nem halsz bele".

Szerintem lelkileg azért elég megterhelő lesz, és egy hatalmas dolgot vesz a nyakába, akárhogy is alakul. megér annyit egy olyan ember, ai 20 évig!!!!!! feléje sem nézett? Csak gazdatestként kihordta...

Én nem mennék bele, ennél jobban védeném magam.

2015. júl. 17. 08:28
mi az ok amiért örökbeadtak?
2015. júl. 16. 12:46

Több ismerôsöm van, akiket örökbe fogadtak, vagy más nevelt fel. Az egyik kereste az apját, de az elutasította, a másik esetben a már kétgyermekes anyuka kereste a szülôanyját, de nem talált rá.

Valahogy hiányzik egy mozaik az életükben, de tudnak élni a helyzettel.

49. Saya. (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 16. 10:24

Szia.

Megértem én ezt a szülési depressziót de a vér szerinti apámnak?....

Ahogy én azt sem fogom soha megérteni, hogy lehet megütni, csikket elnyomni egy gyerek arcán... mert nekem erre a depresszió sem mentség.

Nincs másik gyerekük azt tudom.

Ha beteg sajnálom mert senkinek nem kívánom,hogy beteg legyen még nekik sem.

De a lelkén nem tudok segíteni...

Engem már nem érdekel mit akar, mert sok mindent nem tudna mondani számomra...

A traumát fel dolgoztam, hisz nem emlékszem rá mert még nagyon kicsi voltam.

Csak a tudat fájt régen, hogy miért bántak velem így de mára már ezzel is megbékéltem, úgy vagyok vele ha ez nem történik nem ismerem meg a "szív szerinti " családomat.

48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Saya.)
2015. júl. 16. 09:23

Szia! Kegyetlen dolgot műveltek Veled, megértem a fájdalmad. Nem is akarom felmenteni a szülőanyádat, csak fel szeretném hívni a figyelmed a terhességi depresszióra, ami egyesekből az állatot is kitudja hozni. Én anya vagyok , kétszeres. Egyik gyerekem a 24 órából, jó ha 3 órát aludt, úgy 2 hónapig. Teljesen kikészültem idegileg. Egy nem problémamentes, nehéz szülés után segítség nélkül valami borzalmas volt. Sosem felejtem el, már nem tudtam semmit bevetni a sírás ellen csak néztem a gyerek ordító arcába és azon gondolkodtam, megértem most már, hogy elborulhat az ember agya, hogy megüti a csecsemőjét. Nem ütöttem meg, felülemelkedett az anyai ösztön, de annyira, de annyira fáradtak voltunk. Én elaludtam a széken a konyhában, legurultam a lépcsőn, a férjem tovább utazott a villamossal, mert elaludt többször munkába menet, mondta, ha állt, akkor is arra riadt alszik, mint a ló. :D Tehát csak le akartam írni, olvass a terhességi depresszióról. Szerteágazó tüneteket tud okozni a hormonok működése.

Persze a Te döntésed, mit szeretnél tenni. Nem ismerlek, de engem őrölne a kérdés vajon mit akarhat elmondani Nekem? Valahol Téged is foglalkoztat, mert feltetted itt is a kérdést, ha teljesen hidegen hagyna , hagytad volna. Persze így találgathatunk. Bocsánat kérés, ajándékozás, testvér,féltestvér bemutatás, esetleg ő maga szeretne segítséget. Az is lehet halálos beteg és azzal kapcsolatban szeretne közölni valamit, ami esetleg a továbbiakban számodra is fontos lehet, vagy ha ilyen eset van, esetleg csak a lelkén szeretne könnyíteni....de ez min-mind feltételezés.

Remélem, vagy így, vagy úgy, de gyorsan feldolgozod ezt a traumát az életedben!

2015. júl. 16. 07:54

Ugy érzem, hogy Sayának közömbösek a vérszerinti szülei.

Akkor viszont egy találkozást nem kellene sajnálni.

Ha most kihagyja az alkalmat, később lehet, hogy meg fogja bánni. Egy próbát mindenképpen megér.

46. Saya. (válaszként erre: 43. - Sz.julia)
2015. júl. 16. 07:15

Férjnél vagyok már és az apukám (aki felnevelt) kisért az oltárhoz.

Gyerekem nics.

A gondozásukat, és hogy betegek én segíteni nem tudok.

Nem akartam de leírom miért furcsa nekem, hogy találkozni akarnak velem és én miért nem akarok még beszélni sem velük.

Kb 1 hétig voltam a vérszerinti szüleimnél, de ők nem bírták a sírást ezért tettek ellene.....

Majd amikor nagyobb baj lett azt mondták " "leestem" az ágyból. Aztán elmondták ez mégsem volt igaz. 2 hétig kórház aztán a szüleimhez kerültem, azután később örökbe is fogadtak.

Így nem értem ha valaki a saját gyerekét bántja az később mit akar tőlle... mert tőllem ne akarjon semmit.

2015. júl. 16. 02:17

És igen furcsa hogy mondja kicsim meg hogy szeretlek pàr talàlkozàs utàn..bennem ezek nincsenek meg..lehet hogy az elmult év is közrejàtszik hogy nehezen bizok emberekbe nem akarok nyitni a 3làbuak felé..szoval azt hogy vkinek azt mondjam szeretem nekem ahhoz több kell..de egy esély mindenkinek jàr szoval lehet a kapcsolatot tartani ha szeretné de nem lesz ugyanaz ugyanolyan mint aki nevelt..

bàr a fene se tudja mert aki nevelt meg igen ellöklek kapcsolat hive mostanàban..semmi se jo ahogy én csinàlom amit én csinàlok..de akkor inkàbb leszek egyedúl a nagyvilàgba csak sose csalodjak senkibe

2015. júl. 16. 02:12
Amugy meg igen e gem is feljerestek 30év utàn..igazàndibol nem akartam esélyt adni kerek életem volt.. a sajàt anyum meg a féltwsom mondta na irj neki kivàncsi vagyok mit akar..de én nem akartam felvenni a kapcsolatot..és eddig nem jöttem rà miért keresett fel..első gondolatom mi volt??beteg esetleg halàlos és nem akar lelkifurkàval meghalni..(amugy vmi baja lehet mert korhàzba volt)de a màsik hàzassàgàba otthagyott gyerkeit is kereste de nem vették fel vele a kapcsolatot. Bennem is sok düh harag volt de ugy vagyok hogy tudtam esélyt adni de sose lesz az a kapocs mint azzal aki felnevelt..és ige szarul esik ha azt szidja aki felnevelt..lehet nekem is nem igaz sztorit adtak le de nekik tartozok köszönettel akik neveltek nem annak aki elhagyott..és igen a gyerekeim hamar megkedvelték..hamar nyitottak felé..majd.mimor ujbol eltünt akkor jöttek a sötét gobdolatok megint cserbenhagyott megint eldobott..de visszajött mondvàn korhàzba volt azért nem adott honapokig életjelet.. de fogalmam sincs mit higgyek..miért kellettem ennyi év utàn? Nekem is sok most a nehézség az életembe szoval nem hiànyzott a tovàbbi bonyodalom..az internet jo kis talàlmàny csalàdokat rombol és hoz össze
2015. júl. 16. 01:56

-Megöregedtek és nincs utod aki gondozza őket

-olyan betegsége van amihez csak vérszerinti rokon utod adhat szervet :P

-felnőtt lettél van kereseted

-jelenlegi pàrod felbérelte legyen aki az oltàr elé kisér

-nemtudom van e gyereked ha van lehet megtudta és az unokàkon potolnà a nàlad kimaradt éveket

-hazudtak neked az örökbefogadó szüleid a vérszerintiekről (lehet akkor csorok voltak de "eladtak"téged hogy jobb életük legyen


...

lehet talàlgatni..

soha ne mond hogy soha..

igazàbdiból aki ennyi évet kihagyott az életedből az nem fogja azt visszahozni nem lesz az a kötődés -bizalom max a te utodaidba akik kiskoruk ota ismerik..

42. da16da8965 (válaszként erre: 41. - Saya.)
2015. júl. 15. 22:35

Segíts nekik hogy lezárhassák!

Neked nem nagy szívesség, hogy rájuk szánsz egyszer pár órát, de nekik sokat jelent. Mondd el nekik személyesen hogy mit gondolsz, mit érzel! ha nem érzel semmit, akkor azt mondd el!

41. Saya. (válaszként erre: 40. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 15. 21:17

Nem gyülölök és dühös sem vagyok senkire, hisz minek lennék. Mára már nem haragszom bár sok minden fájó amit tettek, de 20 év telt el azóta.

Boldog életem van szerető családom.

És bár ez nem a vérszerinti szüleim miatt van, azért egy dologban mégis hálás vagyok, hogy anno elvettek tőllük.

De ennyi.

Nincs miről beszélni velük sajnos ezt ők nem értik és próbálkoznak.

2015. júl. 15. 20:42

Egy beszélgetést, esélyt megérdemel.

Így te is elengedheted a dühöt, haragot talán velem szemben.

Nem élhetsz egész életedben gyûlölettel a lelkedben.

39. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 36. - Saya.)
2015. júl. 15. 20:00

Bármit követett is el ellened, ami miatt annak idején elvettek tőle, azóta már megváltozhatott. 20 év nagy idő. Lehet, hogy éppen a lelkiismeret furdalás miatt próbál téged megkeresni. Lehet, hogy bocsánatot szeretne kérni a múltban történtekért.


Egy beszélgetést talán mégis megérne, hogy megtudd az okát. Azután már több információ alapján tudod eldönteni, hogy akarsz-e vele találkozni máskor is, vagy soha többet.

38. syria (válaszként erre: 36. - Saya.)
2015. júl. 15. 19:49

Szerintem mindenkinek jár egy esély.

S ha valamilyen csoda folytán úgy döntesz, hogy megadod a szülőanyádnak, lehet, hogy olyan kérdésekre is választ kapsz, amiket most meg sem tudsz fogalmazni.

2015. júl. 15. 19:43

Kedves Saya.!

Nagyon kemény vagy. Én megértem, hogy nehéz 'jól' dönteni, mert bizonyára nagyon mélyen gyökerezik benned az iránta érzett harag.. de, biztos vagy benne, hogy amit tudni vélsz, az úgy igaz, ahogy tudod? A világ nem fekete és fehér, hanem millió árnyalata van a színeknek, és lehet ha őt hallgatnád meg, az ő szemszögéből, akkor másképp vélekednél. Ismeretlenül könnyű ítélkezni, de meghallgatni/megismerni még nehezebb. Soha nem késő semmit megbánni, ha ő most jutott el ide, neked egyszer kell csak meghallgatnod.. ha nem akarsz többet. De egy alkalomba nem halsz bele, emberségből meg most vizsgáznak általad azok, akik felneveltek.

36. Saya. (válaszként erre: 35. - F4a38a0605)
2015. júl. 15. 19:21

Igazából szerintem semmi fontos mondanivalója nincs számomra.

Csak nem értettem minek akar megkeresni. De mostmár úg vagyok vele mind1 is....

Többször üzentem neki, hogy nem szeretnék vele találkozni/beszélni de csak nem akarja felfogni.


Persze magamra koncentrálok van elég bajom amivel foglakoznom kell.


Egyébként köszönöm mindenkinek a hozzászólását.

35. f4a38a0605 (válaszként erre: 32. - Saya.)
2015. júl. 15. 15:25

Nem gondolkozhatunk a vér szerinti anya fejével.

Ha konkrét választ szeretnél, akkor ülj le vele beszélgetni.Ha nem, felejtsd el őt.Koncentrálj a gyógyulásodra, bár, ha ott motoszkál a fejedben ez a gondolat, magad miatt is jobb lenne tisztázni.

34. kleeri
2015. júl. 15. 15:21

nem tudom elképzelni, hogy az anyai szeretet ébredt fel benne


ha eddig nem hiányzott, nem biztos hogy találkoznék vele, nagyon felkavaró lesz, és én úgy gondolom ennyi idő után ő akar segítséget kérni tőled mert nincs más akihez fordulhatna


bocsánat a véleményemért, senkit nem akarok megbántani vele

2015. júl. 15. 10:13
Én megadnám neki, s magamnak is az esélyt hogy megismerhessük egymást. Már csak kíváncsiságból is. Nagy érzelmi ügyet nem csinálnék belőle, de mindig érdekes, tanulságos lehet egy ilyen találkozás.
32. Saya.
2015. júl. 15. 07:53

Az szülő anyám nem volt gyerek amikor születtem, és elég nyomós indok miatt elvettek tőllük.

Tehát nem az volt, hogy esetleg szegények vagy gyerekek még és ők jobbnak látják ha más nevel fel.

Ha annyira látni akartak volna hamarabb megkeresnek, viszont akkor sem vélekedtem volna rólluk másként, mint most...

31. kszb
2015. júl. 15. 07:04
Én megértem mind2 felet. Téged is, meg a vér szerinti szülőt is. Nem hiszem, h van oylan anya, aki elfelejti hogy van egy gyereke, csak nem ő nevelte fel. És azt sem hiszem, h ez a későbbiekben ha a gyerek elé áll, helyrehozható, és anya- gyerek kapcsolat kialakítható. Igen, neked az örökbefogadóid a szüleid. Ők is fognak azok maradni. Viszont, ha nem találkozol a vér szerintivel, sztem örökre ott fog motoszkálni benned kismillió kérdés. Ahogy már most van, ami felvetődött. A gyökereire mindenki kíváncsi, előbb, utóbb eljön az a pont, amikor kíváncsivá válik. 1 találkozáson semmi nem múlik.
2015. júl. 15. 06:26

Én azt mondom, hogy hallgasd meg!

Gondolom előre nem tervezett, véletlen gyermekként jöttél a világra, lehet hogy akkor még ő maga is szinte gyerek volt, és a te örökbe adásod éppen ezért talán a legtisztességesebb megoldás volt a részéről.


Az biztos, hogy tarthatta volna veled a kapcsolatot, hacsak nem a nevelő-szüleid rendelkeztek másként (!!!), amit ők viszont soha az életben nem fognak neked bevallani önként!


Nem azt mondom, hogy a szülő-anyád nyakába borulj az első szóra, de legalább hallgasd meg, és adj időt magatoknak arra, hogy átgondolod mindazt, amit mond!

29. ca43169457 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. júl. 15. 05:38
Érdekes jelenség. Előbukkan a múltból. Valóban felfoghatatlan, hogy ilyenkor mit akarnak... Anyám is örökbeadott gyerek volt. 16 éves voltam, mikor a vérszerinti nagyanyámat megismertem. Sosem tudtam mamának szólítani...
28. da16da8965 (válaszként erre: 1. - Saya.)
2015. júl. 15. 00:23
Mert öregszik, bölcsebb lett azóta, és már sok mindent másként lát. Esetleg kezd elmagányosodni, megérintette az elmúlás gondolata, és eszébe jutott az, aki az ő életét, génjeit viszi tovább. Talán egy kényszerhelyzet miatt adott örökbe, és minden nap gondolt rád.
2015. júl. 15. 00:20
Rajtad áll, hogy találkozol-e velük, mint ahogyan az is, hogy a találkozó után milyen kapcsolatot tartasz fenn velük, ha egyáltalán fenn tartasz.. A kíváncsiság lehet, hogy nálam győzne, mert utána is én dönteném el, hogy milyen sűrűn akarom őket látni. Lehet, hogy csak öt évente..ki tudja.. Persze, ezt csakis te tudhatod, hogy mennyire vagy erre felkészülve, és hogy meg akarod -e őket, akár csak egy beszélgetés erejéig is ismerni. Senki nincs a te helyedben, csakis te. Minden jót kívánok minden esetre!!
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2015. júl. 15. 00:18
mást, esetleg pénzt szeretne, de ha nem adod meg az esélyt Magadnak, örök rejtély fog maradni a miért és kisérteni fog a kérdés MIÉRT???
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Saya.)
2015. júl. 15. 00:15

Gondolom egyik oldaláról ismered a történetet, aníg nem hallod a másikat is csak hiszed, hogy tudod. Az igazság általában középen van valahol.


Egy esélyt adnék a szülőanyámnak, aztán döntenék és meg is mondanám akarom, vagy nem akarom látni többé.


Talán azért keres most, mert azt gondolja, már elég felnőtt vagy hozzá, hogy megértsd mi késztette az örökbeadásra.

Persze a pakliban benne van az is, hogy

24. povery
2015. júl. 14. 23:08
Létezik nyílt örökbefogadás is.Itt a vérszerinti és az örökbefogadó szülő ismerhetik egymást.Ha akarják.Azt persze nem tudom h 20 évvel ezelőtt volt-e ilyen lehetőség.De ezt az örökbefogadó szülők meg tudják mondani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook