Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit ajánlanátok a patikában fogfehérítésre? fórum

Mit ajánlanátok a patikában fogfehérítésre? (beszélgetős fórum)

2010. jún. 25. 11:52

nekem már is széppé tette a fogaim és sokkal fehérebbek lettek mikor fogkő levétele után még vmi pasztával polírozta...

évente vagy félévente ajánlott.

13. c95c921ae7 (válaszként erre: 11. - 421d0fb05f)
2010. jan. 13. 11:35
A 30 ezres nem sokat ér.-tapasztalat:(
12. kiscsillag01 (válaszként erre: 11. - 421d0fb05f)
2010. jan. 12. 19:52
Rendben! Köszi! ;)
11. 421d0fb05f (válaszként erre: 10. - Kiscsillag01)
2010. jan. 12. 19:48

Szia! Állítólag elég, de kegyetlenül drága. Figyi, május vége óta egyfolytában járok fogászatra és szájsebészetre, és még öt kezelésre van előjegyzésem a klinikán. Meg fogom kérdezni a vérprofi, ügyes, aranyos doktornőmet a lehetőségekről és az árakról, és ha érdekel, megírom Neked! Nem tudom, klinikán is csinálnak-e ilyet, vagy csak magánrendelőben, de ha csinálnak, akkor tuti ott olcsóbb. Hallottam már 30 és 110 ezer forintos fogfehérítésről is...

De ha közben Te is hallasz valamit, akkor értesíts! :)

2010. jan. 12. 19:30
Régebben sóval próbálkoztam,de az ínyemnek nem tett jót. Szerintem sem jók ezek a házi praktikák, és lehet a patikás sem használna. Orvoshoz kell menni. De elég 1 kezelés is hogy szép fehér legyen nem?
9. kiscsillag01 (válaszként erre: 2. - 421d0fb05f)
2010. jan. 12. 19:28
Még nem vettem patikában semmit :S
8. Lady Blakeney (válaszként erre: 7. - 421d0fb05f)
2010. jan. 12. 17:17

Köszi a választ.

Ezek után már nem biztos, hogy megpróbálom ezt a szódabikarbónás módszert.

2010. jan. 12. 16:54

Lásd: (fogabc - vagy valami ilyesmi - oldala)


Mennyire káros a szódabikarbónás fogmosás?


Azokkal a módszerekkel, amelyeknél a fogakat dörzsöljük, csínján kell bánni, mert a zománcot is vékonyítják. Az, hogy a dörzsölés mennyire koptatja a zománcot, az a csiszoláshoz használt szemcsétől is függ. A szódabikarbónás dörzsölés felérdesíti a zománcfelszínt, ami azután segíti az újabb elszíneződést. Otthon önmagában azért hiba használni, mert elmarad a polírozás, amit fehérítés után a fogorvosok mindig elvégeznek, és ami újból simává téve a felszínt megvédené a fogat attól, hogy az egészen apró mélyedésekbe ételmaradék, lepedék rakódjon be.


(A sós dörzsölés még durvább karcolásokat ejt a zománcon. Amitől végképp óva intenék, az a különböző savas anyagok használata, mert ezek oldják a fogak ásványi anyagát. Otthonra csak a fogorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható, gyógyszertárban vagy drogériában nem elérhető anyagokat lehet ajánlani.) Napi használatban nem ajánlatos, amennyiben valaki szeretné használni, figyelembe kell venni a szer dörzshatását, és az ebből adódó koptató jellegét.

6. 421d0fb05f (válaszként erre: 3. - Lady Blakeney)
2010. jan. 12. 16:50
A szódabikarbóna, a citromlé, a só és az egyéb "régi öregek" által használt és javasolt módszerek tönkreteszik a fogzománcot. És csak egy ideig lesz fehérebb tőle - nézz utána neten,a lényeg, hogy egy idő után sárgulni fog a fogad! Nagyon nem ajánlom!!!
2010. jan. 12. 16:44

Én próbáltam a szódabikarbónásat,( 2 hónapon keresztül kentem a fogaimat reggel-este) és nem jött be. :(

Az íze, először eléggé fura (nem túl jó) de egy idő után meg lehet szokni.

4. katácskák (válaszként erre: 3. - Lady Blakeney)
2010. jan. 12. 16:43

Én próbáltam pár csepp citromlével összekeverve, én igy sika-mikálom meg a fogam, csodafehér lesz tőle:))

Egy héten 2x használom.

A többi Napon a hagyományos fogkrémemet használom.



Nekem bevált.

2010. jan. 12. 16:33
A szódabikarbónát próbáltátok már? Egy tévéműsorban hallottam, hogy remek fogfehérítő. Én még nem mertem kipróbálni. Nem tudom milyen íze lehet. Valakinek tapasztalata erről?
2. 421d0fb05f (válaszként erre: 1. - Kiscsillag01)
2010. jan. 12. 16:24

Szia!

Én is mindent kipróbáltam, mondhatni mániákus fogmosó vagyok, elektromos kefével napi 4-5X és sokáig mosom a fogaimat. Minden vacakot kipróbáltam már, de állítólag, akinek "gyárilag" nem vakítanak a fogai, azokét csak rendelőben, baromi sok pénzért lehet kifehéríteni. Engem is érdekelne a dolog, és mostanában sokat foglalkozom vele, mert az egyik fogamra a közeljövőben korona kerül, és szeretném, ha addigra kicsit világosodnának, a korona színének kiválasztása miatt is.

Van már valamilyen termékkel tapasztalatod?

Üdv, Eszti

2010. jan. 12. 16:10
Nem drága fogkrémre gondolok, mert az szerintem nem válna be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook